www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 87) (1444930 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-11 10:47
Tylko kto to widzi? Jeśli dostrzeże, ma w kieszeni wygrane wybory.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-11 11:10
Jęczycie jak zawodowe płaczki. Tak wam wszystkim źle. To ruszcie głową i polepszcie swój byt. Chyba, że głowa służy Wam tylko do tego, żeby deszcz nie padał do szyji.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-11 11:15
Szyi, podobnie jak kolei, nadziei.:-) Na ogół nikogo nie poprawiam, ale zrobię wyjątek, bo złośliwie piszesz.:-)))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-11 11:27
Brawo:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-11 11:51
Nie ma za co. Tu jest forum i każdemu w pośpiechu się coś może zdarzyć, ale więcej pokory zalecam.:-)

> Jęczycie jak zawodowe płaczki. Tak wam wszystkim źle. To ruszcie głową i polepszcie swój byt.


To niech państwo stworzy lepsze warunki dla przeciętnych ludzi. czytaj opinie ludzi na portalach. To prawdziwy obraz kraju!!!
Kupiłam meble, ale jeśli przed upływem roku będę się chciała ich pozbyć, dla kaprysu i kupić inne, to mam płacić państwu podatek od sprzedaży? To jest idiotyzm, zamach na prywatną własność. Ja rozumiem intencje, żeby ktoś nie handlował notorycznie niby swoimi prywatnymi rzeczami i się nie wzbogacał w szarej strefie, ale kopać wszystkich?!!!
Kto to wymyśla? Dlaczego autora nie podają?! I tego też bronisz???
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-11 12:13
Jestem przeciętnym człowiekiem. Moi rodzice to szarzy ludzie, pochodzę z szarego blokowiska. W tej chwili mam trzech pracodawców/zleceniodawców. Można? Oczywiście, że warunki nie są optymalne, ale trzeba umieć sobie radzić.
Autora bzdurnego pomysłu szukaj w resorcie finansów. Krytykowałem go w mediach dziesiątki razy.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-11 12:26

>Ja rozumiem intencje, żeby ktoś nie handlował notorycznie niby swoimi prywatnymi rzeczami i się nie wzbogacał w szarej strefie, ale kopać wszystkich?!!!
>Kto to wymyśla? Dlaczego autora nie podają?! I tego też bronisz???


To jest wlasnie komunistyczne myslenia naszych elit. Jak komus sie lepiej powodzi, to od razu wielkie hallo, bo od razu podejrzany jest o podatkowy przekret. Dziala to tylko do pewnego pulapu, bo powyzej prawdziwe przekretasy sa bezkarne.
http://biznes.interia.pl/podatki/news/rzad-odwleka-uszczelnianie-systemu-podatkowego,1999991,4211

>MF przytoczył w nim dane, według których w 2012 r. ujawniono ponad 150 tys. "pustych faktur" na łączną kwotę przekraczającą 15 mld zł. "Dynamika wzrostu kwot wynikających z fikcyjnych faktur w okresie 2009-2012 oscyluje w granicach 340 proc.
>Rośnie poziom wyrafinowania prawnego i finansowego oraz +kreatywności+ w zakresie oszustw podatkowych, w szczególności wyłudzeń zwrotu podatku" - stwierdzono. "Zmiany te są potrzebne dla wzmocnienia efektywności weryfikacji ksiąg podatkowych i dowodów księgowych, co pozwoli na sprawniejsze wykrywanie oszustw - szczególnie w podatku od towarów i usług - mogących stanowić zagrożenie nie tylko dla stabilności finansów publicznych, ale też dla uczciwych przedsiębiorców" - dodano.


Natomiast.

>Projekt przepisów, które mają przeciwdziałać wyprowadzaniu zysków firm do rajów podatkowych, wbrew pierwotnym planom nie znalazł się w porządku wtorkowych obrad rządu. Projekt zmian w CIT i PIT przewiduje m.in. opodatkowanie zysków zagranicznych spółek kontrolowanych.

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-11 12:37
No i pierwszy raz się zgadzamy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-11 13:17
Rogal.  Wyrażać swoje zdanie mamy prawo tak jak i Ty. Będą wybory i wiadomo na kogo już nie można liczyć, kto się nie wywiązał z obietnic , a nawet zaszkodził.
Co do mojego bytu, to bez obaw jest ok. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-11 13:23
Mój też jest jaki taki, nie mogę w sumie narzekać, ale kryzys obniżył mi stopę życiową, albo nieudolna gospodarka rozdawnicza.
Co do wyborów Lidian...tu pewnie nie stoimy po tej samej stronie. Podejrzewam, że Ty wiesz na kogo zagłosujesz, ja nadal nie. Zobaczymy, kto mnie przekona.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-11 13:26
Wuzetko, zdziwisz się , ale ja również nie widzę odpowiednich kandydatów.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-11 14:12
Niemozliwe! :-))))))) A to mnie zaskoczyłaś.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-11 14:29
Wiedziałam. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-11 14:45
Co, wy nie widzicie kandydata na prezydenta czy prezia ;-) . Ja również, ale są ludzie którzy n wszelki wypadek ćwiczą -  ... Łubu- dubu, łubu- dubu ...niech zyje nam prezes naszego klubu ;-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-11 14:56
Niech żyje i zdrowiem niech się cieszy jak najdłużej. :-)

Wiek emerytalny powinien również obowiązywać nasze elity polityczne. Może młodzi wprowadzili by trochę świeżego spojrzenia na kraj.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-11 13:15
Jacy doradcy takie rządy- chciało by się powiedzieć . Ale czy wsazystko zależy od doradców, trenerów .Moje życie w moich rękach i fajnie jak mogę sobie sam pomóc . Kosztuje to znacznie mniej finansowo również i ma się dużą frajdę, widząc niedowierzanie. Że to jest moje i ja to zrobiłem . Radzę Waam weźcie swoje życie w swoje ręce i zastanówcie co zmienić i dlaczego wszystko ;-) . Pozdrawiam i znikam :-( .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-11 15:52
A mnie tam nic nie wkurza. Nawet to że ryby nie braly ( pewnie dlatego ze nie mialem haczyka ani przynęty).
A teraz widze ze wróciły na forum rozmowy. Osobiste wycieczki schodzą na margines. Jest co czytac i aż wraca ochota na pisanie. Ktoś kiedyś powiedzial swoja opinię na temat tego forum po przeczytaniu kilkudniowych konwersacji " to jest toksyczne forum, uciekaj z tego miejsca" . wytrzymalem nie ucieklem i nadal myślę że to dobre miejsce do rozmów.
Choc czasami potrzebna jest przerwa, dla jednych dluższa dla innych krótsza.  Spojrzenie z dystansu poprawia widzenie , jak dobrze dobrane okulary. Jeśli nadal barwy wyglądają ponuro, to oznacza że jeszcze nie pora na powrót.
Zycze wszystkim dobrych okulistów ;-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-11 20:42
już zaraz do okulisty. Pewnie kupili okulary "dwa jednym" (progresywne ) i nienaumieli się patrzeć ;-) .
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-12 14:31
Witam serdecznie.
Jeszcze parę lat temu, być może rzekł bym tak jak wielu tu piszących, iż wkurza Mnie to i tamto. Dziesiątki, setki itd. Dzisiaj już tak nie powiem. Uważam, że w porównaniu Siebie z przed lat, a Siebie obecnie kwestia „wkurza”, zmieniła się w „zdumiewa”. Ilość pozostała ta sama.
Dla czego tak Uważam? Analizując przełom wielu lat zdarzeń, faktów, zachowań, zwyczajów itd., nic się nie zmienia – lub zmienia się bardzo wolno, ogniskowo. Zastanawiałem się nad tym, dla czego tak się dzieje? Dla czego wysnuł Mi się taki wniosek?
Bo jak może Mnie coś „wkurzać”, skoro to trwa, trwa, trwa i trwa. Zastanawia Mnie taka myśl. Dla czego na Naszej Planecie Ziemia jest tyle ludzi, czas biegnie, wszystko ewoluuje, rozwija się – każdy Człowiek również. Tyle słyszę wspaniałych mądrych prawd, rad, instrukcji, nauk od wielu Moich znajomych, bądź obcych ludzi. A jednocześnie ci sami Ludzie, popełniają mnóstwo tych samych błędów. Notorycznie w różnych sytuacjach, okolicznościach, miejscach.
Kiedyś Sam tak czyniłem, jednak teraz… . Przykładów jest mnóstwo. Ludzie obrażają się nawzajem, krzywdzą się nawzajem nie przebierając w środkach. Miliony przykładów można przytoczyć na to, iż Ludzie często zapominają o fakcie, iż są Ludźmi. Jednak w różny sposób mentalnie zachowanie wielu sugeruje, jak by byli ważniejsi, wyżsi, bardziej uprzywilejowani. I to często z tego powodu czynią to co czynią.
Wielorakość błędów powielanych przez Ludzi, dla Ludzi jest tak ogromna i tak ewidentna, iż ( mówiąc szczerze ), było by brakiem rozsądku twierdzić, że Mnie „wkurzają”. Za to Mnie ten fakt zdumiewa. Skąd bierze się ta tendencja do powielania. I obecnie to wiem. Tendencją tą rządzi bezmyślność, brak fatygi własnej by pomyśleć – Samemu pomyśleć.
Analizować ludzie zachowania ( Mówię o tych, na które Mam wpływ ), iż mnóstwo błędów Ludzkich płynie z całego marazmu przekazywanego z pokolenia na pokolenie, przez tradycje – które nie dają zupełnie możliwości Samo rozumowania. Błędy płyną z ciągłej chorej rywalizacji – jestem silniejszy mądrzejszy wykształcony bogatszy – to jestem ( w pełnym sensie ), nad Człowiekiem w porównaniu z tym, co jest biedniejszy, nie ma ukończonych takich szkół. Błędy płyną z ciągłej agresji w różnej postaci – stąd brak kultury, szacunku, poważania wobec innych Ludzi. Błędy wywodzą się z braku właściwej umiejętności prowadzenia rozmów między Sobą – miast dzielić się zdaniem, poglądem, przemyśleniami – najczęściej cała energia rozmów płynie w kierunku przekonywania, narzucania, namolnych przepychanek z niewybrednymi słowami w tle.
Zdumiewa Mnie iż te wszystkie błędy, jak i wiele, wiele innych Ludzie czynią ( niemal ), mechanicznie. Czynią bez przemyślenia. A przecież najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gdybyż tak każdy Człowiek pomyślał, czy sposób w jaki sposób zwraca się do drugiego – sam chciał by to słyszeć w stosunku do siebie. Każdą sytuację winno się stawiać w stosunku do Siebie – nie było by zła, negatywizmu, krzywd. Zdumiewa Mnie zupełny brak odpowiedzialności za wypowiedziane słowa – własne słowa.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-03-12 14:54
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-12 15:22
Witam serdecznie
To zadane pytanie j/w zapewne jest właściwe – ale do pewnego stopnia. Sądzę, iż zbyt często w tym Kraju zadaje się tego typu pytania. Doszedłem do wniosku, iż w tym Kraju jest czymś w rodzaju nowej tradycji w pojmowaniu moralności w śród Polaków. Mianowicie tu dość „wizyjnie”, reaguje się na fakt dokonany, akt tragedii, krzywdę dokonaną. Jednak tej owej wizyjności nie ma w pojęciu, iż owy fakt dokonany, akt tragedii, krzywda dokonana jest li tylko finiszem. Metą ciągu wydarzeń przed ową metą. Moim zdaniem, właściwszym pytaniem jest:
1.  Jak długo sędziowie czy urzędnicy odpowiedzialni za taki stan rzeczy, nadal nimi będą?
2.  Jak daleko posunie się akceptacja ludzi, na notoryczne błędy?
3.  A gdzie są zwykli ludzie żyjący obok tych krzywdzonych?
Nikt nie widział, nikt nie słyszał, nikt nie wie. To jest w tym Kraju wykładnią moralności. Istny kalejdoskop mądrych wyuczonych psychologów, specjalistów, osób decyzyjnych. Każdy ma własne orędzia do wygłoszenia typu: bla, bla, bla, bla na ambonie czy to kościelnej, czy politycznej. Lecz to są li tylko słowa, słowa, słowa – nic nie znaczące dla tych pokrzywdzonych, biednych, nękanych, cierpiących.
A Ja mam pytanie. Kto jest winny iż taka tragedia się wydarzyła? Czy nagle wokół epicentrum owej tragedii, wszyscy zniknęli, przepadli, UFO ich porwało i przeniosło do dżungli? A przecież wszyscy są tacy oświeceni, tacy mądrzy, wierzący. Kraj w większości katolicki, i co. Gdzie są nauki płynące z milionowych mszy w gmachach zwanych kościołami, świątyniami, sejmami? Bóg wie czym jeszcze.
Myślę, że za taki stan rzeczy winni są wszyscy. Dla czego? Iż nie chcą zrozumieć, iż jak Ja tobie – tak Sobie czynię. Chcesz mieć cicho – dbaj o ciszę. Chcesz mieć czysto – czyń to. Chcesz być kochanym – kochaj. Szanowanym – szanuj. Czy to tak trudne?
Czasami tak sobie myślę, iż w imię nauki, wiary, ulotnej myśli – Ludzkość sama się unicestwi.
Pozdrawiam w zamyśleniu.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-12 15:59
Bardzo , bardzo refleksyjnie napisaleś.
A ja zamieszam bardziej.
Tak się dzieje bo nie potrafią ludzie do tego wyznaczeni poprawić błędnych założeń.  Może błędnie zostali wyznaczeni przez błędnie wybranych do decydowania
kto powinien decydować. Zawiłe?
To prosty przyklad z olimpiady.
Strzelanie nietrafiony strzał pierwszy, drugi też ? co dalej? Zawsze trafialiśmy. Co zmienić? Mierzymy dokladnie i co ponownie pudlo.
Masz pomysł na czwarty trafiony strzał?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-12 22:44
Ja wam napiszę, co trza zrobić aby ten strzał był trafiony, a zatem, trzeba ustawić w przypadku broni palnej lub pneumatycznej, szczerbinkę w taki sposób aby muszka i szczerbinka pokrywała się w jednej linii z celem... Albo wymienić strzelających...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-12 23:12
Jaka szczerbinka, jaka muszka ???? Granat z mniejszym polem rażenia i z opóźnionym zapłonem, żeby można było ućiec . Drugiego strzelania tz, rzucania by nie było . Akurat w Soczi można by było wytłumaczyć ten fakt słońcem i zjedzenia wcześniej ciasteczka z krymym ;-))) .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-12 23:13
Witaj :-) norbi wraca Ci poczucie humoru. To dobrze. Bo tylko tak można  przetrwać w dzisiejszych czasach :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-13 06:52
Oh tak. Czasy ciezkie. Glod i nedza.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-13 07:45
Rogaliku coraz bardziej nędzne to Twoje proste zeby nie powiedziec prostackie zdania proste . Może faktycznie dopadł Cię jakiś kryzys. Ale nie bój żaby,  pomozemy Ci :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-13 08:38
Obejdzie się.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-13 09:46
Norbi, w karabinkach sportowych tak sie nie da, bo muszka jest stala, a ustawia sie szczerbinke i trzeba kniecznie przestrzelac karabinek, aby sprawdzic prawidlowe ustawienia szczerbinki. Pod uwage bierze sie odleglosc do tarczy, a nawet warunki pogodowe (wiatr).
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-14 16:50
Masz rację, zgadzam się z tobą w sprawie ustawień broni pneumatycznej, gdyż miałem wiatrówki...
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-12 18:06
Witam ponownie,
Pewnie coś w tym jest. Sądzę jednak, iż przyczyna leży ( często ), w samej mentalności osób decyzyjnych. Jakoś nie słyszałem nigdzie, iż kandydaci na stanowiska decyzyjne poddawane są testowaniu ze strony psychologii. To jedno. Inną sprawą – bardzo ważną – wpływ samego stanowiska na mentalność piastujących go ludzi.
Moim zdaniem, często jest tak, iż najtrudniejszym krokiem jest samokrytycyzm. Zawsze uważałem, iż zauważenie własnego błędu, uznanie go, nazwanie go głośno przed sobą – to już wielka sztuka. Mało urzędników wszelkiej maści, nie potrafi przyznać się ( choć ), przed Samym Sobą o tym, iż popełnił błąd. Czy też prócz zalet, u takiej Osoby istnieją jakieś wady.
Zdaję sobie sprawę z tego, iż każdy chce Siebie pokazać od najlepszej strony, ale ukryta wada, czy ukryty popełniony błąd nie znaczy, iż nie istnieją. Dalszy ciąg działań składających się na przyczynę ( negatywny finisz ), to korowód przepychanek, przerzucanie odpowiedzialności z Siebie na Innego. Takie zachowania widzi się bardzo często.
Tak czy siak, winno się zacząć o tym mówić głośno i wprowadzać pilne zmiany. Inaczej mimo iż Świat pędzi do przodu, reszta w tej mierze będzie stała w miejscu – by nie powiedzieć iż się cofa w rozwoju.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-13 09:56
Zygmuncie, Twoje uwagi sa sluszne, ale problem lezy nie w elitach rzadzacych, ale w wyborcach. W skrocie mozna to ujac: jacy wyborcy, tacy wybrani przedstawiciele.
Trzeba najpierw zmienic mentalonosc wyborcow, aby wybrali odpowiednich przedstawicieli.
Zupenie inna sprawa jest powszechne przyzwolenie na wszelkiego rodzaju - nazwijmy to delikatnie - nieprawidlowosci w decyzjach jak i zachowaniu sie rzadzacych. To rozzuchwala elity, gdyz czuja sie bezkarne.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-13 13:39

>Zupenie inna sprawa jest powszechne przyzwolenie na wszelkiego rodzaju - nazwijmy to delikatnie - nieprawidlowosci w decyzjach jak i zachowaniu sie rzadzacych. To rozzuchwala elity, gdyz czuja sie bezkarne. <


Jak to się robi u naszych przyjaciół ??? Pewnie nie wszystkich, ale przyjmując prawo od rzymian był ząb za ząb, dom za dom, milion za milion . . Myśmy to zmodyfikowali i u nas -jeszcze nie tak dawno -było milon za grosz .... Nie grom, bo nie mam za co bn- słyszę w sondzie lud sądzie . Ludzie nier rozumieją o czym ta sprawa jest i można milon za grosz zdobywać . Już sam mam skołowany umysł ;-))) .
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-13 12:46
Witam serdecznie,
Moim zdaniem to bardzo ważny aspekt jakim jest stan mentalny wyborców. W pełni bym się z tym zgodził, i pewnie w części się zgadzam. Jednak ( pomyślmy ), z wybieranych osób, jakie znajdują się na listach wyborczych – tak się zastanawiam – ilu z nich znamy w stopniu takim, by stwierdzić czy się nadają na dane stanowisko?
Innym zagadnieniem jest fakt, w jaki sposób owe osoby znajdują się ( raptem ), na tych listach? Myślę, że aby słusznie wybrać osobę z listy na dane stanowisko ( choć nie wszystkie stanowiska są obsadzane z list dostępnych ), gdyż obserwując obsadzanie w urzędach stanowisk ma inne oblicze. Wszyscy wiemy, iż wiele się dzieje za pośrednictwem znajomości, protekcji, powinowactwa itd. Nie podkreślając wszystkich tą samą kreską ( gdyż było by to głupotą ), ale to są fakty o których wielu myśli, nawet mówi ale cicho, w zaułkach własnych środowisk. Jednak tak się dzieje.
Moim zdaniem zbyt mało – by nie rzec drastycznie mało jest wiedzy o samych kandydatach na dane stanowisko. O ich działaniu, czynach, dążeniach, sukcesach. Zwykle mamy przed sobą ciąg nazwisk i tyle. Myślę więc, że nie możemy przerzucać na wyborców winy za trafność wyboru – trafność opartą na jasnowidztwie? Wróżeniu z kart? Może tarot?
Uważam iż kandydaci na stanowiska zbyt łatwo są doń dopuszczani. Zbyt łatwo dzieją się awanse z jednego na drugie stanowisko. W obecnym czasie rozwoju nauki, psychologii, mnóstwo jest sposobów na sprawdzenie, czy kandydat po prostu nadaje się na to stanowisko bądź nie. To był by wstępny zarys kandydatów. Ten sposób usunął by ze sceny awansów patologiczne przyczyny jak: znajomości, pokrewieństwo, czy po prostu cwaniactwo poparte pieniędzmi. I Ja jako wyborca wiedział bym kto jest kim czytając jego nazwisko.
Inną patologią jaką obserwuję to jest wizerunek kandydatów na stanowisko do momentu objęcia tegoż, a wyniki działań po. Coraz częściej ( nie generalizując ), Moim zdaniem obraz równie jest odmienny od tego, który oczekiwałem.
Tak więc uważam, iż by urzędnik na każdym stanowisku spełniał swoje zadanie ( mówię na każdym stanowisku ), gdyż to tyczy się stanowisk od „A” do „Z” , gdyż tyko w tedy ma to sens – gdy testowanie tegoż wykaże, iż ten nadaje się nań, posiada predyspozycję by służyć Klientom, Petentom, Beneficjentom, Pacjentom, Wierzącym itd. Itd.
Tak więc uważam, iż mentalność winna zmienić się w Każdym z Ludzi. Podstawą zmian u wszystkich winno być Każdy dla Każdego, a nie Każdy dla Siebie. Gdyż Jeśli każdy utrzyma porządek na Własnym podwórku – porządek będzie na całej ulicy. I tak łańcuchowo aż do nieba.
Reasumując czas zacząć myśleć o Drugim tak, jak o Sobie. Mentalność ma wtedy sens, gdy łączy wszystkich w Jedność a nie dzieli.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-13 13:07

>Reasumując czas zacząć myśleć o Drugim tak, jak o Sobie. Mentalność ma wtedy sens, gdy łączy wszystkich w Jedność a nie dzieli.


Zygmuncie, calkowicie sie zgadzam z Toba, ale mentalnosc jest wynikiem wielu czynnikow i nie tak latwo ja zminiec.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-13 13:21
Oderwane od rzeczywistość pseudo psychologiczne banały.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-13 13:46
utopia to treż pomysł na zbliżenie do sejmu, ale nie wróżę sukcesu . Świat byłby nudny, gdybyśmy wszyscy mieli to samo zdanie, czy ubierali się jednakowo . Chiny i ZSRR już tak nie myślą w różności siła No dobra główny nurt winien wytyczać kierunek, ale - powinno zostać . Pozdrawiam, ale wrócę ;-) .
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-13 15:37
Witam serdecznie,
Pozwolę Sobie podzielić tu w tym wątku, czym dla Mnie jest Jedność. Zatem JEDNOŚĆ w Moim mniemaniu, w Moim rozumowaniu to Pierwotna Siła, Miłość, Jednolitość, Równowaga, Ing i Yang, Bóg, Początek Wszystkiego.
W Moim mniemaniu Jedność nie ma nic wspólnego z różnorodnością zdań, zainteresowań, zawodów, języków, barwą, smakiem, zapachem, poglądami, wiarą itd.
W Jedności w Moim pojęciu chodzi o Wspólny Interes – jakim jest: Byt, Życie, Istota, Działanie, Współdziałanie, Cel, Odniesienie. To sposób myślenia ( właśnie ), nie zmuszający do uzależnień, narzucanych szablonów, gotowych schematów. W Jedności chodzi o Kierunek, Intencje, Zamierzenie. I na podstawie Tej Pierwotnej Materii, Siły scalającej wszelkie Życie, owa różnorodność miała by zupełnie inne zabarwienie.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-15 20:58
Sorry, że nie na temat, lecz mam sprawę która mnie wkurza od dłuższego czasu...
Postawcie sobie wychodek!
Przychodek w TVP Opole
Nowy dom bez wody. Tak sprzedają urzędnicy... Imterwencja
Mam nadzieję na konstruktywną dyskusję na powyższy temat...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-03-16 11:15
Trudno tu dyskutować nie znając treści umów i pism. Z zacytowanej poniżej wypowiedzi wynika, że nie tylko burmistrz jest winny zaistniałej sytuacji, ale również wydający pozwolenie na budowę.

>- Moim zdaniem powinni po otrzymaniu warunków przyłącza, z których jednoznacznie wynikało, że nie ma możliwości podłączenia ich do sieci wodno-kanalizacyjnej, postarać się o zmianę warunków umowy sprzedaży działki i terminów w niej zawartych - mówi Orgacki. - Nie wiem też, jak w tej sytuacji otrzymali pozwolenie na budowę. Postawili dom, a teraz chcą, żeby burmistrz im wybudował sieć wod-kan.


Inna sprawa, że ci państwo przez swoją zbytnią wiarę w zapewnienia urzędników nie zabezpieczyli się dowodem na papierze. Sami to zresztą przyznają.

>Warunki otrzymali, dopisano do nich jednak odręcznie, że wejdą one w życie po uzbrojeniu działki w wodę i kanalizację. Jednocześnie otrzymali od urzędników ustne zapewnienia, że do czasu zakończenia budowy problem braku dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej zostanie rozwiązany.


W tej sytuacji obie strony powinny znaleźć jakieś wyjście i nie ma tu znaczenia, kto obecnie zarządza gminą. Dobrą wolę wykazują pokrzywdzeni, więc teraz kolej na burmistrza. Niech się nie wykręca, że to nie jego sprawa, bo działkę sprzedawała gmina i gmina ponosi konsekwencje.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-18 12:00
Jestem OBURZONA NA MAXA!:-))))))
http://biznes.onet.pl/henio-nie-bedzie-juz-bohaterem-kampanii-tesco,18543,5609438,1,news-detal
Serce i rozum oraz Henio to moje ulubione postacie z reklam i teraz Henia nie będzie????????
SKANDAL PO PROSTU! :-)))))))  Naprawdę mi szkoda.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-03-18 13:41
No to kto teraz będzie obracał boczek! Łącze się z Tobą w bólu.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-18 14:47
mnie wkurza nieczytelność instrukcji obsługi . Pisane to jest niezrozumiałym językiem, który nie pozwala na prawidłowe używanie produktu i drobnym pismem . A przecież mogło by być inaczej, gdyby taki Lem, Cremo lub Żeromski pisali instrukcje - było by czytelniej ;-) np....Depilator, to urządzenie, które używając wg, wskazań unikniesz kłopotu . Włączając przycisk żółty nie pytaj dlaczego a szybko połóż się na podłodze, czołgając w kierunku drzwi . Ostrza nie powinny fruwać niżej niż 40 cm nad ziemią . Przyciskając głowę do podłogi unikniesz ran ciętych . Nie zapomnij o brzuchu wciągając do . Przed użyciem depilatora poćwicz bezdech . Nie zapomnij o bateriach akumulatorach i ładuj je ... w zimie do łóżka ;-) Pozdrawiam łudując d..ę na fotel manualny . Pozdrawiam i niegniewajcie się ludkowie, jeszcze raz pozdrawiam .... 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-18 15:17
Rany Julek, co Ty tam wyczyniasz?:-)))))))))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-18 18:51
Od dzisiaj mnie wkurza to, że kowal może być fryzjerem, a rolnik aptekarzem. Wystarczy, że mają kasę na otwarcie. Wkurza mnie (nie od dzisiaj) moja układność - tak wypada. Nie dość, że włosy wygryzione to jeszcze za to zapłaciłam. Wkurza mnie moja łatwowierność. Broń krótka to mało. Wrrrr :-( Niech żyją graficiarze -muszę jakiegoś nasłać...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-18 21:37
Adamczyk: prowadzenie autostrad w ramach koncesji najlepszym biznesem w Europie

>Według posła Andrzeja Adamczyka „nie jest normalne, że spółka obsługująca 40-kilometrowy odcinek autostrady po odliczeniu wszystkich kosztów ma zysk w wysokości 70 mln zł”. – Zysk tych firm jest, nazwijmy to wprost, obdzieraniem kierowców z pieniędzy – powiedział poseł w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl”.


Polecam komentarze.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-18 23:30
Ma z jednej strony rację, lecz zapytam: czemu to tak późno zauważył??? Zarazem pozwolę sobie odpowiedzieć na te pytanie: Bo zauważył, że wybory zbliżają się i chce nadal być przy korycie...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-20 20:16

>Bo zauważył, że wybory zbliżają się i chce nadal być przy korycie...


Jak patrzę na zachowanie się naszych polityków, też mam takie odczucia.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-20 21:24
No i zebrało się dwóch. Może pisać jeden. I tak to samo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-20 23:44
Nie to samo, bo miałbyś mniej roboty z niewyszukanymi docinkami, Rogal. A tak się bardziej rozrywasz intelektualnie....na strzępy.:-))))))) Norbi też nie ułomek w tej kwestii.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 87) (1444930 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill