www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Opieka nad starszymi, niepełnosprawnymi osobami w ZOL-ach (11745 - wyświetleń)
- Autor Matkaswojejmatki Dodany 2014-05-18 12:40
Na forum niepełnosprawni jestem od wielu lat, ale po raz pierwszy zakładam własny wątek z prośbą o pomoc. Temat jest bardzo ważny dla mnie, dla mojej rodziny, wydaje mi się, że dla rodzin dotkniętych podobną sytuacją również, ale myślę, że okaże się pomocny i dla innych, może komuś ja pomogę tym wątkiem.

Właściwie nie chcę za bardzo zagłębiać się w historię mojej mamy, bo nie wydaje mi się to użyteczne dla tematu - fakt jest taki, że sytuacja życiowa zmusiła nas niejako do tego, żeby naszą mamę umieścić w placówce, gdzie będzie miała stałą opiekę, również lekarską. Nie byliśmy (i w zasadzie nadal jest to dla nas trudne) zapewnić jej należytej opieki w domu - mama wymaga 24h opieki, ponieważ jest osobą głuchoniemą i chorą na Alzheimera (choruje od ponad 10 lat). Obecnie jest również osobą leżącą, zatem cały czas ktoś musi przy niej czuwać.

Początki pobytu mamy w placówce wydawały się nie budzić zastrzeżeń, ale do czasu... To co dzieje się w tej placówce opiekuńczo - leczniczej SCOL Sp.z o.o przy ul. Mehoffera 72/74 w Warszawie, a zwłaszcza na oddziale 2 jest nie do opisania. Udało nam się zgromadzić bardzo dużo materiału dowodowego w trakcie pobytu mamyi, jak i po zabraniu jej do domu, jednak jest on dla prokuratury, hmmm.... niewystarczający, żeby podjąć jakiekolwiek działania w stosunku do personelu placówki począwszy od tych osób, które zajmują wysokie stanowiska i "zarządzają" pozostałymi. W zasadzie od ostatniej afery, jaka miała miejsce bodajże w 2006-2007 roku nic się nie zmieniło, poza dyrekcją, która wydaje się nie dostrzegać tego, co się dzieje (a raczej nie chce dostrzec, woli zamieść wszystko pod dywan). Personel czuje się bezkarny i dalej prowadzi swoje praktyki, które są wręcz okrutne i nieludzkie. Poniżej zamieszczam link do reportażu, który przygotowany został w oparciu m.in. o nasze materiały. Jeśli znajdzie on wystarczający odzew, to wówczas reszta materiału zostanie wyemitowana. Szukamy oczywiście cały czas innych dojść, żeby temat nie ucichł, bo trzeba wreszcie zakończyć proceder, jaki ma miejsce w tym zakładzie opiekuńczo-leczniczym i ukarać tych, którzy są za to wszystko odpowiedzialni. Bardzo proszę, jeśli nie jest to dla Was problem lub macie jakieś możliwości pomocy, udostępnijcie dalej link do reportażu.

http://vod.tvp.pl/audycje/publicysty...52014/14939595

Dziękuję wszystkim, którzy dotrwali do końca wątku i również tym, którzy zdecydują się przekazać informacje dalej.

Elżbieta
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-05-18 20:29
Dziwi mnie fakt, że tyle energii poświęca Pani w celu ukarania kogoś za coś, a tymczasem tę energię mogłaby Pani wykorzystać właśnie na opiekę nad mamą. Z całym szacunkiem, ale rozumem Pani sytuację aż nadto dobrze. Sama miałam takie problemy ze swoją mamą, też powierzyłam ją opiece takiej placówki i.. po 4 dniach odebrałam. Przywiozłam do domu i zatrudniłam opiekunkę. Wszędzie pracują tylko ludzie.. Czegóż wymagać od obcych, jak samemu ciężko zająć się bliskim człowiekiem.
Niech Pani sama pomyśli.. czy zdolna byłaby opiekować się obcą chorą osobą.. przez całą dobę z oddaniem i anielską cierpliwością??
Nadrzędny - Autor Matkaswojejmatki Dodany 2014-05-19 18:35
Szanowna Pani, dziwię się że się Pani dziwi.
Ci obcy wykonują bardzo specyficzny zawód, który wymaga odpowiednich kwalifikacji. Te kwalifikacje to nie tylko pokończone kursy, ale również zdolność do empatii, współczucie i cierpliwość, jednym słowem serce. Rzeczą oczywistą dla mnie jest, że jeśli ktoś nie posiada kwalifikacji do tego aby wykonywać swój zawód, nie powinien w nim pracować, tylko zając się tym, do czego się nadaje. W Polsce jest mnóstwo bezrobotnych osób, które taką pracę przyjęłyby z pocałowaniem ręki i wykonywałyby ją z sercem, a nie na odwal się.
Służba zdrowia to nie jest miejsce dla koleżaneczek, które całymi dniami dłubią w nosie, bo zostały zatrudnione po znajomości i czują się z tego powodu bezkarne. To jest ciężki kawałek chleba. Zawód, który, powtarzam, powinny wykonywać osoby, które się do tego nadają. Które mają serce dla innych i wystarczający rozum aby zdobyć wiedzę potrzebną do opieki nad innymi. Czy opiekunka Pani mamy spełnia te wymagania? Sądzę, że tak, skoro Pani ją zatrudniła.
A więc można? Można. Trzeba tylko zatrudnić właściwych ludzi.
I o to właśnie walczę.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-05-19 21:46
Proszę Pani, niestety wszystko opiera się o kasę.. za marne pieniądze.. są marne opiekunki.. dziw, że w ogóle są..
Nie proszę Pani.. moja opiekunka nie miała kwalifikacji, bo o takie osoby niezwykle trudno, a i drogo..
Powodzenia.. :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 10:57
Rozmawialem niedawno z opiekunka ktora pracuje w Niemczech. Jest wykwalifikowanym pracownikiem, z ogromnym doswiadczeniem. Opowiadala, ze obecnie otwiera się wiele agencji zatrudniajacych "opiekunki"  bez zednego przygotowania nawet czasami bez znajomosci jezyka.
Dla takiej agencji liczy sie tylko sztuka. Dostaja doplaty z uni i nie przejmuja się ze "opiekunki" nigdy nie powinny byc opiekunkami.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 11:02
Elzbieta u mnie link nie otwiera się.  Moze już go usunelas?
Popieram Twoje dzialania w celu zapewnienia wlaściwej opieki.
Nadrzędny - Autor Matkaswojejmatki Dodany 2014-05-23 18:29
Walduś, reportaż jest dostępny
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/polska-non-stop/wideo/15052014/14939595
albo na stronie Polska non stop -vod,tvp.pl .
reportaż jest z 15-05-2014r.
Był nadawany w TVP 1 o godzinie 15.15
Nadrzędny Autor mielko Dodany 2015-06-17 15:50
Dzięki za link. Kiedyś na niego wpadłem, ale nie dodałem do zakładek ;-)

Marcin,

_________________________
Mając dwie ręce możesz wszys­tko. Mając jedną rękę możesz jeszcze więcej.
stoły chłodnicze
Nadrzędny - Autor qasanek Dodany 2015-06-16 12:51
jeśli potrzebujesz firmy, która zajmie sie opieka osoby starszej to polecam osobiście http://opieka.pomagamy24h.pl/
Nadrzędny Autor tomanek Dodany 2015-08-05 12:26
Lepiej wziąć profesjonalistów z http://www.medicare24h.pl… Mam doświadczenie z obiema firmami i medicare znacznie lepiej wypada na tle konkurencji.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Opieka nad starszymi, niepełnosprawnymi osobami w ZOL-ach (11745 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill