www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 142) (2421137 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-04-12 17:56
Chrzan z jajkiem to raczej nie przekąska. Pasztet jest jednak pracochłonny. Zapytaj żony co by zaproponowala jako smaczne przekąski, tylko bez owoców ,morza. Coś na jeden dwa kęsy , takie świąteczne.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-04-12 18:54
Szparagi konserwowe zawijane w plasterek szynki przewiązane wąskim paseczkiem pora lub szczypiorkiem.

Ewentualnie przepis, który podałam na pierwszej stronie tego wątku. Jest super. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-12 20:37

>Chrzan z jajkiem to raczej nie przekąska<


no nie, ale podkreśla smak świątecznej przekąski . Tworzy z przekąski coś niepowtarzalnego . W święta - bez chrzanu-żadna przekąska nie smakuje;) .Żona nie ma pomysłu:( . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-13 08:24 Zmieniony 2014-04-13 08:26
Polecam
https://www.google.pl/search?q=przek%C4%85ski+krakersy&client=firefox-a&hs=m4a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rDpKU_2OLczHsgbVsYCwDA&ved=0CCoQsAQ&biw=792&bih=429&dpr=1
Stąd wybieram pomysły na szybko, ostatnio tak gościłam ludzi dobrym winem i takimi krakersami.
Miałam dwa rodzaje - małe krakersy, jak się uprzeć, to 'na raz' i nieco większe.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-04-13 10:32
Tak, fajne te przekąski i roboty nie za dużo. Amalian to co Wy jecie w święta? Tylko ten chrzan? Z jajkami?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-13 12:54
>Amalian to co Wy jecie w święta? Tylko ten chrzan? Z jajkami? <

;-)))0 tak tylko jaja z chrzanem ;-))) . A jak się nam znudzi to staramy się podać jaj w chrzanie inaczej . Chrzanię ;') . W święta jemy konkretnie . Stawiamy na tradycję:tradycyjna babka drożdżowa, tradycyjna kiełbasa biała, tradycyjna szynka gotowana, tradycyjnie pieczony chleb . Tradycyjnie wędliny podajemy z tradycyjnie zrobionym chrzanem . Chrzan zaś podajemy nie tylko do jaj, ale i do smaku wędlin jakie podajemy ;-) . Wszystko z umiarem i ale odświętnie . Na przystawki już nie ma miejsca w żołądku i na stole  . Oczywiście, że tradycyjnie nie przesadzamy z ilością jedzenia .A drożdżowe babki zawsze przywozi nam mama żony .Ja zaś, tradycyjnie po obiedzie wypiję piwo i będziemy tradycyjnie, wymieniać się uwagami na różne tematy . Tradycyjnie będzie nienudno i do syta, ale z głową . Tradycyjnie pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-04-13 15:56
No i właśnie tego chciałam się dowiedzieć.U mnie obiadu w święta nie ma, stąd te przekąski, a swoją drogą taka drożdżowa baba brzmi smakowicie!
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-04-13 19:57
Dziewczyno,tylko na babę drożdżowa czekam . Trudno jej się oprzeć . W sobotę , przyjeżdża ładnie zapakowana i czeka do śniadania wielkanocnego, do niedzieli . Zapach jej jest tak intensywny, że trzeba mieć silną wolę, by się jej oprzeć, ale tradycyjnie udaje się ;-) . Pozdrawiam :-) . Jeżeli Jeżeli babka to tylko z rodzynkami i koniecznie polana lukrem . Jeszcze raz pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-13 11:09
Chyba mi dzisiaj  palma odbila. Wstalem przed  piątą . To
myślę  sobie czas na świąteczne sniadanko . Zjadlem biały twarozek
wiejski I ..... coś  mi niepasuje ;-)
No bo  świąteczne bez .....
Właśnie , tak jak ulena, zastanawiam się  co powinno znalezć  się
  na stole  Wielkanocnego Świątecznego sniadania?
pozdrawiam w palmową  niedziele :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-13 13:02 Zmieniony 2014-04-13 13:21
do wypieków zawsze i z tradycją trochę młodszą niż święta używamy i pieczemy, smażymy na margarynie Palma-z murzynkiem- nie tylko w Niedzielę Palmową ;-) . Co powinno się znaleźć na świątecznym stole, tradycyjnie, decyduje żona . Ja zaś decyduję o tym w jakim miejscu - przy stole- będę mlaskał ;-) .Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-13 14:08
Miałem nadzieję że się podzielisz swoim stołem, ;-) z nami i się  nie zawiodlem :-)
z palmowym pozdrowieniem. ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-04-13 19:22
Ja będę jadła sałatkę warzywną i po temacie. Może coś upiekę, albo jakieś desery wymyślę z lodami i bitą śmietaną (nie z torebki). Mam jeszcze maliny w nalewce, więc pewnie też do tego wykorzystam, dla dorosłych. Żadnych bab, mazurków i innych wyczynów.:-)
Dla innych zobaczymy...pewnie będzie jakieś mięso na zimno, jajka w szynce, biała kiełbasa, trochę sałatki.:-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-04-13 21:37
zrezygnuje z białej kiełbasy . Podobno są zastrzeżenia do produktów z jakich ją robią . Na wszelki wypadek nie czytałem tego artykułu, bo po co sobie smak psuć ;-) .Chrzan zrobię pikantniejszy- tak na wszelki wypadek ;-) .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-13 23:01
Zastanawiam  się  ,czy jajo  to danie  wegetarianskie ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-13 23:17
pewnie nie, ale zaczekajmy aż się obudzi ciastko . Ona ma wiedzę w tym temacie to nas uświadomi :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-14 06:39
Przez jakiś czas  jadłam tylko warzywa, czułam się bardzo dobrze, ale .............. nie ma jak to zapach i smak pieczonego w piekarniku mięska. Właśnie takie robię na święta. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-14 10:21
również i w te święta stawiam na tradycję . Ale nie przesadzam, bo wrota raju są wąskie - podobno ;-) . Nie wiem, jak to się ma do stwierdzenia, że:Z wielką dupą zmieścisz się w każde wrota , a z wielką gębą już nie . Pozdrawiam tych z Tych, z wielką gębą i wielką ....;-) ...jeszcze w piżamce :-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-04-14 10:42
Od kilku smacznych plasterków mięska czy pasztetu od razu wielka nie urośnie. Nie ma obawy. A z chrzanem, to niebo w gębie.  :-))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-14 10:13
Właśnie  zjadłem pyszne sadzone jajeczko. Ale dylemat pozostał ,
chociaż  pysznosc  chrupiacej kurki upss  skórki (z białka) przerosla  skrupuły
to jednak dylemat pozostał. Jestem jaroszem czy mięsożerca ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-14 10:39
Jesteś mięsożercą jeśli tam był zarodek. :-))))

Weganie nie jedzą jajek i miodu, a wegetarianie zależy z jaką odmianą się identyfikują. Np. laktowegetarianie nie jedzą jaj, ale piją mleko i jedzą jego przetwory.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-04-14 17:14
A laktoowowegatarianie jedzą jaja i sery. Weganizm w naszej strefie klimatycznej jest ryzykowny. Wyraźny dowóz zwierzęcego białka jest też potrzebny, a więc jeśli kura dała coś z siebie, to człowiek-wege niech to je, zamiast kury.:-) czyli jaja tak. Tym bardziej, że najnowsze badania dowiodły, że straszenie cholesterolem odnośnie jaj, nieprawdziwe jest. Tyle w skrócie, bo nie prowadzę agitacji wege. :-) Każdy zjada, co lubi.;-)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Laktoowowegetarianizm
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 17:24
Lidka! Ulena! Dobrosia dajcie jakiś przepis sprawdzony przez Was na wykorzystanie pięknego, chudziutkiego, surowego boczku. Zawsze robiłam schab zawijany, ale może coś innego?
Jak z netu to proszę o sprawdzony przepis. :-), :-)
Jeszcze sprzątacie czy już gotujecie?
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 17:25
Amaliana nie pytam po tych kaszach ze skwarkami - zemdliło mnie czytając.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-04-16 17:44
A TEN BOCZEK NIE NIE MA PEWNIE KALORII ANI CHOLESTEROLU TO JUZ LEPSZA KASZA NIZLI GRO YYY BOCZEK.MOZE BYC PIECZONY LUB ROLADA ZAWIJANA.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 18:00
Muszę dodać - nie liczę kalorii, cholesterol i cukier mam ok.jak i cała moja rodzina. Tradycyjne pieczenie i rolowanie znam. Z jedzeniem jak z modą i gustem- pasuje albo nie - jedno do drugiego.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-04-16 19:56
Jak się nie ma umiaru to musi zemdlić ;-) . Łyżka smalczyku na talerz kaszy-szczególnie gryczanej- nie mdli a dodaje jej smaku . Boczek nie jest częstym gościem w naszej kuchni, ale żurek na wędzonym boczku z plasterkiem gotowanego boczku i jajka ugotowanego na twardo nie smakuje źle . Można zrobić również jajecznicę na boczku .Lub poczekać - na boczku- na pomysły  innych domowników ;-)) .
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-18 18:05

>poczekać - na boczku- na pomysły  innych domowników ;-)) .<


I to jest super propozycja - przepis :-)
Kasza gryczana jest ok. domownicy kręcą nosem na sam zapach, a ja jak miałam natchnienie sobie gotowałam ale z gulaszem mięsnym lub grzybami leśnymi :-)

Bigos ugotowany - część zamrożona, Sernik dochodzi, boczek - doświadczalna mieszanka w środku czyli jednak rolowany.
"Obiboki" sprzątają w kuchni :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-16 18:40
KobietA. Na święta boczku nie robię, chyba że rolada, ale to wiesz jak zrobić. :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 18:44
No to chyba coś poszukam w necie. Przestałam piec karczek i schab bo u mnie nie chcą za bardzo. Niestety pracochłonny bigos jutro zacznę. Jak udaję, że nie pamiętam to mam przypominane, ale taki to robię tylko 3 x w roku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-16 19:08
Ja zrobię pieczone mięsa, bo panowie lubią. :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-04-16 19:15
I gdzie ta emancypacja? Zawsze chcemy żeby rodzinka była zadowolona. Ja lubię pieczone mięsko - tą galaretkę najbardziej ;-) Robisz żurek?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-04-16 19:34
Nie. Prawdę mówiąc nie przepadam za żurkiem. Dziś dopiero poważnie myślę co zrobić i jakoś mi nie idzie to wymyślanie. Pewnie sobie powiem jak Scarlett : pomyślę o tym jutro. :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-04-30 15:57
Jakie przysmaki na majówkę szykujecie? Oczywiście oprócz grilla. :-)))))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-05-01 19:39
No tak, nikt nie odpowiada, to pewnie wszyscy grillowali. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-06 05:27
gotuje jajko na miękko , kto jeszcze chce ?
dzień dobry.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-06 07:27
Tylko jedno? :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-06 09:14
Lidian.:-) Poznaniak to Szkot na wygnaniu za rozrzutność.:-))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-06 09:19
Poznaniak to pyra.
Tylko nasza Legia, ukochana Legia i Warszawa czeka na zwycięstwo tweeeeee:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-06 09:28
Pyra to brzmi dumnie.:-))))) A ja dziś zjem do kawy symbolicznie rogala za karę, za te wrzaski!!! I będzie cisza w kuchni z kibolami!:-)))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-06 09:30
Niepokonane miasto, niepokonany klub, tysiące fanów Twych zwycięstwa pragnie dziś, więc zaśpiewajmy znóóóóóóóów...:-)

To już śpiewa moja córka:)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-05-06 09:44
Jeżeli śpiewa w kuchni tak jak Ty teraz, to i gotować się nauczy. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-06 10:11
W górę  serca, niech zwycięża Lech.;-)
Wczoraj lech wygrał 1:2 w Bydgoszczy .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-06 10:28
Noooo nie...kuchnia pełna kibiców! Tylko Kolejorz coś słabym głosikiem śpiewa.:-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-06 10:38
Pełen stadion poznańskich słowików.

Za to na Legii:

Za nasze miasto
I za te barwy
Oddamy całe życie swe
Zwyciężaj dla nas
My zwyciężamy
Legio Warszawa, kocham Cię
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-06 10:38
I tak Mistrz będzie nasz.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-07 02:45
wygląda na to że kuchnia też ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-05-07 07:10
Jak wszystkim wiadomo kolejorz nie jest najlepszym kucharzem . Pewnie dlatego żywi go Wars, ale czy będzie kolejorza żywił tego nie wie nikt. Bo kroplówki podaje pielęgniarka ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-07 10:09
Wars wita was,wars wita was a konduktor pijany obija
się  o ściany ;-)
Heej amalian i oczywiście  wszyscy inni ON i nie tylko
Witam Was.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-05-09 21:04
ZUPE Z POKRZYW JADŁAM,NAWET TROCHE W SMAKU I WYGLADZIE DO SZCZAWIOWEJ PODOBNA.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-10 13:31
nie dodalas jajka i dlatego.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 142) (2421137 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill