www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Biblioteka (53595 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Zygmunt Dodany 2014-03-10 09:14
Witam serdecznie.
Postanowiłem założyć nowy wątek pod nazwą „Biblioteka”. Być może Uczestnicy tego Forum, zechcą podzielić się tytułami ciekawych pozycji książkowych, które zrobiły na Nich szczególne wrażenie. Pozycje warte zaznaczenia, opisania. Dające wiele do myślenia, wiele odpowiedzi na nurtujące Każdego z Nas pytania. Mam nadzieję, że spodoba się Uczestnikom taki pomysł. Dział ten stał by się wartościowym źródłem wiedzy w tym temacie.
Zapraszam do wpisywania pozycji książkowych z podaniem Tytułu, Autora, oraz krótkiej charakteryzacji pozycji. Miłe będą również Państwa opinie co do tego, co przeczytana pozycja wniosła do Waszego rozwoju.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-10 09:27
Witam serdecznie.
Jako pierwsze z pozycji, które są dla Mnie bardzo cenne.
Tytuł Serii: „Rozmowy z Bogiem”
Autor: Neale Donald Walsch.
Seria składa się z:
1.  „Rozmowy z Bogiem” część 1;
2.  „Rozmowy z Bogiem” część 2;
3.  „Rozmowy z Bogiem” część 3;
4.  „Przyjaźń z Bogiem”
5.  „Pytania do Rozmów z Bogiem”
6.  „Pytana i odpowiedzi do Rozmów z Bogiem?
7.  „Wspólnota z Bogiem.
Fakty zawarte w tej Serii są oparte na faktach autentycznych. To przykład fenomenu, jakim jest automatyczne pisanie z przekazu poza cielesnego. Autor doświadcza wielu zawirowań własnego życia, i w pewnym momencie ( według niego nawiązuje kontakt z Bogiem ), co owocuje niezwykłym Dialogiem Jego z Bogiem.
Polecam z całego serca tę serię. To Dzieło daje wiele odpowiedzi na nurtujące pytania wielu Ludzi.
Pozdrawiam i polecam serdecznie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 09:37
A jakie to są fakty nieautentyczne?
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-03-10 15:36
Zapraszam do wpisywania pozycji książkowych z podaniem Tytułu, Autora, oraz krótkiej charakteryzacji pozycji. Miłe będą również Państwa opinie co do tego, co przeczytana pozycja wniosła do Waszego rozwoju.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-03-11 00:35
Kilka lat temu spotkałam się z "Księgą Urantii". Wersja polska jest tu:
http://members.optusnet.com.au/~mpjaworski/
Całość jest tak dziwna, że trudno sobie wyrobić zdanie, nawet co do zaszeregowania do gatunku literackiego.
Jest jednak jedna realna rzecz, na którą zwraca się uwagę w Wikipedii
Ciekawostką jest zdanie: "Ostatnio, jednym z większych kosmicznych wybuchów, w Orvontonie, była nadzwyczajna eksplozja gwiazdy podwójnej, której światło dotarło do Urantii w roku 1572 n.e."[KU 11] Fakt, że była to Gwiazda podwójna, odkryto w 2004 r.
Jeden fakt nie przesądza całości, ale poczytać warto. Jeśli nie całą księgę to streszczenie w Wikipedii
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Urantii

Osobiście jestem dość sceptyczna. Świat przedstawiony w Księdze jest dla mnie czymś w rodzaju kompilacji wszystkich religii, jakby ktoś chciał pogodzić wszystkich i skończyć z wojnami religijnymi, sporami w tej dziedzinie. Mało tego, jakby chciał pogodzić naukę, np. teorię o wielości wszechświatów i wymiarów, z aspektami religijnymi.

Tak, czy inaczej poczytać warto, nawet na wyrywki, robi wrażenie innością.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-11 08:41
Witam serdecznie.
Dla Mnie ogromnym przeżyciem jest trylogia:
Tytuł:
1.  „Dalekie Podróże” część 1,
2.  „Najdalsze Podróże” część 2,
3.  „Podróże poza ciałem” część 3.
Autor: Robert Monroe.
Trylogia jest swego rodzaju sprawozdaniem, relacją, kroniką doświadczeń Autora tejże trylogii, odkrywającego inny świat niż ten fizyczny. Odkrywa świat duchowy, bezcielesny.
Nie jest tuzinkowym Autorem. W każdym z opisywanych aspektów stara się popierać odkryte „fakty”, naukowymi działaniami. Z biegiem lat poświęconych badaniu tego zagadnienia, coraz bardziej otacza się i skupia wokół siebie przedstawicieli wielu gałęzi nauk. Zatem w sprawę jest zaangażowanych fizyków, metafizyków, neurologów, chirurgów, neurochirurgów, psychologów, jak i psychiatrów.
Z jego relacji wynika, iż świat nauki – tak sceptyczny w temacie tych zagadnień, tak unikający tego tematu zaczyna odkrywać wiele potwierdzeń owego fenomenu istnienia innego świata, niż ten fizyczny.
Trylogia, jak i temat w niej poruszany wywołała na przełomie wielu lat wiele kontrowersji, jak i wiele ożywionych rozmów w różnych środowiskach.
Autor poświęca całe swoje życie na badanie fenomenu istnienia świata duchowego. Udowadnia tezę, iż istnieje życie po życiu. Iż Istota, dusza, duch w ciele Człowieka nie jest śmiertelny. Udowadnia iż fizyczne życie ludzkie, to życie ciała ludzkiego a nie jego duszy.
Odkrywa wiele zaskakujących faktów, dających wiele do myślenia. Jednak mimo zaskoczeń, kontrowersji dla wielu ( każdy z Nas posiada własne przekonania, nauki, prawdy wpojone ), daj również mimo wszystko wiele nadziei.
Polecam gorąco. Dla Mnie to wielkie dzieło w literaturze.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-11 09:08
Poczytajcie Mario Vargasa Llose. Wszystko. No może oprócz "Raj tuż za rogiem".
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-12 14:58
Witam serdecznie
Następną serią godną uwagi, jest seria:
1.  „Potęga teraźniejszości”
2.  „Cisza przemawia”
3.  „Nowa Ziemie. Przebudzenie Świadomości Sensu Życia”
Autor: Eckhart Tolle
To swego rodzaju opis rozwoju Własnego Autora. To opis zagadnień nad którymi pracował. To istna skarbnica wiedzy na kanwie Jego przemyśleń. Autor wciąga Czytelnika w potok myślenia – własnego myślenia. Zadaje pytania, sugestie, rozważania. Czytając ma się wrażenie, iż chce się Samemu pomyśleć, Samemu analizować, Samemu wyciągać wnioski.
Wspaniała lektura, bardzo ambitna.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-12 22:53
"Obłęd" Jerzego Krzysztonia przeczytałam już dawno temu, ale ciągle mam te trzy tomy w pamięci. Chory psychicznie autor w niesamowity sposób opisał swoje zmagania z chorobą. Przegrał walkę, książka pozostała.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-12 23:20 Zmieniony 2014-03-12 23:23
Za mondre;)- tylko się nie gniewajcie na mnie-  książki czytacie . Ja, swoją przygodę z książką zaczynałem od Dzieci z Bullerbyn później Nienacki i Dziewczyna czy chłopak czyli Heca na czternaście fajerek- taki dżender na wesoło .Meisner i wiele, wiele innych autorów porwało mnie na morze.;-) .Gdy słońce było bogiem zaciekawiło mnie bardzo i zacząłem marzyć o podróżach, Egipcie i marżę tak do dzisiaj :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-13 03:16
To też i całą masę innych czytałam. Całe noce nie raz i nie dwa poświęciłam na czytanie jak książka "wciągnęła", a rano nieprzytomna do szkoły czy pracy "leciałam".
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-13 13:28
skąd ja to znam ...I słowa taty' malciu(tak mówił do mamy) ta bateryjka (latarka) to na śmietnik. W ubiegłym tygodniu kupiłem baterię i już nie świeci ' ...a ja czytałem pod kołdrą przy latarce ...To se ne wrati;(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-13 14:24
Moja córka na baterię mówi "palacja":-) Ma 2 lata i 9mscy. Wszystkie inne słowa ok i wyraźnie, tylko to jej zostało.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-13 15:37
Widocznie to słowo jej się spodobało. :-))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-13 15:52
Na szczęście podoba jej się też "tak cię kocham tatusiu":-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-13 15:59
Córki bardzo kochają tatusiów. Tak, to są piękne słowa, miło je słyszeć od dziecka i nie zapomina się ich nigdy. Najpiękniejszy okres w życiu rodziców. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-13 16:36
Szczegolnie gdy po tych slowach pada "mogę czekoladkę?";-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-13 17:55
:-)))))))))))
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-13 15:17
Witam serdecznie,
Mam taką prośbę. Mianowicie proszę o wpisywanie pozycji książkowych z Tytułem, Autorem oraz krótki wpis przemyśleń na temat ich zawartości.
Nie wpisujcie Państwo swoich przemyśleń poza zadanym tematem, bo nie o to chodzi w tym wątku.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-13 15:30
Ja też mam prośbę. Ktoś kto piszę moim z wielkiej litery niech nie mówi innym co mają robić.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-13 20:33
Witam
Mam wolną wolę wyjaśnić to Panu, ( choć po tonie Pańskiego wpisu mniemam, że to wpis złośliwy), jednak to wyjaśnię. Od wielu już lat mam Wielki Szacunek do Siebie, jako Osoby myślącej trzeźwo i rozsądnie. W Moim mniemaniu nie ma to nic wspólnego z błędem jakimkolwiek. To Moja decyzja przemyślana decyzja.
Natomiast Moja prośba była inteligentnym zwróceniem uwagi, iż w tym wątku Prosiłem o to, o co Prosiłem. Pozostaje Mi tylko współczuć Panu za to, iż nie zrozumiał Pan Mej intencji.
Tytuł to Tytuł – Autor to Autor – Opis to Opis. Czego tu nie można zrozumieć.
Pozdrawiam mimo wszystko serdecznie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-13 22:41
Nadaj sobie jeszcze jakis tytul. Moze Wielce autoSzanowny Wladca Forum?
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-15 14:24 Zmieniony 2014-03-15 14:28
Rogal, co Ci ostatnio jest? Koniecznie przeleć swą lasencję albo inną ;-)

Zygmunt ma rację, powinno tak być to nie bigos, a i do bigosu gumy do żucia nie wrzucisz.

Trochę późno zaczynacie tą przygodę z takimi pozycjami - książkami. Mnie po nich Egipt ciągnął bo chciałam zobaczyć "ślady obcych" i się zawiodłam ;-)
Nadrzędny Autor kulaUnogi Dodany 2014-03-15 15:18
ja polecam wszystkie ksiakzi tohmana, ostatnio wydal 'eli eli', wlasnie czytam  i jest na podobnym poziomie co wszystkie poprzednie
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-03-15 17:56
Witam serdecznie,
Moja kolejna wspaniała pozycja książkowa:
Autor: Brus Moen.
Tytuł jego serii dzieł to:
1.  „Podróże w nieznane”,
2.  „Podróż poza wszelką wątpliwość”,
3.  „Podróże do życia po śmierci”,
4.  „Podróż do Ojca ciekawości”,
5.  „Świadome podróże w niefizyczne światy”
Autor serii Brus Moen to kontynuator badań prowadzonych przez Roberta Monroe. Cała seria to osobisty opis badań sfery niefizycznej życia. Seria jest kolejną odkrytą wiedzą będącą dowodem na to, iż życie człowieka na Ziemi ma początek i koniec. Lecz owy początek i koniec tyczy się do fizycznego ciała człowieka, jednak dla „Istoty” posługującej się fizycznym ciałem, to tylko jeden z wielu odcinków drogi do doświadczania własnej doskonałości.
Polecam gorąco.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-03-16 09:43
Witam serdecznie,
Kolejna pozycja którą polecam:
Autor: Dolores Caanon.
Tytuły:
1.  „Kosmiczni ogrodnicy”,
2.  „Jesteśmy dziećmi gwiazd”.
Autorka poświeciła i wciąż poświęca wiele lat Swego Życia, na badanie faktu istnienia człowieka, jego ewolucji, pochodzenia, wcieleń. Bada i stawia odważne pytania: Kim jest człowiek? Skąd pochodzi? Daje wiele odpowiedzi popartych Swymi badaniami, jak przebiegała ewolucja rozwoju człowieka?
Polecam bardzo gorąco, choć pozycja dość trudno dostępna. Mnie udało się zdobyć e-booki.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-03-18 14:18
Witam serdecznie,
Następną pozycją którą polecam to:
Tytuł:
1.  „Zakazana archeologia”,
2.  „Dewolucja Człowieka”.
Autor: Cremo Michael.
Autor przedstawia w jasny, przejrzysty sposób zestawienie efektu wielu prac archeologicznych, jak i paleontologicznych na temat zagadnienia człowieka. Praca, jako zbiór wielu lat badań, analiz naukowych, będących efektem wielu naukowców wskazuje, iż fakty jakie przedstawia się w sztywnych aktualnych dokumentach, tezach, nań wykładach – są dalekie od prawdy jaka kryje się w dowodach odkrywanych, a często ukrywanych, tajonych, zacieranych. Bardzo polecam.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-03-18 15:28
Witam serdecznie,
Zapraszam do dzielenia się w tym wątku, ciekawymi pozycjami książkowymi. Wiele dobrego dają takie wpisy wraz z opinią o własnych odczuciach, wrażeniach po przeczytaniu. Być może Komuś przypadnie do gustu jedna z podanych pozycji, a skorzysta, przeczyta, i również zakosztuje Własnych wrażeń.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-03-20 15:43
Kolejna z Interesujących pozycji książkowych, którą polecam:
Autor: Alexander Eben
Tytuł: „Dowód.”
To wspaniała opowieść neurochirurga, zupełnego sceptyka co do zagadnienia Istnienia po śmierci. Autor opisuje własne przeżycia skonfrontowane z Jego rzeczywistością. Zapada na ciężką chorobę, która przenosi go w świat dotąd przezeń zaprzeczany, nierealny, odrzucany. Autor dzieli się własnymi przemyśleniami, zmuszając do Własnych rozważań.
Polecam gorąco.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-03-21 18:08
Witam serdecznie,
Czy brak wpisów w tym wątku znaczy, iż uczestnicy tego forum nie czytają książek? Trudno Mi w to uwierzyć.
Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-21 20:06
Szczerze mówiąc obecnie już tylko literaturę fachową :-(
Tak dla relaksu to niedawno zebrałam z półki córki "Harry Pottera" :-) i wiesz co? Świetnie mi się czytało i dobrze zasnęło.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-10 12:00
KAMASUTRA NA PRZEMIAN Z PISMEM ŚWIĘTYM I CHOWEM BYDŁA ROGATEGO.:-p
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-10 13:21
Jestem jednak za lekturą autorstwa p. Żeromskiego"Rola dziewictwa w dziedzinie rolnictwa na polu rzepakowym"{ . To saga rodziny Ślimaków , z której wywodzi się Judym, który zamieszkuje na dziewiczym polu rzepakowym w szklanym domu. I szlak go trafia, bo szklarze nie umieją mu wprawić okna - w tym domu ;-))) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-10 13:28
Szlak górski?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-04-10 13:33
:-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-13 09:29
Stara mądrość mówi: "Nawet w błocie możesz odnaleźć perłę, lecz tylko nie wielu ją dostrzeże".
Ale jest i inna mądrość: "Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wielka".
Natomiast inna mądrość mówi: "Wiedza jest wielkim Orężem, natomiast głupota ginie sama z siebie".
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-04-13 09:43
Głupota fruwa jak gołębica, albo kwitnie.:-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-13 09:49
O tak, głupota kwitnie - lecz na krótko, i to tam, gdzie natrafi na przyjazny grunt. Mądrość ma zdolność kwitnąć wszędzie, lecz nie zawsze jest zauważona. :-)
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2014-04-13 10:46
Zygmuncie, zauważyłam, że uparłeś się reklamować coraz to nowsze pozycje książkowe. Kliknęłam w kilka Twoich linków, które okazały się być zwykłą reklamą księgarni wysyłkowych. Ja osobiście czytam od lat najmłodszych, już jako mała dziewczynka stawałam przed oknem księgarni i marzyłam o tym jakie to książki sobie kupię jak dorosnę i będę miała na nie pieniążki. Dużo czytam do dziś, jednak weszłam w XXI wiek z e-bookami i audioksiążkami, dlatego. że po kilku latach zbierania książek nie mam zbyt wiele miejsca, niektóre pozycje po przeczytaniu zbierają tylko kurz, a poza tym książki nie potaniały.Więc sobie piratuję to tu, to tam i "zdobywam" książki bezpłatnie. Fajna zabawa, a ile frajdy!
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 18:48
...a mnie się pałęta coś o rzucaniu pereł przed wieprze... z Biblii ???
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-13 11:44
Do Autor ulena Dodany 2014-04-13 10:46
Dla Mnie - niestety - książki w postaci fizycznej są niemałym problemem. Mam wady genetyczne wzroku ( obumieranie komórek siatkówek obu oczu ), i niestety napotykam na coraz to większe problemy w odczytywaniu pisanego tekstu.
Prezentowane przeze Mnie pozycje książkowe nie mają być reklamą jakąkolwiek - w żadnym wypadku. Mają one dla Mnie ogromną wartość, gdyż poruszają tematy, zagadnienia, które Sobie niesamowicie cenię.
Sam również staram się nabyć E-booki - gdyż dla Mnie to wybór podyktowany ni mniej ni więcej zdrowiem. Coraz bardziej posługuję się słuchem w czytaniu, a wzrok - no cóż... .
Osobiście kocham literaturę, jednak ( w Mojej ocenie ), poruszającej dla Mnie cenną tematykę.
Powodem Mego tu założenia działu "Biblioteka", ( jeśli naturalnie Ciebie to interesuje ), założyłem z dwóch powodów. Pierwszym z nich - mianowicie - to podzielić się ciekawymi tytułami, a drugi z nich to stworzyć dla zainteresowanych, coś na kształt zbioru z cennymi informacjami w tym temacie. Jak to wyszło, to oceń to na podstawie wpisów j/w.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-04-13 17:07
Wybacz Zygmuncie, ale Twoje posty są cokolwiek za długie, dla mnie zbyt nużące, no i ta megalomania "Ja, Mnie, Moje". Jednak jeżeli masz naprawdę coś do powiedzenia w sprawie literatury to pisz, chętnie poczytam, ale linków raczej nie używaj, ale słów własnych. Wtedy jest ciekawiej i przyjemniej. Przecież portali dla miłośników literatury jest mnóstwo, można tam wejść i się udzielać.A tu mamy tylko wątek do podzielenia się wrażeniami osobistymi po przeczytaniu danej pozycji.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-13 17:36
W odpowiedzi dla: ulena
Jak to mówi stare powiedzenie: "Każdemu według Jego woli". Pozwolę sobie jedynie zauważyć, iż to Ja założyłem ten wątek, i uprzejmie prosiłem chcących się podzielić ciekawymi pozycjami, jak i wrażeniami jakie one ( przeczytane książki ), przyniosły.

>Wybacz Zygmuncie, ale Twoje posty są cokolwiek za długie, dla mnie zbyt nużące, no i ta megalomania "Ja, >Mnie, Moje".


Nie mam czego Tobie wybaczać. Masz prawo do swego zdania, i własnych odniesień. Jednak pozwolę sobie zauważyć, iż Ja nie oceniam Twych wpisów, a to z prostego powodu. Nie po to tu zawitałem na to forum. Myślę, iż jeśli nie podobają się Tobie Moje wpisy - trudno - Twoje zdanie. Co do stylu Moich postów - pozwolę sobie przypomnieć, iż mam pełne prawo do decydowania o tym, jakich słów używać w Moich tekstach. Być może nie ładnie to zabrzmi, lecz nie musi się to Tobie podobać - podłóg starej prawdy: " jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził". :-))

>Jednak jeżeli masz naprawdę coś do powiedzenia w sprawie literatury to pisz, chętnie poczytam, ale linków >raczej nie używaj, ale słów własnych.


Tu proszę o wyjaśnienie, o jakich linkach wspominasz?

>Przecież portali dla miłośników literatury jest mnóstwo, można tam wejść i się udzielać.A tu mamy tylko wątek >do podzielenia się wrażeniami osobistymi po przeczytaniu danej pozycji.


Jesteś w błędzie. Odsyłam Ciebie do pierwszego z Moich wpisów w tym wątku. To Ja go założyłem, i od razu prosiłem o uszanowanie porządku w tym wątku. Myślę, iż właśnie taki pogląd jaki prezentujesz w zdaniu po wyżej, sprawił, że we wszystkich wątkach na tym forum panuje istny chaos.
Ale to już jest wola każdego piszącego. Ja jestem wystarczająco skrupulatny, i nie będę brał udziału w tworzeniu rozmowy jak na targowisku.
Zatem wątek "Biblioteka" zmienia się obecnie w jeden z wielu wątków, zasypanych luźnymi rozmowami nic nie mającymi wspólnego z zadanym tematem.
Zatem pytam, po co te wątki? Po co tematy? Wypada tu rzec językiem chodnikowym: "Rubta co chceta".
I jeszcze jedno. Ja przeważnie piszę wtedy, kiedy mam coś do powiedzenia w temacie, a to wymaga więcej niż jednego zdania. Jeśli Mój wpis jest dla Ciebie za długi - cóż, nie będę przepraszał - po prostu nie czytaj. :-)
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-04-13 22:13
Dobra, Twój jest ten kawałek podłogi, przysięgam, że już nigdy tu nic nie napiszę. Baw się dobrze!
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-14 08:18
Nie potrzebna jest ta ironia w Twoim poście, i nie potrzebnie się unosisz. Postawiłem uczciwie sprawę, lecz obserwując każdy z wątków w tym forum, nie pilnuje się porządku - i tyle. Masz ochotę tu pisać - proszę bardzo pisz. Niemniej Ja już nie będę wpisywał tu pozycji książkowych, gdyż Mi nie odpowiada jakikolwiek bałagan.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-04-14 10:58
O Boże....nic tutaj nie napiszę, żeby nie było na mnie .
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-14 13:45 Zmieniony 2014-04-14 14:16
Do Autor ulena
Myślę, iż to nie Ja się tu bawię ale Ty. Dziwnie odbieram swoiste działanie co niektórych tu na forum, by ośmieszyć Moje wpisy. Mam pytanie do ulena i do Innych chcących pisać takowe wpisy - Dobrze się bawicie? Brawo! To tylko świadczy o Waszej inteligencji drodzy pełno / niepełnosprawni. :-( Myślę, że już znam powód tego bałaganu na forum.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-04-14 14:42
Oświeć nas, nasz kaganku oświaty, jaki to powód?
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-04-14 15:04 Zmieniony 2014-04-14 15:15
Odsyłam po wyjaśnienia do ZOOro w masce WaldusNieKiepski :-))) Twój władca wie lepiej :-)))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 18:54
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Biblioteka (53595 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill