www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 9) (249293 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-15 14:28
Mimo moskitier w oknach i w drzwiach prze kilka dni byłam jedyną żywicielką meszki. Zaraza była nieuchwytna..teraz drugą noc przespałam spokojnie, pewnie wreszcie ją kotka upolowała! :-) Na samą myśl o meszkach i komarach nie lubię lata.:-))))))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-15 20:52 Zmieniony 2014-06-15 20:55
A ja dzisiaj widziałem pierwszego chrabaszcza :-) wyjątkowo pozno
Albo nieuwaznie  obserwowalem przyrode..
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-15 16:16
Współ-warszawiacy,

Niedługo (20 czerwca) rozpocznie się okres głosowania dotyczącego tzw. budżetu partycypacyjnego dla Warszawy na rok 2015, czyli tego na co Wasza dzielnica ma zrobić za część swoich pieniędzy. Fajerwerków nie ma co oczekiwać, ale jeżeli ktoś się poczuwa, informacje tutaj: https://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/nied-ugo-g-osowanie
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-21 21:29
Nauczycielka urodziła dziecko uczniowi. Zapadł wyrok

>Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata została skazana nauczycielka z okolic Kalisza, oskarżona o seks z nieletnim. Ma też zakaz wykonywania zawodu przez trzy lata. Kobieta ma dziecko ze swoim 14-letnim uczniem. Wyrok jest nieprawomocny.

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-06-21 21:35
Trybune ci zamkneli i nie masz gdzie pisac?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-22 09:04
Taki zakaz wykonywania zawodu to kpina. Dla mnie ta kobieta winna mieć zakaz zbliżania się do tego zawodu. :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-22 10:22
No i po co te wycieczki personalne?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-22 10:26
Mylnie postrzegasz moją odpowiedź. Tyczy się ona oceny i konsekwencji czynu, jakiego ta Pani się dopuściła. Nie ma tu nic personalnego, gdyż tej Pani zwyczajnie nie znam, lecz mogę wypowiedzieć się na temat omawianego faktu. To różnica nie sądzisz?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-22 11:55
Podobnie ja sie odnosze do twoich czynow, tj. Wypowiedzi.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-06-28 10:56
Młody Polak, który namieszał w światowej medycynie, teraz rozdaje miliony

>Robert Borny ma zaledwie 33 lata, a już pracował nad komórkami macierzystymi w Japonii, w Austrii nad nanocząsteczkami, które mają niszczyć wyłącznie chore komórki nowotworowe, a potem niemal doprowadził do rewolucji w światowej radiologii. – W końcu miałem dość siedzenia całym dniami w ciemnym laboratorium bez dostępu do dziennego światła – odpowiada na pytanie, dlaczego to wszystko zostawił. Dziś rozdaje pieniądze. Najpierw 200 tys. euro. Potem można przyjść po więcej, po okrągły milion.
>Wszystko było na dobrej drodze, ale… Projekt okazał się na tyle przełomowy dla światowej radiologii, że został zablokowany. Oficjalnie Robert mówi: - Spółka, która miała zarządzać tym systemem teleradiologicznym nie została założona, choć wszystko zostało przygotowane, byli już radiolodzy, inwestorzy, oprogramowanie oraz chętne ordynacje. Niestety bariery prawne ze strony zakładów ubezpieczeniowych w Szwajcarii uniemożliwiły przeprowadzenie projektu. Nieoficjalnie nie chce więcej na ten temat mówić. Dodaje tylko: - Na decyzję czekałem prawie rok, a od tej decyzji zależało założenie spółki. Nie udało się.
>Własny biznes został zablokowany na poziomie prawodawstwa, ale wiedza biznesowa pozostała. I tu zaczyna się kolejny zwrot w karierze młodego zdolnego naukowca, który teraz zajmuje się rozdawaniem milionów euro.

Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-12-01 21:44
Patrzcie, patrzcie! To ciekawe ale nie pożyteczne: Szczerbaty napisał do mnie i skasował wypowiedź???
Nadrzędny Autor kowals Dodany 2015-12-14 12:06
Ja myślicie? uregulują w najbliższym czasie kwestie szybkich pożyczek? Niby miała wejść jakaś ustawa antylichwiarska ale zapoznałem się z tematem i praktycznie nic się nie zmieniło. Wprawdzie ogranicza ona oprocentowanie takich pożyczek ale nie dotyczy to pożyczek udzielanych w domu klienta.Tak wiec jak możecie się domyśleć nic praktycznie się w tej sprawie nie zmieniło. Provident i inne firmy tego pokroju moga sobie udzielać takich pożyczek bez żadnego problemu.A oprocentowanie w ich przypadku może sięgać do kiludziesięciu tysięcy procent w ciągu roku.Natrafiłem również na artykuł o prawach zaciągających chwilówki;
http://www.jaw.pl/2015/09/prawa-zaciagajacych-pozyczki-chwilowki-w-trybie-online/
W sumie jakieś tam są ale powinny być zdecydowanie większe.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-28 14:21
Miło posłuchać, iż są na tej pięknej planecie Ziemia ludzie, którzy umieją zabłysnąć wiedzą nieprzeciętną. Jednak wszechobecna biurokracja i przerośnięta prawo skutecznie opóźniają efekty pracy tych wielkich umysłów.:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-29 11:03
Geoffrey Roberts: moja opinia wzbudzi kontrowersje wśród Polaków

>- Nie sądzę, by to Józef Stalin zatrzymał Armię Czerwoną na linii Wisły w sierpniu 1944 roku; ona została zatrzymana przez Niemców. Wiem, że ta opinia w Polsce będzie kontrowersyjna, ale to wniosek, jaki wyciągnąłem opierając się na sowieckich dokumentach - mówi w rozmowie z Onetem Geoffrey Roberts. Brytyjski historyk w książce "Generał Stalina" twierdzi, że gen. Gieorgij Żukow przygotował plan "dużego ataku" na Warszawę, ale nie został on zrealizowany wskutek wyczerpania się impetu ofensywy Armii Czerwonej. - Stalin nie miał powodu, by podejmować drastyczną decyzję, mającą na celu wsparcie Powstania, którego celem było zapobieżenie wejściu Armii Czerwonej do polskiej stolicy - zaznaczył Roberts.

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-30 20:15
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-12 09:56
Będzie przymusowa sterylizacja.
Przełomowy pomysł na walkę z plagą komarów
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-12 10:07
Oby się udało.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-12 14:54
O ja cieeee :-) wyobraziłam sobie jak można "sterylizować" komara :-) Tak poza tym to ja nie widzę i nie słyszę w tym roku komarów.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-12 16:46
Ja już mam po nich kilka śladów. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-13 15:42
To normalne, trza tylko wyjść do parku lub do ogrodu późnym popołudniem a zobaczysz, usłyszysz i nawet poczujesz jak komarzyce gryzą...
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-14 19:33
U nas NIE :-) Może już je "wysterylizowali" ;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-14 20:53
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-14 21:32
Jak juz podałeś, zajrzałam. Komentować nie będę, bo mam za mało danych, same "wyniki końcowe"  nie wystarczą. trzeba założyć, ze to inteligentni ludzie, obrotni, umiejący interesy robić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-14 22:01
Nawet nie otwierałam linku. Bardziej niż dochody interesują mnie efekty ich pracy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-14 22:07
Jakby chcieć złośliwie, to może większe głowy mają do interesów osobistych niż w pracy dla kraju.
Najbardziej złośliwie to im bliżej źródła, tym więcej wody? :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-14 22:17
Tak było, jest i będzie. Jeśli interesy kraju nie będą rażąco zaniedbywane, to i do ich dochodów ludzie się bardzo czepiać nie będą. Chyba , że pazerność będzie zbyt widoczna.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 09:08
Niech im idzie na zdrowie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-22 16:29
Do Kuwejtu nam daleko, ale miło pomarzyć o alternatywnym źródle paliwa.
Paliwo z alg pozwoli taniej tankować

>Paliwo otrzymywane z glonów ma wiele zalet. Przede wszystkim jest tańsze. Cena baryłki ropy kosztuje aktualnie blisko 110 dolarów, natomiast za taką samą ilość ekologicznego paliwa trzeba zapłacić 60 dolarów. Po uwzględnieniu wszystkich opłat i podatków oznacza to, że cena litra benzyny z alg mogłaby kosztować około 3,90 zł. Jednak niższe kwoty, jakie kierowcy zapłacą na stacjach, to tylko jedna z zalet nowego paliwa.
>Niewielki zakład produkcyjny, gdzie można wytworzyć kilka tysięcy litrów paliwa rocznie, uruchomił też przedsiębiorca z Wrocławia. Jest to pierwsza taka instalacja w Polsce. Choć jej twórca na razie chce pozostać anonimowy, to już za kilka lat również w naszym kraju może ruszyć produkcja paliwa z alg na szeroką skalę.

Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-22 17:08
Oj czytałem to, czytałem. To pomysł godny pochwały. Oby tylko wszystko się powiodło na szeroką skalę. Być może nasza Ziemia i atmosfera odetchnęły by od trujących spalin.:-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-07-25 05:30
Co się kryje pod tym tytułem - przeczytaj. Przydatne.
"Wyciekł film z zestrzelenia malezyjskiego Boeinga"
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-08-12 18:31
"Interesujące i ciekawe" (dobry "pion" ;-)):
Wystraszyli "nową" - lubicie się dusić we własnym sosiku? Czy mnie Wam zabrakło? :-) Oj chyba Rogala też ;-)
I co wszyscy boją się pisać o pierdołach, przeżyciach, kieckach itp.? Chyba już nie :-) Nie ma o czym jak nie można dołożyć, kopnąć i napluć na kogoś?
No to pozdrawiam tych z "pionem", baaardzo bogatych z powodu posiadania tabletu, mikrofali i podglądaczy, oraz normalnych i miłych chorych siedzących w domach :-)
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-08-12 18:48
P......sz nie solisz. Ty rozwaliłaś to forum, a teraz ze sobą pitolisz. hehehehe:)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-08-12 19:27
No cóż staruszko, asia czy co tam, czemu nie korzystasz z porady i wypisanych leków? Nikt forum nie rozwalił. Takie chamy jak ty czy staruszka - tzn nicki - są i nie wiadomo czemu tutaj przyłażą pluć na wszystkich i wszystko :-( Z postów wynika i właściwie jasno piszesz, że strasznie cię boli, że nikt z tobą nie rozmawia, nikt nie traktuję inaczej niż na to zasługujesz. Odejdź z forum, ogarnij się i pisz jako jedna osoba tyle, że normalnym ludzkim językiem - nawet z bykami. O matko mam dzisiaj dobry dzień dla zwierząt :-)
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-08-12 19:31
A z tobm rozmawia lidziunia twoja pszyjaciółka. NIky wiecej, hehehehehehe nie widzisz. stara jesteś.hehehehe:)))))))))))
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-08-12 19:51
A ty chora i baaaardzo samotna :-( znajdź sobie też kogoś do rozmowy...
Nadrzędny Autor asia025 Dodany 2014-08-12 19:43
Mi radzisz to ty spływaj jak stara barka! hehehehe:)))))))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-12-08 09:50
Podzielę się z Wami. w tej chwili ogląda to 195 osób
http://www.lasy.gov.pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline
Mój kolega na innym forum ten link podał . Życzę miłych wrażeń . Żubr jak marzenie ;-) a zdarzają się i inne zwierzęta sarny,łosie,jelenie
Nadrzędny - Autor doloc Dodany 2015-12-11 13:39 Zmieniony 2015-12-11 13:41
[usunięte]
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-12-12 14:59
A co się stało, żubr się zranił?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-12 23:31
Taki temacik na nudne dni gdy nikogo na forum i nie ma do kogo się odezwać, to chociaż wycieczka w kosmos aby pooglądać świat z wysokości, okiem kosmitów :-)
http://tech.wp.pl/piekna-zielona-polska-z-kosmosu-6100253974099073a
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-13 12:51
Nie chce mi się oglądać ziemi z kosmosu.. na pewno mniej widać, niż na dole.. :-))) przecież nie zobaczysz kiełkującej trawki, rozkwitającej róży.. śpiewającego ptaszka w zaroślach.... ba nawet swojego kota nie zobaczysz.. ech.. rozmarzyłam się... to przez to słońce zaglądające do okna.. :-))) marudna jestem wiem.. :-)))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-13 13:10
Pod tym linkiem to faktycznie nawet mostu nie zobaczysz. Polska wygląda jak wielki trawnik taka ślicznie zielona ;-)
Ale  w Google Earth można zobaczyć wzór na firankach ;-) a kurki i gąski oraz psy i koty są widoczne jak żywe, może i grzyby by się udało zobaczyć gdyby rosły w czasie robienia zdjęć przez satelitę lub z samochodu google.
Oglądałem domek na wsi to nawet kwiatki były widoczne i niestety chwasty też ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-13 14:39
Jak dobrze, że nie wiesz, gdzie mieszkam.. :-)))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-13 15:57
Zawsze możesz podać adres sąsiada lub domku marzeń :-) lub wieżowca marzeń.

Kiedyś robiliśmy sobie tu wycieczki. Ktoś z forum oprowadzał innych po ciekawych miejscach. Do tego można dołożyć obraz z google e. i będziemy widzieć gdzie nasza wycieczka wędruje i to niezależnie od pory dnia.
Np. Gollum mógłby opracować nam trasę wycieczki po Wieliczce lub Krakowie albo nawet po Warszawie ;-) i każdy miałby możliwość oprowadzać innych po miejscach które mu się podobają.Ale sam musiałby wcześniej spróbować czy można tam "ludzikiem " się przemieszczać.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-13 16:15
tak, teraz są możliwości wirtualne, ja jednak wolę realnie gdzieś przebywać, nawet w lesie, gdzie nikogo nie ma, oprócz natury.. :-)))

Wirtualnie nie poczujesz zapachu tej natury.. wietrzyk nie muśnie Twojej twarzy.. ptak nie narobi Ci na ramię, albo tak jak w moim przypadku zawsze na okno auta :-))) Dziękuje mi za przybycie :-)))))
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-03-13 18:05
Ale są i pozytywy - z kosmosu nie widac śmieci, żuli na ławkach, nie widać nędzy.
Ziemia z kosmosu wygląda pięknie - cudowny błękitny glob - nic nie wskazuje na to, że dzieją się na niej tak straszne rzeczy jak wojny, że mieszka tu cywilizacja która wszelkimi dostepnymi siłami próbuje się zniszczyć - siebie i przy okazji ten cudowny błękitny glob.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-03 09:24
Ten temat zasługuje na pozycjonowanie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-03 12:09 Zmieniony 2017-11-03 12:11
Tak, tylko, że pozycjonować można na każdym forum tylko jeden wątek, tzn. przypiąć go na stronie by był zawsze jako pierwszy...
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-11-03 12:32
To burzy moją koncepcje ;-) ale może Admini znajdą sposób?. Jak znaleźli samo pozycjonowanie.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-03 20:39
Co stanie się z Polskim wybrzeżem gdy woda w oceanach i morzach zacznie się podnosić.
zobacz co zabierze morze Bałtyckie
i gdzie będzie sięgała woda
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 9) (249293 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill