www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / rower rehabilitacyjny dla osoby dorosłej (5008 - wyświetleń)
- Autor florentynka Dodany 2014-05-23 22:07
Choruję od jakiegos czasu na stwardnienie rozsiane, mam niedowład kończyn. Chodzę na co dzien niby normlanie,ale zdarzaja sie momenty, kiedy nogi po prostu odmawiaja mi posłuszenstwa (potrafią np nagle ugiac sie pode mną kolana). Dlatego od jakeigos czasu coraz czesciej decyduje sie na pozostawanie w domu. Nie chce jeździc na wozku.  Pomyslalam, ze moze postaram sie o dofinansowanie na rower rehabilitacyjny i mam pytanie do Was, czy znacie jakies dobre, godne polecenia rowery rehabilitacyjne dla dorosłych? Będę wdzięczna za wskazówki od osób posiadajacych tkai sprzęt. Jak kupić dobry rower? jaką firmę polecacie z okolic warszawy lub z warszwy?
Nadrzędny - Autor Flisak Dodany 2014-05-26 22:07
Witam
wszystko zalezy od rodzaju niepełnosprawnosci, ktora cię trawi
mwisz, ze masz niedowlad konczyn - czy taki sam w przypadku wszystkich konczyn, czy chodzi tylko o nogi?
Nadrzędny - Autor florentynka Dodany 2014-05-27 17:21
Utykam na jedną nogę, nie wyglada to wszystko ladnie. Chwieję sie, czesto potrafie sie niestety przewrocic, dlatego w pewnym momencie zaczelam unikac wychodzenia z domu, ale chcialabym to raz na zawsze przerwac. Boje sie normalnego, dwukołowego roweru, bo nawet jesli jestem w stanie jak najabrdziej na nim jechac i trzymac równowage w trakcie jazdy, to boje sie, ze kiedy zatrzymam sie bedzie kraksa, bo niestety nie wszystko juz jest ze mną w porzadku przez tą cholerną chorobę, ale cwiczyc i rehabilitowac sie jak najabrdziej chce, stad pomysl na kupienie roweru :-)
Nadrzędny - Autor Scinki Dodany 2014-05-27 17:25
a czy oglądałaś już jakieś modele?
Rozwiazaniem jest prosty trójkołowiec, Momo wystarczy na poczatek: http://www.rehaform.pl/rower-rehabilitacyjny-momo.html
Nadrzędny - Autor kulaUnogi Dodany 2014-05-29 22:08
nie wiem jak jest z dofinansowaniem,, ale dobry jest także rower, w ktorym jest zainstalowany naped akumulatorowy, jesli nogi odmowia ci posluszenstwa, bedziesz mogla wesprzec sie takim rowerkiem
Nadrzędny Autor marecki38 Dodany 2014-07-31 10:08
Temperatura dobija 30 stopni dobra na rower. Niebawem atmosfera zostanie podgrzana w dziale sprzętu rehabilitacyjnego. Na wszystkich forach dla niepełnosprawnych ruchowo podobno pojawi się gorący temat. pozdrowienia dla scinki.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / rower rehabilitacyjny dla osoby dorosłej (5008 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill