www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / beznadziejna sytucja (1608 - wyświetleń)
- Autor Anna Łysiak Dodany 2014-09-21 11:13
Mam dwójkę dzieci niepełnosprawnych(bliźniaki-16lat),chore na autyzm,epilepsje,upośledzenie oraz mają całkowite zaburzenie rozwoju.W sobotę mieli komisję i dostali stopień umiarkowany,ale bez punktu 7i8.W tym momencie muszę iść do pracy bo za zasiłek pielęgnacyjny mogę kupić tylko leki.Chłopcy nie są w stanie funkcjonować w środowisku,nie załatwią sami żadnej sprawy,nie potrafią sami poruszać się żadnym pojazdem,nie znają się na zegarku,nie potrafią czytać,rozumieją tylko proste polecenia i poruszają się w schemacie.Dobrze i bezpiecznie czują się tylko w środowisku domowym.Jeżeli p.dr na komisji przejrzała tylko część dokumentów bo na wynikach i opisach EEG powiedziała,że się nie zna i stwierdziła,że nie wymagają stałej opieki to ja już nic nie rozumiem.Co to za państwo przecież ja świadczenie dostawałam jedno na dwójkę dzieci,a teraz i to mi odebrano.Co z tego ,że mogę się odwołać jak ja nie wierzę,że coś się zmieni.Tylko jak ja mam dalej żyć.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-09-21 13:12
No dobrze, ale czego oczekujesz i jak Ci można pomóc?
Obawiam się, że anonimowi forumowicze nie załatwią dziś wszystkich trudnych spraw ani nie zmienią do poniedziałku ani prawa, ani bezdusznych zaleceń dla orzeczników, ani systemu.

Rozumiem Twoją frustrację z powodu bezsilności, ale sama sobie odpowiedziałaś - możesz i powinnaś się odwoływać. Nie musisz być przy tym już zanadto grzeczna ani uprzejma - nie ma powodu. Mów szczerze jak jest, z czym się nie zgadzasz i co sądzisz o orzecznikach - wolno Ci. Walcz o swoje, skoro decydujesz się na zajmowanie dziećmi.
Wyrzekanie tu na państwo niczego nie wskóra - szkoda energii, która dziś z pewnością w Twoim domu jest do spożytkowania inaczej.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / beznadziejna sytucja (1608 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill