www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Strażnik działu ochrony a niepełnosprawność. (8296 - wyświetleń)
- Autor rafaka Dodany 2014-10-28 01:11
Witam wszystkich serdecznie. Zakładam ten post ponieważ planuję podjąć pracę w areszcie śledczym jako strażnik. Tylko jest jeden problem: posiadam znaczny stopień niepełnosprawności ważny do października 2015 r. ze względu na przebytą chorobę nowotworową (teraz jestem w pełni zdrowy) oraz pobieram rentę socjalna która wygasa 31 stycznia 2015 r.

W więziennictwie nie może być osób z niepełnosprawnością, dlatego to mnie z góry skreśla... ale ja tam chcę bardzo pracować, ponieważ mam bardzo dobre predyspozycje i kwalifikacje zawodowe. Teraz moje pytanie brzmi... CZY MOGĘ ZATAIĆ TE RZECZY PRZED PRACODAWCA I LEKARZEM.?  POZDRAWIAM 
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-10-28 09:17
Możesz, jeśli chcesz ponieść przewidzianą przepisami prawa karę.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-10-28 10:11
Rogal napisał:

>Możesz, jeśli chcesz ponieść przewidzianą przepisami prawa karę.


I w końcu Twoje "marzenie" się spełni - będziesz tam, gdzie chcesz :-)
Nadrzędny - Autor rafaka Dodany 2014-10-28 10:27
Odpowiedź godna twojego poziomu intelektualnego. :-) Z góry widać niepełnosprawność umysłową pozdrawiam
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-10-28 11:01

>CZY MOGĘ ZATAIĆ TE RZECZY PRZED PRACODAWCA I LEKARZEM.?


Sorry! chciałem tylko dopasować się do poziomu pytania, żeby łatwiej było Ci zrozumieć odpowiedź Rogala
Pozdrawiam i kombinuj dalej jak dostać się do więzienia :-)
Nadrzędny - Autor rafaka Dodany 2014-10-28 10:42
A tak poza tym to słyszałem, że nie mam obowiązku informowania pracodawcy o swojej niepełnosprawności. Wiele osób zataiło ten fakt aby móc podjąć pracę tyle tylko że na własne ryzyko i bez żadnych udogodnień. Rentę zawieszę ale co z ta niepełnosprawnością...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-10-28 10:53
Z pewność służba do której aspirujesz ma swoją pragmatykę służbową. Wczytaj się w przepisy.
Nadrzędny - Autor rafaka Dodany 2014-10-28 11:11
ok dzięki za odpowiedź :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-28 13:48

>mam bardzo dobre predyspozycje i kwalifikacje zawodowe.


Możesz napisać jakie to są "predyspozycje" do pracy klawisza? Spytam też o "zawodowe" - ciekawi mnie czy Wiesz o czym piszesz :-)
Nadrzędny - Autor rafaka Dodany 2014-10-28 14:12
Oczywiście że wiem o czym pisze. Mam ukończone studia, dodatkowe jestem wykwalifikowanym pracownikiem ochrony (ukończyłem szkołę dwu letnią). Jestem wysokim i pewnym siebie człowiekiem.

Wiem że tam trzeba mieć min wykształcenie średnie, ale na jedno stanowisko przypada 20 osób. Więc nie jest tak Łatwo się dostać jak by się wydawało.  Nie każdy się do tej pracy nadaje
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-10-28 19:45
Tak myślałam :-) Za dużo filmów ;-)

>Jestem wysokim i pewnym siebie człowiekiem.<


Znam dziewczynę ok. 165 wzrostu, szczupła i wybitnie miła - nie widać u Niej "pewności siebie", pracuje już 10 lat :-)

>Nie każdy się do tej pracy nadaje<


Fakt, ale czy Ty się nadajesz stwierdzi m.in. psycholog :-)
Wzrost, pewność siebie i "tupanie nogą" nie jest w tej pracy pozytywem :-)
Nadrzędny Autor rafaka Dodany 2014-10-29 10:44
Filmy nie mają nic z tym wspólnego. Pewność siebie to nie tupanie nogą...

Wykonując tego typu pracę chyba należy być asertywnym i pewnym siebie aby sobie jakoś poradzić.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-10-28 14:15
Strażnik w więzieniu to nie ochroniarz tylko Służba Więzienna. SW jest służbą mundurową podległa Ministrowi Sprawiedliwości. Wstępując do służby trzeba przejść komisję lekarską, złożoną z kilku lekarzy, która bada stan zdrowia fizycznego i psychicznego.
Nadrzędny - Autor rafaka Dodany 2014-10-28 14:21 Zmieniony 2014-10-28 14:34
No to logiczne SW to nie ochrona ale działa na moja korzyść bo jestem dodatkowo przeszkolony :-)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-10-29 10:37
Zwracam jednak uwagę, czym innym jest niepowiadomienie pracodawcy o orzeczeniu o niepełnosprawności a czym innym wprowadzenie w błąd komisji lekarskie. W trakcie komisji lekarze będą pytali min. o przebyte choroby. Podanie nieprawdziwych informacji w tym wypadku jest wprowadzeniem w błąd organu w celu wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. W tym wypadku kłania się kodeks karny i prokuratura.
Pytanie czy twoja choroba jest do ukrycia przy kilkukrotnych badaniach różnych specjalistów.
Nadrzędny - Autor rafaka Dodany 2014-10-29 10:41
Aktualnie w żadnym stopniu moja przebyta choroba nie przeszkadza mi podjęcia pracy. Nie chce  ukrywać choroby tylko nie ujawniać się że mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-11-04 20:29
Napisz jak Ci poszło :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Strażnik działu ochrony a niepełnosprawność. (8296 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill