www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 45) (1275153 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-19 07:55
Uwaga pozytyw będzie wpisany.:-))))
"Teza, iż za wszelkie zło odpowiada "ideologia gender", wydaje mi się fałszywa. Owszem, są poglądy środowisk lewicowych, z którymi się nie zgadzam. Wolę jednak spokojnie je nazywać i rzeczowo przed nimi ostrzegać, a nie uderzać w alarmujące tony - mówi "Gazecie Wyborczej" o. Paweł Kozacki, prowincjał dominikanów. Jak przyznaje, sam jest przeciwny nauczaniu religii w szkole."
http://wiadomosci.onet.pl/religia/o-kozacki-jestem-przeciwko-religii-w-szkole/c9g3p
Zawsze mówiłam, że Dominikanie bywają mądrzejsi od wiejskich proboszczów.:-) Tylko pewnie zaraz oni go zjadą równo i nałożą kaganiec jak innym co światlejszym w tym środowisku.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-19 11:30

>Zawsze mówiłam, że Dominikanie bywają mądrzejsi od wiejskich proboszczów.:-)<


Franciszkanie również...pewnie nie wszyscy, ale... :-) .Ja z moimi(franciszkaninami ;-) mam problem bo tylko w niedzielę otwierają drzwi z podjazdem :-(((( . Nie powiem, że w tygodniu często jestem na mszy. Zdarzają się takie dni i wtedy żona musi iść do zakrystii . Mogli by dzwonek zainstalować przy drzwiach i problem by znikł . Może się domyślą ;-))) .

>Tylko pewnie zaraz oni go zjadą równo i nałożą kaganiec jak innym co światlejszym w tym środowisku.:-)<


Myślisz??? Pewnie mogą tak zrobić, ale nie on jeden tak uważa i artykułowanie takich myśli - w tym środowisku-to już nie wyjątek . Ich mowa staje się prostą :tak, tak nie, nie .

ps. Tak, już obiad mam gotowy :-) . Dzisiaj nie musiałem zrobić nic tylko podgrzać :-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-26 20:33
Nie przypuszczałem, że Krk może mieć tak wielki wpływ na naszą gospodarkę. Takie było moje wrażenie, gdy tylko przeczytałem tytuł. Jednak chwilę później, po przeczytaniu "o co biega", widzę jak bardzo kosztowna jest wiara.
Łódzkie straci 1 mld zł. Przez brak Pierwszej Komunii Świętej

>Przerwę mocno odczują przedsiębiorcy, którzy mogą stracić nawet miliard złotych. Co roku rodzice wydają średnio na uroczystości komunijne około 4 tys. zł. Pieniądze te idą na m.in.: składkę kościelną, strój, dodatki oraz przyjęcie w restauracji, gdzie średni koszt na osobę to 100-150 zł.

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-26 21:42
Nikt rodzicom nie nakazuje tyle wydawac.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-26 21:44

>widzę jak bardzo kosztowna jest wiara<


Wiara nie jest kosztowna. Jak ktoś chce sobie robić przyjęcia komunijne  i stać go na to , to robi.  W kościele też nikt nikogo nie zmusza do opłat. Ksiądz niczego nie narzuca. To rodzice na zebraniach prześcigają się w pomysłach na "uświetnienie" uroczystości.
Można się nie zgodzić na te pomysły. Chodziłam na takie zebrania i coś o tym wiem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-26 21:55
Ludzie mają problem z rozsądnym myśleniu i to ich problem . "p0staw się i zastaw się" to nie tylko dewiza rodziców wyprawiających dzieci do pierwszej komunii .Wystarczy spoglądnąć na stację benynową z dystrybutorem gdzie tankujesz gaz . Podjeżdża audi TT i tankuje gaz .
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-27 00:01
Bo bogaci oszczędzają i dlatego mają. (Żart)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-27 21:23

>Wiara nie jest kosztowna.


Chyba sama nie wierzysz w to, co piszesz. Od dzisiaj przestań dawać na tacę, za msze, sakramenty itp.

>Można się nie zgodzić na te pomysły. Chodziłam na takie zebrania i coś o tym wiem.


Oczywiście, że można, ale kto się odważy.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-27 21:27
Ten co chce a za sakramenty nigdy ksiadz ode mnie kasy nie chcial i to w roznych parafiach
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-27 21:51
Nachbar.
Powtarzam, że wiara nie jest kosztowna. To czy daję na tacę, to nie Twoja sprawa. Nigdy ksiądz za msze nie każe sobie płacić, a tym bardziej za sakramenty. 

>Oczywiście, że można, ale kto się odważy<


To  teraz wiem dlaczego tak nadajesz na KK. To ze strachu ta Twoja obsesja. :-))))))))))))))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-27 22:00
To nie obsesja. To tesknota za utraconym czerwonym korytem.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-27 22:44

>To  teraz wiem dlaczego tak nadajesz na KK. To ze strachu ta Twoja obsesja.


Lidian, nie rozśmieszaj mnie. Pokaż mi księdza, który nie bierze za chrzciny, śluby, pogrzeby i msze. Pokaż mi odważnego rodzica, który wychyli się z ustalonej przez większość  stawki dla biskupa.
Mnie w każdym razie to nie dotyczy, bo już dawno uwolniłem się z uzależnienia od Krk. Jeżeli nadaję na Krk, to dlatego, że jako obywatel mam prawo wiedzieć co się dzieje z moimi pieniędzmi, które wpłacam w formie podatku oraz z majątkiem narodowym. Nie godzą się na grabież majątku narodowego i finansowanie jakiejkolwiek ideologii religijnej.
A czy wiesz w ogóle co to jest obsesja?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-27 22:55
A Ty znasz wszystkich księży i wszystkich ludzi, że się tak kategorycznie wypowiadasz? Skoro się "uwolniłeś" jak mówisz, to Twoja teraźniejsza wiedza jest tylko z opowieści innych, a nie z własnych doświadczeń.
Nie godzisz się na grabież majątku narodowego , to rozejrzyj się wokół siebie dokładnie i zobacz co się dzieje.

>A czy wiesz w ogóle co to jest obsesja? <


Jak zwykle Ty pewnie i tak wiesz lepiej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-27 23:15
Zapraszam do mojej parafii. Ja sie nie godze zeby z moich podatkow placic ci rente.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-28 18:02

>Zapraszam do mojej parafii. Ja sie nie godze zeby z moich podatkow placic ci rente.


Z zaproszenia nie skorzystam, a ponadto nie dopłacasz ze swoich podatków do mojej renty i to z dwóch powodów: po pierwsze - nigdy nie byłem rencistą, a od dawna jestem emerytem, na co uczciwie zapracowałem płacąc składki ZUS i podatki, a nie jak "wybrańcy" układałem się z rządem, aby opłacono mi to z podatków wszystkich obywateli, a po drugie - nadal jestem czynny zawodowo i nadal płacę podatki, z których rząd dopłaca do działalności Krk.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-28 18:09

>http://fakt.onet.pl/polscy-poslowie-to-wstyd-na-caly-swiat,artykuly,446942,1.html<


Oni też są opłacani z Twoich podatków, na to się godzisz?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 19:39
Fakt to dla mnie zadne zrodlo.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-28 19:44
Ok. Inne źródła też to podały.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-02-28 21:00

>Oni też są opłacani z Twoich podatków, na to się godzisz?


Oczywiście, że się nie godzę i dlatego nie ja ich wybrałem. Wstydzić powinni się ci, którzy ich wybrali. Fajny musi być elektorat, który wybiera takie miernoty.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 19:40
A ustawa deubekizacyjna cie objela?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-27 00:13
Aż się dziwię, że nic nie wymyślono w zamian. Jakieś dodatkowe ślubowania, uroczyste odnowienie chrztu w zamian, albo inne ciekawostki, które by zmusiły do obchodów.:-) NIkt nikogo nie zmusza do wystawnej komunii. Kilkanaście lat temu opowiadała mi znajoma, że wzięli dziecko do rodziny w Niemczech, a tam przystąpiło na zwykłej mszy. Dzieci były normalnie ubrane ustawiono w kółko, dano uroczyście komunię, a po mszy była kawa i ciasto na parafii. Nie wiem, czy ta pani zmyślała, bo brzmiało jak bajka.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-27 00:39
Za Onetem:
"politycy przygotowują się do wyborów do Parlamentu Europejskiego. "Rzeczpospolita" donosi, że szykuje się konflikt między ojcem Rydzykiem a Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS nie chce bowiem dać dobrych miejsc na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego faworytom Radia Maryja. Chodzi między innymi o Andrzeja Jaworskiego, Mirosława Piotrowskiego i Urszulę Krupę."

No to mamy zagwostkę. Prezes się postawi, czy zmięknie? Można robić zakłady. Faworyci Radyja, faworyci episkopatu, parafii w wyborach samorządowych. I piosenka "bo tutaj jest jak jest, po prostu..."
Tak, tak wiem, znam zasady państwa wyznaniowego. Jak się komuś nie podoba, niech wyjedzie.:-) No to mi się podoba i zostaję.:-))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-27 22:54
Kościół: ok. 3 proc. Polaków żyje w konkubinacie

>Ks. Wojciech Sadłoń z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego zwrócił uwagę, że zjawisko konkubinatu dotyczy już 643 tys. osób. W ciągu dziesięciu lat liczba ta wzrosła niemal dwukrotnie - z 396 tys. w 2002 roku. Towarzyszy temu 40-procentowy wzrost liczy osób rozwiedzionych. W ciągu dziesięciu lat zmalała, z 309 tys. do 185 tys., liczba osób żyjących w stałej separacji.


No proszę, mniej ślubów to mniejsze wpływy do Krk. A jeszcze "piętro wyżej" Lidian spierała się, że w Krk sakramenty są za darmo. Wprawdzie w artykule nie napisano nic o pieniądzach, ale jak znam Krk, to przecież głównie o to chodzi. Po co ziemskie statystyki, skoro Bóg i tak o wszystkim wie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-27 22:59
Sakramenty są za darmo. Jeśli ktoś chce dać kasę, to daje. U mnie braciszkowie nie zmuszają nikogo do zapłaty.

>Wprawdzie w artykule nie napisano nic o pieniądzach, ale jak znam Krk, to przecież głównie o to chodzi. <


Bo Ty przecież wszystko wiesz najlepiej.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-27 23:13
Koles ma rente bo jest chory z nienawisci.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-28 10:02

> Sakramenty są za darmo. Jeśli ktoś chce dać kasę, to daje. U mnie braciszkowie nie zmuszają nikogo do
> zapłaty.


Nie zmuszają, ale zapewne z miłym uśmiechem mówią, ze zwyczajowo tyle i tyle.:-) Jeszcze nie słyszałam, aby ślub był za darmo. Może się tu ktoś zgłosi, kto ani grosza nie zapłacił. Prędzej zgłosi się ten, kto grosza nie poskąpił.:-) Ja rozumiem, ze światła kosztują, że kwiaty kosztują, ale w czasie ślubu oblatuje się z tacą, ślubów jest zawsze więcej, więc można to wyliczyć po minimalnych kosztach. Przecież podobno liczy się religia nie zysk, a kapłanem się staje dla posługi nie dla zarobków? ;-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-28 10:55

>Nie zmuszają, ale zapewne z miłym uśmiechem mówią, ze zwyczajowo tyle i tyle<


Nie mówią.

>Jeszcze nie słyszałam, aby ślub był za darmo.<


Wielu innych rzeczy też nie słyszałaś. :-) Przecież wiadomości z taką info ludzie nie wysyłają do wszystkich mieszkańców.

>Ja rozumiem, ze światła kosztują, że kwiaty kosztują, ale w czasie ślubu oblatuje się z tacą, ślubów jest zawsze więcej, więc można to wyliczyć po minimalnych kosztach<


A czy ten co "oblatuje z tacą" ma w ręce broń i ludzie ze strachu dają kasę? Nie chcesz nie dajesz.

>Przecież podobno liczy się religia nie zysk, a kapłanem się staje dla posługi nie dla zarobków? <


Nie podobno, a faktycznie tak jest, tylko ludzie są różni i niektórzy pomylili się z "powołaniem".
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 02:45

> >Nie zmuszają, ale zapewne z miłym uśmiechem mówią, ze zwyczajowo tyle i tyle<
> Nie mówią.


tak mówią w kosciele adwentystow dnia siódmego do ktorego chodzi moja znajoma. Czy to też twój krk Lidian?
a czy tam latają z tacą to muszę się spytać.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-01 08:35
Nie.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 08:37
krotko i na temat
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-28 18:38

>Sakramenty są za darmo. Jeśli ktoś chce dać kasę, to daje. U mnie braciszkowie nie zmuszają nikogo do zapłaty.


Wyobraź sobie Lidian, że wszystkie komentarze pod linkowanych artykułem to sam napisałem. Uwierzysz w to? Nie. To uwierz, że w "terenie" księża biorą według ustalonej stawki, a takich, co robią gratis, jest mniejszość. Wynika to z prostej zależności służbowej od biskupa, bo niby skąd biskup miałby pieniądze.
Ile kosztuje ślub, pogrzeb lub chrzest w polskich kościołach?
A oto cytuję komentarze. Oczywiście nie wszystkie, ale te kilka wystarczy. Osobiście we wrześniu ubiegłego roku byłem na pogrzebie, gdzie udział brało - oprócz odprawiającego obrządek i opłaconego księdza - dwóch księży z oddalonej o 20 kilometrów parafii zmarłej matki niepełnosprawnego i niesamodzielnego syna - półsieroty. Kilka lat wcześniej zmarł mu ojciec. Ci dwaj księża nie mieli skrupułów, aby od ciotki sieroty, która finansowała pogrzeb, pobrać w sumie 900,- zł za samą asystę.

>Kamil • 6 miesięcy temu. Parafia Rąbień - koło Aleksandrowa Łódzkiego (diecezja łódzka) - pogrzeb 800 zł, cytuję księdza proboszcza - "wyjątków nie robię, u mnie kosztuje tyle i już, ani więcej ani mniej!" Msza św. - intencja w tygodniu: 70 zł. Msza 20 minutowa bez organisty.
>Krzychu • 5 miesięcy temu. Człuchów, parafia św. Judy. Ksiądz zawołał 950 za pogrzeb. Niezłe "co łaska"...
>an • 5 miesięcy temu. Parafia w małej wiosce na lubelszczyźnie okolice Radzynia Podlaskiego 900zł za pogrzeb
>Anna Parafia św Małgorzty w Ul • 5 miesięcy temu. 2 lata temu zmarł mi mąż tak mnie podliczyli w prafii św Małgorzty w ulanie: 700 zł msza żałobna-zaplacone u ksiedza, 580-usługa kościelnego( w tym usługa grabarska), 480 zł-spisanie aktu zgonu przez organistę. Zaznacze że opłaty obowiązkowe.
>ania • 5 miesięcy temu. W parafii św. Trójcy w Jędrzejowie proboszcz powiedział mi, że pogrzeb " kosztuje " 800 zł. Zapłaciłam, bo jest to sytuacja bez wyjścia

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-28 19:12
Tylko mi nie mów, że jakby nie zapłacił, to by jej nie pochowali. JAk ludzie są głupi i mają ochotę płacić pazernemu księżulkowi, to niech płacą. Sami są sobie winni, że się na to zgadzają. Pamiętaj tylko, że nie wszędzie tak jest.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-28 21:11
Lidian, uparcie trwasz przy swoim, więc powiedz mi, skąd biskupi biorą pieniądze na utrzymanie siebie, swoich pałaców, samochodów itp. Przysyłają im wypłaty z Watykanu, czy może Bóg im zsyła forsę jak mannę z nieba?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 21:24
A ty powiedz na jakiej probie badawczej opierasz swe tezy. Fakty i Mity to troche malo.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-28 21:44
Nie ode mnie. :-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-28 09:52
"Dlatego ważne jest uświadamianie młodych ludzi, że małżeństwa, które wcześniej żyły w konkubinacie, rozpadają się o wiele częściej; świadczą o tym badania prowadzone w USA czy Kanadzie - powiedział ks. Drąg."
To oznacza, że zawarcie ślubu źle wpływa na delikwentów. Gdyby sobie nadal żyły w konkubinacie piorun w miotłę by nie strzelił.:-))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 10:07
Nie zgrywaj głupiej tak wnioskując.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-02-28 10:30
A pochówek? Tu dopiero różne dziwne zdarzenia w KK mają miejsce. O darmoszce można zapomnieć, ale dostąpić progu kościoła, też nie każdy jest godzien.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 10:57
Zrozumcie ludzie (na usta ciśnie się słowo: gamonie), że nie można pojedynczych przypadków ekstrapolować na ogół parafii. Podobnie jak w przypadku zachowań innych grup społecznych. Skoro jeden ON jest leniwy to wszyscy inni też?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-28 10:58
Wszystko zależy od pokory, mądrości, powołania i jeszcze kilku cech duszpasterza.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-28 19:08

>Wszystko zależy od pokory, mądrości, powołania i jeszcze kilku cech duszpasterza.


A jakie cechy mają ksiądz i biskup, o których ostatnio jest głośno? Przecież tak z dnia na dzień nie można nabyć upodobań, z których zasłynęli.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-28 19:19
Moje słowa, które zacytowałeś nie pasują do Twojego komentarza. Dotyczyły czegoś innego.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-28 10:47

> Nie zgrywaj głupiej tak wnioskując.


To tylko logiczne myślenie. Statystyka pozwala manipulować interpretacją, co czyni KK, ale w stronę przeciwną do mojej.
A odnośnie zgrywania głupiej, lepiej się tak zgrywać niż zgrywać pobożnego.;-)))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 10:56
Miałaś na studiach logikę? Gdybyś miała to byś wiedziała, że przytoczone przez Ciebie zdanie nie oznacza, że ślub jest katalizatorem rozpadu związku, ponieważ nie podano przeciwstawnych danych dotyczących trwałości konkubinatów, które nie "przeszły" w małżeństwo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-28 11:47
A masz poczucie humoru od czasu do czasu?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 11:52
Mam, ale nie tam gdzie logika jest deptana.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-28 13:22
Logika to jest deptana w Kk. Bo tam, gdzie się się głosi Boga, a dba o materię..hm..o kasę raczej, bardziej niż o Niego logika jest szanowana? Po co Bogu ŚWiątynia Opatrzności, kamienice na ulicach od narożnika do narożnika, latyfundia ziemskie, szkoły baletowe, licea i super wieżowce w Warszawie????  Po co nowe kościoły, gdy niszczeją stare??????? Po co blichtr jesli biedni spac po nocach nie mogą? Znajdziesz w tym logikę????????
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 03:01
jeszcze jeden taki "dyskutant" jak rogal i już nikomu nie chciałoby się tu odzywać.  Zero argumentów tylko uwagi ad personal ;-) jest śmieszny i żalosny zarazem.
Pojedyncze proste zdania jak z spod budki z piwem. Jasne pelne "wykształcenie "aż kuje w oczy ;-))))
Dziwi mnie jak można być tak zaślepiony aby nie widzieć tak oczywistych faktów.
Szkoda podejmować dyskusje z takim osobnikiem.
Nie chce  wuzetko  zniechecac Cię do pisania ale w tym "przypadku" na prawdę szkoda każdej literki :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-01 08:41

>jeszcze jeden taki "dyskutant" ...


Ujmę to inaczej: komu brakuje siły argumentów, ten używa argumentu siły. Nie przeszkadza mi to, bo wychodzę z założenia, że Forum jest ogólnie dostępne, więc każdy może tu zaglądać. Nie tylko zarejestrowani uczestnicy. Oczywiście liczę się z tym, że odbiór moich wypowiedzi może być różny, ale zgodnie z mądrością ludową kropla drąży skały i skoro powtarzanie przez wieki kłamstw zostało przez masy uznane za prawdę, to i proces odwrotny jest możliwy. Zresztą staje się to widoczne, co potwierdzają kościelne statystyki.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-01 09:10
Takich  jak Ty walczących z KK przez te wieki było wielu. O nich już nikt nie pamięta, a KK istnieje.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 45) (1275153 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill