www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Staranie się o pierwsząw życiu rente z tyt. czesciowej niezd (9061 - wyświetleń)
- Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-18 19:23
Witam obiło mi się o uszy że przed uzyskaniem pierwszej renty w ZUS-ie lekarz orzecznik wysyła osobę która ubiega się o rentę do lekarza na konsultację aby stwierdził on czy jest niezdolność do pracy danej osoby , chodzi mi o rente z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Czy to prawda? Mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytania i opisać jak to wygląda? Proszę o odpowiedzi i z góry dziekuje icon_smile.gif mój wiek to 19 lat :-)
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2014-03-18 19:27
a pracowales gdzies?
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-18 19:42
tak pracowałem 4 miesiące przed zachorowaniem , a wczesniej przez 3 lata mialem w szkole praktyki na umowę o pracę jako młodociany pracownik :-)
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-18 21:34 Zmieniony 2014-03-18 21:47
i podczas tych praktyk były odprowadzane za mnie normalne składki emerytalno-rentowe :-) od kilku lat także choruję na chorobę przewlekłą :-)

i obiło mi sie o uszy ze podczas komisji na rente w ZUS-ie lekarz ktory orzeka niezdolność do pracy wysyła do innego lekarza na konsultację podczas pierwszej renty czy to prawda ?:-)
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2014-03-18 21:48
moze ale nie musi 
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-19 08:54
może , ale nie musi , a od czego to zalezy może mi Pani powiedzieć?:-) bardzo proszę :-)
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2014-03-19 10:43
od tego jakie ma widzimisie orzecznik
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-19 11:22
rozumiem , czyli nie jest to obowiązkowa procedura przy przyznawaniu pierwszej w zyciu renty tak ?:-) jeśli zechce orzecznik to wysyła a jeśli nie chce to nie wysyła tak , dobrze to zrozumiałem ?:-) ajj same problemy z tym wszystkim i ze zdrowiem ;/
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2014-03-19 12:47
tak dobrze zrozumiales
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-23 19:16 Zmieniony 2014-03-23 20:10
i jak to przychodzi z wezwaniem na komisję ze o tej i tej godzinie mam sie stawic tu i tutaj na wizytę lekarską a dopiero pozniej na komisje do orzecznika ?:-)
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-24 22:04
bardzo proszę o odpowiedź iż jestem zielony w tym temacie z góry naprawdę dziękuję :-)
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2014-03-25 13:56
Dostaniesz wezwanie do oddziału ZUSu na wyznaczoną godzinę. Będzie Cię badał lekarz orzecznik, pogadacie sobie, zmierzy ciśnienie, zważy, sprawdzi kręgosłup, przeglądnie historie Twojej choroby - może skierować na badanie przez specjalistę jeśli np. chorujesz na oczy a to będzie kardiolog to może Cię wysłać na badanie do okulisty. I tyle, odpowiedź możesz dostać już na miejscu, ale najczęściej werdykt przychodzi pocztą do 14 dni chyba.
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-26 21:57
aha a jeśli choruje np na astmę i trafię na pulmonologa to nie wysyła mnie na żadne badania dodatkowe tak?:-) a jeśli choruję na astme i trafięna kardiologa to wtedy może mnie wysłać na dodatkowe konsultacje ale nie musi mnie nigdzie wysyłać i może sam wydać decyzje czy przyznaje rente czy nie , o to chodzi ?:-)
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-03-27 02:57
Jeżeli masz astmę, to chociaż zabierz ze sobą wyniki spirometrii.Dobrze byłoby gdybyś na wniosku od lekarza POZ miał również wpis, wpisy lekarzy specjalistów.Schorzenie powinno być udokumentowane wynikami.
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-27 09:44
lecze się i mam rozne spirometrie od specjalisty czy to wystarczy ? i czy oprocz tych badan co przedstawie mogą mnie wysłać na jakieś dodatkowe badania tak jak wyzej zapytałem ?:-)
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2014-03-27 13:52
Może Cię wysłać, ale nie musi. W moim przypadku było akurat tak, że orzecznik był specjalistą neurologii a ja stawałem z problemami okulistycznymi. Orzecznik nie podjął decyzji tylko zostałem wysłany na konsultację do lekarza o tej własnie specjalności.
Nadrzędny - Autor Patryk1994 Dodany 2014-03-27 21:27
i na czym polega właśnie ta konsultacja jesli wyślą do lekarza jak mam astme zostanie zrobiona mi spirometria i cos jeszcze?:-) jak to wyglada i mówi Pan że to nie jest konieczne nawet ajk bedzie kardiolog a ja staje z astmy to moze mnie wysłać na konsultacje ale nei jest to obowiązkowe?:-) wlasnie ciekawi mnie jak wyglada ta konsutacja cooni tamrobią , bo jak wioadome astma jest zmienna i nie musi akurat w dniu badanai byćnasilona jak oni na to patrzą?:-)
Nadrzędny Autor Romek. Dodany 2014-03-28 14:56
Nie wiem jak wygląda to w przypadku astmy,ale zapewne wtedy muszą być wykonane jakieś badania.Pan zapewne wie więcej niż ja bo się Pan leczy na te chorobę.Nieczęsto się zdarza, że orzecznik jest specjalistą od choroby na którą stają osoby starające się o rentę - np orzecznik jest kardiologiem a przychodzą osoby cierpiące na epilepsję, mające problemy z kręgosłupem.Także orzeczenie wydawane przez orzecznika nie będącego specjalistą od choroby na która badany się leczy.Pisze Panu tylko,że jest taka opcja i wysyłają na konsultacje.Ja będąc u okulisty miałem podobne badanie jak u lekarza u którego leczę się od dzieciństwa - czytanie na tablicy,pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, pole widzenia itp. Więc Pan chyba się domyśla jak może wyglądać badanie poz kątem astmy jeśli się Pan na nią leczy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Staranie się o pierwsząw życiu rente z tyt. czesciowej niezd (9061 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill