www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie na wózek dla dziecka z DPM (3298 - wyświetleń)
- Autor Flisak Dodany 2014-02-07 20:20
Witam,
Proszę o informację, czy należą mi się jakieś dofinansowania jeśli chcę kupić dla dziecka ze znacznym stopniem niepełnosprawności spacerówkę? Chodzi mi o np taki wózek: http://www.rehaform.pl/wozek-dzieciecy-jogger.html
Znacznie ułatwiłoby nam to życie z żoną, ale gdzie to wykazać i jak uzyskać jakieś ulgi na zakup? Pochodzimy z Cieszyna
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2014-02-17 09:14
witam,

1/ idziesz z dzieciakiem do lekarza specjalisty - ortopedy, lekarza rehabilitacji - i bierzesz wniosek na sprzęt (w 2014 roku kod P.131 - kwota 3000,00)
2/ podbijasz wniosek w NFZ
3/ idziesz do sklepu i kupujesz
4/ jeżeli koszt wózka przekracza przyznane dofinansowanie 3000 to możesz zwrócić sie o dopłatę do MOPS (może w Twoim mieście działać pod inną nazwą) i składasz podanie - możesz otrzymać do 150% przyznanej przez NFZ kwoty (tak było do końca 2013  - czy teraz te % się zmieniły , czy nie nie wiem)

pozdrawiam, marta
Nadrzędny - Autor Flisak Dodany 2014-02-18 22:58
dziękuję za odpowiedz
w międzyczasie podzwoniłem po firmach i wiem juz nieco więcej,
zastanawiamy sie teraz nad odpowiednim modelem, ale w piątek przyjezdza przedstawiciel ze sprzętem, zdecydowalismy sie wstepnie obejrzec ten trójkołowy pokazywany przeze mnie powyzej i ten: http://www.rehaform.pl/wozek-dzieciecy-specjalnyx-promyk.html, bo nadal nie jestesmy zdecydowani

czy ktos na forum posiada tego rodzaju wózki? Ktore lepiej się sprawdzają przy dłuższym użytkowaniu w małym mieszkaniu?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-02-19 12:25
Nie piszesz nic o wieku ani stanie dziecka - MPD ma przeróżne formy i "wymiary", więc nie ma jednego modelu odpowiedniego dla wszystkich.
Wyboru wózka NIE DOKONUJE SIĘ TEŻ NA PODSTAWIE INFORMACJI Z FIRM - to na końcu. Firma zawsze ma jeden cel: sprzedać. I tylko tyle.

Proponuję zdecydowanie wcześniej zapytać specjalistów - czyli samych ON - np. z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która ma także swoich ludzi na południu kraju. Inaczej to pieniądze wyrzucone w błoto. Wszystko zależy od potrzeb dziecka, rodziny, otoczenia oraz celu, jaki chcecie osiągnąć w procesie rehabilitacji-usprawniania. Inny wózek wybiera się do "pchania" a inny do usamodzielniania - to ma ogromne znaczenie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie na wózek dla dziecka z DPM (3298 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill