www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Jaka przyszłość? (2688 - wyświetleń)
- Autor qty Dodany 2014-05-18 13:05
Witam,
Mam brata z I grupą inwalidzką z porażeniem mózgowym. Brat obecnie mieszka z mamą, która się nim opiekuje. Nie wiem czy ta forma opieki może być uznana za 24h opiekę ponieważ brat bez problemu może zostać sam w domu przez kilka godzin a nawet zjeść sam wcześniej przygotowany posiłek jeśli zgłodnieje. Czynności higieniczne również wykonuje sam, potrzebuje tylko czasem asysty. Mama na już 70 lat i jest coraz słabsza. Mam kilka pytań:
1. Proszę o informacje jakie są szanse na to aby mój brat zamieszkał w przyszłości w jednym z mieszkań chronionych o których słyszałem?
2. Czy jest możliwość aby mama jako  pewnego rodzaju opieka nad bratem również mieszkała z bratem dopóki będzie na siłach ?
3. Czy wymagane jest miejsce zamedowania w Szczecinie osób wnioskujących o zamieszkanie w mieszkaniu chronionym ?
4. Jakie inne możliwości mogą mi Państwo zasugerować  ?

Jeżeli stawiam niewłaściwe pytania proszę o skierowanie mnie do treści w internecie bądź innych z których mógłbym się dowiedzieć jak zapewnić bezpieczny byt moim krewnym w przysżłości.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Nadrzędny Autor Flisak Dodany 2014-07-22 00:04
hmm ja chyba nie pomogę, ale czytałem niedawno bloga matki dziecka z lekim porazeniem mozgowym i ta kobieta mimo wszystko mogła pozostać w domu: http://www.rehabilitacja.ort-reha.eu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Jaka przyszłość? (2688 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill