www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (226167 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Młody_87 Dodany 2014-10-11 16:17
Jakimi epokami historycznymi się interesujecie?Są tacy wśród was?Ja interesuje się historią najnowszą(od 1918 do teraz).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-10-11 20:35
Są. A dokładnie co Ciebie interesuje?
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-12 07:15
Tak jak napisałem wyżej,interesuje mnie historia najnowsza(od 1918 do teraz)a zwłascza druga połowa 20 wieku i wiek 21
Nadrzędny - Autor miss_aldona Dodany 2014-10-13 14:02
Ja lubię historię starożytną. Zawsze pasjonowały mnie greckie mity i w ogóle cała mitologia. Aczkolwiek w szkole jakoś nie lubiłam uczyć się historii.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-14 14:39
Ja lubie właśnie historie najnowszą,ciekawi mnie kto zdecydował o próbie zamach na Karola Wojtyłę,jak naprawde przebiegała transformacja ustrojowa w Europie Środkowo-Wschodniej,kto stał za zamachami na World Trade Center w Nowym Jorku,oraz wiele innych rzeczy np.Jak wyglądała by Eiropa i świat gdyby III Rzesza wygrała II WŚ w Europie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-14 18:55
Młodyyyy, są takie filmy SF, które odpowiedzą Ci na te pytania ;-)

Poza tym to robota Izraela, a nie Arabów ;-)
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-14 23:06
Może zajmiemy się historią alternatywną?Mój avatar pochodzi z jakiegoś angielskiego serwisu zajmującego się właśnie historią alternatywną i ponieważ spodobała mi się alternatywna flaga PRL to wybrałem ją na avatar w moim profilu na tym forum.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-10-15 08:52
To, czym proponujesz się zająć, to raczej spiskowa teoria dziejów i jak widzę ostatnie wpisy poza tym wątkiem, raczej nie znajdziesz tu rozmówców, Chyba wpis 'Joli', która już w poście wyżej określiła, gdzie widzi i czyją robotę. Czyli ziarno padło na szczególnie urodzajną glebę??? Tylko pytam, bo może intencje tej wypowiedzi były jednak inne.
Nie widziałabym powodu do zabierania głosu, ale zobaczyłam Twój Awatar i powiem tak: W imię dobrze pojętego interesu własnego zmień ten awatar, bo umieszczanie na polskiej fladze komunistycznej gwiazdy jest albo nieprzemyślanym gestem, wynikającym z niewiedzy, albo ...wysoce przemyślana prowokacją o określonych poglądach. Sam pewnie wiesz najlepiej.
Propagowanie symboli komunizmu a na dodatek w takim zestawie z flagą Polski podpada pod bezczeszczenie  symboli narodowych.
Koniec wykładu. Jak się czyta obcojęzyczne strony, Młody, to trzeba czytać ze zrozumieniem i sprawdzać kto zarządza portalem. Zła w świecie jest wystarczająco wiele i nie należy go powielać.
Koniec wykładu dla młodego.
Moje poczucie patriotyzmu nie pozwoliło mi przejść obok tego awataru.
Ciekawe, czy go dostrzeże administracja.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-15 15:47
Administracja?
To jest tutaj coś takiego?

Nie zauważyłem tego co jest na awatarze, ale biorąc pod uwagę kto go wstawił nie jestem wcale zaskoczony - wystarczy poczytac posty w innym wątku i wsio jasne.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-10-15 16:42

> To jest tutaj coś takiego?


Jest. Zasadniczo się nie angażuje (od nigdy, tj. od tych ponad ośmiu lat jak tutaj jestem). Jeżeli komuś posty przeszkadzają, istnieje możliwość ich zgłoszenia (i może zostaną usunięte).

Ale ogólnie - spokojnie. Awatar pojedynczego forumowicza jednak nie zagrozi państwowości polskiej. Nawet awatar tak "alternatywny" (historia alternatywna rzeczywiście istnieje jako gatunek literacki, ale to inna sprawa).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-15 17:41
Nie chodziło mi o avata, ale o posty obraźliwe itp.
Posty zgłaszane i jakoś bez odźwięku stąd moje pytanie.
Poza tym administrowanie forum polega nie tylko na sprawdzaniu zgłasznych postów, ale i czytanie i działanie jeśli jest potrzeba - tak przynajmniej działają fora i to o wiele bardziej rozbudowane.
To jest nienormalne, że jest garstka ludzików, którzy non stop obrażają innych bez ponoszenia konsekwencji.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-15 18:03 Zmieniony 2014-10-15 18:23
Wcale nie mam zamiaru obrażać kogokolwiek,tylko pąróbuje z wami dyskutować na wybrane przeze mnie tematy.A poza tym za umieszczenie w avatarze biało-czerwonej flagi z pięcioramienną gwiazdą w kolorze czerwonym nie jest żadnym przestępstwem.Poza tym niektórzy z was są chyba przewrażliwieni na swoim punkcie.Jeszcze raz podkreślam-nie obrażam nikogo bo nie to jest moim celem!Zarejestrowałem sie na tym forum,ponieważ też jestem niepełnosprawny i szukam informacji na różne tematy(między innymi o pracy i zatrudnianiu niepełnosprawnych w Polsce.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-10-15 18:14
Na fladze poza godłem w odpowiednim miejscu nie wolno niczego zamieszczać. Poczytaj w necie, jeśli w szkole nie uczyli, ok?
A gwiazda jest typowo komunistyczna, też poszukaj w necie. Zresztą myślę, że jednak wiesz, co robisz i tym gorzej.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-15 18:19

>umieszczenie w avatarze biało-czerwonej flagi z pięcioramienną gwiazdą w kolorze czerwonym nie jest żadnym przestępstwem.<


I tu się mylisz.

Symbole narodowe

Każde państwo ma swoje symbole, które podkreślają jego niezależność, wyróżniają na tle innych państw. W Polsce do takich symboli należą:
* hymn państwowy („Mazurek Dąbrowskiego”);
* godło (orzeł biały);
* flaga (biało-czerwone barwy).

Obowiązki obywatela

Zgodnie z treścią przepisów ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych, otaczanie symboli narodowych czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Polski.
W związku z tym, każdy z nas może wywiesić flagę (używać barw Rzeczpospolitej Polskiej), w szczególności dla podkreślenia znaczenia uroczystości, świąt lub innych wydarzeń . Należy jednak pamiętać, że  należy to zrobić w taki sposób, aby nie naruszać jej czci i szacunku (np. flaga nie powinna być zniszczona czy brudna).

Odpowiedzialność karna

Kodeks karny przewiduje karę nie tylko za znieważenie tych najważniejszych symboli, ale także innych znaków państwowych. I tak, ten, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.Co więcej, polskie przepisy karne przewidują również karę dla tych, którzy znieważają lub niszczą znaki państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub  na zarządzenie polskiego organu władzy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-10-15 18:12

> Ale ogólnie - spokojnie. Awatar pojedynczego forumowicza jednak nie zagrozi państwowości polskiej. Nawet awatar tak "alternatywny"


No tak..Iota? Tak teraz się patriotyzm pojmuje?
W takim razie podobna w swoim wyrazie alternatywna przeróbka symboli religijnych i zamieszczenie ich w awatarze też nie będzie budzić zgorszenia? Najazdy na materializm Instytucji też jej nie zagrozi, więc skąd tu było to święte oburzenie?
Flaga polska jest mniej ważna jak widać?
Podaję ten skrajny przykład, bo jak widać wyczyn młokosa nikogo nie razi. Więc może obrazowo jak wyżej  da się wytłumaczyć.
"...zmiana art. 256 kodeksu karnego stanowiąca, że: produkcja, utrwalanie, nabywanie, przechowywanie, przesyłanie, wreszcie posiadanie i prezentowanie druków, nagrań lub innych przedmiotów będących nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej, w celu ich rozpowszechniania, jest przestępstwem zagrożonym do dwóch lat więzienia."
Tu mamy według mnie  do czynienia z publicznym prezentowaniem symboli komunistycznych i znieważenie tym flagi.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-15 18:25 Zmieniony 2014-10-15 18:49
Nie bierzcie mnie za jakiegoś prowokatora bo nim nie jestem,dyskutuje tylko z wami na różne tematy.Poza tym każdy ma prawo do takiego avatara jaki mu się podoba.Poza tym gdybym miał w avatarze symbol np.SS totenkopf to wtedy jako niepełnosprawni moglibyście sie czuć urażeni ponieważ jest to symbol nazistowski a nazizm zakładał fizyczną eliminacje niepełnosprawnych,chociaż co ciekawe sam Hitler był chorowity i przyjmował dużo leków i narkotyków,ponadto w czasie I wojny światowej stracił on jedno jądro.Oprócz tego, czy słyszeliście o tym żeby kiedykolwiek i jakiekolwiek władze jakiegokolwiek państwa socjalistycznego nakazały dyskryminacje lub fizyczną eliminacje osób niepełnosprawnych???
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-15 18:47
Oczywiści, ale nie zdziw się jak kiedyś do ciebie zapukają niebescy.
Otrzymałeś informację o łamaniu przez ciebie prawa poprzez bezczeszczenie symbolu narodowego.
Nikt nikomu też nie zakazuje kraść, ale nikt nie powiedział, że jest to zgodne z prawem.
Ale wolna twoja wola - oczywiście.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-15 18:50
Czy ktoś coś sugeruje??
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-10-15 18:54
Sugerowało ci co najmniej kilka osób, że:

a) Ten awatar jest dla nich osobiście obraźliwy (bo uważają - słusznie - symbole komunistyczne za wrogie polskiej państwowości).
b) Symbole komunistyczne są równie negatywnie oceniane przez Kodeks Karny (i wielu ludzi) co nazistowskie.

Wyciągnij wnioski.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-10-15 18:52 Zmieniony 2014-10-15 19:03
W-zetko,

Nie wiem jak „się pojmuje” bo ja nie jestem wyznacznikiem rzeczywistości. Wolę formę osobową (np. „To tak pojmujesz?”). Okej?

Ja pojmuję patriotyzm tak, że należy spełniać obowiązki obywatelskie, interesować się polityką na tyle, na ile to konstruktywne, nie narzekać na kraj niepotrzebnie itd. Nie, nie wstawiłabym sobie żadnej „alternatywnej” flagi Polski w awatarze.

Internet tak ma, że ludzie w nim różne dziwne, nieprzemyślane rzeczy robią. Zwróciliście chłopakowi uwagę, że to nie w porządku i dobrze – moim zdaniem (nie Ty pierwsza zresztą). Ale z posądzaniem o prowokacje bym się wstrzymała, bo nie widzę sensu (jeżeli ktoś jest prowokatorem to w to mu graj, jeżeli nie jest to się obruszy „że co, że ja, nie przesadzasz?”).

> więc skąd tu było to święte oburzenie?


Moje święte oburzenie? Bo jak nie moje to, to ja za nie mogę odpowiadać. A jak moje, to mi je proszę pokaż. Poważnie pytam.
Bo tak w ogóle to Internet już tak ma, że różni ludzie robią w nim rzeczy mało rozsądne. Jak widuję „bardzo mądrych” internautów, którzy np. swoje poglądy manifestują wstawiając sobie przekreślone krzyże jako awatary, to nie dostaję palpitacji serca, tylko zakładam, że im trochę rozsądku brakuje. Tak samo jak widuję ludzi, którzy się upierają, żeby pisać POlska (bo im się polityka na ortografię rzuciła).

Brzytwa Hanlona: „Nie przypisuj złej woli temu, co można wystarczająco wyjaśnić głupotą.” (A głupoty od czasu do czasu robi prawie każdy.)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-10-15 19:04

> (A głupoty od czasu do czasu robi prawie każdy.)


Fakt. Jak już wysłałam, przypomniałam sobie, że akurat Ty też byłaś w pewnym momencie dyskusji zwolenniczką samofinansowania sie Kościoła. Tak mi się wydaje, że tak było.:-)
Przeczytałam dziś niedawno wątek praca i fakt, temat flaga był poruszony.
Nadal zakładam, że młodzian wie co robił. Mogę sie mylić i to byłaby lepsza wersja.
Co do tego pojmowania patriotyzmu, rzeczywiście aż mnie zapchało, że tak lekko do tego podeszłaś. Stąd też ta obrazowa kontra, Sorki, bo w życiu przecież bym tak nie postąpiła, żeby tworzyć awatar o takich cechach.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-10-15 19:16

>  Tak mi się wydaje, że tak było.


Nie wiem czy sugerujesz, że to głupi pogląd? Bo tak wychodzi ze sposobu cytowania. :-) A poważnie - ja oczywiście też w życiu robiłam głupoty. Więc mam dla nich pewną tolerancję. Różnica jest taka, że te największe nie zostały uwiecznione w sieci. :-)

> że tak lekko do tego podeszłaś


Różnica między mną a niektórymi forumowiczami polega na tym, że jak widzę cokolwiek na forum to mi się od razu włącza "Tu jest internet, a internet to naprawdę nienormalny kraj".
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-10-15 19:21

> Nie wiem czy sugerujesz, że to głupi pogląd? Bo tak wychodzi ze sposobu cytowania.


Nie. Uważam, że  to jedyne lekarstwo dla Kościoła, wiary i wiernych. Ale o tym pewnie już nie pogadamy, bo tu się nie da. Za bardzo się pozmieniało.
Pamiętam nasze rozmowy jako wnoszące wiele materiału do przemyśleń. Przykład, jak można się różnić na spokojnie, choć emocjonalnie.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-10-15 19:25

> Nie.


Tam na końcu był uśmieszek. Musiałam sobie zażartować. Nie mogłam przepuścić takiej okazji. :-)

Spokojnego wieczoru.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-15 20:07

>Nadal zakładam, że młodzian wie co robił<


Biorąć pod uwagę Jego niepełnosprawność nie byłbym tego taki pewien.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-15 18:53

>jak widzę ostatnie wpisy poza tym wątkiem, raczej nie znajdziesz tu rozmówców, Chyba wpis 'Joli', która już w poście wyżej określiła, gdzie widzi i czyją robotę. Czyli ziarno padło
>na szczególnie urodzajną glebę??? Tylko pytam, bo może intencje tej wypowiedzi były jednak inne.<


Uffff "...nie chce mi się z Tobą gadać".
Buzia: ;-) różni się od buzi: :-)
Twoje pytanie i wypowiedź to nic innego jak twierdzenie, które dodatkowo ocenia i dzieli forumowiczów. Nie oceniaj mnie i moich poglądów bo nie znasz ani mnie ani moich poglądów. Ponad to: jakie by nie były to ja i inni mamy do nich prawo. Tak jak Ty do swoich.

>bezczeszczenie  symboli narodowych.<


Dywanik, majtki z flagą USA, biało-czerwone bikini, krzyż na nagiej modelce (symbol religijny) itp. Tyle w tobie energii i chęci wygłaszania "kazań", a ja właśnie dlatego zawsze unikałam rozmów o polityce i wierze :-)
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-15 19:06
Dla niepełnosprawnego mogą być obrażliwe symbole nazistowskie poineważ nazizm zakładał eleiminacje fizyczną niepełnosprawnych,ale symbole socjalizmu??Socjalizm zakładał róność społeczną i brak podziałów społeczeństwa-w praktyce było inaczej ale nigdzie w zadnym państwie socjalistycznym nigdy nie planowano eliminacji niepełnosprawych.Poza tym jeśli są tu jakieś ofiary powiedzmy działań SB,MO,WSW,Informacji Wojskowej,UB,NKWD i tak dalej-to piszcie-od razu zmienie avatar.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-10-15 19:24

> ale symbole socjalizmu?


a) Nie ma czegoś takiego jak "socjalizm" w rzeczywistości (istniał tylko komunizm), toteż wszystkie takie symbole są najwyżej "komunistyczne"
b) Człowiek niepełnosprawny nie jest tylko "niepełnosprawny". Może np. również być polskim patriotą, niezależnie od tego, że nie ma nóg, nie widzi albo np. przewraca się piętnaście razy dziennie, Nie musi go interesować tylko i wyłącznie to, czy ludzie byli eksterminowani za niesprawność.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-15 21:57
W Polsce nie bylo komunizmu. Byl socjalizm.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-10-15 22:30 Zmieniony 2014-10-15 22:34
Masz rację. Ale zależy kogo zapytasz. :-)

Komunista Ci powie, że komunizmu nie było (był socjalizm), a współczesny socjalista, że odwrotnie.

Mnie wychodzi, że nie było ani jednego ani drugiego („socjalizm” jako ustrój państwowy oprócz nie-kapitalistycznej gospodarki zakłada „współpracę we wspólnocie”, a tego o narzuconym z zewnątrz, utrzymywanym siłą ustroju nie da się powiedzieć - to już jest kłamstwo), ale jak się mówi „komunizm” to wiadomo, o które państwa w historii chodzi (te powołujące się na „socjalizm w wersji komunistycznej”).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-16 06:16
Tak tak Pani Profesor. Mnie uczono ze komunizmu nie bylo i tego bede sie trzymal.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-16 06:44
Mnie też uczono, że Związek Radziecki był naszym naszym największym sojusznikiem podczas wojny, a zbrodnie na ludzkości to tylko Hitler, a prawda okazala się brutalnie inna.
Trzeba wziąć poprawkę, że byliśmy uczeni w okresie komunizmu i nie wolno było uczyć niczego innego.

Mówisz socjalizm? Czy socjalizm zabrania napływu literatury "kapitalistycznej" NIE, a tak było.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-16 07:55
Ja za komuny byłem jedynie w zerówce, a nawet nie, ponieważ całą przeleżałem w szpitalu. Socjalizm to wspólnota środków produkcji, a komunizm to wspólnota wszystkiego. U nas było to pierwsze.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-10-16 13:25
Hmm - notatki z liceum mam gdzieś w którejś szafie, ale jestem prawie pewna że myśmy tego tak nie rozróżniali ("komunizmu" jako działającej "wspólnoty wszystkiego" nikt w żadnym państwie nie widział (wprowadzenie czegoś takiego zawsze prowadzi do dyktatury lub oligarchii), a partie były "komunistyczne" toteż spora część świata do dziś mówi "(post)Communist countries" (na przykład), ale mogę się przed mądrością Twoich nauczycieli ukorzyć.

Proszę bardzo: nie było komunizmu, był socjalizm. Składam samokrytykę. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-15 19:30
To tylko awatar, gdzieś widziałam awatar Fidela, Freddiego Krugera itp. Koszulki też bywają. Ot taka próba szokowania, szukania czegoś nowego, wyróżnienia z tłumu. Tak mi się wydaje.
Narodowi socjaliści -> faszyzm -> naziści (chyba, że coś pomyliłam).

Podobno nawet to, że piszemy do siebie wywołuje zmiany w czasoprzestrzeni ;-)

Przedstaw jakąś wizję :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-10-15 19:07

> Uffff "...nie chce mi się z Tobą gadać".


Wzajemnie.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-15 19:33
Niektórym z was brakuje dystansu do siebie,innych i odrobiny do rzeczywistości.I tyle na ten temat.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-15 21:48
Dystans do siebie?
O czym ty mówisz.
Poruszna jest kwestia obraźliwego przedstawiania flagi narodowej Polski.
Nie pasuje ci Nasz Kraj - przeprowadź się do kolebki komunizmu - będzie ci się żyło dużo lepiej, no i na pewno dostaniesz pracę bez koneksji.

Jolu - to nie jest tylko awatar - awatar z Fidelem nie jest obraźliwy, to nie jest bzczeszczenie symboli narodowych, a zmiany wprowadzane na fladze narodowej tym właśnie jest.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 08:48 Zmieniony 2014-10-16 08:50
Czy niektórzy tutaj czują się patriotami,czy może są nacjonalistami?Ja osobiście raczej nie jestem patriotą,a poza tym taki mam gust.Na YouTube mam swój profil z alternetywną flagą Polskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej oraz godło ZSRR.Tam nikt nie wytyka mi mojego avataru ani moich poglądów.Poza tym flaga to dziś albo hobby albo kawałek kolorowego materiału.Chyba że są tu jacyś nadgorliwi służbiści,albo jacyś prawnicy,szukający okazji do zarobku.Wtedy sytuacja ma sie inaczej.Oprócz tego Socjalizm to ideologia internacjonalistyczna,a więc nieuznająca podziałów na granice i inne rzeczy(kolor skóry itp.).Poza tym poziom życia w europejskiej części Rosji jest bardzo podobny do tego w Polsce.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-16 08:50
Socjalistyczne poglądy pięknie korespondują z Twoim zadeklarowanym lenistwem.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 08:53
Lenistwo to niestety wada mijego charakteru i nic na to nie poradzę.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-16 09:11
I dlatego jesteś tak zapatrzony w socjalistyczną ideologię:

>czy się stoi czy się leży X.000 się należy<

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-16 09:16
Tylko ktoś musi zapracować na podatki, z których ma być opłacone napełnienie Twojego brzuszka. Nie uśmiecha mi się tyrać na takich jak Ty.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-16 09:55
Dodam jeszcze - umknęło mi - najśmieszniejsze w tym całym mędrkowaniu jest to, że wypowiada się ktoś kto nie ma o tym bladego pojęcia - zna to tylko z czarnodruku, a żeby cokolwiek na ten temat powiedzieć trzeba było to przeżyć.
Teoria jest pikna, ale nierealna co pokazało życie.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 10:50
Socjalizm nie jest intenracjonalistyczny?To po pierwsze a po drugie socjalizm w połączeniu z gospodarką rynkową w miare dobrze funkcjonuje w Chinach i na Białorusi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-16 12:49
Co ty czytasz?
Przeprowadź się tam, a się przekonasz na własnej skórze jak świetenie funkcjonuje.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-16 12:51
Szerokiej drogi chłopie. ON jest tam z pewnością szczególnie super.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 13:32 Zmieniony 2014-10-16 14:25
Pewnie że zdarzają sie patologie,nigdzie nie jest idealnie(też jest korupacja i wyzysk,nepotyzm i inne patoloegie),ale 40 lat temu Chiny były kilkadziesiąt razy biedniejsze od ówczesnej Polski,a dzisiaj jest odwortnie-to Chiny są światowym mocarstwem,mją autostrady bez żadnych  państwowych dotacji(państwowych czy też prywatnych lub międzynarodowych),mają lotniskowce,rakiety kosmiczne,planują zainstalowanie na księżycu chińskiej bazy,wysłali ludzi na orbite okołoziemską,inwestują w infrastrukture(min.zapora na Jang Cy) oraz dynamicznie rozwijające się miasta(Honk Kong,Szanghaj,Pekin i wiele,wiele innych)i coraz liczniejszą klase średnią(w przeciwiweństwie do Polski).Poza tm tworzą rónież powszechny system emrytalny(dzięki nadwyżkom w budżecie państwowym).Moim zdanie można śmiało powiedzić że państwa takie jak Chiny,Naddniestrze,Abchazja,Osetia płd. i białoruś to ostatnie z krajów o których można powiedzieć że są jako tako wogóle suwerenne(chociaż niestety białoruś stopniowo wpada w szpony masonerii i iluminatów bawarskich,którzy planują usidlić białoruś pożyczkami,tak jak zrobili to już z Libią płk Kadafiego).Tak naprawde ostatnim w pełni niezalęznym krajem jestkolumbia albo wenezuela(tam gdzie rządził Hugo Chavez)-chociaż tam gdzie rządził Chavez sytuacja jest bardzo zła bo rządzi byle jak,nieudolnie i nie wprowadza elementów wolnego rynku.Poza tym nie wszystkie społeczeństwa akceptują demokracje jako dobro najwyższe(min.polskie)i nie wszędzie demokracja sie sprawdziła,więc może czas na zmiany,czyż nie????Na białorusi z kolei kurs rubla białoruskiego do dolara amerykańskiego jest niski,nawet bardzo,ale liczy się to co i jak dużo tego można kupić za walutę danego kraju na jego terytorium.Tak samo jest w Chinach-kurs juana i dolara honk kongu jest niski w stosunku do US dollar,ale w Chinach i honk kongu za juany i dol.honk kongu można kupić sporo(min.jedzenia i np.markowych ciuchów-więcej niż w polsce!).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-16 15:11
To bogactwo jest zdobyte na wyzyskiwaniu ludzi - tzw. praca za miskę ryżu.
Tam nadal jest ludobujstwo (masowe egzekucje na stadionach)
Powodzenia.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 15:36
Koszty pracy w Chinach rosną-globalne koncerny pewnie niedługo zaczną sie zastanawiać czy nie przenieśc produkcji gdzie indziej-kto wie-może nawet do krajow macierzystych.Poza ty Polska w odróżnieniu od białorusi,chin czy naddniestrza jest w szponach iluminatów bawarskich i masonów(min.wielki wschód francji)-są nimi min.niemieccy banksterzy którzy trzymają całą UE w żelaznym uścisku sswoich setek miliardów euro.W ten sposób staliśmy się kolonią Niemiec(iluminatów bawarskich i masonów).Jesteśmy rynkiem zbytu dla ich towarów i żródłem taniej siły roboczej.Solidaruchy zrobiły z Polaków białych czarnuchów europy i świata,nie mam może racji?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (226167 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill