www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / transport zbiorowy PKP (2122 - wyświetleń)
- Autor twardzielka Dodany 2014-10-08 11:39
W dniu 5 października br. roku wracałam z Krakowa i wykupiłam bilet na pociąg intercity trasa Kraków-Warszawa Wschodnia na godz. 18:46 z tym, że nie miałam przy sobie legitymacji potwierdzającej moją niepełnosprawność (zapomniałam jej) i musiałam zapłacić za bilet 100% tj. 111, 20 zł (mam orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności narząd ruchu). Teraz jednak chciałabym się odwołać, ponieważ mam zakupiony bilet i legitymację i orzeczenie o niepełnosprawności. Czy przysługuje mi prawo do takiego odwołania? Gdzie powinnam je skierować? I jak powinno wyglądać takie odwołanie w formie pisemnej tzn. co powinno zawierać? I czy mogę wysłać je drogą meilową?. Czy tylko pocztą dla bezpieczeństwa.

                                                                                        Agnieszka
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-10-08 14:58
W zasadzie, wszystkie te pytania powinnaś skierować do operatora danej trasy/sieci pociągów.
Każda ze spółek obsługujących rządzi się swoimi prawami oraz procedurami - po prostu skontaktuj się z właściwym biurem.
Osobiście - wątpię.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-08 18:01
Bluengel napisała prawie wszystko :-) Działać powinnaś jak była akcja: tzn. jeśli Twoja niepełnosprawność jest widoczna: mogłaś się dogadać :-)
Obecnie szkoda Twojego czasu i tuszu - przepisy są jasne. W żadnej sferze nie ma tłumaczenia :"zapomniałam". Masz nauczkę :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / transport zbiorowy PKP (2122 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill