www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Biblioteka (Strona 2) (53591 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-16 18:58
„Agnieszka już tu nie mieszka” :-))))
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 19:04
Wrzuć str. i nie daj się, zima odeszła ;-) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-18 07:34
Gabriel Garcia Marquez nie żyje.

Jego "Sto lat samotności" od wielu lat pozostaje w mojej pamięci.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-04-18 08:57
Był mistrzem, podobnie jak Vargas.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-04-18 13:15
http://www.tvn24.pl/nie-zyje-gabriel-garcia-marquez,419698,s.html
"Najbardziej znaną książką Marqueza jest przetłumaczona na wiele języków powieść "Sto lat samotności". Książka określana jest arcydziełem realizmu magicznego."
Przeczytałam (chyba) wszystko, co przetłumaczono. Realizm magiczny, a raczej magia słowa w najlepszym wydaniu.  Już chyba nikt tak nie napisze jak on.
Ta wiadomość wywołała mój smutek.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-04-18 13:56
Następna z pozycji godna docenienia:
Autorka: Daphne du Maurier;
Tytuły:
1.  Generał jego królewskiej mości.
2.  Rebeka
3.  Moja kuzynka Rachela.
To jedna z niewielu Pisarek przez duże „P”. Jej dzieła są pełne akcji, wciągającej ciekawości co do dalszych wydarzeń, jak i niesamowitego ciepła, miłości. Polecam. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-21 07:22
Autor: Raymonf Moody;
Tytuły:
1.  Życie po życiu,
2.  Refleksje nad życiem po życiu,
3.  W stronę światła.
To literatura dająca wiele do myślenia nad sobą, nad egzystencją w świecie fizycznym. Autor zadaje wiele pytań, i udziela odpowiedzi. Te pozycje są dla ludzi poszukujących czegoś więcej, niż li tylko zwykłej egzystencji. Polecam.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-04-22 06:55
"Życie po życiu" czytałam bardzo, bardzo dawno temu. Wtedy takie sprawy mnie ekscytowały, bo również coś podobnego przeżyłam (jako dziecko) i szukałam odpowiedzi na pytania jakie w związku z tym sama sobie zadawałam.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-04-22 07:28
Autor: Maria Szulc;
Tytuł: Spotkania z podświadomością.
Bardzo interesująca pozycja pozwalająca na wiele przemyśleń, precyzowanie bardzo osobistych pytań, i odszukiwanie na nie odpowiedzi. Polecam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-22 10:16
Polecam wykłady fizyka cząsteczkowego, noblisty - wykłady dla normalnych ludzi.:-) Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Naprawdę, bez obaw, każdy zrozumie!:-) Fascynujący świat współczesnej fizyki. Tylko uwaga na zawroty głowy z zachwytu nad światem fizyki.

Autor odnosi się też do powszechnego ostatnio mniemania, że fizyka kwantowa zbliża się do Boga.
Co prawda nie odciął się jednoznacznie i twardo, ale wyraźnie rozprawił się z tymi, którzy JUŻ wiedzą, jak jest.
"Niestety, autorzy przeskakują od pewnych udowodnionych pojęć naukowych do takich, które leżą daleko poza granicami fizyki, a  logiczny pomost łączący jedne z  drugimi, jeśli w  ogóle istnieje, jest nadzwyczaj chwiejny."
No i budują, budują te pomosty żmudnie dalej. Kiedyś po prostu mistycy, dziś może mistycy z przygotowaniem kwantowym.
Z drugiej strony racjonalni fizycy, którzy zdają sobie sprawę z bezsilności nauki w wielu punktach, a jednak nie ustają.
http://www.wiw.pl/fizyka/boskaczastka/Esej.asp?base=r&cp=1&ce=0
i jeszcze fragment:

"Ale Zukav dowiedział się z  tego eksperymentu czegoś zupełnie innego: cząstka wie, czy otwarta jest jedna szczelina, czy dwie. Fotony są inteligentne! Ale to jeszcze nie wszystko: „Jesteśmy zmuszeni przyznać – pisze Zukav – że fotony, będące energią, przypuszczalnie przetwarzają informację i  dostosowują swoje zachowanie do wymogów sytuacji, a  także, choć może to zabrzmieć dziwnie, wydają się tworami organicznymi”. To są zabawne rozważania, może nawet filozoficzne, ale dawno już opuściliśmy obszar nauki.

A co jeśli znajdzie się fizyk, który to udowodni za ileś lat? :-)))))))
Albo rozwiąże wszystko, co dotyczy tajemniczej dla wszystkich fizyków świata liczby 137?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-22 12:30
Fizyka mnie nie pociągała, chociaż jestem ciekawy - to nie umiem znaleźć odpowiedzi na nasuwające się pytanie. Dlaczego zdjęcia mówią, że nie każdy jest fotogeniczny? Czy inteligencja ma wpływ na zrobione zdjęcie? I dlaczego mamy tak mało inteligentnych fotografów ? Pozdrawiam niefotogeniczny amalian ;-) .
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-22 16:45
A NORMALNE KSIAZKI KTOS CZYTA CZY TYLKO TE WPROWADZAJACE ZAMET I REWOLUCJE DUCHOWA?CZY KTOS CZYTA LEKTURE ŁATWA I PRZYJEMNA TAK DLA JASNOSCI?CZY WOGOLE WYPADA WSROD TOMOW ZYGMUNTOWSKICH WSPOMINAC O CZYMS TAKIM?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-04-22 19:39
Bardzo proszę.
Juliette Benzoni
"Katarzyna" cztery tomy, dwa przeczytałam jednym tchem, Po następne dwa muszę iść do biblioteki.
Historia Francji, płaszcz i szpada, romans, rewolucja, wojna czyli akcja, akcja, akcja.

Jill Smolinski "Następna rzecz na liście" - czyta się z ciekawością jak się uda bohaterce zrealizować zaplanowane działania. Zakończenie zaskakuje. Czytadło jest  raczej babskie. Mężczyzna bohaterki chyba  nie zrozumie.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-04-22 22:36

> A NORMALNE KSIAZKI KTOS CZYTA


Czyta, czyta. Ino po co mam o tym gadać? :-)

Pomijając to co czytam do roboty, tak dla siebie albo książki historyczne i socjologiczne (aktualnie otwarte jest "Bizancjum" Judith Herrin), jakąś klasykę (np. "Pani Bovary"), a tak całkiem na luzie kryminały, powieści historyczne i fantastykę. Chmielewska, Agata Christie, seria "kryminałów z Rabinem" Harrego Kemelmana ("W piątek rabin zaspał." "W sobotę rabin pościł" - nie wszystko wyszło po polsku), powieści historyczne Roberta Gravesa ("Belizariusz", "Wyspy Szaleństwa"). Stanisława Lema i Janusza Zajdla niemal wszystko co napisali, większość Terrego Pratchetta...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-23 10:51
na życzenie:
polecam "Orle Pióra ". Krystyny i Alfreda Szklarskich i pozostale czesci trylogi. Bardzo wiele informacji o
ludach zamieszkujacych w Ameryce przed pojawieniem się tam tzw. białego człowieka.
A Zygmuntowi szczegolnie polecam " Przygody Koziołka Matołka" szczegolnie przy jego kłopotach w czytaniu ta pozycja powinna
wnieść do jego życia wiele optymizmu i radości ktorej tak wielu brakuje.
(tekst jest wzbogacony obrazkami ktore ułatwiają zrozumienie, i właśnie z powodu tych obrazkow zalicza się ją do gatunku komiksów,  co wcale nie umniejsza wartosci tej kultowej pozycji w naszej literaturze)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-22 18:48
Książki mają wartość taką, jaką mu nadają jej czytelnicy.:-) Myślę, że książki w istocie są wartościową lekturą, byle by docenić to, co chciał przekazać autor. O tematyce i zainteresowaniach - myślę - się równie nie rozmawia tak jak o gustach.:-) Zatem ilu ludzi, tyle gustów. Mnie przynosi wielką przyjemność czytanie dzieł Autorów, którzy dla Mnie są interesujący. :-) Przecież nieciekawych książek byśmy nie wybierali, prawda? :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-22 18:53

>Przecież nieciekawych książek byśmy nie wybierali, prawda? <


Nie raz i nie dwa sięgałam po książkę nie znając autora, a po tytule trudno jest zgadnąć czy będzie ciekawa. I różnie z tymi wyborami bywało. :-))
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-22 20:55
ZYGMUNT NIE KAZDA KSIAZKA JEST WARTOSCIOWA LEKTURA TAK JAK NIE KAZDY AUTOR TO WARTOSCIOWY PISARZ.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-04-23 11:07
Czytania uczyli nas rodzice i dziadkowie. Podtrzymuję rodzinną tradycję i jak przyjeżdża moja wnuczka, to czytam jej bajeczki. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-24 10:27
Zmarł Tadeusz Różewicz.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-27 15:12
Autor: Wiliam Wharton;
Tytuły:
Tato.
1/ Spóźnieni kochankowie
2/ Dom na Sekwanie
3/ Nigdy, nigdy mnie nie złapiecie
4/ Historie rodzinne
5/ Niezawinione śmierci.
6/ Rubio.
7/ Opowieści z Moulin Du Bruit.
8/ Tam gdzie spotykają się wszystkie światy.
9/ Nie ustawaj w biegu.
10/ W księżycową jasną noc.
12/ Franky Furbo.
13/ Wieści.
Autor niezwykle popularny w Polsce. Jego książki tchną sympatyczną atmosferą w opowiadanych zdarzeniach z Jego życia - Jego, i Jego bliskich. Człowiek utalentowany w pisarstwie, jak i w malarstwie. Człowiek zmagający się z wieloma przeciwnościami losu, i niesłychanie zaradny. Polecam.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-27 18:26
W stylu tego wątku przypomniała mi się:
"Potęga podświadomości" Jeseph Murphy.
Przeczytać i stosować nie zaszkodzi :-) Pewnie sporo osób ją zna.

Powiem tak: dla zabawy, a może troszkę miałam nadziei, że działa - zastosowałam się, a to co chciałam wtedy i chyba nigdy, było nierealne! Po kilku latach trach i stało się!
Nie wiem czego to zasługa, ale czy to ważne? ;-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-04-28 11:23
Autor: Erich von Daniken;
Tytuły:
1/ Szok po przybyciu bogów.
2/ W krzyżowym ogniu pytań.
3/ Dzień w którym przybyli bogowie.
4/ Mój świat w obrazach.
5/ Dzień sądu ostatecznego trwa od dawna.
Autorem jest niezwykle utalentowany naukowiec archeolog i paleontolog. Człowiek niezwykle dociekliwy zadający niesamowicie interesujące pytania, i prezentuje odpowiedzi, które potwierdza niezłomnymi faktami. Jego książki, to niezwykle skrupulatne raporty i sprawozdania z postępów w odkryciach, co do pochodzenia Człowieka. Bardzo interesujące pozycje. Polecam.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-28 12:12
A znasz pozycję 69?:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-28 12:21
To chyba  Theodor Hendrik van de Velde Małżeństwo doskonałe lub u Wisłockiej, ale w tej czytelni chyba takich "niegrzecznych" się nie czyta. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-28 13:19
Wisłocka to nie epoka Rogala, on tę pozycję w Kamasutrze znalazł.:-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-28 13:30
Kamasutra jest "troszkę" starsza. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-28 13:37
Czytałem Wisłocką, a 69 przereklamowane:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-28 13:48
Widocznie są tacy, którym odpowiada. :-)))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-04-28 13:49
Jak kto lubi:)
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2014-05-07 22:36
Zygmunt bardzo dużo czytasz.:-)Ja wybieram książki w zależności od pór roku lub mojego nastroju.Wiosną i latem czytam książki typowo kobiece np.Monika Szwaja-to nazwisko,które kocham,przeczytałam chyba wszystko co napisała.W długie zimowe wieczory czytam Harlana Cobena-to książki trzymające w napięciu od pierwszej strony do ostatniej.Kolejnym ulubionym pisarzem na tą część roku jest Gabriel Gracia Marquez i nie tylko  jego"Sto lat samotnosci",ale tez "Rzecz o mych smutnych dziwkach" czy 'Miłość w czasach zarazy".Jest jeszcze obśmiewany przez niektórych Coelho.I książka,ktorą zabrałabym na bezludną wyspę to "Zbrodnia i kara"Dostojewskiego,nigdzie tak jak w niej nie jest tak duszno,mroczno,irracjonalnie.:-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-05-07 22:36
Zygmunt bardzo dużo czytasz.:-)Ja wybieram książki w zależności od pór roku lub mojego nastroju.Wiosną i latem czytam książki typowo kobiece np.Monika Szwaja-to nazwisko,które kocham,przeczytałam chyba wszystko co napisała.W długie zimowe wieczory czytam Harlana Cobena-to książki trzymające w napięciu od pierwszej strony do ostatniej.Kolejnym ulubionym pisarzem na tą część roku jest Gabriel Gracia Marquez i nie tylko  jego"Sto lat samotnosci",ale tez "Rzecz o mych smutnych dziwkach" czy 'Miłość w czasach zarazy".Jest jeszcze obśmiewany przez niektórych Coelho.I książka,ktorą zabrałabym na bezludną wyspę to "Zbrodnia i kara"Dostojewskiego,nigdzie tak jak w niej nie jest tak duszno,mroczno,irracjonalnie.:-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-05-09 21:09
A CZYTA KTOS HARLEKINY?CZY TO WSTYD SIE PRZYZNAC.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-05-09 21:24
Ja mam cegłę do przeczytania i zostawię sobie ją na wakacje . A że je mam prze cały rok , to nie wiem kiedy zacznę ją czytać ;-).
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-05-10 07:21
W odpowiedzi dla: Valkiria
Ciekawy sposób dobierania sobie literatury. Moim sposobem na jej (literatury) wybór, jest dobór ściśle związany z mymi zainteresowaniami. :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-11 12:43
Kolejne dzieła Autorstwa Deniken'a wpadły mi w dłonie. Jestem ogromnie zadowolony, gdyż uwielbiam tego Autora, jak i jego prace. :-))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-13 22:07
Przy okazji tych poszukiwań i część książek wywaliłam na podłogę. Znalazłam też Denikena - mogę Ci przesłać :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-14 08:07
Nie trzeba, dziękuję. :-) Mam wszystkie dzieła tego Autora. :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-14 15:52
OK. :-) Dam do "klubu" wzety ;-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-05-14 17:03
PISZACY W TYM WATKU PISZA O KSIAZKACH PRZECZYTANYCH A NIE ZNALEZIONYCH!!!!
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-24 15:25
Znowu wpadła Mi w dłonie fascynująca lektura. Jest to:
„Jesteśmy dziećmi gwiazd”.
Autor: Dolores Cannon.
Uwielbiam tę Autorkę, i jej dzieła. To osoba serwująca konkrety, a nie filozoficzne wywody. Polecam.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2014-07-13 16:09
Można kogoś nie lubić lub lubić troszeczkę,ale trzeba "oddać Bogu co boskie".
Bruno Ferrero to salezjanin piszący krótkie opowiadania,fakt,mozna ich znależć troche w necie ,ale sa wydane w formie ksiażkowej-nie jednej,sama mam "Czy jest tam ktoś?"to opowiadania nie tylko dla jakby to ktos powiedział "moherów"a dla kazdego,kto chce sie zastanowic,pomyslec.....Można je kupic w prawie kazdej ksiegarnii,wysyłkowej pewnie tez.
Dla niektorych mogą to byc opowiastki cos na kształt Coelho dla innych czyms waznym,ale nie mozna sugerowac,ze sie nie czyta lub nie rozumie.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-20 10:54
•  Sue Townsend seria o Adrianie Molu i inne ksiązki tego autora. 
•  "Trzech panów w łódce (nie licząc psa)" , "Trzech panów na rowerach (tym razem bez psa)" Jerome K.Jerome 
•  "Trzech panów na włóczędze". Niemcy widziane oczami Anglików. 
•  "Pamiętnik pani Hanki" Dolegi-Mostowicza. 
•  Ewy Stec "Klub matek swatek". 
•  Pamiętniki Adama i Ewy, Marka Twaina. 
•  Człowiek zajęty niesłychanie, Marcina Kruka. 
•  Idiota za granicą, Karla Pilkingtona. 
•  Konopielka, Edwarda Redlinskiego. 
•  Wszystkie części Mikołajka, duetu Sempe-goscinny. 
•  Pismo nieswiete, Cavanny. 
•  Shirley Jackson: "Życie wśród dzikusów" i "Poskramianie demonów" 
•  " Erica Malpassa "Od siódmej rano" "Kochaną córeczkę". 
•  A.A. Milne "Dwoje ludzi". 
•  P. G. Wodehouse "Dewiza Woosterow" i cala reszta o Bertiem i Jeevesie. 
•  Olga Rudnicka - "Natalii 5" i "Drugi przekręt Natalii" 
•  Helen Fielding (ta od Bridget) - "Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules" 
•  Eduardo Mendoza - "Niezwykła podroz Pomponiusza Flatusa", "Brak wiadomosci od Gurba" 
•  Janusza Meissnera: "Opowieść pod psem (a nawet pod dwoma)" 
•  Maria Pruszkowska "Przyślę panu list i klucz" oraz inne ksiązki tej autorki. 
•  Maria Zientarowa (czyli Mira Michałowska) "Drobne ustroje" i "Wojna domowa 
•  Randal Lemoine "Kochane maleństwa" 
•  Craig Rice "Róże pani Cherington' 
•  Booth Tarkington "Siedemnastolatek" i "Penrod" 
•  Jean Webster "Tajemniczy opiekun" i "Kochany wrogu". 
•  "Pamiętnik chałturzystki" Stefanii Grodzieńskiej i późny socjalizm "Zielone jabłuszko" Izabeli Sowy. 
•  Skandynawską powieść ,, Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął,, 
•  Michaił Zoszczenko - "Opowiadania o Leninie" 
•  Komiks Złodziej Pioruna Ricka Riordana 
•  Joanna Fabicka i jej "Szalone zycie Rudolfa" i "Swinskim truchtem" Seks i inne przykrości 
•  Dożywocie Marty Kisiel. 
•  Karen Wheeler, kolejno: Sama Słodycz , Sam Smak , Samo Szczęście 
•  "Ciocia Mame" Patricka Dennisa. 
•  "Smażone zielone pomidory" Fannie Flagg 
•  Jakubie Wedrowyczu Pilipiuka 
•  Redlinskiego Awans 
•  James Herriot "Wszystkie stworzenia” 
•  Stanislaw Baranczak "Pegaz zdebial". 
•  Kir Bułyczow - cykl książek o Wielkim Guslarze (Wielki Guslar i okolice, Nowe opowiadania guslarskie, Pierestrojka w Wielkim Guslarze) 

Ksiazki dla przyjemnego spedzania wolnego czasu
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 11:11
Myślałam, że spis swojej biblioteczki robisz. :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2014-07-20 11:55
Kilka z Waldkowej "biblioteki"czytałam,Konopielke oglądałam parę razy,zawsze z tym samym zachwytem.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-09-08 16:24
ZYDZE SIE KSIAZKI SKONCZYŁY.:-p
KSIĄZECZKA OD NABOZENSTWA.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-10-05 11:12
W odpowiedzi dla: Staruszka123
Książek mam mnóstwo, ale nie ma tu co ich prezentować droga Staruszko123. Powód? Biblioteka to wiedza, a wiedza to mądrość, a mądrość to myśl, a myśl to kultura, a kultura to rozum. A gdzie tu rozum, jak wszyscy się "kręcą na karuzeli"? No bajek dla dzieci nie mam, zatem... ;-) Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-10-06 13:46
Polecam książkę dającą inne spojrzenie na medycynę.
Tytuł: "Ukryte Terapie". Czego ci lekarz nie powie.
Autor: Jerzy Zięba.
Praca autorska bardzo ambitna, poparta wiedzą, wieloletnią nauką, i badaniami.
Polecam dla Czytelników chcących coś zmienić we własnym życiu.:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-05-02 14:06
No proszę, kiedyś w 2014 roku Zygmunt popierał  "tą terapie". Napisałem o tym w aktualnościach.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Biblioteka (Strona 2) (53591 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill