www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (Strona 2) (226126 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-16 15:56
Wolę być czarnuchem Unii niż Chin czy Rosji
Koniec dyskusji.
Przyszedłeś tu szerzyć propagandę? Zmień forum - zabładzileś.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 16:23
Nie zastanowiło was nigdy to że radio wolna europa było finansowane prez CIA?Czy robili to bezinteresownie?Czy może z polecenia swoich mocodawców?Nie zastanawia was kim byli ci mocodawcy?Na czyj rozkaz działali?I co najważniejsze,co tak naprawde chcieli osiągnąć mocodawcy tych politykierów którzy nakazali CIA finansować radio wolna europa?Czy pomóc narodom europy środkowo -wschidniej i azji bezinteresownie w imię wolności i demokracji?-To były pytania retoryczne.
Nadrzędny Autor asia025 Dodany 2014-10-16 16:52
ale swirus z ciebie hehehehe:)))))))))))) na to dają stopień niepełnosprawnosci? hehehehe:))))))))) jak wyszedles na komisje i tak pie...łeś od rzeczy to sie nie dziwie, nic cie nie zrozumialam i oni tez.hehehehe:))))))))))
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-10-16 17:09

> iluminatów bawarskich i masonów(min.wielki wschód francji)-są nimi min.niemieccy banksterzy którzy trzymają


ty masz omamy facio hehehe:))))))))))banksterzy ci cos trzymaja? hehehehe:))))))))))))))))))))))buuuhahahahaa:)))))))))))))))))
normalny świr!!!!!!!!!!:-)))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 17:22 Zmieniony 2014-10-16 17:25
To nie świrowanie,to fakty.O fininsowaniu radia wolna europa mówili na tvp historia-nie pamiętam którego dnia dokładnie-w południe,a więc w godzinach kiedy zdrowi są w szkole,w pracy,albo na studiach a tv oglądają chyba tylko bezrobotni,emeryci i renciści.Myśle że dobrano czas emisji tego dokumentu celowo,żeby możliwie jak najmniej ludzi dowiedziało się o tym.
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-10-16 17:32

> O fininsowaniu radia wolna europa mówili


każdy musi miec sponsora ciebie tez chyba ktos finisuje hehehe:))))))
przeciez europa jest wolna to kazdy może fininsować :-)))))))) nie świruj tylko sie lecz!
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 17:35
Ja nie świruje-takie są prawdziwe fakty-poza tym myśle że powinniście obejrzeć jakieś filmy lub jeśli znacie angielski-posłuchać audycji pana alexa jonesa-niezależnego amerykańskiego dziennikarza,który demaskuje prawdziwe oblicze tego świata.
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-10-16 17:55 Zmieniony 2014-10-16 18:00
A ty mu za to płacisz z funduszu wschodniego hehehe:))))))))))))) nie bredź zwin tą flage i odmaszeruj, bo sie osmieszasz jak fanatyk cepa hehehe:))))))))) wymysliłes sobie miejsce. tu są niepełnosprawni a nie szpital psyche-he-he hehehehe:))))))))))
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-10-16 17:58
ide za raz na randke, nie bede sie ze swirem męczyła. odmaszeruj zabierz te omamy ze sobą hehehehe:))))))))))))) bo cie nie sfininsują:))))) cze Wania!!!
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 19:02 Zmieniony 2014-10-16 19:08
Ale Ja mówie  wam prawdę!Radio Wolna Europa naprawdę było finansowane i założone przez CIA-w celu podburzania społeczeństw za tzw.żelazną kurtyną po to aby w najlepszym dla strategów CIA razie doszło do fermentu społecznego w bloku wschodnim!Ci użytkownicy tego forum którzy pamiętają czasy PRL napewno to zrozumieją.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-16 19:15
Proponuję zmienić specjalistę.
Zacznij leczyć się na nogi bo na głowę już za późno.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 19:26
Czyżby użytkownik o pseudonimie Gollum nie wierzył mi?W takim razie wszyscy którzy wyśmiewacie i krytykujecie moje informacje,sprawdżcie w TVP-www.tvp.pl-musicie tylko znależc adres email i zapytać się czy w tvp historia był emitowany dokument o radiu wolna europa.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-16 19:44
Nie czuje sie murzynem.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 20:25
Ale poczułbyś się,gdyby jakiś prawdziwy murzyn w UK(wielka brytania),zwłaszcza z klasy średniej albo tym bardziej wyższej powiedziłby ci że jesteś tzw.białym czarnuchem(white nigger),bo zarabiasz poniżej średniej krajowej w wielkiej brytanii.Poza tym nie dostrzegasz takiego faktu historycznego polegającego na tym że w PRL być może ludzie zarabiali po 20-50$ na miesiąc,ale liczyło się to co mogłeś za taką sume(w złotówkach)kupić w sklepach albo na czarnym rynku?A mogłeś kupić sporo(jeansy odra i inne rzeczy w Modzie Polskiej,niemało wódki,papierosów,artykółów AGD,słodyczy,artykółów spożywczych i wielu innych rzeczy np.telewizorów i to kolorowych?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-16 20:40
Co Ty chcesz udowodnic? Ze wtedy bylo lepiej? Na zarobki nie narzekam. Felewizora na raty kupowac nie musze. A w tych sklepach to zawsze wszystko bylo?
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 20:57 Zmieniony 2014-10-16 21:08
Nie wiem czy wtedy było lepiej,ale za te 20-50$ mogłeś kupić(jeśli nie w normalnym sklepie to w sklepie konsumenckim,albo na czarnym rynku-naprawde sporo,a jeśli miałeś rodzinę np.w RFN albo w USA i przysłali ci powiedzmy 100$ w gotówce,to mogłeś żyć ponad stan przez co najmniej 2 miesiące.Poza tym za sto dolców w pewexie można też było troche fajnych bajerów kupić-mój dziadek w latach 70-tych kupił sobie całą kompletną łazienkę-był pracownikiem DALMORU-więc stać go było na wiele-dziś ma emeryture(w ZUSie!) przynajmniej ok.5 tys. PLN jeśli nie więcej.Co równie o ile nie baardziej ciekawe,mój pradziadek we wczesnych latach 50-tych XX wieku był kierowcą w zakładach mięsnych(nieżle zarabiał i jeszcze miał sporo układów i znajomości w moim mieście i nie tylko tam-chandlował nutriami,warzywami,mięsem i innymi rzeczami i uzbierał tyle kasy-w gotówce!-że postawił sobie całkiem wypasiony jak na tamte czasy dom.Mieszkamy w nim do dziś-cała moja rodzina i miejsca nikomu nie brakuje.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-16 21:07 Zmieniony 2014-10-16 21:11
Żyłeś w tych czasach, że tak pierd....?
Ja żyłem i zarabiałem i za wypłatę kupiłem właśnie jeansy - wydałem całą swoją wypłatę - taki był wówczas przelicznik.
Auto? Marzenie.
Na malucha trzeba było robić przedpłaty i czekać po 10 lat.
Telefon - czas oczekiwania 10 lat.
Papier toaletowy - jeśli oddałeś makulaturę.
Chleb - trzeba było stać od 5 rano gdy sklep byl otwierany o 7:00
Mięso - wydzielane na kartki
Cukier - na kartki
Paliwo - na kartki i do tego stało się po 2-3 dni w kolejce
Meble - tylo w Kawarii i to po znajomości
Telewizor kolorowy - tylko po znajomości i tylko w pewex'ie, albo w baltonie - wiesz co to pewex czy baltona?
Paszport - tylko jeśli miałeś zaproszenie - no chyba, że do krajów socjalistycznych.
Można było by tak jeszcze wiele wymieniać.

Co do murzynów - nie porównuj tu WB - za ile pracują u nas ukraińcy czy rosjanie? Oni też pracują poniżej średniej krajowej - między innymi przez nich masz problem ze znalezieniem miejsca pracy - i dla nich tu jest aktualnie zachód.

Nie masz pojęcia o czym piszesz więc się zamknij.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-16 21:12 Zmieniony 2014-10-16 21:28
Przeczytaj Gollum mój poprzedni komentarz-poprawiłem go nieco-ten nad twoim o kartkach,chlebie i paszporcie.OK,masz racje,nie wszsytko było dobre,ale w jednym z moich nast epnych postów napisze nieco o grabierzy majątku państwowego odziedzczonego przez III RP po PRL.Poza tym masz sporo racji z tymi układami i znajomościami,żeby coś dostać trzeba było mieć czasem układy,fakt,ale to co zrobili solidaruchy z majątkiem po PRL woła o pomstę do nieba.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 07:09
Nie ma się czym chwalić.
Post twój jest tylko dowodem na to, że był to system (czas) dla kombinatorów. Kto kombinował opływał w dostatek.
Jedyna dobra strona komunizmu (tu się narażę co najmniej jednej osobie) to, że trzymał kościół w ryzach (napisać chciałem inaczej, ale nie chcę wywolywać niepotrzebnej lawiny zarzutów)

Komuna niczym się nie różniła jeśli chodzi o władzę - tak samo ludzie na stanowiskach, w rządzie opływali we wszystko a my na dole klepaliśmy biedę
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 07:36
A teraz coś z innej beczki-cży wiecie że ludzie min.z byłej solidarnosci po 1989 roku rozkradli i sprzedali za grosze po zaniżonych cenach cały majątek państwowy pozostały po PRL?Według zachodnich ekonomistów majątek państwowy po PRL był wart co najmniej około 50 mld USD?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 07:45 Zmieniony 2014-10-17 07:49
A czy wiesz jakie długi zaciągnął Edward Gierek nie zamierzając ich spłacić?
Do 1970 roku dług wynosił 200 mln USD, na koniec roku 1971 po objęciu władzy przez E. Gierka dług wzrósł do 1.1 mld USD, a na zakończenie kadencji (po 10 latach) zadłużenie wzrosło zaledwie do 24,1 mld USD.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 08:10
Wchodzimy w przepychanki, które nic nie wnoszą. Zadłużał Gierek, zadłużały też w dużym stopniu rządy III RP. Faktem jest, że czerwonym po zmianie ustroju krzywda się nie stała - znaczna ich część uwłaszczyła się na państwowym majątku. Nie zmienia to faktu, że dzisiejsza sytuacja i obecny ustrój przy wszystkich swoich wadach ma jedną gigantyczną zaletę - możesz wszystko jeśli jesteś pracowity i masz łeb na karku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-10-17 08:14

>możesz wszystko jeśli jesteś pracowity i masz łeb na karku<


Czyli Młody87 ma problem, bo powiedział, że jest leniwy. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 08:25
Nie chodzi tu o przepychanki - próbuję uświadomić/sprostować młodego że komuna nie jest tak różowa i cudowna jak sobie to wyobraził/wyczytał.

Tak jak i w komunie tak i teraz bez układów jest się zwykłym szarym ludkiem.

Oczywiście można wiele osiągnąć bez układów ciężką pracą, ale młodemu to nie grozi :D - jak to już wyżej Lidka napisała ;-)

Cześć Liduś (motylku)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 08:31
Akurat lenistwo dyskwalifikuje możliwość osiągnięcia sukcesu. Chyba, że masz znajomości jak przodkowie Młodego:)
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 08:47
Jestem leniwy ale to jedna z cech mojego charakteru i nie ma na to rady.Poza tym może i mam symbolike komunistyczną w avatarze,ale w rzeczywistości jestem zwolennikiem Janusza Korwina-Mikke oraz jego formacji-Kongresu Nowej Prawicy.Poza tym wszystkie rządy III RP zadłużyły polske bardziej niż rządy w latach 1944-1989.Obecnie dług polski wynosi ok.kilkaset miliardów USD,z czego większość jest przejadana przez partyjniaków wszystkich partii poza Kongresem Nowej Prawicy i innych wszelkiej maści urzędasów.Dlatego głosuje na partie JKM-ponieważ on chce zlikwidować koryto a nie zmenić świnie przy korycie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 08:51
Tak tak - a świstak siedzi i zawija sreberka...
Partia Korwin'a nie jest przy korycie? Gdzie w takim razie jest?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 17:32
Bajkowy: ten świstak pasuje na zakończenie dyskusji :-) :-)
Czemu moje posty wyświetla na końcu? Tak jakoś głupio to wygląda :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-10-17 08:51

>.Dlatego głosuje na partie JKM-ponieważ on chce <


Od początku to podejrzewałam. A wiesz po czym? Po słowach za jakie JKM został ukarany przez UE.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 09:14
Poglądy które głosisz mają się nijak do programu JKM, którego nawiasem mówiąc bardzo cenię za tępienie lewactwa.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 10:18 Zmieniony 2014-10-17 10:23
Wolałbym sam zarządzać swoimi finansami,a nie żeby robił to ZUS zabierając ponad połowe moich pieniędzy.Jeśli państwową służbe zdrowia zastąpiła by prywantna ot sma bym decydował gdzie się leczyć,w jakich funduszach odkładać na emeryture.Poza tym akurat w chinach i na białorusi połączenie socjalizmu z wolnym rynkiem spraedziło się troche lepiej lub troche gorzej,ale z lepszym skutkiem niż miałoby to miejsce w polsce.JKM zna mentalność polaków lepiej niż wszyscy inni politycy i eksperci więc myśle że wie co mówi.A co do komunistycznej symboliki na moim profilu-taki mam po poprostu gust.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 10:23
Chwalisz komunę i mówisz, że jesteś za JKM. On by Cię za to zabił:) ZUS zabiera Twoje pieniądze? A ile zarabiasz. Prywatna służba zdrowia jest ok, tylko ciekawe ile by wynosiła składka dla ON, szczególnie tych neurologicznych.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 10:36
Trudno powiedzieć ile dokładnie wynosiłaby składka,ale jeżeli zlikwidowano by przymus ubezpieczania się w ZUSIE itd.to miałbym więcej pieniędzy i stać byłoby mnie na dużo więcej niż teraz.Poza tym w prawdziwie wolnym rynku panuje konkurencja,więc powstałyby różne placówki medyczne-tańsze i droższe.Tak wić myśle że w takim układzie wszystkich pracujących byłoby stać na leczenie,prywatne emerytury i inne rzeczy(np.ubrania,elektronika itp,itd.)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-10-17 10:34
Gamoniu, to w takim razie nie masz się zupełnie o co martwić - nie będziesz miał czym "zarządzać", ponieważ nigdy nie będziesz miał żadnych własnych finansów:) Przecież już ustaliliśmy, że lenie i abnegaci nie znajdą żadnego płatnego zajęcia, bo im się nie chce. To i problem "inwestowania" masz z głowy:)

Jakim prawem natomiast OCENIASZ i OSĄDZASZ kogokolwiek z czasów Solidarności (mówię o prawdziwej Solidarności)????????? Do pięt nie dorastasz najgorszemu złodziejowi z tamtych czasów...
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 10:45
Co masz na myśli mówiąc o prawdziwej solidarności?Dla mnie Wałęsa był figurantem SB,potrzebym na wypadek fermentów społecznych,oraz w razie czego kontrolowanych przemian ekonomicznych,a nawet politycznych.Zresztą cała wierchuszka i solidaruchy niższego szczebla to figuranci SB.III RP to pańsrwo założone i kontrolowane przez generała Kiszczaka i jeho tajne służby które mu podlegały.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 11:09
Zdenerwowałeś blue, a to naprawdę sztuka:) Zrozum dziecko, że ze swoim stanem zdrowia Twoja składka u prywaciarza byłaby dużo wyższa niż (nie)opłacana dziś przez Ciebie.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 11:16 Zmieniony 2014-10-17 11:22
Naprawde tak uważasz?Ja myśle że miałbym wybór(w prawdziwym wolnym rynku) i płaciłbym może nawet i najtańszą składkę w najtańszych placówkach medycznych,a wrazie czego poszukałbym p r y w a t n y c h fundacji i inicjatyw społecznych których w takich warunkach( likwidacja podatku dochodowego i wielu innych podatków i barier biurokratycznych)powstałoby znacznie więcej,ponieważ znaczna większość społeczeństwa uważa że należy pomagać niepełnosprawnym,biednym,chorym,wykluczonym itd.Ludzie potrafią samodzielnie myśleć i organizować się,tzebs tylko uczyć w szkołach samodzielnego myślenia i samodzielnego decydowania o sobie(zasada:każdy jest kowalem własnego losu) i przestać traktować ich jak niewolników.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 11:29
Zgadzam się z tym, że należy znieść przymus odprowadzania składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. Pisałem o tym dwa miesiące temu w "Rzeczpospolitej". Pisze o konkurencji, ok ona co do zasady powoduje spadek cen. Jednak ma on swoją dolną granicę. Pytanie czy byłaby ona na poziomie Twoich możliwości finansowych. Po raz kolejny odwołujesz się do tego, że ktoś ma Ci pomóc. Jak się ma to do tego, że JKM postuluje aby każdy był kowalem swojego losu? Skąd pewność, że nastąpiłby wysyp organizacji pomagających? W ustroju JKM należy jednak poświęcić więcej czasu na pracę, stąd będzie go mniej na filantropię.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 11:37
Cęściowo masz racje,ale pracą mają zajmować się głównie mężczyżni,a kobiety dziećmi,domem,a np.żony prywatnych przedsiębiorców mogłyby zająć się np.prowadzeniem takich fundacji,inicjatyw oddolnych itd.Poza tym jeszcze ważne jest to że ludzie powinni mieć dzieci(jak najwięcej)po to aby jak najlepiej je wychować,wykształcić by pomogły ludziom na starość w ich czasem trudnym życiu.W ten właśnie sposób kształtują się więzi rodzinne.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 11:45
Oj Młody, jesteś jeszcze młody:)
JKM nigdzie nie powiedział, że kobiety mają siedzieć w domu, a już na pewno nie chce przypisywać kobiecie roli pracownicy w NGO, według JKM każdy ma robić co chce i nie ma tu nic do tego to, że wskazuje na pewne ukierunkowania biologiczne. Usilnie szukasz kogoś kto ma Ci pomóc, teraz padło na dzieci, znasz już ich matkę?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 12:22
Czas ludzie zakończyć ten wątek.
Dyskusja tutaj jest zupełnie bez sensu.
Skacze nierób pierd.... po tematach jak mucha po gównie prowokując i obrażając.

Qrwa - składki będzisz płacił - za co skoro nie pracujesz - to na ciebie zabierają moje składki pieprzony nierobie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 12:31
Nie obrażaj.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-10-17 13:23

>Czas ludzie zakończyć ten wątek


Lepiej późno niż.... później :-)
Pisałem o tym już na samym początku "popisów" nieroba, lenia i prowokatora ale Wy chcieliście mu pomóc (Lidian i kilkoro innych), wytłumaczyć że nie ma racji.
A on co? Dalej twierdzi, że:
z powodu "cechy charakteru" tj. lenistwa nie może pracować,
z powodu "zainteresowania" historią bezcześci Flagę Narodową,
z powodu "zamiłowania" do systemów totalitarnych wychwala Chiny, Białoruś dawny Związek Sowiecki,
z powodu .. itd. itp.
Oczekuje dojścia do władzy Korwina Mikke, który "stworzy" kraj mlekiem i miodem płynący a nierobom, leniom i innym "młodym" stworzy fundacje wspomagające tych ............
NIE KARMCIE TROLLA swoim zainteresowaniem jego "przemyśleniami"
Lepiej pogadajcie o d. Maryni :-)
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 13:46 Zmieniony 2014-10-17 14:00
Już niżej pisałem że mam rente z tytułu niezdloności do pracy i znaczny stopień niepełnosprawności!!!Poza tym lenistwo to cecha mojego charakteru,a nie przeszkoda w pracy.Poza tym Białoruś nie jest państwem totalitarnym,a ZSRR był totalitarny w latach 1918-1956.Oprócz tego,Ja nie bezczeszcze flagi narodowej polski,Ja tą flage znalazłem na serwisie internetowym poświęconemu historii alternatywnej-i na tej grafice która przedstawia mój awatar ta gwiazda była już kiedy znajdowała sie ona jeszcze na tymże serwisie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 14:17
Czyli to, że lenistwo jest cechą charakteru oznacza, że nie jest przeszkodą w pracy? Masz rację, nie idź na studia, przynajmniej nie na takie gdzie jest do zaliczenia logika.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-17 14:55
Tej z tyłeczkiem jędrnym jak dojrzała brzoskwinia?
Jestem ZA
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-17 11:31

>ponieważ znaczna większość społeczeństwa uważa że należy pomagać niepełnosprawnym,biednym,chorym,wykluczonym itd.<


Jednak nie leniom więc musiałbyś sobie na te składki zapracować.

Co do popieranego przez Ciebie JKM, słyszałeś co mówi o ON?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 11:37
Akurat nic złego nie powiedział, tylko trzeba to czytać w kontekście.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-17 11:41
A "kobiety do garów", to też źle przeczytałam??????????

A Młody to powtarza. :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 11:45
Młody myli się co chwila.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (Strona 2) (226126 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill