www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 6) (249297 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-02 15:10
Tadzio, masz rację co tych reklam... Popieram... :-) :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-02 20:14
kiedyś miałam konto w m-bank ale zrezygnowałam jak dostałam czek z USA i nie mogłam go zrealizować (bogaczka? nie, wypełniam ankiety w internecie i co półtora roku otrzymuję czek na jakieś 50$).
:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-02 20:48
to dobry zastrzyk pomocowy, dla ciebie, trolla... 50dolarów na polską walutę, to  175zł...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-02 21:22
oj tak, tak, szkoda że tak rzadko
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-02 22:22
zawsze coś...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-03 08:07
Trola, a jaka jest tematyka tych ankiet? O co pytają? Może o militaria? O plany fabryk, hihihi:) :-) To wtedy chyba słabo płacą, kurcze.:-))))) :-))))))))
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-03 10:22
nie takie ogólne np. dotyczące zakupów codziennych lub sprzętu agd
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-11-10 19:38
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-11-10 19:44
dobre pytanie :-) proponować czy nie? ja nie cierpię takich pytań, zwłaszcza kiedy stoję przed bankomatem :-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-02 18:19
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-02 19:25
Słyszałam kiedyś, że "nie biorą tylko ryby". Do policji niestety przyjmują jak leci, a pchają się bo... jeszcze dobrze płacą, władza nieograniczona....
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-12-02 22:01
Takie coś, wow wow.... :-) ;-) :-p
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-03 12:19
Ryby też biorą tylko zależy jakiej zanęty użyjesz;)

Ps. Gdzie Ty norbi wędrujesz, że tak mało teraz Ciebie tutaj?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-12-04 11:26
Każdy widzi to co chce widzieć czyli gwałt na kozie, nienawiść do Koscioła a na tej samej stronie "sfory" znalazłem coś bardziej ciekawego dla ON
http://www.sfora.pl/Zobacz-piekne-Polki-w-kalendarzu-Jezdza-na-wozkach-a62153v
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-04 11:49
Wiesz , tak się składa że nie muszę szukać tego typu wydarzeń z kilu miesięcznym opóźnieniem i to pośrednio podesłanych przez kogoś , ponieważ uczestniczę w nich na bieżąco (głosowałem przez cały czas wyborów ) i kalendarz z wyborów też zakupiłem , gdybyś chciał wspomóc fundację która to współorganizuje kupując kalendarz z uczestniczkami wyborów, to tu masz link i (co prawda późno)ale dowiesz się coś więcej na ten temat  www.jedyna-taka.pl. Ja , jako osoba niepełnosprawna uczestniczę i śledzę wydarzenia dotyczące On na co dzień i nie szukam informacji  na ten temat na forum, i pewnikiem tak postępuje większość ON. Ale skąd możesz o tym wiedzieć?
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-05 19:07
Noooo nauta trafiłeś w sedno :-) :-)
Podobno "uderz w stół a nożyce się odezwą" i odezwały się.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-04 12:38
Ja tam dostrzegłem piękne bursztyny ;-)
/5/ Tadeusz
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-12-04 12:55

>Ja tam dostrzegłem piękne bursztyny


Ty zawsze znajdziesz coś ciekawego :-)
Bursztyn to Amber
Amber to Browar
Browar to Piwo
/5/ :-) :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-12-04 18:10
Pracuję nad swoją kandydaturą na radnego mojej gminie...  :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-12-05 19:01
Jaka gmina - zacznę śledzić - będzie większy cyrk jak na Wiejskiej :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-12-05 21:29
wystarczy wejść na mój profil na Facebook...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-20 19:15
"Wszystkie mięśnie w ludzkim ciele stanowią jedną tkankę, stąd napięcie jednych może wpływać na inne, nawet bardzo odległe. Terapia manualna KMI przywraca im równowagę"
Tu o tej terapii.
http://zwierciadlo.pl/2013/psychologia/rozwoj/terapia-manualna-kmi

Brzmi ciekawie, w sanatorium tego nie widziałam. W szpitalu chyba tak, ale nikt tego tak nie nazywał, więc może to nie to było.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-01-19 19:06
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-19 20:43

>i po ociepleniu klimatu, wyciągać kożuchy i kalesony


Widocznie komuś zależy na tym, aby opróżnić magazyny z ciepłą odzieżą i stąd takie prognozy.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2014-01-22 22:41
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-22 22:47
Nauta, co Ty takie potwory na noc pokazujesz, chcesz żeby nam się przyśniły?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-23 09:28
Oglądałam przy śniadaniu, ale łatwo nie było.:-) No cóż....jest jak jest.
A teraz ciekawostka ważna dla e-palaczy, żeby się z policją nie musieli droczyć, nie powinni palić w aucie?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik-zachodni-po-e-papierosie-jak-po-alkoholu/d8x7h

Nadrzędny - Autor Marek_G76 Dodany 2014-01-23 09:45
Może komuś się przyda http://www.patiimaks.pl/Product.aspx?producer_id=30&page=1 . Ostatnio zakupiłem dla bratanka, wiadomo meska sprawa. Niedrogi a sprawdza się równie dobrze jak inne. Jak coś to mówię o fotelikach nie wózku ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-23 10:04
Idzie Marek na jarmarek...i reklamę niesie.:-) Z całego postu tylko imię jest ok.;-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2014-01-23 22:53
No nie wiem,ma swoje lata,oby dał rade.Spłynąłem Krutynia kiedys fajnie było,jeszcze chiałem Brda ale nie wyszło,moze jak bede miał 67 lat kto wie.:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-25 16:02
Na czym mogą zarabiać producenci aut i w jaki sposób?
Szaleństwo. Będzie abonament za klimatyzację?

>To, że współczesne samochody coraz bardziej przypominają dzieła informatyków niż inżynierów, nie jest tajemnicą. Motoryzacyjna cyfryzacja niesie jednak dla użytkowników aut kilka poważnych zagrożeń...

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-25 16:42
Teraz też dopłacamy za niestandardowe wyposażenie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-25 18:38 Zmieniony 2014-01-25 18:43
Lidian, rzecz w tym, że takie nowoczesne auto jest fabrycznie wyposażone we wszystkie udogodnienia. Przy sprzedaży cena takiego auta różni się w zależności na co zdecyduje się kupujący. Dopiero później, chcąc korzystać z "niestandardowego" wyposażenia, musi dodatkowo zapłacić za kliknięcie. Tylko za kliknięcie.
Dam przykład. Jeżdżę samochodem z rozbudowaną elektroniką. Niektóre funkcje mogę sobie ustawiać sam, ale są i takie, które dopiero po podpięciu pod komputer. Oczywiście taka czynność kosztuje, choć polega tylko na podłączeniu komputera pod złącze i ustawienie w programie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-25 18:59 Zmieniony 2014-01-25 19:17
Nie wiem jak jest w innych autach, ale ja miałam do wyboru  bardziej lub mniej "wypasione". Elektroniki też jest dużo, bo teraz większość nowych aut ją ma. Jeżdżę na przeglądy, ale nie spotkałam się z tym o czym mówisz. Nie zaproponowano mi jakiś nowych funkcji po podłączeniu pod komputer. Podłączają komputer w celu sprawdzenia czy jest ok na przeglądach.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-25 20:13
Lidian, mówimy o dwóch różnych rzeczach. Poniżej cytat wyjaśniający o co chodzi w tym artykule. Auta niby ma już podgrzewane fotele, ale nie ma włącznika. Podobnie może być z innymi funkcjami, które zależą od konfiguracji wgranego programu w komputerze pokładowym jak np. automatyczne domykanie szyb itp.

>Czasem producent idzie jeszcze dalej i nie chcąc komplikować procesu produkcyjnego montuje np. maty grzewcze foteli we wszystkich egzemplarzach, tyle tylko, że niektóre samochody posiadają ich włącznik, a inne - nie.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-25 20:27
Wiem o czym mówię. Jeśli Cię stać, to od razu zamawiasz z np. podgrzewaczem, o którym wspominasz  lub z innymi bajerami i masz to w cenie (model komfort), a jak zdecydujesz się na to za jakiś czas , to wiadomo, że musisz dopłacić. Zawsze tak było. Płacisz za standard, który w różnych autach jest różny, a dopłacasz za to co jest ponad.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-26 11:37
5 nowych polskich wynalazków, o których mogłeś nie słyszeć

>Utarło się przekonanie, że żyjemy w kraju, w którym trudno o coś nowego. Faktycznie, z polską innowacyjnością może nie jest zbyt dobrze, co nie oznacza jednak, że brakuje nam świeżych pomysłów. Dzisiaj przedstawiamy pięć naszym zdaniem najciekawszych i jednocześnie najbardziej medialnych polskich wynalazków.


I co z tego, skoro w Polsce droga od wynalazku do wprowadzenie w życie jest długa i wyboista.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-26 16:25
rozmawiacie o drodze do innowacji czy o wyposażeniu aut?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-26 16:34
Chcesz się włączyć? JA mówiłam o wyposażeniu, ale widzę, że się chyba temat zmienił. :-)))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-26 16:58
w ten temat tak. bo w innych sporach nie mam ochoty uczestniczyć. Bo sa to tylko spory. a ja spierać się nie lubię .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-01-26 17:16
JA tego nie uważałam za spór. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-01-26 16:57
O jednym i o drugi, z tym, że skończyłem dyskusję o wyposażeniu aut, bo nijak nie udało mi się przekonać Lidian, że mówimy o dwóch różnych rzeczach. A chodzi o to, że producenci wpadli na pomysł, aby fabrycznie wyposażać auta w tzw. "full wypas" i sprzedawać je po cenie niższej niejako w ograniczonej wersji, aby później, za dodatkową opłatą za pomocą specjalnej aplikacji "aktualizować oprogramowanie" pozwalające używać istniejące już w samochodzie dobrodziejstwa. To taki jakby płacić producentowi abonament. Lidan myli to z powszechnym dzisiaj podpinaniem auta pod komputer w celu zdiagnozowania będących na wyposażeniu auta urządzeń.
I to by było na tyle. Dlatego zmieniłem temat. Zresztą na dość ciekawy, bo polska myśl techniczna i liczne wynalazki są niedoceniane zarówno przez polityków, jak i urzędników. Przykładów chyba nie muszę podawać, a jeżeli już, to chociażby zakup Pendolino. Zaznaczam, że nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale ogólnie wiadomo, że nie mamy odpowiednich torów, aby takie pociągi jeździły, a ponadto mamy w kraju producentów, którzy produkują pociągi o podobnych osiągach. 
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-26 17:04
o tu możemy dyskutowac :-) nie mamy też dróg zwanych potocznie w europie autostradami,  to po co nam auta przekraczające 110 km/h ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 6) (249297 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill