www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Nauczyciel w przedszkolu. Proszę o pomoc! (7702 - wyświetleń)
- Autor kasiulek-87 Dodany 2014-04-01 15:36
Witam,
Mam skończone studia licencjackie po których mogę uczyć w przedszkolu terapii ruchowej. Jednak mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Czy w związku z powyższym, mimo iż mam orzeczenie, mogę prowadzić zajęcia z terapii ruchowej? Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań bardzo proszę o podanie podstawy prawnej. Jaki tygodniowy wymiar pracy będzie mnie obowiązywał? 22 czy 18 godz./tyg.? Nadmieniam, iż nadany stopień dotyczy urazu nogi (do dnia dzisiejszego mam problemy z kolanem, a w najbliższym czasie będę miała wykonany kolejny zabieg - blokadę). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nadrzędny Autor tarantella Dodany 2014-04-29 20:04
Raczej należałoby szukać podstawy prawnej, która mówi, że nie możesz tych zajęć prowadzić. Nie masz obowiązku zgłaszać pracodawcy, że takowe orzeczenie posiadasz, to nie renta.
Nadrzędny Autor hansikkk Dodany 2014-10-30 20:03
Podstawą są badanie lekarskie, lekarz na takim badaniu musi zaznaczyć iż nie ma przeciwwskazań do wykonywania takiego a nie innego zawodu i o ile osoba niepełnosprawna z umiarkowanym stopniem wyrazi zgodę, to musi być zawarta informacja o tym iż nie ma przeciwwskazań do pracy w normalnym trybie 8 godzinnym. Przysługuje Ci 10 dni dodatkowego urlopu i 15 min. dłuższa przerwa, pracodawca jak złoży stosowny wniosek w PFRON-ie uzyska refundację części kosztów zatrudnienia.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-10-31 10:42
Lekarz medycyny pracy wydaje opinię o tym ,czy dana osoba może być zatrudniona na określonym stanowisku pracy. Zatem lekarza medycyny pracy należy bezwzględnie poinformować o swoim stanie zdrowia oraz posiadanym orzeczeniu o niepełnosprawnosci.
Jeśli będzie Pani zatrudniona wg Karty nauczyciela wówczas nie dotyczą Pani zapisy ustawy rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych , a zatem np. prawo do skróconej normy czasu pracy czy urlopu dodatkowego.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Nauczyciel w przedszkolu. Proszę o pomoc! (7702 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill