www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (Strona 3) (226141 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 12:46
A propos garów:
Wiesz dlaczego kobiety mają krótkie stopy?
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 12:51
Nie,nie wiem i nie obrażaj mnie!Poza tym jestem na rencie socjalnej z powodu niezdolności do pracy(mmam chalucynoze organiczną).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 13:03
To ty obrażasz wszystkich wokół wypisując te dyrdymały.
Skoro nie możesz pracować (stopień masz umiarkowany więc nie jest tragidznie) to znaczy, że dostajesz nasze pieniądze, to my - również iwalidzi, nawet ze znacznym stopniem niepełnosprawności (ruchowi, niewidomi) - pracujemy na ciebie więc odpuść sobie to narzekanie na ustrój jaki mamy bo gdyby każdy płacił jedynie na swoje konto  niemiałbyś ani złotówki.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 13:17 Zmieniony 2014-10-17 13:27
Nie uważasz że powstałyby być może także fundusze o szerszym niż indywidualny zasięgu?Na przykład Pomorski albo Kaszubski Fundusz Ubezpieczeń Społecznych,albo może Mazowiecka Kasa Ubezpieczeń Socjalnych??Poza tym stopień lekki miałem dawno,a teraz z powodu choroby mam stopień niepełnosprawności znaczny.Poza tym nikogo nie obrażam moim awatarem,taki jest mój gust.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-10-17 13:56

> Poza tym nikogo nie obrażam moim awatarem,taki jest mój gust.


To ci powiem, że mnie obrażasz. Nie godzę się na bezczeszczenie flagi polskiej przez wątpliwej konduity forumowicza i przez nikogo! Poglądy Twoje mnie nie obchodzą, masz do nich prawo, ale masz OBOWIĄZEK przestrzegać prawa polskiego!!!! Niezależnie skąd jesteś i kogo bardziej kochasz niż własny kraj.
I mam prawo tak mówić, bo moi dziadkowie walczyli o niepodległą Polskę w Powstaniu Wielkopolskim, walczyli w wojnie 1920 r., walczyli na froncie 1939!!! I w imię tych tradycji każde znieważenie polskiej flagi jest dla mnie i dla ich pamięci obrazą!
O poglądach , powtarzam, nie dyskutuję, bo ich poziom jest według mnie nawet niegodny uwagi, choć każdy prawnik pewnie, jakby chciał, może Ci się przyczepić za pochwałę TOTALITARYZMU w postach kosztem Polski. Więc przemyśl, co robisz, bo jeśli jesteś młody, to wiele nauki przed Tobą. Myślisz, że odkrywasz w wielu przypadkach Amerykę? My wiele z tych rzeczy wiemy, ale wiemy też kilka innych rzeczy, które Tobie ktoś wyprał z mózgu, albo nie douczył i jesteś jak dobrze nagrana płyta, by nie powiedzieć papuga. Ona też powtarza bez kontekstu, jak leci po właścicielach.
Tyle.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 14:37 Zmieniony 2014-10-17 14:56
Jak to możliwe że obrażam Ciebie?Przecież to nie ty walczyłaś w powstaniu wielkopolskim,wojnie 1920r.,czy w kampani wrześniowej,ale twoi dziadkowie którzy już dawno wąchają kwiatki od spodu.Poza tym ja nie pochwalam żadnego totalitaryzmu-ja tylko przytaczam fakty historyczne i dotyczące czasu terażniejszego-z życia rodziny,wiedzy ogólnej i geopolityki.W taki sposób co do tychże wojen mógłbym obrazić twoich dziadków a nie Ciebie.Może najwyrażniej brakuje ci dystansu do siebie,wydarzeń i innych rzeczy
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 15:20
A poza tym-wy nie lubicie żadnych flag państwowych(prawdziwych,albo fikcyjnych)?Ja lubię flage Albanii,ZSRR,III Rzeszy,fikcyjne Falgi Polskiej i Niemieckiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej oraz inne(także flagi autentycznych republik ZSRR)oraz flage i symbole SS.A wy?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 15:32
A my nie:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 18:23
Tak ogólnie zgadzam się zw-zetką, ale kobieto i politycy nie przestrzegają prawa :-)

>ale masz OBOWIĄZEK przestrzegać prawa polskiego!<


Ty jesteś "jednostką" :-( Nie pasuje? Wnieś pozew :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 14:16
A skąd byłyby wpływy do tych regionalnych Funduszy?
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 14:33
Najpierw przed powstaniem takiego funduszu przeprowadzonoby badanie rynku i sondaże,czy ludzie chcą aby powstały takie regionalne fundusze-a potem-jeśliby chcieli tego-zaczętoby pobierać składki od mieszkańców regionu,albo też np.wśród określonych grup zawodowychnp.górników,kierowców zawodowych,taksówkarzy,rzemieślników itd.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 14:37
Czyli chcesz po prostu zregionalizować ZUS, nic nowego.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 14:39
Noe do końca,miałyby to być fundusze oparte w całości na prywatnym kapitale(składki członków,darowizny itd.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 14:42
Jakie znowu darowizny? Odczep Ty się od tego i weź za robotę. Już teraz grupy zawodowe mogą sobie tworzyć fundusze wspólne. Ameryki nie odkrywasz.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 14:44
Może i ameryki nie odkrywam,ale mogłem przecierz o czymś nie wiedzieć
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 14:45
Pewnie, że mogłeś. Nikt nie jest nieomylny. Dlatego Cię informuję co i raz:)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 14:51

>powstałyby być może także fundusze<


Odpowiem tak:
Gdyby babcia stała do góry nogami to by byla skarbonką.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 14:54
Oczywiście że nie ma pewności co do tego że na pewno powstały by takie fundusze,ale skoro powstały banki spółdzielcze,to dlaczego nie miałyby powstać takie fundusze?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 18:16
Mnie awatar Młody_87 nie obraża! :-)
Jak kogoś obraża -proszę pozew do Sądu: sprawa przegrana :-)
A czemuż to, a czemuż? Ano temu, że na dowód przynoszę wycieraczkę do butów w kolorach: biało-czerwonych (chyba flaga?).
Poza tym czytałam to co wkleił bajkowy - śliska  sprawa - ilu prawników to weźmie? :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 18:24 Zmieniony 2014-10-17 18:38
Na pewno nie byłoby prosto, ale dobry adwokat...
Ten awatar to zupełnie co innego niż wycieraczka o zabarwieniu bialo czerwonym.
Tu ewidentnie jest flaga zgwiazdą komunistyczną (w każdym bądź razie o takim samym kształcie), nie jest to betlejemska bo ta ma 6 rogów, a na awatarze jest 5.
No i podstawowa sprawa - ludek się przyznał, że to flaga i nawet ją nazwał.
I jeszcze jedno - karane jest bezczeszczenie symboli narodowych publicznie. Wycieraczkę masz przed drzwiami, nie obnosisz się z nia po mieście i nagrywasz filmików jak wycierasz buty w wycieraczke o barwach narodowych i nie umieszczasz ich na forach - a tutaj jest publiczne znieważenie symbolu narodowego, nie nakleił sobie na ścianie własnego pokoju tylko upublicznił na ogólnopolskim forum internetowym - upublicznił

No - Joluś, jakie ożywienie - TAK TRZYMAĆ, podoba mi się ;-)
Szkoda, że tylko twoje literki widzę :-(
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 18:46
Bajkowy "bałamucie" :-) pisałam, że staram się nie rozmawiać o polityce :-( wciąga i wkurza...ją... :-)

Na awatarze nie widać, że to "flaga" ;-) Problem, że młody się przyznał no i dupa :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 18:58
O to, to, to... :D
Czujesz jak w żyłach płynie krew?
To życie :D
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 19:00
Bajko ty moja.. jesteś za sprytny ;-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-17 19:33
Eee tam - czasem mi się uda.
Pozdrówka serdeczne - polityczne :D
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 18:09

>Wiesz dlaczego kobiety mają krótkie stopy<
>Nie,nie wiem i nie obrażaj mnie!<


Czyli co? Jesteś kobietą? :-(0
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 14:13
Żeby mieć bliżej do zlewu:)
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 14:43
Co konkretnie masz na myśli??
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 17:56
Trudno, włączyłam się na koniec, czytam i piszę kolejno:

>Jakim prawem natomiast OCENIASZ i OSĄDZASZ kogokolwiek z czasów Solidarności (mówię o prawdziwej Solidarności)????????? Do pięt nie dorastasz najgorszemu złodziejowi z< >tamtych czasów... <


Młody... zgadzam się z tym co napisała bluengel. Zrozum słowa: "...prawdziwa Solidarność".
Masz (jak piszesz) dopiero 27 lat, awatar nie zrobił na mnie wrażenia, to tylko dwa kolory i gwiazdka (może betlejemska?);-)
Ktoś Ci nagadał, że jesteś "leniem", poczekaj, zacznij gdzieś pracować, pogadaj z żywymi ludźmi. Nie patrz na wysokość wynagrodzenia. Kontakt z żywymi w tym z pamiętającymi tamte czasy pozwoli Ci zweryfikować to co przyjąłeś jako swoje poglądy. Twoje twierdzenia wzajemnie się wykluczają - brak buzi smutku (taka :-( za mocna)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 17:38

>na białorusi połączenie socjalizmu z wolnym rynkiem spraedziło się troche lepiej lub troche gorzej,ale z lepszym skutkiem niż miałoby to miejsce w polsce<


Powiedz to Białorusinowi i nadstaw buźkę ;-)
(do Młodego)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 17:28
Rogal 160 trafiłeś w środek tarczy. Masz rację. Dodam tylko, że ten "łeb na karku" w wielu przypadkach oznacza: "mendowatość", "układziki" i "ustawianie się z wiatrem" :-(

Tak na marginesie: "solidaruchy" ma zabarwienie emocjonalne :-)

Masz trochę racji (wiedzy) Młody: chyba wszyscy wiedzą, że Wałęsa to była kukiełka?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 17:33
To tez sa pewnego rodzaju umiejetnosci.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 17:39
Fakt :-) rogal160
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 17:17
Młody, Ty taki młody nie jesteś :-) jak pamiętasz "dżingsy" Odra. Tyle, że to była straszna wiocha i "trza było do cinkciarza po many" :-)
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 17:44 Zmieniony 2014-10-17 17:49
Na początku(chyba w pierwszej połowie lat 70-tych)faktycznie te jeansy były kiepskie,ale póżniej ich jakośc ponoć była lepsza-mama mi mówiła-A urodziłem sie 16.03.1987-mam 27 lat.Poza tym Jola ty też masz układy rodzinne i towarzysko-biznesowe,bo bez tego nie zostałabyś prawniczką.Poza tym,jeśli iluminatom uda  się strącić Łukaszenkę z tronu-to wtedy młodzi białorusini tak jak wielu młodych polaków-rozjadą sie po świecie w poszukiwaniu pracy.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-10-17 18:31
Młody_87 napisał:

>A teraz coś z innej beczki-cży wiecie że ludzie min.z byłej solidarnosci po 1989 roku rozkradli i sprzedali za grosze po zaniżonych cenach cały majątek państwowy pozostały po PRL?Według zachodnich ekonomistów majątek państwowy po PRL był wart co najmniej około 50 mld USD?


Czy ktoś wie, jak likwidowano zakłady przemysłowe po 1989 roku? Jeżeli nie, to posłuchajcie.(kliknij)
Czy wiecie jakich mamy przyjaciół? Jeżeli nie, to posłuchajcie.(kliknij)
Czy wiecie, jak sprzedano nasze banki? Jeżeli nie, to posłuchajcie.(kliknij)
I jeszcze jedno. Media i politycy stale wspominają o Katyniu, a dlaczego nie mówi się o innych zbrodniach? Nie wiecie o jakich, to posłuchajcie.(kliknij)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 18:40

>wtedy młodzi białorusini tak jak wielu młodych polaków-rozjadą sie po świecie w poszukiwaniu pracy<


Informuję Cię! Oni już się rozjechali (bo musieli) :-(

>Jola ty też masz układy rodzinne i towarzysko-biznesowe,bo bez tego nie zostałabyś prawniczką<


I tu się mylisz słonko :-) Trochę wysiłku to kosztowało ale....

Pozdrawiam, czytaj, ucz się, rozmawiaj z żywymi ludźmi - jesteś jeszcze młody :-) Zapomnij o tym, że ktoś Ci powiedział o "lenistwie" - nie ma czegoś takiego :-)
Mnie nie chciało się uczyć: matematyczka pow."...jesteś bardzo zdolna ale leń". Matematyki i innych ścisłych nie znoszę, ale prawo to też jak matematyka ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 18:43
Powiedziałbym, że nawet gorzej bo matematyke nauczysz się/zrozumiesz raz i jest, a prawo trzeba uczyć się na bieżąco.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 18:50
:-) :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 18:59
Skoro bylo tak fajnie to dlaczego Polacy ludzie z zachodu do tego dobrobytu nie emigrowali?
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 19:09 Zmieniony 2014-10-17 19:19
Nie wiem,ale żeby dostać białoruskie obywatelstwo to chyba trzeba urodzić się albo w byłym ZSRR albo na białorusi,inaczej raczej trzebe długo sie starać o obywatelstwo białorusi.A poza tym-chodzi ci  o Polaków którzy wyemigrowali  np.do Niemiec albo anglii?A jak ma sie sprawa z obywatelstwem chin,nie wiem.Poza tym,moge sie mylić,ale mam wrażenie że polskie i zachodnie media  stosują blokade informacujną na temat białorusi i chin,po to żeby ludzie w UE nie dowiedzieli sie że można dobrze żyć na wschód od Polski,Słowacji,Litwy itd.,albo w azji płd-wsch.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-10-17 19:59
Zamiast rozważać gdzie można dobrze żyć, zastanówcie się, dlaczego nie jest to możliwe w Polsce.
Whirlpool i Indesit już razem. Co teraz z polskimi fabrykami?
To jest to, o co walczyli robotnicy. Pracować, pracować i tylko pracować, aby żyło się lepiej i dostatniej. Tylko komu?
Sześciodniowy tydzień pracy? "Zatrudnieni zarobią więcej"
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 20:15
Zaczyna się narzekactwo.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 20:40
[usunięte]
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 20:41
No to mnie obraziles.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 20:47
To co miałeś na myśli mówiąc że trzeba mieć głowe na karku rzeby coś osiągnąć-więcej niż przeciętny kowalski?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-17 20:50
Byc madrym, inteligentnym czlowiekiem.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 21:02
Jak myślicie,czy Adolf Hitler wiedział o holokauście,obozach koncentracyjnych,obozach zagłady i o tym co sie tam naprawde działo?Czy może holokaust był tylko dziełem Heinricha Himmlera,szefa całego SS,ministra spraw wewnętrznych i komisarza ds.umacniania narodowości niemieckiej?Czy waszym zdaniem himmler mógł nie mówić nic hitleroei o tych obozach i o tym co się tam działo?Wiadomo że już w 1939 roku himmler próbował pozbawić hitlera władzy  przy użyciu bomby w piwiarni w której hitler miał przemawiać?Co o tym wszystkim sądzicie?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-17 21:04
Powtórzę to co już napisałem.
Zacznij leczyć się na nogi bo na głowę już za późno.

Obraziłeś już wszystkich - wypada stąd gnojku.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-17 21:23 Zmieniony 2014-10-17 21:25
Niby czym?Czyżby moja wypowiedż na tematHitlera,obozów i holokaustu obraziła kogokolwiek?Tak jak już napisałem wcześniej-niekt orym brak dystansu do rzeczywistości.Poza tym prawie wszystkie ofiary (żyjące)holokaustu umarły a my należymy do innych pokoleń.Tak więc jeśli ktoś powinien sie leczyć,to na pewno nie jeatem to ja.poza tym Gollum,skąd wiesz że obraziłem wszystkich użytkowników tego forum?Chyba masz poważniejsze problemy ze sobą i swoimi emocjami,bo ja nikogo nie obrażam-jeśli komuś mój awatar sie nie podoba,tonie musi wchodzić na moje wątki.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-10-18 14:10
Młody! Nadal piszesz bzdury.
Dawno temu oglądałem film "Moskwa nad rzeką Hudson" pokazano tam m.in. wycieczkę Rosjan, którzy wpadli do marketu jak szarańcza i kupowali wszystko "jak leci".
W grupie był również "uświadamiacz polityczny", który tłumaczył "anomalie" amerykańskie i dostęp do wszelkich dóbr (dobrze zaopatrzone sklepy) w USA a totalne braki wszystkiego w ZSRR i KDL (wyjaśniam młodemu ten skrót - Kraje Demokracji Ludowej :-)) tłumaczył tak:
-U nas (ZSRR, KDL) społeczeństwo jest bogate i stać ich na wykupienie tego co jest w sklepach, natomiast na "zgniłym Zachodzie" ludzie są biedni i mało kupują - stąd wszystko leży w sklepach.
Młody próbuje lansować taką propagandę :-)
A jeśli chodzi o:

>żeby dostać białoruskie obywatelstwo to chyba trzeba urodzić się albo w byłym ZSRR albo na białorusi


to był kiedyś taki dowcip:
Znana gwiazda Hollywood uwiodła Breżniewa. Będąc w Moskwie w jego łóżku spytała czy może mieć jedną, jedyną prośbę. Breżniew zgodził się, wtedy ona poprosiła żeby wydał Rosjanom paszporty i nie sprzeciwiał się ich wyjazdom na Zachód. Na to Breżniew odpowiedział:
-Wot trzpiotka, chotiełaby cztoby my sami ostali w Rosiji!:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (Strona 3) (226141 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill