www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / szkoła policealna (2034 - wyświetleń)
- Autor ballannas Dodany 2014-09-26 20:41
Niedosłyszę, nie znam jezyka migowego,chciałam się zapisac do szkoły policealnej.nic z tego nie wyszło gdzyć musiałabymnagrywac wykłady na dyktafona rodzina by mi je przepisywała.Żadna dyrekcja się nie zgodziła na nagrywanie.Po prostu nie chca niedosłyszących.Szkoły sa tylko dla ludzi zdrowych.Pomijam juz mój wiek(mocno po 40)nie zdziwił nikogo, za to niedosłuch...czułam sie jakbym popełniła jakąs zbrodnię LUDZIE GDZIE MY ŻYJEMY!!?????do renty jestem zdrowa(ubytek słuchu ok 40%)dp pracy mnie nie przyjma ,bo niedosłyszę,cóz pozostaje kula w łeb albo powolne zdychanie z głodu...
Nadrzędny Autor barbra Dodany 2014-09-27 09:09
witam ja też niedosłysze więc znam ten ból ale moze jakieś dofinansowanie do aparatu słuchowego z Mopsu  ja miałam ale przy pracy sprzątającej potopiły mi się a na ucho lewe przy ubytku słuchu 90%nie skutkuje żaden aparat.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-09-29 09:34
Wybacz, Ballannas, ale sama jednak najbardziej jesteś sobie winna.
Nie pomstuj w rodzaju "Ludzie gdzie my żyjemy", bo to niczego nie wnosi do tematu a budzi tylko niepotrzebną agresję.

Nie widzę powodu, abyś nie korzystała z aparatu słuchowego czy nauczyła się języka migowego, skoro już znalazłaś się w takiej sytuacji.

Naprawdę wolałabyś obarczać pracą przy swoim ewentualnym dokształcaniu rodzinę, która miałaby Ci przepisywać całe wykłady????????
Naprawdę uważasz, że cały świat ma się dostosować do Ciebie tylko dlatego, że Ty nie chcesz podjąć wyzwania i spróbować się też dostosować chociaż w paru aspektach???
Naprawdę uważasz, że z takim niedosłuchem nie da się funkcjonować??? To co mają powiedzieć ludzie, którzy nie ruszają także ani ręką ani nogą albo nie mogą w ogóle wyjść z domów? Owszem, nie jest to na pewno ani łatwe, ani przyjemne, ale znam a nawet pracuję na co dzień z osobami z niedosłuchem do 90%, którzy w nauczyli się radzić sobie doskonale w "normalnym" środowisku - bo chcieli.

Najłatwiej szantażować społeczeństwo własnym nieszczęściem - niestety, to zła droga. Ogarnij się i spróbuj faktycznie coś dla siebie zrobić- da się, uwierz w to, naprawdę się da!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / szkoła policealna (2034 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill