www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy kogo kontrolowano z wniosków na turnus rehab.???? (6043 - wyświetleń)
- Autor re12nia Dodany 2014-04-16 11:33
Nie wiem jak to jest w innych miejscowościach naszego kraju. w jednym z takich PCPR wnioski na turnus składają osoby z wysokimi dochodami powyżej 2000 zł na osobę w rodzinie,a i samotne osoby mające ponad 2500 zł,gdzie pisząc wnioski podpisuje się pod odpowiedzialnośćią karną. Czy te wnioski ktoś kontroluje pod względem dochodowośći w rodzinie????,bo wiadomo stopień niepełnosprawnośći każdy tam musi przedstawić.Czy jest to tylko taka formalność do wniosku,a tego nikt nie kontroluje???. Biedni nie dostają dofinasowania,a bogaci się śmieją. Takie jest prawo w Polsce? Może kto wie???? A może Niepełnosprawni-portal co napisze! Kto kontroluje też pracę PCPR?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-04-16 12:48
Każda osoba składająca wniosek o przyznanie dofinasowania składa również oświadczenie o dochodach. Za zlożenie nieprawdziwych danych grożą sankcje wynikające z art. 297 § 1,2 i 3 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks Karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553) . PCPR nie mają zadnych szczególnych uprawnień do kontrolowania sytuacji majątkowej osób skladających wnioski.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-04-16 15:33
PCPR to nie urząd skarbowy czy NIK, żeby miał prawo kontrolować dochody obywateli - brak takich uprawnień.
Zresztą, osobiście uważam, że kryterium dochodowe to sprawa płynna i niekoniecznie musi tu mieć znaczenie priorytetowe - korzystać powinny osoby mogące najbardziej skorzystać z wyjazdu pod względem zdrowia itd.
To tak samo niemiarodajne kryterium jak przy przetargach - kiedy wygrywa najniższa cena usługi.

Tym bardziej, że obecnie na palcach jednej ręki można policzyć ośrodki, które podczas tzw. turnusów dają ludziom cokolwiek więcej poza marnym wyżywieniem i różnej jakości zakwaterowaniem. Ani rehabilitacji, ani opieki medycznej, ani strawy duchowej.

Potal już też "co" napisał, więc "nikto" więcej Ci cudów nie przysporzy.

PCPR podlega właściwym władzom - jak sama nazwa wskazuje, starostwu... itd. itd. ...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 17:16
Blu... Ci w dużej mierze wszystko napisała - dodam tylko abyś czytała też między wierszami. Nie jest to sugestia, że "znajomym". Przez wiele lat z tych turnusów korzystały przeważnie osoby, które jechały na "krzakoterapię" i leczenie wodą bez gazu ;-). W zwiazku z tym PCPR ma zalecenia dotyczące rodzaju schorzenia i stopnia niepełnosprawności, jest np. tak, że najpierw dla dzieci i młodzieży do lat.... Jak zostanie środków to ew. pozostali.
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2014-04-16 21:24
N/- Autor bluengel -polecam turnus ,byłam tam 4 razy,dobra rehabilitacja,jedzenie,opieka lekarsko-pilęgniarska oraz rozrywka.Pewnie już nie ma wolnych terminów latem,ale polecam malkontentom
   
http://www.arka.jaroslawiec.pl/

W tym roku rok wyborczy,w moim województwie jest ponad 100% więcej środków w PCPR,na te i inne cele niż w ubr. Więc szkoda że wyborów nie ma częściej. Nam chorym łatwiej by się żyło.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-04-16 21:38
W takim razie, skoro jest tak źle, że aż tak dobrze - z całym szacunkiem i bez obrazy - po co zawracasz głowę...?
Skoro byłaś już 4 razy - jakoś jednak się załapałaś, ewentualnie dałaś radę pojechać za własne środki. Gratuluję. Stałaś się przez to bardziej sprawna...? Też się cieszę. Ja nie skorzystam - nie wierzę w leczenie wodą święconą, ale każdy ma co lubi:)
Pewnie żal Ci, że w tym roku właśnie pewnie priorytetem są cele, które Ciebie akurat nie dotyczą - nie mogą dotyczyć stale tych samych grup społecznych:) To płodozmian - dobry.
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2014-04-17 17:43
Rozumiem że jesteś zdrowa,skoro zabiegi uważasz  za wodę święconą. Zawsze jadę tam gdzie chcę,a czy za moje środki i czy za czyje to moja sprawa.Nie powinno Ciebie to interesować.Zawsze wtrącasz Swoje trzy zdania "bluengel"-choć pisałam że chcę aby kto inny odpowiedział na pytanie. A swoje wywody to zostaw komu innemu.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-04-17 21:54
No niestety, skoro masz takie "uwagi" do sposóbu przydzielania PUBLICZNYCH (czyli NIE TWOICH) środków to jednak to różnica - czy jedziesz za swoje czy nie za swoje.
Mnie nie interesuje, co i za co robisz, ale jeżeli masz konstruktywne pretensje i obserwacje, zrób z nich użytek rozwiązując problem a nie zrzucając na innych (ktokolwiek by to miał być) czarną robotę. Najwygodniej: niech wszyscy inni uczynią tak, żeby mnie było cudownie - czyli malkontenctwo, wygodnictwo i bierność.

Takie blablanie to tylko do polityki się nadaje - najlepiej opozycyjnej.
I CI i ja odpowiedzieliśmy rzeczowo na Twoje pytanie - Ty zaś na żadne. Marudzić każden potrafi...
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2014-04-18 21:44
Centrum Integracja,odpowiedziało mi na zadane przeze mnie pytanie.Jestem zadowolona z odpowiedzi,więc czemu jeszcze piszesz te bzdury........................................Ty nie mogłaś mi odpowiedzieć na pytanie,bo akurat do Ciebie nie było skierowane.... Należy czytać ze zrozumieniem.....................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-04-19 12:37
Po co te nerwy? Kurcze...
Przecież każdy może odpowiadać, to jest Forum...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy kogo kontrolowano z wniosków na turnus rehab.???? (6043 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill