www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Bezzwrotna pożyczka na rozpoczęcie działalnościgospodarczej (2338 - wyświetleń)
- Autor Robson Dodany 2014-10-13 16:26
Witam.
Czy mam szansę na bezzwrotną pożyczkę na założenie firmy. Niedawno dostałem umiarkowany stopień niepełnosprawności Z MOPR-u, choć od 14 lat jestem rencistą i dostaję najniższą rentę z ZUS-u. Jestem w BIK-u i KRD bo miałem już kiedyś firmę (18lat temu) i pozostawały długi, wobec ZUSU i skarbówki - nie mam.
Proszę o poradę jak to zrobić i czy w ogóle mam na to szansę?
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-10-14 08:43
Trochę nie kumam.
A nie lepiej najpierw postarać się wyczyścić sobie kartotekę, zanim się podejmie nowe zobowiązania....?
Jaki urząd (bo tylko taki wchodzi w grę) da Ci bezzwrotną pożyczkę wiedząc, że masz nikłe szanse na utrzymanie rentowności firmy? Chociażby z tego powodu, że potencjalni klienci/partnerzy biznesowi nie żyją w próżni i często także sprawdzają kontrahenta chociażby w BIK i KRD i niechętnie współpracują w takich sytuacjach. Co raczej łatwo zrozumieć.

Wiem, że sytuacja z przed 18 lat mogła wynikać z wielu powodów, ale urzędy mogą być tutaj bezlitosne. Pomyśl może raczej o przyłączeniu się do jakiejś spółdzielni socjalnej albo innej formy już istniejącej działalności, aby znowu od początku nie popadać w kłopoty.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-14 19:50
Nie wiem jakie długi i czy Go "monitowali", ale chyba już uległy przedawnieniu :-)
(Każdy monit, pismo, wezwanie do zapłaty przerywa bieg przedawnienia).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Bezzwrotna pożyczka na rozpoczęcie działalnościgospodarczej (2338 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill