www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Marzenia (Strona 100) (1509754 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 102 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-18 19:02

>Świat, za szerokie określenie.<


W 21 wieku NIE ZA SZEROKIE! Normalne. Tym jednym zdaniem przedstawiłaś swój pogląd: Polska to ma być zaścianek, jakaś wyspa - może coś jak Chiny czy dawna Kuba - sadzę, że tam pisze się wszystko układnie, dokładnie wedle wskazań:( Przyjmij do wiadomości, że Świat nie jest tak znowu "szeroki" :-) To, że z Twojej perspektywy widać tylko jedno drzewo nie znaczy, że nie ma ich więcej z innej, a tak się zachowujesz, tego żądasz :-(

>A może to młodzi wymiatają Dojrzałą Młodość?<


Gdzie? W realu, na forum? " Co - ile to wg. Ciebie lat i sposób myślenia, postrzegania świata i zachowania ta "dojrzała młodość"?
Na forum tylko "biedna" Iota wytrwale zmaga się z...., ale taka "silna grupa pod wezwaniem ..." i Ją w końcu zniechęci i... zostaniesz Ty, kiepski, wzeta i Zygmunt. Nachbar czasem coś napisze, aaa jeszcze Lidzia cichym głosikiem coś będzie próbowała, ale przecież jak piszesz Ty i wym. wyżej o "dupie Maryni" nie można :-(
Czemu twoje posty od początku usuwano? Przecież piszesz tak poprawnie.
To, że ktoś (w-zet, kiepski) forum traktuje jak real - ich jednak żywy człowiek musi omijać szerokim łukiem i tylko tu mogą pogadać nie znaczy, że nagle ogólne zasady przestaną obowiązywać. No bo czemu akurat na tym forum mają być zasady zupełnie inne niż prawie wszędzie? Fora, czat, gg, to nie listów pisanie. Tak, realne życie jest szybkie, trudne i po to jest net aby kilka słów napisać, nawet bzdety i zapomnieć, bo życie czeka. Inna sprawa jak ktoś nie wychodzi z domu, szpitala jest przykuty do łóżka, ale tych to tacy jak kiepski, Ty i wzeta wygoniliście i wyganiacie, no bo "ogonka" nie kliknął - kliknijcie się w ślady po grzywce :-(

>co według Ciebie znaczy wiek podeszły, ile to lat?<
>- o czym świadczy?<


O w/w już kiedyś pisałam w innym poście to sobie poszukaj, pisała też o tym Iota i inni - nie będę się powtarzać jak niektórzy.

>ile dla przykładu dajesz mi lat?<


A Ty co? Kokietujesz mnie, czy jak? Faceta jakiegoś się spytaj chociaż to raczej denne pytanie :-(
Tak poza tym jak już pisałam (POSZUKAJ SOBIE) PRZYNUDZASZ i powiadasz: "...za moich czasów" - to ile masz lat?  :-(
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2014-07-19 08:17 Zmieniony 2014-07-19 08:26
Kobieta A.
tak jak przypuszczałam, nerwowa, szybka, wściekła odpowiedź. Za taką, bo inaczej nie umiesz, również Ci dziękuję.
Ale gdzie to niby moje posty usuwano? z tego co pamiętam o usunięcie dwóch prosiłam sama osobiście, gdyż na podany publicznie e-mail przychodziły wyzwiska
Styl i klasa niepełnosprawnych i sprawnych w świecie  XXI wieku.
Cieszę się, że wśród spełnionych moich marzeń są ludzie, również w grupie chorych, spokojni i opanowani oraz rozważni.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-19 14:54
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-19 15:04 Zmieniony 2014-07-19 15:09

>Zygmunt sam napisał o swojej psych. chorobie.


Jeśli jesteś łaskawa, wskaż mi, gdzie napisałem iż cierpię na psychiczną chorobę. Jak śmiesz!!!!!!!!!!!!! To rażący dowód najazdu na moją Osobę, i jej zniesławienie! Żądam wskazania miejsca, gdzie napisałem, iż cierpię na chorobę psychiczną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-19 15:18
Oooo matko była jakaś "zadyma" i były Twoje baaardzo długie posty - normalne, że tak jak i większość w całości ich nie czytałam, ale wyszło z postu Werbeny, cząstek Twoich i całych innych forumowiczów, że byłeś - działałeś jak dwie osoby w jednym ciele, tak w życiu, odczuwaniu, jak i w necie. No to co to jest, jak nie choroba???
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-19 15:23
Zastanów się dobrze nad tym co piszesz. Zastanów się, co znaczy ZNIESŁAWIENIE! Mam tego dość! Rozumiesz dość! I nie pozwolę na to, bym był narażony na tego typu pomówienia. Są na to sposoby. Koniec tematu!
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-19 15:28
Przeczytaj co napisałam - w necie nie ma OBOWIĄZKUczytania wszystkiego dokładnie. Może sam poszukaj tych postów co? Wieczorkiem może znajdę chwilę i znajdę.
Przestań wreszcie - nie jestem Twoim wrogiem, ale mnie akurat nie wystraszysz prawem :-)
Pisałam też kiedyś kiedy wyst."zniesławienie, pomówienie". Daj se luzu Zygmunt - to nie ze mną :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-19 15:27
Zygmunt, nie denerwuj się durnymi postami. Przecież widać, że najeżdża na wszystkich po kolei, a Administrację i regulamin ma w głębokim poważaniu, albo ma tam jakieś przełożenie, bo inaczej naprawdę nie da się wytłumaczyć jej zachowania na forum i tolerancji wobec  ustawicznych wymysłach i pogardy dla wszystkich.. Waldek miał rację, forum jest dla wszystkich rodzajów niepełnosprawności...(tu głośny śmiech) ;-)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-19 15:30
Pewnie byłbym się w pełni z tym zgodził, ale musi być postawiona granica. I to bardzo wyraźna. Inaczej to forum stanie się "PARODIĄ" miejsca do rozmów dla Osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-19 15:32 Zmieniony 2014-07-19 15:35
To zwykłe pomówienia i chamstwo w-zet już nie ma nikogo do plucia? zostań i pisz sama ze sobą pod iloma chcesz nickami:
Przez tyle lat forum nie było "parodią" i działało i wszystkich przyjmowało. Przyszła wzeta i kiepski i ludzie uciekli, a innych spokojnych i miłych wygonili - wstyd:(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-19 15:42
TY MÓWISZ O CZYIMŚ CHAMSTWIE????????
Ty?! No to już się świat na głowę przewrócił? :-)))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-19 15:49
Wg twojego "zielonego"mniemania :-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-19 15:51
[usunięte]
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-07-19 16:25
Oj, biedulko. Dobra byłabym, gdyby mnie martwiły Twoje złośliwości i chamskie wycieczki pod moim adresem, kłamstwa wymyślane z brudnego palca i 'od zawsze' tu pisane?
Nie jesteś w stanie mnie obrazić. Nie Ty. :-)
Złość z siebie już wirtualnie wypuściłaś, więc miłego grilla w realu.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-07-19 16:50 Zmieniony 2014-07-19 16:55
TEZ ZGŁOSIŁAM TEN O ZAKALCU O!LUBIE WYPIECZONE CIASTKA!:-)) I DO WERBENY Z POPRZEDNIEJ STRONY TEZ ZGŁOSIŁAM WIEC SIE KOBIETO NIE ZDZIW.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-19 11:24
Marzy mi się deszcz, typu kapuśniaczek, barowa pogoda i siedzenie w takiej pogodzie w ogrodzie pod parasolem. Współczuję tym, którzy muszą pracować na dworze w tym upale.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-19 11:30
Oj przydałby się, przydał. Chociaż by dla odświeżenia powietrza. Ciężko oddychać. Jak do tego dodać ogród, parasol i jakieś chłodzące jedzonko w miłym towarzystwie.;-)))))
Nadrzędny Autor annam Dodany 2014-08-22 12:14
Mnie się marzy długa podróż do ciepłych krajów. Wylegiwanie się na ciepłej plaży, kiedy nie trzeba nic robić. Właśnie o tym marzę teraz najbardziej - żeby porządnie wypocząć, bo od kilku lat nie miałam wakacji. Ale teraz niestety taka podróż jest niemożliwa z powodów zawodowych i finansowych, więc muszę na razie odłożyć to marzenie na półkę.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-23 07:42
W takie upały marzy mi się pobyt nad morzem. Kocham je ogromnie, choć nie byłem tam już wiele, wiele lat. Lecz w marzeniach już widzę siebie w jego falach. Pływać, nurkować, i cieszyć się jego orzeźwiającym działaniem.:-) Uwielbiam pływać. Obecnie to nie możliwe, ale fajnie pomarzyć.:-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-08-04 08:07
Zdrowie, kochane zdrowie ............................ podobno marzenia głośno wypowiedziane spełniają się.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2014-08-04 09:35
Niech się spełnią, Lidziu! :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-08-08 19:51
Moim marzeniem jest powrót do zdrowia. Jest to niemożliwe.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-09-09 07:48
Mów Jolu o tym marzeniu bez zakładania, że jest niemożliwe, bo tym nie pobudzasz swojego organizmu do działania. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-25 08:44
Paulo Coelho

Kiedy się cze­goś prag­nie, wte­dy cały wszechświat sprzy­sięga się, byśmy mog­li spełnić nasze marzenie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-25 09:05
Oj proszę Cię. Tylko nie on. Jego książki w Empiku są w dziale literatura piękna, a powinny być na półkach z oznaczeniem "dla gimbazy".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-25 09:13
Ja bym tam wrzuciła Harlekiny. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-25 09:23
Harlekiny to do działu makulatura.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-25 09:26
A co lubisz czytać?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-09-25 10:02
Marquez, Vargas, Piekara, King, wszelkiego rodzaju literatura historyczna, Grisham i wielu innych:)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-09-25 15:34

> Kiedy się cze­goś prag­nie, wte­dy cały wszechświat sprzy­sięga się, byśmy mog­li spełnić nasze marzenie.


Oj nie, zdecydowanie nie.

Inne sprawa, że może to i dobrze, że tak NIE jest. Pragnąć różni ludzie mogą bardzo różnych rzeczy, Pamiętam jak kiedyś popularna się w moim środowisku stała książka o "Potędze podświadomości" (co chcesz to dostaniesz, jeżeli bardzo chcesz). Trochę mnie przerażało, że ludzie to lubią. "Byłam biedna, marzyłam o pieniądzach, zmarła ciocia i zostawiła mi spadek." albo "Zakochałem się, ale ona była z kimś. Jej związek się rozpadł i teraz jest ze mną." Hip hip hura dla zgonów i rozpadania się związków "bo ja chcę".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-25 16:17
Mam nadzieję, że autorowi tych słów nie o takie "chcę" chodziło.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-09-25 16:53
Może nie. Ale ja już tak mam, że mnie osobiście wydają się albo puste (w życiu czasem coś cennego się po prostu traci albo nigdy się tego nie dostało i nie ma to nic wspólnego z tym, że "za mało chcesz"), albo właśnie egoistyczne niebezpieczne. Jeżeli jakieś marzenia się spełnia, to na pewno nie tylko dlatego, że wystarczająco "się chce".

No ale w sumie to jest wątek o marzeniach, więc może chłodny sceptycyzm (marzenia się bardzo często NIE spełniają, i to jest do zniesienia) nie jest na miejscu. Chociaż wydaje mi się, że taki typ nadziei (życie może być złe, ale można sobie z tym poradzić) jest lepszy niż "Jeżeli będziesz bardzo chcieć, życie będzie dobre".
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-09-25 17:31
Tak, jednak wierzę w to , że nasze dobre myśli przyciągają dobro i nawet jak nie zawsze nam "słonko świeci", to te dobre myśli , dobre marzenia, pomagają przetrwać. :-))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-25 17:54

>Chociaż wydaje mi się, że taki typ nadziei (życie może być złe, ale można sobie z tym poradzić) jest lepszy niż "Jeżeli będziesz bardzo chcieć, życie będzie dobre".<


Powiadają, że nadzieja umiera ostatnia :-)
Nadzieja i "chciejstwo" poparte dążeniem daje pozytywny skutek :-) Marzenie, które chce się zrealizować i dąży do tego ma szansę spełnienia.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-09-25 18:34
Nadzieja na spełnienie ....... gdyby jej nie było, to smutek by nas zniszczył.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-09-25 18:35 Zmieniony 2014-09-25 18:38
Czasami dążenie jest po prostu niemożliwe. Jestem pewna, że wielu ludzi chciałoby rzeczy, do których nie da się sensownie "dążyć". Wydaje mi się, że warto i z taką perspektywą być za pan brat, że w życiu czasem się coś przegrywa, coś się nie udaje, coś się traci i to jest "okej".

Tak jakoś jest, że jak czytam takie aforyzmy jak od Cohelo, to mu się funkcja sprzeciwu uruchamia niemal odruchowo, właśnie dlatego że ona trochę implikują, że "musi" być dobrze, a jak nie jest to najwyraźniej dlatego, że "za mało chcesz", "nie zasługujesz" czy cośtam, bo przecież gdybyś naprawdę chciał, to wszechświat zrobiłby fikołka, żeby Ci było dobrze. Przekonanie, że wysiłek czy dobro zawsze będzie wynagradzane ma tę wredną drugą stronę, że jak nie zostanie wynagrodzone to frustracja może być większa. "Bo się starałem. Bo mi się należy." A w drugiej osobie "Widocznie jest Ci źle, bo się za mało starasz". Pozytywne myślenie można w ten sposób niebezpiecznie przedawkować.

Taka różnica światopoglądów. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-09-25 18:50 Zmieniony 2014-09-25 18:53
O to właśnie chodzi żeby "sensownie dążyć" :-)

>w życiu czasem się coś przegrywa, coś się nie udaje, coś się traci<


Zgadza się i tutaj czas na nasze zrozumienie - wyciągnięcie wniosków i zastanowienie się: jakie korzyści z tego wynikają :-) - łatwiej żyć :-)
Z moich obserwacji wynika, że los podaje nam nie rękę ale np. palec, daje szansę i to my musimy z tego skorzystać - czekamy i mija ta szansa :-(  Ja tak mam. O czymś marzyłam - śniłam - jest szansa, ale czy ja ją wykorzystam? To zależy od mojej determinacji i... braku lenistwa, wygodnictwa.

>czy dobro zawsze będzie wynagradzane<


Absolutnie nie :-( Może po jakimś czasie? Jeśli to powiążemy.

Powiadają, że szczęście puka do drzwi tylko jeden raz - nie śpij - otwórz drzwi ;-)
Jeszcze jedno: gdzieś kiedyś czytałam czy słyszałam, że "problem, kłopot to szansa w przebraniu" i trzeba umieć z tego skorzystać :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-25 19:02

>Powiadają, że szczęście puka do drzwi tylko jeden raz - nie śpij - otwórz drzwi ;-)<


Kiedyś w nocy sąsiad pomylił piętra i do moich drzwi się dobierał. Dobrze, że były zamknięte, bo szczęściem to bym go nie nazwała. :-)))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-09-25 19:12
No to na dobą noc mnie rozbawiłaś :-)
Jednak drzwi szczęściu otworzyłaś bo bawisz wnusię :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-09-25 19:13
:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-09-25 19:12 Zmieniony 2014-09-25 19:19

> jakie korzyści z tego wynikają :-) - łatwiej żyć :-)


Z niektórych rzeczy w życiu nie wynikają korzyści. Po prostu przydarzają. Tak samo mnie, jak i innym. Dobre i złe. Nie miałabym odwagi powiedzieć dziecku, które chodzi głodne, że to po to, żeby się czegoś nauczyło i miało z tego jakąś metafizyczną korzyść, więc czemu miałabym w to wierzyć w stosunku do siebie? Tak samo jak nie powiedziałabym komuś, że on "zasługuje" na dobre życie, które ma, bo to znaczy, że inni "nie zasługują". Nie różnimy się przecież tym, że jedno z nas na coś "zasłużyło" a drugie "nie". Po prostu życie rozdało karty i trzeba grać takimi, jakie wyszły. Tak, jak się umie. A co z tego wyjdzie, to się zobaczy - oprócz mnie grają i inni, gra się toczy, a punkty i tak podlicza się dopiero na końcu. Nie spinać się za bardzo ani że ma być dobrze, ani że ma być źle. Jest jak jest i już.

> Powiadają, że szczęście puka do drzwi tylko jeden raz


To by była przerażająca koncepcja jak dla mnie. Bo zakłada, że nie daje Ci nigdy drugiej szansy, więc niczego nie wolno "zepsuć" i musi być bezbłędnie. A co to za szczęście, którego trzeba wypatrywać z paniką w oczach?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-09-25 19:21

>że nie daje Ci nigdy drugiej szansy, więc niczego nie wolno "zepsuć" i musi być bezbłędnie.<


Powinno być bezbłędne i wtedy dobre i wygodne :-)
Daje drugą i trzecią szansę tylko czy człowiek z tych szans korzysta? Część ludzi tak, inni nie i wtedy zaczyna się lament :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-26 18:34
Mówią, że marzenia są dla młodych, ale to nieprawda. Tyle jeszcze marzeń w mojej głowie się zrodziło .......... :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2014-10-26 20:17
NIE PLEC BZDUR TYLKO WYMIEN JAKIE
JUZ CZAS NA SZCZEROSC I OTWARTOSC
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-26 20:37
Jak szczerość to szczerość. Przestań wreszcie ciągnąć wątki z rozrywką, bo pomyślę, że Twój mózg się skurczył. Kiedyś WNK z tymi wątkami walczył, wydawało mi się , że przesadza, ale teraz przyznaję mu rację. :-))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-10-27 09:39
Mam nieziszczalne marzenie - chcę do ciepłych krajów :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-27 09:49
Mamy coś wspólnego - ja też!!!
Weź mnie ze sobą!!!
Jak wyjadę to już nie wracam...
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-10-27 11:44
Gollum zbieraj się.. wyfruwamy.. i nigdy nie wrócimy!!! :-))
Tylko co powie Twoja żona?? :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-27 13:53
Wyślę Jej kartkę i wszystko wyjaśnię :D
Będzie dobrze - już jestem spakowany - lecimy!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-10-27 15:47
Jasne!!! Już przypinam skrzydła :-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Marzenia (Strona 100) (1509754 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 102 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill