www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Szukam jakiegoś fajnego sanatorium na wakacje (28386 - wyświetleń)
- Autor Ewa86 Dodany 2007-04-27 15:49
Hej.
Bardzo proszę, aby mi ktos podpowiedział gdzie mogę znależć jakieś "przyjazne" sanatorium dla osób z dużymi problemami ruchowymi. Chciałabym w te wakacje wyjechać na jakiś turnus wakacyjno rehabilitacyjny jednakże nie mogę na nic fajnego trafić, a jak się już trafi to albo nie jest na tyle przystosowane dla osób niepełnosprawnych, albo brak terminów na najbliższe miesiće.
Jeżeli wiecie gdzie można się wywakacjować, wyćwiczyć i poznać sympatycznych ludzi, proszę napiszcze :-)
Pozdrawaim.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-05-08 16:07
Nie wiem czy ktoś Ci odpisze.Ja już drugi m-c czekam na jakąś odpowiedź dokładnie z tym samym problemem.Ty jesteś młodziutka ja już nie,ale też marzę o sanatorium nie tylko dla niepełnosprawnych ruchowo ale i z niedosłuchem.Też proszę o odpowiedź jeśli ktoś się do Ciebie zgłosi.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2007-05-08 21:29
Problem w tym ze prawie kazda osoba ON potrzebuje innego przystosowania a Ewa napisala o sobie dosc ogolnie.
Nie wiemy czy chodzi o kulach czy porusza sie na wozku.....
Jak tu komus cos polecac skoro nie wiemy czego ona potrzebuje?

A co do Ciebie to powinnas moze popytac ludzi z niedosluchem gdzie oni wyjeżdzaja.
Najlepiej Ci zawsze doradza ludzie z Twoim schorzeniem bo wiedza co i jak

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ewa86 Dodany 2007-05-09 14:04 Zmieniony 2007-05-09 14:08
na wozie i o kulach (takie dopowiedzenie)  :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-10 18:50
Witaj.Niestety niedosłuch u mnie zaczął się od paru lat.Czekam na inplant o ile się zakwaliwikuję.Problem jest taki że nie znam nikogo z niedosłuchem.Co do nóg to chodzę o własnych siłach choć niesprawnie(z wypadku).Dopiero teraz dowiedziałam się o pewnych dofinansowaniach i problemach z akceptacją środowiska sanatoryjnego.W zeszłym roku zdrowi mnie odrzucili.Ścieło mnie bo ostatecznie radzę sobie sama.Dlatego zaczełam poszukiwać sanatoriów gdzie nie tylko są sprawni. Mimo to dziękuję Ci za odpowiedź - podpowiedź.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ewa86 Dodany 2007-05-09 14:06
ah, ja myślę, że kiedyś nam Ktoś napiszę gdzie będziemy się mogli wywakacjować :-)
Pozdrawiam...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-05-09 17:38
Kochani...
1/ nie szuka się miejsc w ośrodkach - szczególnie sanatoriach - na lato w kwietniu czy maju... ale w grudniu, ostatecznie w styczniu...
2/ do sanatorium powinni jeździć co najwyżej ludzie z dużymi problemami zdrowotnymi lub mocno starsi (bez urazy)
3/ w necie naprawdę jest dużo takich propozycji, więc warto poświęcić trochę czasu - wybrać, zadzwonić i nie mieć potem do nikogo żalu
4/ młodym proponuję zapomnieć kategorycznie o sanatorium, bo to strata czasu i pieniędzy - znajdźcie jakąś sensowną lokalną fundację lub stowarzyszenie, prowadzone przez normalnych, aktywnych ludzi, mających pomysły na ciekawe spędzanie czasu dla ON (z zabawą, rehabilitacją, sportem)! To jest dla was i nie bójcie się tego!

Osobiście i ostatecznie, polecam raczej tzw. turnusy rehabilitacyjne w Wągrowcu lub ośrodku Neptun w Jantarze - ale o tej porze to raczej na późną jesień pewnie...:-)

Pzdr.
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2007-05-09 23:58
Ewa ja Ci nie pomoge chyba bo choc jestem niby w lepszej sytuacji niz Ty ( bo na wozie i czasem na nogach) to zeby gdzies jechac potrzebuje opiekunki.(ot tak dziwnie ze mna jest:P)
A jako ze w tym roku moja pani ze mna nie moze jechac wiec caly rok przesiedze w Katowickich lasach:)
Natomiast z czystym secem moge Ci polecic Wisle i osrodek Start.
Z tym ze to nie sanatorium ale wiem ze organizowali turnusy rehabilitacyjne.
Wszedzie podjazdy i nawet basen:)

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-10 18:59
Ewa dziękuję Ci za odpowiedź.Chętnie bym Ci współtowarzyszyła i nawet pomogła (chodzę o włsnych siłach) ale jest to niemożliwe ponieważ mieszkamy w dwóch końcach Polski.Nie jestem aż tak silna aby odbyć podróż najpierw do Ciebie a potem gdzieś z Tobą. Życzę Ci dużo zdrówka i szczęścia w życiu.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-05-11 18:00
No a starszym ale nie starym,którzy utracili sprawność np 6 lat temu co zaproponujesz? Czy Ty myślisz że wiek 40-50 lat to już tylko laska i czekanie na Boskie zmiłowanie? My też lubimy rozrywki,wycieczki,ogniska itp.Raz byłam w super sanatorium i sobie chwalę.Miasto(Aleksandrów Kujawski) było nieciekawe ale opieka i organizacja była super.Nawet na wieczorkach tanecznych nikt nie stał pod ścianą (Ci o kulach też).Starsza pani (nie pamiętam Jej nazwiska) była wręcz niesamowita w swoich pomysłach.Całość organizowała jakbyśmy byli jedną wielką rodziną.Trafiłam tam poszpitalnie.Do dziś wspominam ten szpital sanatoryjny.
Mylisz się mówiąc że do sanatoriów powinni jeździć ludzie chorzy lub starzy.Tam jeżdżą ludzie rozrywkowi.Wiem coś o tym.Np.do Ustki do sanatorium "Radość"(przy samej plaży i deptaku) więcej bym nie pojechała.Zero organizacji a i lekarz prowadzący był "kiepski",za to babcie obściskiwały się z dziadkami na jadalni.Niesmacznie to wyglądało.
Owszem w necie jest dużo propozycji.Tylko mało sprawdzone i często nieaktualne.Sprawdzałam osobiście a telefonowała moja siostra.Jedno z drugim nie pasowało.Tak się składa że uwielbiam podróże nawet samotnie.Mam zbyt dokładne zdanie na temat pensjonatów czy domów wczasowych.I tu na lato polecę DOM WCZASOWO SANATORYJNY "PERŁA" W USTCE.Daleko od centrum,ale organizacja na 6ę. Plaża cudowna ale zejście na nią po metalowych niewygodnych wysokich schodach.Dla wózkowiczów zbyt daleki objazd.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Traper50 Dodany 2007-05-12 07:34
Witaj słonecznie!

Też jestem zdania, że nie trzeba szukać sanatoriów, bo wtedy jedzie się tylko tam
gdzie sobie życzy lekarz z NFZ.
Proponuję znaleźć sobie turnus rehabilitacyjny o potrzebnym profilu.
Link do bogatej skarbnicy wiedzy o turnusach rehabilitacyjnych

http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/index.php/wg_profil

W razie potrzeby dalszych informacji proszę o kontakt - marianw-50@o2.pl
Pozdrawiam weekendowo!!

Marian

 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-05-12 20:04
Orany to Ty dopiero teraz podajesz takie informacje.Od dwóch m-cy się obijam na tym forum śledząc tematy.Bartek83 poruszył temat w Muszynie ale to góry a ja już nie wszędzie nadąrzam ze swoimi siłami.Nie odpisał na moje pytania.Dopiero Ty podrzuciłeś tę stronkę.Może napiszesz też coś o wieku uczestników bo już nie jestem młodziutka.Dzięki za informację.
Weekendowo pozdrawiam.
Ella
Nadrzędny - Autor Traper50 Dodany 2007-05-13 08:44
Witaj Ella!

Cieszę się, że moja informacja się na coś przydaje.
Na turnusy rehabilitacyjne jeżdżą osoby w różnym wieku. I rozrywkowi, i trochę
stateczni. Proponuję popytać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Twojej miejscowości.
Z moich wiadomości wynika, że prawie każdy MOPS organizuje we własnym zakresie
pobyt na turnusie w oparciu o ośrodki mające wpis do rejestru.
Tylko jeżeli masz chęć gdzieś się ruszyć, to trzeba to załatwiać JUŻ!!
A najlepiej w pierwszych dniach stycznia każdego roku, ponieważ MOPS-y w różnych
miastach dysponują różnymi funduszami na dofinansowania turnusów.
Życzę powodzenia!!

Pozdrawiam
Marian
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-13 18:29
O tak informacja się przydała i to bardzo.Już od m-ca wiem że dofinansowują nie tylko sanatoria ale nie Ośrodek Pomocy Społecznej(tak mnie poinformowano) a Pomoc Rodzinie z funduszu PFERON( nie jestem pewna czy skrót dobrze napisałam). Właśnie w zeszłym roku trafiłam na typową grupę rozrywkową.No cóż nie pasowałam do nich. Jestem niepaląca nie pijąca a z powodu nóg i kiepsko tańcząca.Szybko się mnie pozbyli.Trafiłam na grupę pełnosprawną.Dlatego w tym roku staram się zebrać jak najwięcej informacji na przyszły rok.Nie chcę być odrzucana bo się różnię od innych.Szukam więc swoich takich jak ja.W tym roku moja lekarka zdobyła mi sanatorium z NFZ i przyznano tylko jeszcze nie wiem gdzie i kiedy.
Pozdrawiam słonecznie
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-13 18:34
Powiedz mi jeszcze proszę co to jest  ON .... Nawet nie znam tego skrótu. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Ella
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2007-05-14 11:57
Ja również byłem 2001r na przełomie XI-XII w Aleksandrowie w Kolejarzu. Najmilej go wspominam pod względem organizacji i dobrego towarzystwa. W Ustce byłem w maju 2000r w Ośrodku "Pomorze" - średnia przyjemność.
Na sprzęt i rehabilitacja założyłem wątek-swego rodzaju ranking sanatoriów i turnusów rehabilitacyjnych, jak do tej pory nikt z forumowiczów nie pofatygował się z wpisem.
Zajrzyjcie!!!
Ella zapraszam!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-14 18:01
Witaj legard.W kolejarzu w Aleksandrowie byłam w 2002 na przełomie I - II. Trzy tygodnie.Było cudownie. W Ustce w "Radość w zeszłym roku p w listopadzie.Było byle jak.Tylko ta cudowna plaża a i pogoda dopisała to nie narzekałam że jestem sama.Za chwilkę dobrą zajrzę na stronkę którą podajesz.Dziękuję za zaproszenie.
Pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-14 18:27
Niestety nie mogę znależć twego wątku. Raking o sanatoriach i turnusach rehabilitacyjnych.Przed chwilą przejrzałam tematy aż do styczna tego roku.Podaj bliższe namiary.
Pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-14 21:16
Ok znalazłam stronkę i opisałam trzy miejsca i trzy sanatoria-szpitalne-uzdrowiskowe.Fajnie że Ją założyłeś.Jak w tym roku pojadę to po powrocie zdam sprawozdanie.Mam nadzieję że inni też dodadzą swoje wpisy o spostrzeżenia.
Pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Ewa86 Dodany 2007-05-12 12:51
Ale dyskusja rozgorzała!! Wow! Dziękuję... Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2007-05-12 23:38
Ella
Musialas przeoczyc bo Marian podawal juz ten link ponad miesiac  temu w dziale sprzet i rehabilitacja ,temat turnus rehabilitacyjny:(
Mam nadzieje ze tam cos dla siebie znajdziesz choc ja w dalszym ciagu sie upieram ze powinnas popytac osob chorych na to co Ty by dowiedziec sie dokladnie gdzie warto jechac.
Zadne linki nie zastapia opini osob ktore juz dany obiekt odwiedzily.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-05-13 18:18
Możliwe że tak było.Jestem w tym nowa i niedoświadczona. Dopiero od zeszłego roku wiem co to pomoc rodzinie i od m-ca wiem że Oni dofinansowują różne sprzęty rehabilitacyjne.Dzięki za podpowiedź.
Co do osób to tu gdzie mieszkam dość trudno o coś dopytać się.Nie znam nikogo kto chciałby pomóc nie tylko w podpowiedziach ale nawet pojechać ze mną.Mam I gr(po dawnemu)wpis że nie jestem nadająca się do samodzielnej egzystencji ale daję radę sama.Pytałam znajomych czy nie chcą skorzystać jako opiekun ale chyba się mnie wstydzą.No cóż życie lubi płatać figle a ja i tak pojadę.W tym roku dostałam sanatorium z NFZ ale gdzie to jeszcze nie wiem kazali czekać.Kocham życie choć trudne....
Co do linków to też wiem że nie odzwierciadlają tego co powinni.Jedni chwalą drudzy ganią.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2007-05-13 22:22
Twoi znajomi sie Ciebie wstydza????
Matko ...co Ty masz za znajomych:(((
W glowie sie nie miesci :-(
A wracajac do sprawy...jest na portalu www.niepelnosprawni dzial ogloszenia i moze tam sprobujesz kogos znalesc w dziale wolontariat.
Mysle ze sprobowac nie zawadzi.
Ja sam jestem w podobnej sytuacji bo mialem jechac w tym roku na turnus rehabilitacyjny ale jako ze moja pani nie moze ze mna jechac wiec dalem sobie spokoj w tym roku;((
Pozostana mi wyjazdy 1 dniowe z przyjaciolmi w jakies urokliwe zakatki by troche pozwiedzac.

Pozdrowienia i glowa do gory.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-14 18:13
Poza najbliższą rodziną i ukochaną siostrunią nie mam przyjaciół.Odsuneli się wszyscy.Już to przeżyłam i jakoś idę do przodu.Cieszę się że mogę jeszcze sama podróżować bez opiekunów.Proponowałam innym chyba tylko by poznać ich opinię no i sami marzyli o wyjeżdzie.Niestety odmówili.No cóż są sprawni i wysocy ja zaś mało że niska to w wypadku straciłam sprawność ruchu i słuchu.Ciężko mi wsiąść do pociągu ale zawsze ktoś pomoże.Uwielbiam podróżować autobusami.Swoje podróże uwieczniam na zdjęciach.
Zento dziękuję Ci za miłe słowa.Głowę noszę wysoko tylko czasem opada....
Pozdrawiam Ella
PS: Przyjaciół poznaje się w biedzie lub potrzebie....
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2007-05-14 12:12
Ciechocinek jest bardzo fajnym miejscem. Byłem 2 razy, Dom Zdrojowy, Chemik. Czyste,zadbane miasteczko.Bardzo dużo ośrodków, kawiarni,tężnia, dużo zieleni i miejsc do wyjścia. Przede wszystkim jest nadzieja, że znajdziesz bratnie dusze. Polecałbym Dom Zdrojowy. ON na wózkach są lokowani na parterze, wszystkie zabiegi na parterze włącznie z jadalnią, kawiarenką i basenem. Dwóch silnych pielęgniarzy do pomocy,nawet zakupy zrobią.
Zapraszam do odwiedzenia mojego wątku na Sprzęt i rehabilitacja!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-05-14 18:14
Już pytałam nie wiem kto lub co jest ten ON ????
Ella
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-05-14 20:40
Jeny, ON to po prostu skrótowo "osoba niepełnosprawna"...:-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-05-14 21:18
Jeny dziękuję ale jestem nowa w tych sprawach.
PozdrawiamElla
Nadrzędny Autor manio Dodany 2007-06-09 19:43
witam,
ja polecam to www.palacmagnat.com
Nadrzędny - Autor Angelika Dodany 2007-07-15 17:44
Polecam Panoramę Morską w Jarosławcu nad morzem. Naprawdę super.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-07-18 15:49
Owszem Panorama ma dobre zaplecze rehabilitacyjne, jednak pracownicy są niezbyt uprzejmnie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-17 18:14 Zmieniony 2009-04-17 18:16
Hej legrad ja to czytałam. Mnie chodziło o wnętrze warunki pokoje. Te informacje raczej są zbyt skąpe jak dla mnie. Ale dziękuję i za to.
pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor gami13 Dodany 2009-04-17 22:20
Zapraszam do Sanatorium Unitral w Mielnie na turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z srodkow PFRON
Osrodek przystosowany dla osob niepelnosprawnych, bardzo blisko plazy (zejscie na plaze przystosowane dla osob poruszajacych sie na wozkach inwalidzkich) w obiekcie do dyspozycji gosci basen, sauny, jacuzzi, bogata baza rehabilitacyjna. Na miejscu jest lekarz, w osordku prowadzone sa rowniez turnusy terapii schorzen kregoslupa. (w osrodku oczywiscie znajduje sie winda, lazienki sa przystosowane dla osob poruszajacych sie na wozkach inwalidzkich)
http://www.turnusy-pfron.unitral.pl
Nadrzędny Autor ania_sb Dodany 2009-04-18 11:47
Polecam Szpital rehabilitacyjny w Górznie,piękne miejsce.link www.gorzno.pl ,lub  www.rehabilitacjadzieci.pl ,mogą przyjerzdżać dorośli.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Szukam jakiegoś fajnego sanatorium na wakacje (28386 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill