www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Rehabilitacja - jak się zapisać i gdzie w Poznaniu? (28922 - wyświetleń)
- Autor Dominiczka Dodany 2006-12-18 19:33
Szukam ośrodka rehabilitacyjnego w Poznaniu. Ponieważ nigdy nie chodziłam na rehabilitację pomóżcie co muszę zrobić, do jakiego lekarza iść po skierowania, jakie dokumenty wypełnić i skąd te dokumenty wsiąść. za wszelką pomoc serdecznie dziękuję!
Dodam że szukam rehabilitacji dla dorosłych mam 29 lat.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-12-22 12:13
Skierowanie na rehabilitację mozna otrzymać od lekarza specjalisty np. ortopedy. Informacje o placówkach można uzyskać w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia
http://www.nfz-poznan.pl/gdzie_leczyc/
Nadrzędny - Autor Magdalena Grunt Dodany 2007-02-09 18:33
Cześć Dominika.
Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać, aby zapisać się na rehabilitację to iść do swojego lekarza rodzinnego po skierowanie do lekarza rehabilitanta. Następnie zapissać się do lekarza rehabilitanta i czekać na termin. Na wizycie u lekarza rehabilitanta on zleci ci ćwiczenia i pokieruje cię nanie. Gdzie są lekarze rehabilitanci napewno powie ci twój lekaż rodzinny. Jeśli w razie nie zrobiłby tego dając ci skierowanie tto spróbuj w szpitalu ortopedycznym na ul. 28 czerwca.
Pozdrawiam cię.
Magda
Nadrzędny - Autor waldi_marz Dodany 2012-05-27 12:35
Ja chodzę na rehabilitację do kliniki Kręg-Clinic. Nie potrzebujesz skierowania, bo to prywatna klinika, są tam lekarze rehabilitacji, chirurg, ortopeda i neurolog, także tam przejdziesz badanie lekarskie i dostaniesz skierowanie na odpowiednie zabiegi. Wystarczy że zadzwonisz i umówisz się na wizytę. Bardzo dobra klinika, jestem zadowolony bo widzę efekty. Prowadzą tam tez oddział dziennego pobytu w ramach NFZ.  Pozdrawiam,
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-05-27 14:06
Na oddział dziennego pobytu w ramach NFZ można mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu (o ile jest u niego dokumentacja o schorzeniu). W szpitalu wyznaczają termin i się czeka...ja czekałam w moim mieście 8 miesięcy...z adnotacją - pogorszenie stanu zdrowia. Bez tego dopisku pewnie czekałabym dłużej!!!! Jest o tyle fajnie, że jak się człowiek doczeka, to pobyt na takim oddziale trwa najkrócej 3 tygodnie, a może nawet do 6 tygodni. To pozwala na skorzystanie z całej serii zabiegów. I jeszcze jedno, jeżeli ktoś pracuje to dostaje zwolnienie lekarskie na czas pobytu.
Nadrzędny - Autor freva Dodany 2014-03-18 19:57
Niestety na NFZ się długo czeka. Ja szukam rehabilitanta, który by do domu dojechał ćwiczyć. Chodzę o kulach i ciężko mi wyjść z domu.Ktoś zna dobrego specjalistę?
Nadrzędny - Autor wanda_jac Dodany 2014-03-18 22:56
Rehabilitanci z gabinetu TWOJA REHABILITACJA pod Poznaniem oferują pomoc z dojazdem do pacjentów z Poznania oraz okolic. Wiem, bo przyjeżdzają do mojej córki z Porażeniem Mózgowym. Wykonują z nią nie tylko ćwiczenia usprawniające, ale również kompleksowy masaż kręgosłupa. Przez ten mail można się skontaktować kontakt@twoja-rehabilitacja.pl.
Nadrzędny Autor majka9 Dodany 2014-05-22 11:44
Też znam rehabilitantów z tego gabinetu. Ćwiczą nowoczesnymi metodami i indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta. Myślę, że TWOJA REHABILITACJA to naprawdę dobre rozwiązanie jak ktoś chce ćwiczyć w domu.
Nadrzędny Autor Mayoralkk Dodany 2014-07-08 21:54
Hej,
na NFZ bardzo długo się czeka niestety i jakość też pozostawia wiele do życzenia.
Jest jednak takie miejsce na Wildzie na Garczyńskiego gdzie jest w jednym budynku rehabilitacja na NFZ i prywatna - nazywa się endorfina, więc możesz skorzystać z obu.
Jeżeli cały czas szukasz nowych sposobów rehabilitacji to poczytaj o rezonansie stochastycznym. Mi pomógł (mam 28 lat), cały czas chodzę na terapię i nie tylko czuję się lepiej, ale i atmosfera w tym miejscu sprawia, że mam ochotę tam wracać.
Nadrzędny - Autor Amelia_Woskowa Dodany 2017-04-16 18:13
Cześć !!! często jest tak że ośrodki rehabilitacji w Poznaniu mają potężne kolejki oraz daty z wyprzedzeniem do przodu o kilka miesięcy... tym bardziej przez NFZ. Jeśli Ci mogę polecić to szukaj zapisów w rehabilitacjach wokół Poznania na przykład super Centrum Rehabilitacyjne masz w Suchym Lesie 5 km od granic Poznania. Dojazd też masz również tam z komunikacji miejskiej. Ja polecam http://www.somamedica.pl - ceny mają znacznie niższe za sesje rehabilitacyjne niż w Poznaniu gdziekolwiek...
Nadrzędny Autor Radek25 Dodany 2021-10-01 08:21
Zdecydowanie warto poszukać w okolicach Poznania - jak poleceam Centrum KORE https://centrum-kore.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Rehabilitacja - jak się zapisać i gdzie w Poznaniu? (28922 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill