www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (Strona 7) (226138 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-24 21:08
właśnie przeczytałem o tzw.efekcie bazy- jest tam mowa o wzroście wydatków komsumpcyjnych w grudniu i spadku wydatków komsumpcyjnych w stczniu.Chodzi o to że spadek wydatków w styczniu nie musi świadczyć o załamaniu gospodarki lub osłabieniu wzrostu gospodarczego.Może i w odniesiemiu do Niemiec może to być nawet częściowo trafne,ale nie zmienia to jednak faktu
Ze w Chinach wydatki komsumpcyjne są o wiele większe niż w Niemczech,a poza tym Chiny nie mają Euro-waluty obejmującej kraje Europy niezwykle zróżniciwanym poziomie cywilizacyjnym i  ekonomicznym.Według pewnego Niemieckiego ekonomisty żyjęcego w XVIII wieku(nazwiska niestety nie pomnę)Jeśli dwa kraje o różnym stopniu rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego będą integrować się gospodarczo,to skorzysta na tym tylko ten bogatszy kraj-natomiast biedniejszy-straci,wyspecjalizuje sie w biedzie a nie w rozwoju i bogaceniu się.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-24 22:34
Przeczytaj jesCzecraz,
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-24 21:36
Nie da się przemilczec takich bzdur jakie wypisujesz.
Najpierw się przyjrzyj jakimi metodami osiągają taki wzrost gospodarczy.
Tam jest dopiero kapitalizm w czystej postaci - jest wyzysk człowieka przez człowieka - ludzie na dole zapierda....ją za przysłowiowa miske ryżu, nie sprzeciwiają się i chodza do pracy "z ochotą" bo inaczej wylądują na stadionie. Tam ludzie się nie wychylają bo obawiają się o życie własne i swoich bliskich.

Nie narzucasz swoich poglądów? A jak nazwiesz to co właśnie napisałeś - ja nie chce (i inni również) przyjąc FAKTÓW jakie przedstawiasz - faktów wyssanych z YT - propagandy w czystej postaci.

Skończ już pierdolić te frazesy bo narmalnie żygać się chce jak się tego "słucha" - qrwa żyjesz w kraju, który cię karmi, daje ci za darmo kase i jescze Go opluwasz, Kraj i ludzi w nim mieszkających.
Podajesz jakeś fakty z YT nie mając pojęcia co było, a co jest. Chwalisz system za czasów dziadka który to pływał w PLO i gdyby nie kombinował, nie przemycał i nie handlował przemycanym towarem nie dorobiłby się za wypłatę tego co ma - wiem co piszę bo mój ojciec pływał w PŻM i znam kwoty jakie zarabiali - wypłaty były śmiesznie małe. Tak więc powtórzę to co już pisałem - komuna była i jest idealnym systemem dla złodzei i kombinatorów - ci żyli i żyją w dostatku - zwykły szary obywatel nie dorobi się niczego poza garbem.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2014-10-24 22:45
Jednak jeszcze wtrącę przysłowiowe 3 gr.  Gollum ma rację, z jednym wyjątkiem.. w każdym systemie są kombinatorzy i złodzieje..
A co do Chin.. przyjeżdżają do nas, handlują i śpią w namiotach, a i tak mają lepiej jak u siebie.. Taki dobrobyt..
U nas dzieci nie pracują.. a tam nie mają wyjścia.. ani głosu.. ani obrony.
Czy chcesz czy nie, to my szukamy pracy w Niemczech, i dobrze, że jest taka możliwość, bo wiele ludzi dzięki temu żyje na przyzwoitym poziomie.
A g... mnie obchodzi Albania.. czy Chiny.. co prawda ryż lubię .. :-))
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-25 14:09
Może i w chinach zdarzają sie masowe egzekucje,ale tak traktuje się tam kryminalistów, co do reszty(Albania i Jugosławia,białoruś),to jak zamierzasz udowodnić mi Gollum ż mówie nieprawde??Mój dziadek nie pracował w PLO tylko w Dalmorze.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-25 18:42 Zmieniony 2014-10-25 19:10
Tak tak - kryminalistami sa tam ludzie którzy nie chcą tyrać za miske ryżu - również dzieci, kryminalistami są ludzie sprzeciwiający się władzy absolutnej, kryminalistami są rodziny, które nie dostosowują się do obowiązku posiadania nakazanej ilości dzieci - człowieku OBUDŹ się i jak pisałem przestań pierd....

Gubisz się w zeznaniach:
>pływał na oceanicznych statkach<
to są twoje słowa - w polsce oceaniczne rejsy miała flota PLO.

To nie na moje siły- jak pisałem wcześniej - jakie byś nie otrzymał argumenty zawsze wywalisz coś kontra - i na przemian Albania, Białoruś, Jugosławia, Chiny - teraz odpadły bo tam mordują.

Ja również wysiadam z tego "autobusu".
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-25 19:13
A więc Gollum ma troche racji-to jest właśnie patologia ustroju w chinach,z kolei w polsce też mamy patologie-od 25 lat w sejmie i senacie i na stanowiskach min.prezydentów miast zasiadają ci sami ludzie.Często w posce zdarza się nepotyzm-zwłaszcza w sektorze publicznym.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-10-24 22:30
Młody.. :-) ja pasuję.. nie interesuje mnie historia..
pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-25 14:17 Zmieniony 2014-10-25 14:33
Do czego   pasujesz bo nie rozumiem?A co do szukania pracy w Niemczech-z jednej strony może to i dobrze,ale z drugiej niestety-ten ich przyzwoity poziom życia jest często okupiony statusem tzw.białego czarnucha(zbieranie owoców na polach,podcieranie dup byłych nazistów,czyszczenie kibli na dwórcach itd,itp.).Poza tym to że mamy 500 tys.białych czarnuchów w samych tylko niemczech to narodowa tragedia.My na szcz escie w całej rodzinie którą znamy nie mamy białych czarnuchów.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-25 19:12
Tak - wy liżecie dupy "białym czarnuchom" z Białorusi i Chin.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-25 19:16 Zmieniony 2014-10-25 19:19
Tu cię Gollum zaskocze-moi rodzice i dziadek są zwolennikami lumpenliberalnej Partii Oszustów(platformy obywatelskiej),ja natomiast jestem zwolennikiem Janusza Korwina-Mikke i Kongresu Nowej Prawicy.A godła państw(historyczne i obecne)to moje hobby.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-26 11:35
A widzisz sprzecznosc swojej postaey z poglsdami JKM?
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-26 18:48 Zmieniony 2014-10-26 18:56
Już kilkakrotnie wspominałem w tym wątku o tym,że połączenie socjalizmu i wolnego ryku sprawdziło się jedynie tam,gdzie od zawsze ludzie żyli w sysytemach niedemokratycznych,autorytarnych i totalitarnych.Pisałem też o tym że polacy od zawsze żyli w demokracji(plemiennej,szlacheckiej i parlamentarnej),więc dla nich jedynym rozwiązaniem jest prawdziwie wolny rynek(wolność ekonomiczna)ale w połączeniu z rozsądną dyktaturą,ponieważ polacy z natury są awanturnikami którym potrzebna jest polityczna dyktatura ale także całkowita wolność ekonomiczna.Zaś godła państwowe(historyczne i alternatywne podobnie jak i flagi)to moje hobby.Poza tym polacy nie są narodem nadającym się do demokratycznych rządów(co pokazała demokracja szlachecka),dlatego właśnie polakom potrzebny jest dyktator będący swoistym połączeniem Hitlera,Piłsudskiego i Janusza Korwina-Mikkego.Poza tym jestem prawicowcem a nie lewakiem,chociaż mam lewacki awatar.Nie wychwalam socjalizmu a jedynie przytaczam historyczne fakty co do niego,poza tym nie pamiętam socalizmu z własnego życia,więc nie wiem wszystkiego i mogę się mylić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-10-26 19:53
Młody, a oprócz historii jeszcze coś Cię interesuje? Włącz się do innych rozmów. :-)
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-26 19:58
Opocz historii interesuje mnie muzzyka lat 80-tych(italo disco,nowa fala,pun rock i inne)oraz ssame lata 80-te jako takie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-10-26 20:01
Wrzuć do wątków muzycznych kawałki, które najbardziej lubisz. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-27 19:13
Lata osiemdziesiąte to też historia :-)
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-27 23:58
A jeszcze co do historii-Jak myślicie,czy Adolf Hitler wiedział o Holokauście i o tym co działo się w obozach koncentracyjnych i obozach zagłady??
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 07:31
Pierdolenie na życzenie!!!
Wszystko jasne - nie przyszedleś na forum pogadać tylko prowokować - wsadzać kij w mrowisko.
Zmień forum.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-28 12:46
Po konferencji w Wansee która rozpoczęła holokaust w 1943 roku,zmęczony Himmler powiedział do swojego adiutanta:Zrobiłem coś straszengo ale imię Hitlera pozostanie nieskalane.
Można z tego wywnioskować że Himmler nie raczył poinformować Hitlera o tejże konferencji oraz o fakcie samego holokaustu.Himmler był człowiekiem nr.2 w III Rzeszy-miał pod sobą 2 mln żołnierzy,wywiad,kontrwywiad,policje polityczną,oraz był on ministrem spraw wewnętrznych i przejął także kontrole na osadnictwem na wschodzie oraz całą gospodarką III Rzeszy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-10-28 11:10
Młody oczywiście, że nie wiedział!!! Tak jak Ty nie wiesz czy żyjesz.. :-)))
Pozdrowienia naiwniaku..
Kto Ciebie nasłał?? Chodzi o prowokowanie??
Ożywiasz Forum - czy warto tak "podkładać się"
Pewnie tak.. przecież  i tak nikt Cię nie zna :-)))
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-28 12:47 Zmieniony 2014-10-28 12:52
Nie chodzi mi wcale o prowokowanie,ale o fakty historyczne.Poza tym na jakiej podstawie twierdzisz że nie wiem czy żyje??
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-10-28 12:51
Won!
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-28 12:54
Wyluzuj troche.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-10-28 10:57

>Czy Hitler wiedział?.....


Kto wygrał konkurs Eurowizji?
Że JKM wszedł do Parlamentu Europejskiego?
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-28 12:55
Za czasów Hitlera nie organizowano konkursów Eurowizji,poza tym JKM urodził się po wojnie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-28 13:40
Proponuję Młodemu wycieczkę do Oświęcimia, są tam jeszcze takie miejsca gdzie można przyblokować wyjście ;-) i zostawić Go no... tylko na 5 godz. bez dodatkowych "atrakcji".
No cóż Młody, Hitler był marnym malarzem pokojowym, pochodzenie też takie, że na salony się nie nadawał. Znasz podobno historię to wiesz jak to się stało, że doszedł do władzy.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-28 14:16
A po co miałbym jechać do Auschwitz?Istnienie tego obozu nie dowodzi że Hiyler wiedział o holokauście.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-10-28 13:44
Jeśli Twoja inteligencja jest na poziomie poczucia humoru to nie mamy o czym rozmawiać!!
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-10-28 14:15
Moja inteligencja jest w całkowitej normie!
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-10-28 15:09
Jeżeli kogoś interesuje stan badań historycznych na ten temat: http://histmag.org/9553

To tyle.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-10-28 20:05
Wygląda to przekonująco,ale skąd możemy wiedzieć że informacje o wiedzy Hitlera na temat Holokaustu nie została przez kogoś(np.przez bezpieke PRL albo ZSRR)sfabrykowane?Np. po to żeby 
utrudnić Niemcom roszczenia terytorialne wobec Polski,albo  nawet ZSRR?Gdyby Hitler został uniewinniony,wówczas cała odpowiedzialność spadłaby na Himmlera,natomiast gdyby Hitler przeżył wojne,mógłby startować w wyborach na kanclerza RFN.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-10-28 20:09
Ty Młody_87 naprawdę jesteś durny :-(
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-10-28 22:25 Zmieniony 2014-10-28 22:31

> skąd możemy wiedzieć


Mniej więcej z tego samego powodu, z którego wiemy, że świnie nie latają, pomimo, że teoretycznie nikt nie udowodnił, że tak nie jest, bo przecież mogłyby rozwijać skrzydła tylko pod nieobecność ludzi i urządzeń rejestrujących.

Bo jest to, w obliczu danych, nieprawdopodobne. Ale oczywiście o latających świniach też są nawet filmiki na YouTube.

Z mojej strony koniec dyskusji.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-10-29 20:27
Iota :-)) Jesteś WIELKA..   dyskusja.., że nie wiadomo czy to kabaret, czy psychiatryk..
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-10-29 22:25

> dyskusja.., że nie wiadomo czy to kabaret, czy psychiatryk..


Ani taka pierwsza, ani ostatnia w Internecie.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-10-29 21:05
Świnie nie potrafią latać >>>ale...<<<
Nadrzędny - Autor asia025 Dodany 2014-11-01 19:24
> nie została przez kogoś(np.przez bezpieke PRL albo ZSRR)sfabrykowane?

Ty jesstes też przez kogoś sfabrykowany hehehehe:))))))))))
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-01 20:21
Zaczęła się durna dyskusja. Młody 87 zadaje pytania wyglądające na prowokacyjne a cała reszta znęca się nad nim odsądzając od czci i wiary. Jakoś nikt nawet nie próbuje mu odpowiedzieć bo po co, wystarczy go obrazić aby samemu poczuć się lepszym i mądrzejszym. Sądząc po niku młody ma 17 lat, jak widać dla większości dokopać takiemu przeciwnikowi to szczyt sukcesu.
Młody pyta mądrze lub głupio. Każdy kto choć trochę interesuje się historią, ten wie jak bardzo jest zmanipulowana. Osobiście zdążyłem poznać już kilka wersji historii najnowszej. Do każdej wersji przygotowuje się nowe podręczniki spisane przez kolejnych naukowców. Jednym słowem groch z kapustą.
Jeśli młody jesteś faktycznie zainteresowany historią, to szukaj, szukaj szukaj, bardziej koncentruj się na procesach niż faktach. Interesując się III Rzeszą zobaczysz wtedy, że antysemityzm był jednym z mechanizmów spajających ideologie nazistowską. Początkowo Niemcy oskarżali Żydów o bezrobocie i kryzys, później zaczęto oskarżać ich o wybuch II wojny światowej. Tak naprawdę masowa eksterminacja Żydów rozpoczęła się od niemirskiego ataku na Sowiety. Niemcy uważali, że do tego zostali sprowokowani przez Związek Sowiecki, w którego władzach było wielu Żydów i to oni odpowiadali za eskalację wojny. Jak to się skończyło dla Żydów to raczej wiadomo. Czy wcześniej Żydzi byli mordowani, tak ale generalnie na stosunkowo mniejszą skalę i nie w sposób zorganizowany. Do 1941 roku wielu Żydów, niechętnych komunie, z polskich terenów okupowanych przez Sowiety z własnej woli i po dużych staraniach udawało się do niemieckiej strefy okupacyjnej.
W mojej ocenie zaprzeczenie wiedzy  Hitlera o holokauście w żadnym przypadku nie ma żadnego związku z aktualnymi roszczeniem terytorialnymi lub ich brakiem. Większość zabitych Żydów mieszkała w centralnej i wschodniej Polsce oraz w zachodnich rejonach Związku Sowieckiego. Żadne z roszczeń niemieckich nawet potencjalnie nie dotyczy tych terenów.
Swoją drogą życzę przyjemnej zabawy historią.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-11-01 20:24

>Sądząc po niku młody ma 17 lat<


Pomyłka. :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-11-01 21:08

>Jakoś nikt nawet nie próbuje mu odpowiedzieć bo po co, wystarczy go obrazić...<


A czytałeś wszystkie posty czy tylko ostatnie?
Bo na początku byli tacy co próbowali odpowiedzieć, ale kończyło się to kontrargumentacją i kolejnymi bezsensownymi niepotwierdzonymi przykładami więc daruj sobie te umoralniające wywody.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-11-01 23:48

> Jakoś nikt nawet nie próbuje mu odpowiedzieć


Odpowiadając za siebie:

Tam gdzieś wyżej jest deklaracja Młodego, że według niego "iluminaci bawarscy" mieszali się do pierestrojki. Dorosłemu człowiekowi wolno uważać co chce, ale ja nie jestem w stanie na takim poziomie o historii dyskutować. Bo to jest historia widziana z perspektywy teorii o przekrętach, a takich teorii nie da się obalić. One są z góry konstruowane tak, żeby się nie dało, na zasadzie "Jak jakiś fakt wydaje się zaprzeczać tezie, to tylko dlatego, że wszystko jest dobrze zakamuflowane."

Dokładnie tak samo jest z argumentem "Ale skąd wiemy (na pewno), że przekonujące dane nie są fałszerstwem." Nie ma dowodu absolutnego na to, że coś nie jest fałszywe. Dokładnie tak samo (i mówię to poważnie), jak nie ma dowodu absolutnego na to, że świnie nie latają. Z biologii wynika że nie powinny, nikt ich latających nie widział, ale DOWODU na nielatanie, gdyby ktoś wciąż uważał je za możliwe, nie ma.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-02 09:05
Jest zasada Golum, nie dyskutuje się z głupcem, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona większym doświadczeniem. Powtarzanie wkoło komuś, że jest głupi własnie taką dyskusją.
Co spiskowych teorii historii jest ich pełno. Jedni gotują parówki, drudzy rozpylają sztuczną mgłę, trzeci zgniatają puszki po piwie. Hitlre akurat w ramach swojej spiskowej wizji historii kazał wymordować Żydów.
Różni ludzie wierzą w różne rzeczy i tak zostanie.
Na tym forum chyba nikt nie poszukuje wiedzy na temat historii, jeśli tak to współczuje. Osobiście odnoszę wrażenie, że większość pisze tu z nudów i dla gimnastyki mózgu. Jeśli ktoś chce i potrafi w sposób logiczny udowadniać, że świnie latają to chętnie przeczytam taki dowód. Oczekuje jednak w wywodzie opisu dowodów materialnych lub funkcjonalnych (po co, jak, gdzie). Może taki tekst być całkiem zabawny.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-11-02 11:17
NORMALNIE MAKABRESKA.:-))))))))))))CO JEDEN TO LEPSZY HISTERYK.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-11-04 11:27

> Może taki tekst być całkiem zabawny.


Przyznaję, że ja nie mam aż takiej cierpliwości do roztrząsania w jakich warunkach świnie historii byłyby aerodynamiczne, skoro po prostu nie są. No chyba, że po piwie albo z dobrymi przyjaciółmi.

Ale fajnie się czyta kogoś, komu się chce merytorycznie dyskutować.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-11-02 13:12
Między innymi sam Gorbaczow był iluminatą,co widać na jednym z filmików po sposobie w jaki podaje dłoń prezydentowi usa.Linku do filmiku niestety dać nie mogę,bo filmik chyba wyksaowano z sieci.A poza tym dlaczego ktoś uważa że moje wierzenia na temat historii są skonstruowane w ten sposób że nie można ich obalić?W jednej ze swoich audycji Alex Jones przytacza cytaty z listu Alberta Pike'a-jednego z czołowych XIX-wiecznych masonów,w którym to fragmencie Pike wspomina że trzeba wywołać trzy wojny światowe po to aby wprowadzić nowy porządek świata.Dla tych którym chcesie zweryfikować moje tezy-wejdżcie na youtube i wpiszcie w wyszukiwarke:alex jones 9/11 i gorbachev illuminati member.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-02 13:16
To że iluminaci bawarscy wmieszali się w pierestrojke jest bardzo prawdopodobne,ponieważ sam Gorbaczow był iluminatą.
Nadrzędny Autor asia025 Dodany 2014-11-02 19:05
Zpytałam co to jest iluminatą a mama mówi że co najwżej iluminatem i że masz nie bredzić hehehe:)))))))))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-11-02 19:47

>Większość zabitych Żydów mieszkała w centralnej i wschodniej Polsce oraz w zachodnich rejonach Związku Sowieckiego.


Kucyk24, nie znam takiego państwa, które nazywa lub nazywało się Związek Sowiecki. Ponadto, jeżeli ma dla Ciebie znaczenie odpowiednie słownictwo to wiedz, że Żydzi nie zostali zabici, ale zamordowani. Niby to samo, a jednak jest różnica.
Nie polecaj Młodemu_87 aby koncentrował się na procesach, bo w historii liczą się fakty. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale to nie zmienia faktów. Najwyżej historię można zafałszować, jak np. w tym przypadku.(kilknij)
Wyjaśniam, że tyle znalazłem w sieci, ale widziałem inne materiały źródłowe, które to potwierdzają.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-03 09:57
To, że nie znasz państwa Związek Sowiecki to nie moja wina tylko edukacji.
Wskazany artykuł nie wnosi nic nowego. Kto choć trochę interesował się Piłsudskim ten wiedział o jego romansach i zmianach wyznania aby móc zawierać nowe śluby. Jakiś czas temu ukazał się ciekawy artykuł jak to Marszałek popłynął na Maderę jednym z polskich niszczycieli aby spędzić wakacje z kochanką. Obyczajowość Marszałka nie jest dla mnie problemem a co najwyżej dla ortodoksyjnych prawicowych polityków, którzy chcą upchnąć Piłsudskiego w ramy narodowo katolickie.
Co do współpracy z wywiadem Austro-Wegierskim to też żadne rewelacje. Polityk, który na terenie obcego państwa tworzy zbrojną bojówkę do walki z sąsiadem ten musi bić pod nadzorem wywiadu. Dodam więcej. Instruktorem narzuconym przez Austro-Węgry był o ile pamiętam kapitan Władysław Sikorski. Można zapewne przyjąć, że był to oficer prowadzący. Jednocześnie był to zapewne powód do tego, że panowie niezbyt się później lubili.
Ba wielu z czołowych polityków II Rzeczpospolitej było masonami, tylko co z tego.
Artkuł z odnośnika, jest niezbyt rzetelny w zakresie bitwy warszawskiej. Co prawda Warszawa została obroniona wcześniej, ale rozbicie sowieckiej armii nastąpiło dzięki atakowi znad Wieprza. Dzięki temu większość sowietów którzy dotarli nad Wisłę wzięto do niewoli lub zmuszono do ucieczki do Prus Wschodnich. Pozwoliło to na przeprowadzenie kolejnego lania w bitwie nad Niemnem.
Trudno spierać się czy Żydzi byli pomordowani czy zabici czy może polegli. Jeśli komuś to może poprawić humor to można stwierdzić, że w większości byli pomordowani w sposób zorganizowany ale dopiero od 1941 roku. Z drugiej strony wielu Żydów umarło z powodu głodu i chorób wywołanego specjalnie przez nazistów, liczba takich ofiar jest wydaje mi się mniejsza od liczby zagłodzonych Ukraińców w Związku Sowieckim. Żeby nie było wątpliwości uważam, że zbrodniarzy należy ścigać do samej śmierci bez prawa do przedawnienia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (Strona 7) (226138 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill