www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Kto pisze na forum???! (21058 - wyświetleń)
- Autor REA Dodany 2012-05-27 17:56
Kaleki z marginesu społecznego, a oto jeden z listów na priw. jaki otrzymałam na potwierdzenie :-(

>Od Staruszka123 Data 2012-05-24 21:50 Temat ;'\
>PUSTA-KU !!!!MYLISZ SIE,JA NIE ZADAJE SIE Z TAKIMI CO TO UZYWAJA TYLKO Z MAMUNIA,PIESKIEM I WŁASNA GRABĄ ,ZAPYAJ PIOTRUNIA I ZAPYTAJ CZEMU ZONKA SPIEPRZYŁA Z KAMILKIEM,CZEMU NIE CHCA ZNAC OCHLEJA I ZBOKA.OJ REA REA ZAL MI CIE JESLI MASZ TAAAAAAKICH ZNAJOMYCH,SWIADCZY TO O TOBIE I NIE WKUR.... WIEM CO ROBISZ,WIEM KIM JESTES.


Autorka jest nikim- menelką - nie zna mnie, jednak którymś postem trafiłam sedno!!! Przykre, że o.n. żyją w takim środowisku!!! Gorsze, że piszą - oceniają ludzi szukających tu pomocy!!! DNO - TWU!!! :-(
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2012-05-27 19:12
Zalisz się, czy chwalisz się?
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2012-05-27 20:00
Na litosc boska REA  ile mozna czytac te wasze przepychanki,toz to załosne,swiadczy o was.Ludzie tu pisza w waznych sprawach,a takie brednie tylko psuja to forum,obie jestescie siebie warte.
Nadrzędny Autor mojbut Dodany 2020-01-08 18:06
raczej żali
Nadrzędny - Autor Flisak Dodany 2014-02-07 20:28
jak dla mnie niczym sie od tej pierwszej nei roznisz
Nadrzędny - Autor Basienia52 Dodany 2014-02-08 19:57
Jestem tu nowa i jakos nie mogę się tu odnalesc może ktoś mi pomoze i napisze jak tu się odnalez..pozdrawiam...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-09 10:12
Może na początek odpowiadaj na każdy ostatni post w wątku, który Cię zainteresuje. Klikasz na 'odpowiedz' i piszesz w temacie. Powoli się oswoisz z formą. Pozdrawiam. 
Nadrzędny - Autor Drakhtul Dodany 2014-03-14 11:05
Dziwne rzeczy sie na tym forum dzieja...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-14 12:03

>Dziwne rzeczy sie na tym forum dzieja... <  rzekł ząbek czosnku wrzucony do rosołu ;-)))

Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-15 14:50
Komu tak bardzo zależy na awanturach na forum? Kto tak bardzo się nudzi, że wyciąga stare wątki, odpowiada na posty z przed lat? Tyle nowych nicków tylko w jednym temacie? Czemuż Ci reformatorzy nie pomagają pytającym na forum?
Nadrzędny - Autor Waldemar Olbrych Dodany 2014-03-15 16:34
Stare watki sa istotne,a pisanie na forum nie jest awanturnictwem tylko rozpaczliwym poszukiwaniem wyjscia z sytuacji
Nadrzędny - Autor Waldemar Olbrych Dodany 2014-03-15 16:37
Do DRAKHTUL i KOBIETY A.Macie problem z tym FORUM to sa inne
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-18 17:35
Pan wybaczy, ale nie jest p. pępkiem świata i nie każdy post dotyczy pana.
Nadrzędny Autor Waldemar Olbrych Dodany 2014-03-20 00:01
Istotnie.Nie jestem pępkiem świata.Jednak pare osób to interesuje i do nich to pisze.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-20 08:14 Zmieniony 2014-03-20 08:16
Witam serdecznie,
W Moim odczuciu każdy wpis jest indywidualnym obrazem piszącego. Zawsze zdumiewa Mnie fakt, iż chcąc coś napisać, wyrazić własną opinię nie pamięta się o tym, iż to ( w prostej linii ), czytają ludzie. A przecież prostą zasadą każdy czyn niesie za sobą konsekwencję.
Uważam, iż ( wpis, wypowiedź, post ), winien być wypowiedzią, poglądem, opinią Własną – a nie nafaszerowanym emocjami, wulgaryzmami, czy też obraźliwymi zwrotami „pasztetem”.
Zdumiewa Mnie fakt, iż na tym szczególnym forum, jakim jest owe miejsce, miast tchnąć ogólnym wsparciem, kulturą, poszanowaniem ( gdyż niemal każda Osoba tu zarejestrowana ), już walczy z własnym niedomaganiem różnego typu. Zatem skąd ta wrogość w wypowiedziach?
W Moim mniemaniu wystarczy spojrzeć na wątki by stwierdzić, iż zapodany przez początkujący post temat, trwa jedynie przez parę postów, później zmienia się w nie wiadomo jakie „bla, bla, bla”, w którym nic zeń ( zapodanego tematu ), nie pozostało. To jak by temat przeleciał przez sito, a pozostały tylko fusy.
Być może to niezbyt trafne określenie, ale w Moim mniemaniu tak to wygląda. W wielu miejscach nie szanuje się i zapodającego temat, i zapodanego tematu, jak i tego forum. Czyja wina? – piszących tu Osób. To Owi nieszczęśliwi, poszkodowani, cierpiący – a z wielu wypowiedzi wynika zajadłość, złośliwość, zgryźliwość.
Innymi słowy skoro chcę się z piszącymi podzielić Własną opinią, problemem, skargą, rozczarowaniem, czynię to w odpowiedni sposób.
Ja właśnie dla tego ( jeśli uznaję za stosowne już wpisać Własny post ), staram się szanować zapodającego temat, jak i sam temat. Stąd każdy Mój wpis to Mój przemyślany pogląd w tym wąskim wycinku. Stąd nie dopowiadam na posty słowami zwykłej rozmowy, gdyż jeśli chcę sobie porozmawiać o niczym – porozmawiam na chodniku ze znajomymi ( to jeden z przykładów możliwych ).
Szanuję Siebie, ale i piszących. Jeśli widzę, iż wypowiedzi są dla Mnie Osobiście obraźliwe, lub Mi nie odpowiadają – mam dwa wyjścia:
1.  Albo nie odpowiadam na nie,
2.  Albo daję znać do Moderatora o natychmiastowe usunięcie takiego postu, bądź zablokowanie piszącego.
To są zasady których się pilnuje na każdym szanującym się forum przez duże „F”, jednak i strona pisząca, i strona nadzorująca winna wywiązać się w sposób poważny z wymagań miejsca i okoliczności.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-20 09:06 Zmieniony 2014-03-20 09:11
Zygmunt, z całym szacunkiem do Ciebie i Twojej wypowiedzi, z którą zgadzam się w wielu punktach, mam jedno do dodania. Mówisz:

>Stąd nie dopowiadam na posty słowami zwykłej rozmowy, gdyż jeśli chcę sobie porozmawiać o niczym – porozmawiam na chodniku ze znajomymi ( to jeden z przykładów możliwych ).<


Jednak mimo wszystko należy wziąć pod uwagę to, że jest to forum ON i pisze tu część osób z ograniczeniem ruchowym , mogą być i tacy ludzie, którzy bardzo rzadko mają kontakty z innymi więc dla nich forum jest w pewnym sensie namiastką takiej zwykłej rozmowy. Zauważ jak dużo osób pisało kiedy więcej pisało się na "wolne" tematy. Uważam, że właśnie na tym forum powinno się troszkę "odpuścić". Przypuszczam, że tym również kierują się admini wykazując pewną wyrozumiałość do naszych wypowiedzi.
Oczywiście chamstwo i wyzwiska są niedopuszczalne zarówno w "wykonaniu" sprawnych jak i niepełnosprawnych osób.

Tak ja to widzę. :-)
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-12 09:52
zgadzam sie z wypowiedzia Pana Zygmunta:)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-20 15:28
Witam serdecznie,
W Moim odczuciu, naturalnym aspektem jest różnorodność. Charaktery ludzi są tak różne i tak ( często zaskakujące ), iż trzeba tym bardziej uważać na to w jaki sposób podejść do kolejnego z wielu postów. Usilnie na to zwracam uwagę, efektem czego Moje wpisy są dokładnie przemyślane. Stąd właśnie nie odpowiadam ( tak jak w rozmowie zwyczajnej ), stwierdzenie na stwierdzenie. To daje Mi jakby ( z automatu ), możliwość uniknięcia niepotrzebnych emocji.
W Moim odczuciu ograniczenia ciała, jak i bardzo ograniczony ( być może ), kontakt z innymi rozmówcami, może wpłynąć na cechy zachowania: ( zbyt mały zasób odwagi do pisania, zbyt mało motywacji, zbyt mało wiedzy z zakresu stylu pisania, spraw technicznych), ale nie sądzę, by miało to wpływ na kulturę, szacunek do rozmówcy.
Ja na ten przykład zawsze piszę dodając „w Moim odczuciu”, „w Moim mniemaniu” , czy też „Moim zdaniem” – nie przypadkowo. Dla tego tak czynię, by dać jasno do zrozumienia, iż to Mój punkt widzenia, Mój pogląd, Moje przemyślenia – i w niczym nie można, w żadnym aspekcie łączyć Moich wypowiedzi jako sposobu przekonywania, naginania, czy też ukrytego podtekstu, iż: „ tak Ja Mówię, i to Ja Mam rację” – w żadnym wypadku. Lecz to Moja przestrzeń przemyśleń, którymi się dzielę tu z Innymi Rozmówcami.
Czego oczekując? Tegoż samego. Jest temat zadany w pierwszym poście – wypowiadajmy się. Dla Mnie to jest niezmiernie cenne poznawać poglądy i przemyślenia Innych tu piszących. To jest dla Mnie różnorodność zdań, przemyśleń, rozważań.
Jednak jak widzę pod Moim postem wpis, iż cytuję:

> Czy to jakaś sekta, czy rewolucja duchowa?


Bądź:

> A jednak sekta.


Nie rozumiem, czemu to ma służyć?. Przepraszam bardzo, lecz takich wpisów akceptować nie Mogę, i tego nie czynię. I na takie wpisy ( w Mym odczuciu ), winni administratorzy od razu reagować. Myślę, iż skoro nie mam nic do powiedzenia w temacie nie piszę – i to jest bardzo prosta zasada. Tak więc po co pisać słowa, znaczenia których do końca się nie rozumie.
W Moim mniemaniu Moją zasadą jest pilnować ( jak by to rzec ), Własnej poprawności w nawigacji, wpisach tu na forum. Myślę, że to dobre zadanie dla wpisujących. Klikam w aktywne pole „odpowiedz” w pierwszym poście wątku, dla czego? Ano dla tego, iż w tedy pola kolejnych postów są tej samej wielkości, a nie co jeden to mniejszy. Wygląda to koszmarnie. Czy to winni pilnować administratorzy – pewnie tak, gdyż od strony technicznej być może dało by się tak zrobić, by każdy z kolejnych postów miał tą samą wielkość. Jeśli nie, czynię to Ja – wpisujący. Tak czy siak efekt będzie zamierzony.
Jednak co by nie powiedzieć, każda z wypowiedzi w Moim odczuciu powinna być w dobrym tonie, winna mieścić się w ramach kultury i poszanowania. I nie sądzę, by niepełnosprawność ma tu jakiekolwiek znaczenie. Myślę jednak, iż tak jak w grupie ludzi zupełnie zdrowych, tak i w grupie ludzi niepełnosprawnych – są zasady postępowania, których przekraczać nie wolno pod żadnym pozorem.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-12-17 12:46
a kto będzie cenzorem mojego tekstu na forum dla ciebie ? masz adwokata żeby ci przepuszczał takie wiadomości ? mówisz ze wspaniale wszystko przemyślałeś pisząc takie czy inne bzdety a inny człowiek nie może mieć własnych?
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 08:33
na forach to raczej nie można mieć własnego zdania, trzeba mieć takie jak większość bo potem to cię traktują jak intruza i jeżdżą po tobie ile się da. 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Kto pisze na forum???! (21058 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill