www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / zabijają bezbronne dzieci (12134 - wyświetleń)
- Autor stat23 Dodany 2013-12-04 11:47
W Polsce można zgodnie z prawem zabijać dzieci niepełnosprawne - przed urodzeniem. W Chinach jest jeszcze gorzej. Zobaczcie:
http://londynek.net/czytelnia/Historia+jednego+dziecka+czytelnia+news,/czytelnia/article?jdnews_id=3734393
Moim zdaniem jest jakaś bariera - w myśleniu - że nie daje się prawa do życia tym, którzy nie mogą sami się bronić.
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2013-12-05 13:48
To racja - jak nie umiesz nic powiedzieć - jesteś w społeczeństwie "niczym". Smutne. Potrzeba pracy i uświadomienia, , że my wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy ludzkie prawa.
Nadrzędny Autor kkjj Dodany 2014-07-16 08:14
Tia, niby można zabijać. Tylko, że taki oszołom Chazan łamiąc to prawo powołuje na świat istoty drastycznie zdeformowane. Tak się ma oszołomstwo religijne do zdrowego rozsądku. Co innego wady z którymi można żyć. A co innego takie potworne deformacje. Ale religijnym wariatom trudno jest do rozsądku przemówić, bo od razu JPII i inne bzdury religijne rzucają na oślep.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-16 08:47 Zmieniony 2014-07-16 09:14
Z definicji "dzieci niepełnosprawne", to dzieci, które mają pełną szansę do życia, mimo wymaganej pomocy ze względu na niepełnosprawność. Jednak "płód z ciężkimi defektami wrodzonymi", które nie dają szans do przeżycia, to inna sprawa. Ogromny ból, na jaki naraził P. Chazan to dziecko, jak i jego matkę to przykład, do czego prowadzi mieszanie się Krk do spraw świeckiego Państwa. I jak życie pokazuje - to nie ma nic wspólnego z rozsądkiem, czy Bogiem.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-16 08:57
Zaraz zaraz. Przecież ty podobno nie obrażasz i nie stosujesz wycieczek personalnych, a tu "kuriozum głupoty".
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-17 11:29
rogal160

>Zaraz zaraz. Przecież ty podobno nie obrażasz i nie stosujesz wycieczek personalnych, a tu "kuriozum głupoty". >


Rogal, a co ty robisz w stosunku do starszych osób??? Czyż to nie są wycieczki personalne? Uważam, że możesz się nie zgadzać z poglądami innych, lecz, nie tym językiem, uważam też, że powinieneś używać łagodniejszych słów, określeń... Jeśli uważasz się za inteligentnego, to moim zdaniem musisz zmienić sposób wyrażania się w stosunku do innych osób...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-17 13:06
Ok. Ale to nie ja się kreuję na pierwszego sprawiedliwego.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-17 18:42
Fakt :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-17 18:47
I nigdy nie mówiłem, że jestem sympatyczny:)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-17 19:09
No teraz napisz mi gdzie w necie obejrzę to Twoje wystąpienie w TV? :-) Wiesz, że dzień mam za krótki :-(
Sympatyczny jesteś - nie kokietuj :-)

Przeczytałam te "wypowiedzi w tym wątku i nie wiem czy tu, czy szukać innego - dzisiaj rozmawiałam z dzieckiem, które ma już 30 lat i jej mamą. Dziecko było "bezkształtną bryłą". Teraz to inteligentna dziewczyna, po studiach - na wózku, a mama szczęśliwa i kocha Ją nad życie :-) Nadal dziewczyna wymaga ogromu pracy i zaangażowania przy sobie :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-17 19:25
Nie eirm. Newseria nagrywa i spdzeda gdzies;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-17 22:51 Zmieniony 2014-07-17 22:53
rogal160...
Ok. Ale to nie ja się kreuję na pierwszego sprawiedliwego.
Czyżbyś sam się za takiego uważał...??? :-) ;-) :-p
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / zabijają bezbronne dzieci (12134 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill