www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Orzeczenie pomaga czy utrudnia (10162 - wyświetleń)
- Autor antoniszymanski Dodany 2014-07-26 10:57
Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu "Umiarkowany".
Czy przy zmianie pracy kolejny pracodawca, któremu nie chce pokazywać takiego dokumentu może dowiedzieć się od poprzedniego o posiadaniu stopnia niepełnosprawności?
Może inny pracodawca dowiedzieć się o posiadaniu takiego orzeczenia na podstawie świadectwa pracy?
Pracy szukałem na rynku dla osób z orzeczeniem i otwartym rynku pracy i nie chcę się przyznawać do takiego dokumentu w przypadku, gdy utrudniłby mi jej podjęcie u pracodawcy, który może nie respektować "stopnia niepełnosprawności".
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-08-07 10:29
Zgodnie z przepisami nie ma obowiązku informowania pracodawcy o posiadanym stopniu niepełnosprawności, co oznacza , że osoba z niepełnosprawnością rezygnuje z uprawnień wynikających z ustawy o rehabilitacji( m.in. skóconej normy czasu parcy , dodatkowej przerwy czy urlopu dodatkowego). Jednocześnie pracodawca nie będzie miał możliwości m.in. do uzyskania dofinanoswania do wynagrodzenia zatrudnionej osoby z niepełnosprawnością.
Natomiast istnieje obowiązek poniformowania lekarza medycyny pracy o swoim stanie zdrowia a więc także o posiadanym orzeczeniu o niepełnosprawności. Zatajenie ww informacji przed lekarzem medycyny pracy skutkuje nieważnością badania wstępnego dopuszczającego pracownika do podjęcia pracy na określonym stanowisku.
Nadrzędny Autor over34 Dodany 2016-05-20 19:29
dzieki za info
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-24 11:46
Pomaga to napewno.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 13:48
Ale po co to ukrywać? a co jeśli się przez przypadek dowie o twoim orzeczeniu? będzie miał pretensje, że zataiłeś to przed nim.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Orzeczenie pomaga czy utrudnia (10162 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill