www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Czy da się zrezygnować z orzeczenia o niepełnosprawności? (6126 - wyświetleń)
- Autor justynan9 Dodany 2014-10-16 11:42
Witam!

Od 2002 r. do 30.09.2014 r. pobierałam rentę ZUS z tytułu niezdolności do pracy, ale lekarz orzecznik ZUS zadecydował na komisji, że jestem teraz zdolna do pracy. Odwołałam się od decyzji i kolejna komisja stwierdziła, że jestem zdolna do pracy. Kilka lat temu byłam w tej samej sytuacji i wygrałam z ZUSem sprawę w sądzie apelacyjnym, więc teraz również będę o rentę walczyć, ale nie o tym mowa :-)

Ponieważ nie mam już ww. renty, poszłam do Urzędu Pracy, aby zarejestrować się na bezobociu. Został mi przyznany zasiłek na 6 miesięcy i zostałam poinformowana, że mam się zgłosić za tydzien po ofertę pracy. Wczoraj poszłam na umówiony termin i dowiedziałam się, że zostałam wykreślona z listy i nie otrzymam zasiłku. Wszystko dlatego, że posiadam orzeczenie od Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Mam stopień umiarkowany, ale na orzeczeniu jest napisane, że jestem niezdolna do pracy.

Chciałam zapytać, czy mogę w jakiś sposób z tego orzeczenia zrezygnować?

Nie chodzi mi nawet o te pieniążki z Urzędu Pracy, ale o to, że od listopada nie będę posiadała ubezpieczenia. Moje leki są drogie (normalnie miałam zniżkę)  i nie mogę również zaniechać wizyt u lekarzy.

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam czytających i proszę o pomoc :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-10-16 12:00
Hm.
Ja jednak proponuję, abyś sama przeczytała jeszcze ze dwa razy własnego posta.
Bo albo coś niejasno napisałaś albo masz zupełnie wykluczające się ze sobą oczekiwania....

Czy naprawdę chcesz "walczyć" o rentę jednocześnie rezygnując z orzeczenia o niepełnosprawności...?
Nadrzędny - Autor justynan9 Dodany 2014-10-16 12:05
Chcę walczyć o rentę z ZUS. Orzeczenie mam z Powiatowego Zespołu do Orzekania. Jeśli nie zarejestruję się na bezrobocie, nie będę miała ubezpieczenia, co przy moim schorzeniu jest nie do przyjęcia. Nie mogę zostać na okres ponad roku (bo tyle czekałam poprzednio na spawę sądową z ZUSem) bez ubezpieczenia. Myślę, że mój post jest jasny.
Do tego żaden lekarz medycyny pracy nie podpisze mi zdolności, a zatem nikt mnie nie zatrudni.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-17 19:29

>nie otrzymam zasiłku. Wszystko dlatego, że posiadam orzeczenie od Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Mam stopień umiarkowany, ale na orzeczeniu< >jest napisane, że jestem niezdolna do pracy.<


Z tego co piszesz wynika, że pobierasz lub złożyłaś wniosek o zasiłek stały z MOPS. Jeśli tak jest to wszystko jest o.k. Na zasiłku stałym jesteś ubezpieczona -leki wykupujesz zgodnie z receptą :-) itp.

Post tak jakoś świadczy, że masz jakąś pretensję do P.Z. ds.O. o niepełnosprawności :-( To po jaką... złożyłaś tam wniosek?! :-(
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-10-19 16:12
I to właśnie miałam na myśli...
Jak, kobieto, chcesz mieć rencinę nie posiadając orzeczenia (czyjegokolwiek) o niepełnosprawności...?
Rencina rządzi się swoimi prawami i nie wiem, czy byłoby właściwe, gdyby sam zainteresowany/a mógł ją włączać lub wyłączać, kiedy mu to pasuje. Chyba nie o to chodzi, skoro jednak wszystko opiera się na publicznych środkach...

Albo jesteś niepełnosprawna i orzeczenie nie stanowi oczywistej przeszkody albo idziesz do pracy (wpis o niezdolności w orzeczeniu temu nie przeszkadza) na czas wyjaśnienia sprawy z rentą. Możliwość zarejestrowania się w UP na okoliczność tylko ubezpieczenia to jednak patologia i ma uzasadnienie tylko w skrajnych wypadkach. Twój raczej taki nie jest skoro orzeczono zdolność do pracy z tytułu stanu zdrowia.

Nie, Twój post (autorki wątku) nie jest oczywisty, bo oczekujesz nieistniejącej, tylko Ciebie satysfakcjonującej odpowiedzi.

Ułatwię Ci: zasadniczo, nie forum jest miejscem na takie roszczenia. Idź tam, gdzie orzeczenie Ci wydano - tylko ten sam organ ma prawo je odwołać, przedłużyć lub podważyć. Powiedz, że już jesteś zdrowa i Ci ono niepotrzebne:) A później idź do ZUS i "walcz" o przywrócenie renciny (chociaż jesteś zdrowa - co potwierdzisz przecież ewentualnie w PCPRze).
Aha, mogą Ci nie przyznać też niczego - BO TAKIE POSTĘPOWANIE MOŻE WYDAĆ SIĘ WĄTPLIWE. Ale Twój wybór.
Nadrzędny - Autor adania Dodany 2014-10-19 19:11
bluengel,dlaczego Ty wszystkich w ten sposób traktujesz? Bardzo niegrzecznie. Jeżeli ktoś o coś pyta, to może chce porozmawiać na ten temat. Ty czytaj posty innych ze zrozumieniem, bo niewłaściwie interpretujesz ich treść. Czytając Twoje wypowiedzi, nie spotkałam się z życzliwością do rozmówcy. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia na dane tematy, to lepiej się nie wypowiadaj. Traktowanie innych z góry i złośliwie jest nie na miejscu.
Nadrzędny Autor infino Dodany 2014-10-20 09:33
Da się, po prostu nie przedłużasz i tyle (a zwykle dają czasowe).
Nadrzędny - Autor jogas Dodany 2014-10-22 15:33
Witam,
Ja mam trochę inny problem. Mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności od 2 lat. Pracowałem w branży IT. Przyszło mi zmienić pracę, na pierwszej rozmowie nie wspomniałem o tym ze mam takie orzeczenie. Pracodawca oceniając moje kompetencje zdecydował się mnie zatrudnić jednak przed podpisaniem umowy wypełniłem formularze (standardowe z danymi osobowymi ) w którym to było określone czy jestem niepełnosprawny. Pracodawca po tym zdecydował ze mnie nie zatrudni bo nigdy kogoś takiego nie mieli (korporacyjna firma IT).
Moje pytanie brzmi czy można "ukryć" takie orzeczenie? czy i tak ono "wyjdzie na kodach w ZUS"- jak mi znajoma powiedziała.
Pozdrówki
Nadrzędny - Autor rafaka Dodany 2014-10-28 16:00
Właśnie też bym chciał to wiedzieć :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-28 19:55
Chyba powinno się założyć nowy wątek, który rzuca się w oczy.

Chyba ktoś chce zlikwidować orzecznictwo o niezdolności do pracy (poza rentowe).

Jedni stoją w kolejkach, biegają po lekarzach, sądzą się w Sądach bo chcą orzeczenie o niepełnosprawności - najmarniej umiarkowany stopień. Inni po tych przejściach kombinują jak ukryć swoją niepełnosprawność. Kto tu "zwariował"? Co to za forum?!
Jesteś zdrowy nie kombinuj i pracuj lub nie. Jesteś chory, nie masz renty z różnych przyczyn, staraj się o orzeczenie. Przecież to takie proste!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Czy da się zrezygnować z orzeczenia o niepełnosprawności? (6126 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill