www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cisza przedwyborcza. (149166 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 00:25
Co to takiego? Nie mozna o tym czyli o wyborach ani slowa czy tylko o kandydatach albo partiach?
Zastanawiam się nad tym tematem.
Snuje sobie trafienia jak w lotto.
frekwencja 40 %
Procent otrzymanych głosów rozklada się nastepujaco:
I)25%,II) 25%,III) 20%,IV) 10% ,V) 10%, VI) 5%,VII) 5% Co wyniknie z takiego ukladu głosów?. Przyjmuje że partii jest siedem :-) Moze mi ktoś pomóc i to wyjaśnić?
Jakie sa Wasze typy?
Kto trafi milion czyli najwiecej zblizonych prognoz.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 09:06
Ale się  przestraszyliscie !
Cisza zaczyna sie w piątek ale o północy .
W poprzednich wyborach internauci  w ciszę robili salatke  warzyna  I dobierali
Procentowo składniki np .ziemniaki33%,groszek11%marchewka itd ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-23 09:55
Ty mi o wyborach, a ja wczoraj za wakacjami chodziłem i oczy mi się robiły coraz większe jak to trzeba zapłacić kupę kasy za 7 dni wypoczynku. Szlag mnie trafiał, szczególnie na te panienki z obsługi z ich oślimi oczyma tęskniącymi za rozumem.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 10:05
:-)  to też jakieś wybory. Musisz dobrze pochodzić aby dobrze wypoczywać.  I niech Cie nie zwiodą "przedwyborcze" obietnice maslanych oczek.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-23 10:06
Już mnie chciały w ciula zrobić. Jak się okazało zachwalany hotel jest wynajmowany przez Itakę tylko Polakom, więc masz zapewniony wypoczynek wśród tygodniowej imprezy.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 10:12
Taki wyppoczynek imprezkę , zorganizuj sobie za tansze pieniadze z przyjaciolmi, muzyka na full, glosne krzyki a o zwiedzaniu to niewielu pomysli :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-23 11:00
No i o to chodzi. Nerwa łapię i tyle. Decyzja zapadła, dorzucam 1000 i jadę dalej.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 11:54
Ty tak nie szalej, bo potem wystarczy Ci tylko kasy na krótkie spodnie ;-) i dżem z biedronki
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-23 11:56
Dam sobie radę:)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-05-23 11:55
Forum się rozpolitykowało, to ja dawnym zwyczajem udostępniam „ściągę” z wyborów, tym razem do Parlamentu Europejskiego, jeżeli ktoś ma zamiar iść głosować i chce wiedzieć jak to działa jeszcze zanim znajdzie się w lokalu wyborczym. Tutaj a nie w wątku o JKM, bo wprawdzie politycznego lotto nie zamierzam uprawiać, ale wychodzi mi że to temat bardziej ogólny:

W tych wyborach ma to stosunkowo małe znaczenie (jest mało mandatów, więc zwykle „wchodzą” posłowie dokładne według kolejności na liście, czyli jeżeli partia X ma 1 mandat, wejdzie jedynka, a jeżeli 3, wejdą kolejno jedynka, dwójka i trójka). W wyborach do Sejmu częściej zdarza się, że dokładna liczba głosów oddanych na posła ma znaczenie, bo „skaczą przez listę” – wybory do PE są znacznie bardziej wybieraniem tylko partii. Ale jeżeli ktoś ciekaw, to ściąga wygląda tak:

1) Wybrać komitet wyborczy najbliższy preferencjom politycznym – w wyborach do PE głos liczy się jako najpierw oddany na komitet (partię), a potem na posła – jak wyniki w sporcie drużynowym.
2) Znaleźć swój okręg wyborczy i zapamiętać jego numer: http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/wojewodztwa/
3) Użyć wyszukiwarki kandydatów, pod adresem: http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/kandydaci?name=&committe_id=&ward_id=4 i wywołać listę kandydatów startujących w okręgu z tego komitatu.
4) Jeżeli decydujemy się na głosowanie na posła, który był już kiedyś w PE, można dość łatwo sprawdzić czym się zajmował, do jakiego stronnictwa posłów należał i jak często był obecny na posiedzeniach: http://www.europarl.europa.eu/meps/pl/search.html?country=PL (jeżeli jest to poseł poprzedniej ale nie obecnej kadencji, będzie w części „Lista Posłów”)
5) Zgadując ile gdzie będzie mandatów i ile głosów ma znaczenie, można się w pewnym stopniu podpierać wynikami z zeszłych wyborów: http://pe2009.pkw.gov.pl/PUE/PL/WYN/M/index.htm

6) W wyborach do PE Polska otrzyma 51 mandatów (cały parlament ma ich 766) – mandaty nie są jednak od razu dzielone na okręgi, a to znaczy, że nie wiadomo ilu ludzi z danego okręgu wejdzie do PE. Proces podziału mandatów działa tak:

a) Liczone są głosy we wszystkich okręgach w Polsce (13 okręgów)
b) Wyznacza się, które komitety wyborcze („partie”) mają prawo do mandatów – żeby mieć prawo do mandatu, partia musi uzyskać ponad 5% poparcia w skali Polski
c) Ustala się liczbę mandatów dla „partii” w skali kraju, na podstawie tego ile osób w ogóle na nią głosowało. Np. partia z 10% poparciem dostanie 5 mandatów w ogóle.
d) TERAZ te mandaty przydziela się do okręgów na podstawie (upraszczając) frekwencji (jak wielu ludzi tam mniejsza i ilu poszło głosować na każdą z partii). Jeżeli frekwencja będzie bardzo niska, obwód (mniej więcej województwo) może dostać mniej mandatów, jeżeli wysoka - więcej.
e) Mandaty dla partii wewnątrz okręgu obsadza się kolejno tymi posłami, którzy dostali na swojej liście najwięcej głosów, niezależnie od pozycji na liście. W czystej teorii, jeżeli np. będzie 1 mandat dla partii X, najwięcej głosów zbierze kandydat numer 3, to on dostanie mandat. W praktyce w tych wyborach to się prawie nie zdarza, bo jest za mało mandatów do podziału, za mało znani kandydaci i ogólnie małe zainteresowanie. Osoby poniżej 3 miejsca na liście uznałabym za "spalone", chyba że jest to np. były premier (w poprzednich wyborach "skok przez listę" wykonał w PiS Marcinkiewicz).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 12:26
Dokladnie o to mi chodzilo. Wybory w  pigulce  ,
z linkami poszaleje wieczorem.
Dlaczego nie pozwolisz sobie na trochę  rozrywki z niewinnym lotto :-)
To tylko zabawa. Ja nawet nie sprawdzilem ile tych parti jest .
Iota rozerwij  się  troche, ;-)  może  trafisz siodemke
I cyfrę dodatkową  na frekwecjie
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-05-23 13:00
Każdy się bawi jak lubi - ja po prostu nie widzę w tym nic szczególnie przyjemnego. Gdyby jeszcze te zakłady były między znajomymi o coś ciekawego, to ja rozumiem. A tak?

To jak z wirtualnymi sernikami, kawami - nie uczestniczę, bo wolę tę kawę komuś realnie zaproponować, a nie tylko "Zapraszam na kawę. Dzięki, pyszna." Ale kto lubi, niech się bawi. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 14:47
No dobrze. Niech bedzie. Ja zwyciezcy ktory trafi czwórkę plus liczczba dodatkowa funduje tort (wedlug zyczenia )
moje typowania w lotto wyborach to:
36 nie 37% bo ja idę
a wyniki w/g procentów
28%, 25%, 15% , 14%, 11%, 7% 5% to juz siedem wynikow :-) mam nadzieje ze gdzieś się wstrzele :-).
To realna i pewna propozycjia w nagrodę .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-23 15:01
Teraz w Częstochowie wielki wiec JKM a wieczorem w Warszawie
http://new.livestream.com/premiummediapl/wiec-knp
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-23 21:44
Nie wchodziłam w link ale wiem, że w Częstochowie i okolicach jest "bieda z nędzą" do tego ludzie oj... Boże podobno blisko jesteś..... Woj. bez przemysłu za to ze "zmysłem' ;-) Morderstwo na zlecenie - raz proszę i mam :-(
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-23 13:37
Tak wyglądał wiec wyborczy JKM w Krakowie 22.05.2014 roku, którego żadne Polskie Media nie pokazywały ani nie komentowały, widać, że strach ma wielkie oczy....

https://www.youtube.com/watch?v=kBZmQiv1DaE
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-23 15:48
Waldek. Procenty trudno określić, ale może kolejność.
I - jednak PO (jako tak tam się sprawdzili i na zasadzie mniejszego zła niech zostaną?),
II - Pis (elektorat będzie szedł jak na front ze swoimi  głosami),
III - SLD (Mieliby znacznie więcej, gdyby Miller zamiast skupiać się na sobie , wyszkolił  młodą i bardziej prężną, emocjonalną kadrę. Na razie jest sam i wielu się źle kojarzy.)
IV - PSL, bo wieś się KRUSu trzyma jak pijany płota, a mimo, że PE niewiele ma z tym wspólnego, ale swój swego chce tam mieć.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-23 18:47
Porzadek gonitwy to wole na wyscigach obstawiac. Procenty jakoś tak bardziej przyjemnie się kojarzą ;-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-24 19:29
Procenty tylko do lodów w postaci malinowej nalewki.:-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-23 21:47
W-zet - jestem bliska załamania ;-) Wychodzi, że podobnie myślimy - w niektórych kwestiach :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-23 22:55
A wszystko przez tego "Adwokata"... Kobieto A
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-23 23:04
Nie wysilaj się, nie dosięgniesz... :-(
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-24 00:15
Wcale się nie wysilam...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-25 20:10
Cisza się skończyła. 
Hurrrra można mówić pisać ;-)
Zdążyłem 10 min przed ostatnim dzwonkiem . Martwi mnie brak sukcesu w głosolotku , moze 1 trafny  bo porzadek chyba bedzie taki
21% frek
31, 30, 11, 9, 4, 3, 3 upssss
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-25 20:12
Brawo KNP. Precz z lewactwem!!!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-25 20:16
Wygral bo ma skrót podobny do mojego i moje poparcie :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-25 20:58
A mnie się wydaje, że wygrało PO i jeszcze dwie inne partie. W końcu liczą się trzy miejsca "na pudle". Reszta to "przystawki".
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-25 21:02
Przy takiej nagonce medialnej Korwin zrobil mistrzostwo. SLD dostal po uszach. Natomiast serce rosnie patrz na wynik Palikota.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-25 21:09 Zmieniony 2014-05-25 21:13
Według mnie zwyciężył Pis i Nowa Prawica .Reszta do przewidzenia zresztą jak cale wybory.
A o wiele ciekawsze beda wyniki dotyczace wyborcow szczególnie wiek. Duzo przyszlych emerytow nie doczeka emerytury i kolejnych wyborow.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 08:41
Pożyjemy, zobaczymy, kiedy dojdziesz do wniosku, że pajacowanie w polityce, to nie wszystko.
Ten pan to nerwowy pieniacz jakich mało i to mu w pierwszej kolejności przysporzy wrogów. Nie umiał do tej pory współpracować. Jest gwiazdorem, a reszta członków jego partii, jesli się będzie chciała wybić z nazwiskiem, nie będzie służalcza jak w monarchii przystało, dostanie reprymendę i zaczną się kłótnie wewnątrz.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 20:06
Zbyt blisko patrzysz, siegnij wzrokiem dalej a zobaczysz dużo wiecej. ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 20:17
No nie wiem...przesłania mi dziś horyzont wypowiedź pana europosła o gen. Jaruzelskim. Otóż pan e-poseł był łaskaw wyraźnie powiedzieć, że gdyby generał "zrobił to, co Pinochet, to Polska byłaby dziś trzy razy bogatsza".
Co robił Pinochet można w sieci łatwo znaleźć...więc w takim razie mamy coś na horyzoncie, czy nie? :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 20:24
Powiem Ci w tajemnicy, mamy wichrzyciela zglowy. Teraz nieh unia się z nim meczy.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 20:27
Tam się podobno dostali jeszcze 'lepsi' od niego, to pewnie 'będzie zabawa, będzie się dzia-o".:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 20:35 Zmieniony 2014-05-26 20:39
:-) wreszcie ue zacznie tańczyć jak polskie disco polo usłyszy .
przetlumacze:
UE zacznie tańczyć jak Polska zagra.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 20:43
Taaa....to będą 'istne' balety...potem jakiś czardasz, a na koniec kazaczok a wykopem..ups..przytupem.:-))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 20:45
no wiesz , jak m8zesz gasić moją euforię i radość z udziału w wyborach !
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 20:51
Kwiatek chcesz? Twoje pierwsze wybory, czy jak?:-))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 21:04
drugie po stanie wojennym.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 21:05
Rozkręcasz się politycznie jak widać.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 21:15
politykę mam w głębokim powazaniu.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 21:19
Weselej będzie, gdy uznam, że piszesz to bez przenośni.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 07:06
Ogłoszono wyniki oficjalne. No to tylko odnotuję, że tych z miejsc I-III wytypowałam poprawnie. Że wejdzie PSL też wierzyłam,bo swój swego poprze przypominam.
Z JKM nastąpił wypadek przy pracy w analizie.:-) Potraktujmy to jako wyraźną czerwona kartkę dla wszystkich i amen.:-)
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-do-parlamentu-europejskiego-pkw-podala-oficjalne-wyniki/g1egb
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-27 07:42
A jak skomentujesz klęskę lewaków?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-27 07:46
rogal a lewacy to kto? Masz na mysli tych ktorzy posługują się lewą ręką ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-27 08:08
Twój Ruch czy jak im tam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 08:35
Palikot okazał się politykiem skupiającym się na rzeczach mało istotnych zbyt głośno, za mało sprytnym i cierpliwym, aby robić małe kroczki. Był jak wyrywny kogut polityczny, to się przestało podobać.Jako naród nie jesteśmy jeszcze tak "postępowi", aby tolerować inność  na politycznych salonach. Tolerancja to jedno, a wszechobecne lobby wszelkiej inności to obawa, która spowodowała rezerwę. Sam Palikot nie przekonywał już mimo, że (bywało) proponował konkrety, elektorat wolał większy wrzask i pyskówkę. W tym znaczeniu i dla tych wyborców Palikot był teraz z kolei zbyt poprawny.
Teraz sprawa koalicji. To mu chyba też zaszkodziło. Cały ten pomysł był do bani i wyraźnie było widać, że koalicjantom chodziło o odbicie się do PE i reszta nie była tak istotna.
Prognozy? Rozwiązać wszystko na lewicy i stworzyć nową partię bez starych 'kandelabrów'.
Niech jak seniorzy siedzą w drugich rzędach i pomagają młodszym.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-27 08:52
Ci co chcieli zrobić coś odnowa (bez starych wyzeraczy) 3dostali 1, 5% glosòw
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 08:55
Bo bez fundamentu , pt. 'doświadczenie'.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-27 09:19
Bez fundamentu, i maja  zbyt gorace glowy. W polityce niezbędna jest rozwaga i odpowiedzialność za slowa  i czyny.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cisza przedwyborcza. (149166 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill