www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 8) (249319 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-18 20:11
Przez Was muszę posłuchać jak On/Ona śpiewał/a. Poprzednio tylko zerknęłam na link chyba Lidii. Czemu Freddie Mercury mogę z przyjemnością słuchać i patrzeć, a ta Kiełbasa jednak nie?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-05-18 21:04
Bo Fredi był sobą. Jego koloryt nie raził. I do tego ten głos. U niego nic mnie nie raziło. A jeśli nawet w czymś przeholował, to dla takiego głosu wybacza się wszystko. :-)))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-21 09:02
Wczoraj w expresie reporterów obejzalem program jak duzy staś uczy zycia i radzenia sobie malego stasia.
Nie bylo by to nic takiego ale oboje maly i duzy urodzili sie bez rąk.  Duzy jest już uznanym artystą malarzem, przed malym
całe zycie.Czy malemu bedzie latwiej uczac się od duzego?
Sądzę ze tak, wiele czynnosci nauczy się od duzego. Duzy ma juz swoja rodzine .
Życzę zdrowia i cierpliwosci wszystkim Stasiom.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-22 15:33
Obu Stasiom życzę wytrwałości i zdrowia... :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-02 00:18
To może ciekawostka ze świata nauki, którą trudno pominać milczeniem.
http://ciekawe.onet.pl/aktualnosci/teleportuj-mnie-naukowcy-dowodza-eksperymentalnie-,1,5639978,artykul.html
mimo tego komentarza mamy coś nowego i nowy potencjał w nauce:
"Krzykliwy ,kompletnie kłamliwy tytuł artykułu który mówi tak naprawdę o "kopiowaniu" stanu atomu oddalonego od oryginału a nie o teleportacji czyli PRZEMIESZCZENIU oryginału . W ten sposób to każdy sobie może "teleportować" dane z internetu co też się dzieje. A "teleportując" w ten sposób człowieka (gdyby to było możliwe oczywiście) to mielibyśmy w zasadzie zsyntetyzowanego w pewnej odległości od nas , z kopii naszych atomów...KLONA ."
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-02 09:30
Słyszałem, że Korwin to taki taki element który teleportował się w czasie i wygrał wybory do Unii, żeby ją pogrążyć . Ten bezinteresowny, w zarabianiu pieniędzy polityk chce pogrążyć Unię . Januszku, a poza tym dobrze się czujesz ???
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-02 10:10 Zmieniony 2014-06-02 10:14
Źle słyszałeś, powinieneś złożyć wizytę u laryngologa aby ci przeczyścił uszy, a Januszek... To, możesz być pewny, że "Januszek" ma się dobrze... A jeśli chodzi o UE, to coraz bardziej się upodabnia do "USRR"...  :-p
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-02 11:12
Jestem pewien, że ma się dobrze, a będzie miał jeszcze lepiej . Cztery lata "pracy" w Unii robią z polityka milionera :-) . Czyba że pan Korwin honorow odda swoje wynagrodzenie na bezdomne matki .

>A jeśli chodzi o UE, to coraz bardziej się upodabnia do "USRR"...  :-p<


pewnie dlatego, że jej jest coraz więcej . Ale to dobrze, bo jest możliwość zobaczenia innego punktu patrzenia ;-) .No, chyba że się leży np. na cmentarzu, to jakie to ma znaczenie :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 09:39
I tak oto temat naukowo i z gruntu sensacyjny obraca się w temat o stańczyku, oczywiście za przeproszeniem Stańczyka.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-04 10:35
Bo teleportacja brzmi  jak bajka ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 10:42
Ale jeśli dałoby kiedyś radę klonować potencjał człowieka, tworzyć wirtualnego klona, to popatrz. Taki klon może pokonywać lata świetlne i badać inne planety bez szkody dla człowieka-pierwowzoru. A ile znowu etycznych dyskusji, czy TAKI 'teleportowany' klon to człowiek, czy nie.
Może będzie można wreszcie przesyłać na odległość sklonowane przedmioty?
Naukowcy działają, a media zamiast to popularyzować, dają wiadomości o tym, co celebrytki wystawiły do oglądania, bynajmniej nie sklonowane. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-04 10:51
Media to siła , potrafiły przekonać kobiety na wozkach 
aby brały udział  w wyborach miss.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-04 11:33 Zmieniony 2014-06-04 11:38
A co w tym złego. że niepełnosprawne kobiety się pokażą??? Mają prawo, choć prawdą jest,  że ze sprawnością fizyczną nigdy nie dorównają tym sprawnym kobietom, lecz są inne walory, np. sprawność umysłowa, charakter... iii... Lecz jestem przekonany, że imprezy takie jak Miss na wózku, lub zawody sportowe, należy tak prowadzić, aby niepełnosprawni konkurowali z niepełnosprawnymi, z małymi wyjątkami, mam tu na myśli jednoręką tenisistkę  stołową, ponieważ jej niepełnosprawność nie przeszkadza w uprawianiu tego rodzaju sportu na równi ze sprawnymi...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-04 13:15
Trudno mi się z tym zgodzić. To tak jakby trzeba wybierac
mistera l . Jakie zalety maja o tym decydować ? Kolor oczu,kolor włosów 
może  ich długość a może model protezy?
Bo jeśli inteligencja albo dobra pamiec to moga to byc takie konkursy o wiedzy a nie urody.
Mamy wybierac miedzy tym bez reki albo nogi.
A może decydować ma to kto ma piekniejsza skolioze ?
Nie trzeba tworzyc takich pseudo_konkursów aby udowodnić 
ze ON to tacy sami ludzie o podobnych potrzebach i wielu zaletach .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-04 14:04
Walduś...
Ja sądzę, że jak niepełnosprawni sobie takich konkursów życzą to niech mają, nie będę ani przeciw, ani za... Stoję po stronie neutralnej... Jednak, te konkursy są wymyślane, moim zdaniem przez zupełnie zdrowych w większości i po to aby niepełnosprawnych wykorzystywać do innych "ukrytych" celów... Wiadomo... "Polak Potrafi"...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-04 14:53
Norbi i tu chyba masz rację  z tym ukrytym wykorzystywaniem .
Ja nic nie zarzucam uczestniczkom takich imprez.
Sam ododałem glos na jakas kandydatke, tylko dlatego
że tu na forum o to poprosiła :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:07

> Jednak, te konkursy są wymyślane, moim zdaniem przez zupełnie zdrowych w większości i po to aby niepełnosprawnych wykorzystywać do innych "ukrytych" celów...


Tu możesz mieć rację. Pewnie ktoś, grupa osób chce wypłynąć, zebrać sponsorów, upiec swoją pieczeń przy tym ogniu, zarobić. A temat nośny, nie wypada nawet odmawiać i machina się rozkręca. Jednak dla dziewczyn to też przecież może być dobre przeżycie, więc ...tak pół na pół pewnie jest.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-04 15:22
Zgadzam sie z tym pół  na pół  albo raczej wieksza i mniejsza  połowa  ;-)
Taki konkurs to idealny "portal randkowy" :-)
Ewentualnie stopień do kariery modelki ON.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-04 15:29
Waldi

>wieksza i mniejsza  połowa <


Większa i mniejsza część, to już nie połowa czegoś. :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-04 15:35
Właśnie  dlatego. ;-) nie wiadomo kto ma większą radość
bo o zyskaćh nie wiemy nic tylko snujemy przypuszczenia.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-04 11:38
To dziwny świat. Świat bez granic, którym będą rządzić tylko prędkości i wiedza, która będzie potrzebna tylko do klonowania .Świat nudy i innej jakości do której będą miały prawo wstępu tylko klony . A to czy rozmawiasz z klonem czy z orginałem nie będzie świadczył język . Kurwa mać - sorry, ale musiałem zaznaczyć swoją obecność w tym temacie tak :-) . Pozdrawiam szlak lub szlag  - to dla tych co rozumieją inaczej ;-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:09
Ostatnie dwie linijki są nieczytelne Amalian. Przejdź na polski.:-))))))) Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-04 15:28 Zmieniony 2014-06-04 15:32
A miało być tak miło. :-))) Czyżby spotkał się z WaldkiemK i NieK. Może rogale były nie świerze.  :-))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:35
Nie zaczynaj, nie zaczynaj. :-)))) Amalian to poliglota i daje się lubić. Przejdzie na polski to już w ogóle będziemy go  pozytywnie adorować.:-)))
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-04 13:34
W odpowiedzi dla: w-zetka
Myślę, że nic nie zatrzyma rozwoju w każdej dziedzinie. Lecz.... tak sobie myślę, czy w tym pędzie rozwoju, Człowiek będzie Istotą mogącą godnie żyć. Bardzo bym sobie tego życzył. Istota ludzka ma prawo do godności. Czy "klonowanie" nie będzie czasem czynnikiem, przez który "wzorzec" będzie miał jeszcze ową godność. Byłoby smutne, gdyby "klonowanie" stało się nadludzką wartością.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:12
Gdybym była młodsza, napisałabym książkę s.f., w której to my na Ziemi jesteśmy klonami tych Innych.:-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-04 15:19
Kto wie czy nie jesteśmy w istocie. :-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:29
Taaaak........a w raju sie połapaliśmy za przyczyną jabłka (wiedzy nam przekazanej przez chytrego węża) i trzeba nas było rozłączyć z oryginałami, czyli wygnać poza bramy. I mamy pierwszy rozdział.:-)))))))
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-04 15:36
Oj w-zetko zapomniałaś o ich apetycie. Wąż się nie ostał. Upiekli go na grillu. Nic nie pozostało, tylko kosteczki. :-))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:44
Za to zostało jabłko.:-) Do dziś nazywa się jabłkiem Adama w gardle mężczyzny i wystaje, niektórym mocno.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-06 18:42
No bo szybko musieli zjadać, skoro kazali im się pakować i w drogę. :-) Ale z głodu nie padli. :-) Kobieta to z celebracją "delektowała się jabłkiem" i nic, a chłop to chłop, dwa gryzy, i..... no cóż, i tak zostało. :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-04 15:33
Wuzetko Twój wiek jest na pewno w sam raz. Pisz, to poczytamy. :-))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:41
Kiedy mi się nie chce...Dziesiątego mam do oprawy zanieść poprzednie dzieło, jednostkowe, oparte na rzeczywistości i faktach, i jeszcze je graficznie poprawiam, upycham kolanem i nie mogę zamknąć.:-) Gdybym była młodsza.....150 lat to już naprawdę wiek, więc co Ty tam wiesz o wieku, Małolato.:-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-04 15:52
No tak, jeszcze mi prawie sto brakuje. :-)))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:55
No i widzisz, a życie zaczyna się po setce.:-) U mężczyzn po 60-tce.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-04 15:57
Po setce, a nawet po dwóch, to ja też wiem , że żyję. :-)))))))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 16:00
hihihi;))))
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-04 15:43
Ajtam, ajtam - zaraz wiek. Co znaczą lata,  kidy serce młode. :-))) ;-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:45
Wiesz, ja się do 150 przyznaję, a między nami...mam trochę więcej.:-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-04 15:47
To się wytnie. :-)))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-06-04 15:48
:-))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-06 07:40
Sprawdź kolejkę do specjalisty medbiz.pl
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-08 17:44
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-11 06:03
Powinni mężczyznom zakazać noszenia komórek, bo Polska się wyludnia.
Noszenie telefonu komórkowego w kieszeni spodni może przyczynić się do bezpłodności mężczyzn
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-11 07:38
To pokolenie komórki i bez niej trudno się ruszyć . Zapatrzeni w ekranik nie dostrzegamy innych ludzi . Komórka staje się ucieczką od ludzi a służy do rozmowy z nimi  .
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-06-11 15:32
A ja przywykłem do smartfona i tabletu, zawsze gdy jestem w mieście lub na spotkaniu mam te urządzenia przy sobie, ponieważ ułatwiają mi kontakt z otoczeniem poprzez lektora czytającego tekst...  Wiem jednak, że nie każdego stać na takie gadżety, jednak ja zdobyłem je i dzięki nim jestem bardziej samodzielny, nie potrzebuję już osoby towarzyszącej, która i tak nie mówiła tego tak jakbym sobie tego życzyłbym, a teraz, co i jak napiszę, tak zostanie powiedziane... czyli wg mojej myśli... :-) :-p
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-11 15:57
Zawsze byłem za rozwojem techniki w każdej dziedzinie życia. Jednak myślę, że nic nie zastąpi kontaktu Człowieka z Człowiekiem. Zapewne ułatwi. W niektórych przypadkach bardzo. Myślę jednak, że nie można pozwolić na wyparcie przez nią kontaktów na żywo z Człowiekiem.
Dla mnie rozmowy na żywo są bardzo ważne, jednak z tym jest różnie. Lecz to już inny temat. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-14 15:36
Najlepsze sposoby na komary

>Bazylia, anyż, czosnek, eukaliptus, geranium, goździki, lawenda, trawa cytrynowa, melisa, paczula, rozmaryn lub wrotycz pospolity w doniczkach rozstawionych na parapetach, balkonie lub tarasie, to początek sukcesu w walce z komarami. Jeśli sam zapach nie wystarcza, ze świeżych ziół można przygotować specyfik, po którym komary stracą apetyt na ludzką krew lub ostudzić ich zapał do ataku aromatycznym dymkiem.


Więcej pod linkiem.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-06-15 10:52
Gdybym miał w najbliższym czasie kupić samochód, to wybrałbym ... Ładę. Dlaczego - zobaczcie sami(kliknij).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 8) (249319 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill