www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Niepełnosprawni rodzice - problemy i brak wsparcia (3498 - wyświetleń)
- Autor Misiek86 Dodany 2014-01-10 11:38
Witam!
Nazywam się Michał Bartusiak, pracuję w Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego jako specjalista ws. likwidacji barier. Jestem osobą niesłyszącą i mam dwuletnią córkę, która słyszy. W przyszłości chcemy zmienić prawo dla niepełnosprawnych rodziców, którzy posiadają pełnosprawne i jak niepełnosprawne dzieci.
Proszę, aby Państwo tutaj opisali jakie problemy i trudności są najczęściej spotykane w życiu codziennym (problemy na ulicy, w pracy, urzędzie, ośrodkach zdrowia, w sklepie, w żłobku, w edukacji przedszkolnej i szkolnej itd.).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2014-01-12 12:37
Nie wiem na ile Pan pomoże, ale system edukacji w zakresie rozwoju fizyczno-ruchowego nie zakłada indywidualnego rozwoju dziecka i nie zakłada ograniczeń neurologiczno-ruchowych dziecka.
W przedszkolu słyszę uwagi że dziecko odstaje, zapewne w szkole (od września idzie do pierwszej klasy) będzie to samo.
Pomimo braku aktualnego orzeczenia nie jestem osobą pełnosprawną a mam również problemy ze zdiagnozowaniem dolegliwości- lekarze ograniczają się do wykluczania chorób ale nie dociekają co mi może być a nie są to problemy wydumane.
Na ulicy też mam problemy- z rowerzystami. W mojej ulicy jest sporo chodników węższych niż przepisowe 2 metry niestety rowerzyści nie szanują przepisów i w sposób niegrzeczny informują mnie że jeżeli nie ma ścieżki rowerowej to mam im ustąpić miejsca i zejść na trawnik. Zgłaszałam ten fakt policji ale nie są zainteresowani zagrożeniem ze strony rowerzystów.
Kolejny problem to praca, miałam lekki stopień niepełnosprawności co jest związane z brakiem jakichkolwiek ulg czy przywilejów a do tego nie ma ofert pracy. Pracodawcy w celach uzyskania dofinansowania poszukują osób o wyższym stopniu niepełnosprawności a na wolnym rynku spotykałam się z zapytaniem: " to kiedy pani załatwi te pieniądze z PFRON".
Niestety główny problem leży po stronie pełnosprawnych którzy segregują w przedziwny sposób niepełnosprawnych w systemie poza rentowym i niekoniecznie jest to poparte możliwościami zdrowotnymi danej osoby.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-01-12 22:35
No cóż, skoro dziecko ma kłopoty rozwojowe, rolą rodziców jest, aby udać się z nim do specjalistów, którzy mu będą mogli pomóc - zdiagnozować problemy oraz je niwelować. Nie jest to w zakresie działania przedszkola, które nie jest placówką leczniczą czy rehabilitacyjną.

Twoje problemy zdrowotne to tematy dla lekarzy - i systemu służby zdrowia. Co to ma wspólnego z rodzicami niepełnosprawnymi...? Wiesz, wiele osób cierpi na różne dolegliwości, ale niekoniecznie sami się mianują niepełnosprawnymi...

Niestety, mylisz się - ogrom "problemów" pochodzi od samych "niepełnosprawnych" czyli tych, którzy orzeczenie (ale wyłącznie umiarkowany i znaczny) traktują jako sposób na życie, niezależnie od obiektywnej sytuacji. No i roszczeniowość - czyli "mnie się należy, bo tak sobie myślę".
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Niepełnosprawni rodzice - problemy i brak wsparcia (3498 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill