www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie do roweru poziomego trójkołowego (5058 - wyświetleń)
- Autor monti Dodany 2014-08-14 22:45
Witam

Jestem niepełnosprawny, mam przyznaną II grupę inwalidzką. Wiem, że można starać się o dofinansowanie roweru trójkołowego pionowego, ale chodzi mi o poziomy rower trójkołowy. Żyje sam, przydałby mi się jakiś środek lokomocji, pomyślałem o poziomym rowerze co pomogłoby także w mojej rehabilitacji. Przeczytałem nawet że taki rower jest szczególnie przeznaczony dla osób niepełnosprawnych :-) . Moja niepełnosprawność to niedowład prawej nogi i ręki po urazie głowy, po potrąceniu przez samochód. Grupa inwalidzka jest przyznana do 2016 roku, mimo, że niepełnosprawność nie minie, ale to inna sprawa, trudno jest pojąć komisje lekarskie i prawodawstwo. Wróćmy do roweru, próbowałem jeździć na normalny rowerze, ale niestety nie dam rady. Później również miałem porównanie, pionowy rower trójkołowy i poziomy rower trójkołowy, no i znacznie lepiej jeździło mi się na poziomym rowerze. Przedstawiam link do przykładowego roweru o jakim pisze http://www.dekers.pl/galeria. Rower tego rodzaju kosztuje sporo bo około 5 tyś. zł. także obawiam się że nie ma co myśleć o tak dużym dofinansowaniu. Dla pewności chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z was może starał się o dofinansowanie poziomego roweru trójkołowego?
Nadrzędny Autor Flisak Dodany 2014-08-30 22:15
ja mialem tę samą sytuację i udalo sie zdobyc dofinansowanie w Ortcare. To, ze przyznano ci grupe na czas okreslony jest chore
Nadrzędny Autor kulaUnogi Dodany 2014-09-08 20:49
ja też mam rower z Ortcare własnie:)
konkretnie ten: http://www.ortcare.pl/sprzet-rehabilitacyjny/rowery-rehabilitacyjne/Rower-TRILOGY.html
i też z dofinansowania
jestem zadowolony, nie psuje się, trzyma stabilnie nawierzchni i ja mogę w koncu sie troche poruszać, także polecam
Nadrzędny - Autor gjoszqo Dodany 2014-09-20 11:21
Människor kommer fortfarande känna vissa spänningar i dessa skor även om de är utrustade med Nike Free Skor Herr Billigt Sverige ny design och nya plattform dämpning över den gemensamma linjen.
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2014-09-30 13:32
A ja mam przykre doświadczenia z OrtCare, wszystko było dobrze do momentu zakupu, później kontakt się urwał
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie do roweru poziomego trójkołowego (5058 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill