www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Osoba z cukrzycą typu I - umiarkowane orzeczenie (3174 - wyświetleń)
- Autor animka77 Dodany 2014-10-05 14:08
Witam, mam 21 lat uczę się zaocznie i koszystałam z pomocy programu PFRON do dofinansowania nauki na poziomie wyższym. Mam pytanie czy istnieje możliwość uzyskania jakiegoś dofnansowania dodatkowo? Mam w planach wzięcie kredytu aby zakupić mieszkanie. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-10-05 20:13
Ale pytasz konkretnie o dofinansowanie do kredytu na zakup mieszkania? To nie ma takich programów kierowanych akurat do niepełnosprawnych - możesz korzystać na zasadach komercyjnych (co raczej zrozumiałe). Czyli musisz pytań po prostu w bankach - oczywiście, mając zdolność kredytową.
Nadrzędny - Autor animka77 Dodany 2014-10-06 10:10
W sumie bardziej chodzi mi o dofinansowanie np do czesnego. Mam w planach zrobić pare kursów i nie wiem czy jest jakaś instytucja zeby starac sie o dofinansowanie...
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2014-10-06 10:25
przeciez w pierwszym poscie piszesz, ze korzystalas z takiego dofinansowania
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-10-06 10:45
Ale wspominałaś o środkach na zakup mieszkania...

Jeśli chodzi o kursy zawodowe - jest parę rozwiązań, musisz więc uważnie poszperać w sieci. Zarówno w projektach dot. podnoszenia kwalifikacji różnych grup społecznych (m.in. niepełnosprawnych) jak po prostu poprzez Urzędy Pracy itd. .
Pytaj w gminie - są różne cykliczne lub jednorazowe programy oferujące kursy - aczkolwiek kasę na doszkalanie to już gorzej, ale bywają i takie.
Są granty od fundacji, z różnych źródeł zewnętrznych - czytaj, szukaj, pytaj.

Zajrzyj na stronę www.ngo.pl - to skarbnica wiedzy, także o regionach.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-10-09 09:48
Poza środkami w ramach modułu II w ramach programu Aktywny samorząd niepełnosprawni studenci mogą ubiegać się o stypendia socjalne oraz stypendia specjalne dla niepełnosprawnych studentów.
http://www.nauka.gov.pl/system-pomocy-materialnej/pomoc-materialna-dla-studentow-w-roku-akademickim-2013-2014.html
W ramach systemu wsparcia osób niepełnosprawnych nie przewidziano pomocy przy zakupie mieszkania.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Osoba z cukrzycą typu I - umiarkowane orzeczenie (3174 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill