www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Zbliża się długi weekend, kto jakie ma plany? (11537 - wyświetleń)
- Autor Daniyal z popiołów... Dodany 2014-04-29 13:27
Chciałbym mieszkać w lesie, właściwie tylko w nim czuję się tak naprawdę  wolnym i sobą. Jadę tam, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja, jestem szczęśliwy jak choć raz w tygodniu uda mi się. Zawsze biorę ze sobą telefon i wodę mineralną na wszelki wypadek. Z kilku powodów wybieram takie dni, kiedy jest słonecznie, sucho i ciepło, żeby było miło i bezpiecznie, żeby na łonie natury spędzić przynajmniej godzinę lub dwie. Zjeżdżam lasek na wskroś, po czym wracam do siebie, kiedy już powoli zapada zmrok. W moje ulubione miejsca jeżdżę tylko sam, bo chcę w lesie miło spędzić czas na rozmyślaniu, planowaniu, marzeniu a nie nas rozmowie czy pilnowaniu, i zamartwianiu się.  Uwielbiam przejażdżki w samotności, mam czas na refleksje, analizy, wyciąganie wniosków i planowanie. Moje życie do dzieciństwa z nim jest związane, więc nie boję się w nim przebywać, las nigdy nie wyrządził mi krzywdy… Zawsze jadę w ustronne miejsca, z dala od ludzi, gdzie nie słychać ujadania psów. Jestem tylko ja

Mieszkam około dwóch kilometrów od lasu, do którego jeżdżę, biorąc pod uwagę, że wózkiem rozpędzam się do zawrotnej prędkości, bo aż 6 km/h to sama droga do niego jest już odpoczynkiem. Zawsze, jak jadę do lasu, mam uśmiech na twarzy, wiem, że tylko w nim w pełni odpocznę i zresetuję się. Uwielbiam patrzeć na drzewa rosnące nad brzegiem zatoki, do której droga przez las prowadzi. Pragnę zawsze dotykać drzewa, trawę, pomruczeć pod nosem, wsłuchać się, wtopić się w otaczającą naturę. W tych chwilach tak bardzo chciałbym wstać o własnych siłach i pójść na grzyby czy poobserwować zwierzęta. Po górach między drzewami iść śladami zwierząt i myśleć, że gdzieś tam są i dokądś zmierzają … Znajdować nowe nieznane nikomu leśne miejsca, młodniki, polany…Usiąść na leśnej polanie i zastanowić się, kim jestem i czego chcę… Rozkoszować się zapachami i widokiem. Patrzeć na otaczającą mnie naturę z zachwytem i już nie myśląc tylko czuć to piękno, ciszę i ten wewnętrzny spokój.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-29 19:27
Tak ładnie to opisałeś, że prawie poczułam zapach lasu :-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-29 21:09
ROZUMIEMY KOBIETO,LAS TO NATURALNE TWOJE SRODOWISKO.;-)
Nadrzędny - Autor Daniyal z popiołów... Dodany 2014-04-30 05:27
Wczoraj też w nim byłem, beztrosko płynął czas, nie myślałem kompletnie o niczym... Byłem tylko ja i natura, dookoła latały rozśpiewane ptaki, w oddali słychać było szum strumyczka. Właśnie w taki sposób spędzę długi weekend. Ten czas przeznaczę na wyciszenie się i na naładowanie baterii, chyba nie ma lepszego miejsca na wypoczynek.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-30 17:25
Tylko pozazdrościć. Założyłeś miłe i ciekawe wątki. Czytając Ciebie i Marię i czytając posty w "kawiarence" zastanawia mnie tam też ludzie - też jakoś skrzywdzeni, ale Oni pewnie przez los. Szkoda tylko, że trafiają i tutaj (niektórzy).
Nadrzędny - Autor Daniyal z popiołów... Dodany 2014-05-01 06:57
Piszę o tym co lubię, robię, o moich przemyśleniach itd. Internet jest moim oknem oknem na odległy świat... :-)
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-04 18:47
Mieszkasz w pięknej okolicy :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-02 07:39
Podzielam Twoje zdanie. Również uwielbiam przebywanie na łonie Natury. :-) Co prawda mam ułatwione zadanie, gdyż z jednej strony mam rzekę a z drugiej lasy. Kontaktu z Naturą więc Mi nie brakuje. Uwielbiam tę ciszę w okół Mnie, a jednak gdy się zatrzymam - słyszę subtelną leśną melodię. To koi i wycisza, a także i uczy przydając wiele refleksji. :-))
Tak więc odpoczynek z przyrodą jest lekiem dla samego siebie. :-)
Nadrzędny - Autor Daniyal z popiołów... Dodany 2014-05-02 17:34
Pozazdroszczę Tobie okolicy, mieszkasz w wyjątkowym miejscu. Jak do dyspozycji mam więcej czasu to jadę do lasu a jak nie to nad zatokę jadę, około 400 metrów od niej mieszkam a nad nią też znalazłem kilka miejsc na wyciszenie się.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-02 17:49
I tak trzymać, pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-07-07 14:39
Odgrzeję trochę ten temat, jestem na forum od niedawna i pierwszy raz go czytam. Podobnie ja Daniel też przepadam za lasem. W młodości na obrzeżach miasta mieszkałem niedaleko rzeki i lasu. Tam wraz z kolegami głównie spędzaliśmy czas. Teraz mieszkam jeszcze bliżej lasu bo zaledwie ok 300 metrów. I nadal jest on moją pasją. Wybieram się tam i pieszo ( często z moimi psami ) jak i na rowerze. Mam taki wielokrotnie reanimowany rower składak ( " Jubilat " ) ale nie zamieniłbym go na inny. Na swoje wycieczki często zabieram aparat foto i pstrykam mnóstwo zdjęć. Szkoda, że nie ma tu możliwości chociaż kilka zamieścić. Przeważnie fotografuję zwierzęta lecz też najładniejsze zakątki. Mam całe cykle takich zdjęć np. wychowywanie młodych w dziupli przez dzięcioły. Teraz mamy ten dobry czas  ( lato ) aby oddawać się swoim zainteresowaniom. Dla mnie ( a myślę, że i dla innych osób z tego wątku) jest końcówka zimy gdy w domu już nie daje się usiedzieć.Na zakończenie dodam jeszcze, że w młodości moim marzeniem było zastać leśniczym. Nawet złożyłem podanie do Technikum Leśnego lecz moje życie inaczej się potoczyło. Pozdrawiam Waldemar.
Nadrzędny Autor maciejus777 Dodany 2019-11-06 18:21
Dobra propozycja. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-22 11:39
No zazdroszczę .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Zbliża się długi weekend, kto jakie ma plany? (11537 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill