www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (Strona 10) (226173 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-07 20:34
Może i bym wysłał ją do pomocy sarszym ludziom-ale nie nazistom.Poza tym lepiej żeby pracowała jako sprzedawca w sklepie,a nie babrała sie w szczynach i łajnie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-11-07 20:43
Zmiękłeś jak spytałam o Twoich bliskich czy byś wysłał na rurę. Widzisz jak to jest kiedy nas nie dotyczy?

Ty wiesz o czym mówisz? Wiesz ile ludzi pracuje "w szczynach i łajnie" jak powiedziałeś. Ty też kiedyś będziesz stary. Ktoś koło ciebie będzie musiał to robić. Poniżasz ludzi godnych szacunku.

A myślisz, że w sklepach to jest tyle wolnych etatów że dla każdej osoby wystarczy? A wiesz ile się tam zarabia?
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-07 21:04
Mało-mniej więcej tyle samo ile jako opiekun osób starszych.I w Niemczech i w Polsce/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-11-07 21:17
Chyba żartujesz.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-11-07 22:11
Lildian - mimo wszystko wyżej Cię ceniłam.. Komu to tłumaczysz?? Gollum ma rację.. siedzi na państwowym garnuszku i oczernia tych co na niego pracują, żeby miał co jeść.
Młody jak nie możesz pracować????!!!!! A kompem posługujesz się?? To szukaj roboty zdalnej. A co do zakładania rodzin - kim Ty jesteś, że wyrokujesz kto ma zakładać rodzinę a kto nie i kiedy. Jak nic nie robisz to przynajmniej nie wypowiadaj się w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia.. Chyba, że zazdrość Cię zżera, że inni chcą i mogą, a Ty tylko użalasz się nad sobą. Może gdybyś był przyjemniejszy, to i dziewczyna znalazłaby się, a Twoje życie rozbłysłoby jak niebo w gwieździstą noc... och.. ale mnie wzięło... :-)))))
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-11-08 12:41 Zmieniony 2014-11-08 12:47
Niestety zdrowe(pełnosprawne)kobiety w znacznej większości wypadków nie chcą zadawać się z niepełnosprawnymi facetami,tak więc rodziny nie założe z dwóch powodów-popierwsze raczej nigdy nie będzie mnie na to stać,a po drugie z powodu mojej niepełnosprawności.Poza tym praca zdalna to przywilej dla wybranych,tych z bardzo wysokomi kwalfikacjami.Ja skończyłem tylko ogólniaka i porzuciłem studia z powodu halucynozy organicznej(studia historyczne).
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-08 12:22
Mam jeszcze jedno pytanko do Młodego, który deklaruje się jako prawicowiec. Chciałbym wiedzieć na czym Twoja prawicowość polega. Czy tylko na tym, że nie lubisz murzynów i ciężko pracujących rodaków czy też na czymś innym. Rozumiem , że jako prawicowiec nie korzystasz z żadnych socjalistycznych form pomocy społecznej brzydząc się łatwymi pieniędzmi. Jako prawicowiec powinieneś żyć z tego za zarobisz, jeśli nie możesz zarabiać to powinieneś korzystać z pomocy rodziny, parafii i wspólnoty lokalnej lub ewentualnie z pomocy organizacji społecznych. Bycie prawicowcem to wysokie normy moralne dotyczące min. źródeł utrzymania w przeciwieństwie do lewaków, którzy najchętniej żyją za cudzy koszt. 
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-08 12:35
Owszem,estem prawicowcem,ale niestety ZUS zabiera ponad połowe pieniędzy więc nie moge płacić prywatnych składek na własne ubezpieczenie,a mojego ojca nie stać na to żeby mnie-jako członka najbliższej rodziny-wspomócswoimi pieniędzmi w swoich składkach.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-08 12:57
Czyli tu kończy się prawicowość. Pozostaje żyć na koszt innych i obrażać tych co Cię utrzymują swoja ciężką pracą, płacąc wysokie składki i podatki. Jak prawicowiec może żyć mając świadomość, że korzysta z podatków opłacanych przez "białych murzynów".
Prawicowość mój drogi to tak naprawdę kult pracy - własnej pracy. Tyle znaczysz ile potrafisz i ile zarabiasz. Jeśli uważasz, że Państwo zabiera Ci za dużo to podnieś kwalifikacje i znajdź lepszą pracę aby starczyło na lepsze życie. Jeśli będziesz to potrafił to dopiero wtedy będziesz miał prawo mówić z lekceważeniem o tych co pracują dla siebie i swoich rodzin. W sposób negatywny i lekceważący piszesz o tych co nie powinni zakładać rodzin, jeśli nie potrafią ich utrzymać. W kolejnym poscie napisałeś, że Twojego ojca nie stać aby Ci pomóc. Czy aby przypadkiem to nie mówimy o braku odpowiedzialności.
Prawicowość nie polega mój drogi na tym aby z pogardą mówić o wszystkich innych. Prawicowość to działanie moralne i etyczne ale tylko w przypadku gdy zaczynasz od siebie. To lewacy wszelkiej maści najchętniej pouczają innych jak żyć, sami siebie zaś uznają za lepszych, którzy nie musza stosować się do tak rygorystycznych zasad. Tak jak pisał Orwell " wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze".
Zastanów się pobierając następny zasiłek od Państwa a więc min. ode mnie, czy jesteś prawicowcem czy lewakiem.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-11-08 13:58
Niestety skończyłem tylkko ogólniaka a z powodu choroby nie mogłem dokończyć studiów które i tak nic by mi nie dały.Poza tym nawet gdybym skończył jakieś kursy zawodowe to i tak żaden pracodawca nie zatrudniłby mnie ze względu na brak doświadczenia zawodowego i braku moich własnych(a nie rodziców)koneksji i układów.Poza tym nie mogłem zdawać na kierunki ścisłe poniewaz oprócz chalucynozy mam też prawostronne porażenie mózgowe,więc mam spore problemy z matematyką.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-11-07 21:37
WIDZĘ, ŻE NADAL KARMICIE TROLLA!!!!
Jak to dobrze, że mnie to już nie dotyczy :-)
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-08 13:02
Może Troll siedzi sam we własnej dziurze i nie ma kontaktu z normalnymi ludźmi. Może własnie potrzebuje aby ktoś mu powiedział do słuchu. Może Troll posiada choć odrobinę umiejętności czytania ze zrozumieniem i może kiedyś obudzi się w nim odrobina krytycyzmu.
Z drugiej strony wymiana myśli i poglądów zawsze niesie jakąś wartość dodaną.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-08 14:07 Zmieniony 2014-11-08 14:11
Nie mam kontaktu z normalnymi ludżmi?Chociaż sam prawdopodobnie będe białym murzynem,to nie chcę mieć kontaktu z białymi polskimi murzynami z zagranicy żeby nie zarazić się od nich niewolnictwem i marazmem polegającym na gonieniu zachodu o którym pisałem kilka postów wczesniej.Miałem na myśli marazm myślowy o gonieniu zachodu na plantacjach bawełny czy owoców jak murzyn.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-11-08 14:29
Młody_87- proszę napisz skąd Ty takie herezje czerpiesz?
Kto Ci tak opacznie umysł zindoktrynował?
                                        Waldi
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-08 14:38
To moje własne poglądy a nie efekt indoktrynacji.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-11-08 14:46
Miałem jednak nadzieję, że to indoktrynacja bo nigdy nie spodziewałbym się, że na forum ON spotkam wojującego faszystę.
                                                                                                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-08 15:06
Na jakiej podstawie twierdzisz że jestem faszystą??????Czy dla tego że nazywam sezonowych parobków białymi murzynami?JKM też nazwał młodych pracowników białymi czarnuchami,a nie jest faszystą tylko umiarkowanym prawicowcem.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-11-08 15:13
Twierdzę na podstawie Twoich wpisów i proszę nie mów, że nie zdajesz sobie z tego sprawy.
A swoją drogą to czy jest ktoś na forum kto uważa inaczej ?
                                                          Waldi
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-11-08 17:43
>Młody napisał:
a mojego ojca nie stać na to żeby mnie-jako członka najbliższej rodziny-wspomócswoimi pieniędzmi<

To po co zakładał rodzinę?
Pytam bo wcześniej napisałeś:
>uważam że ktoś kogo nie stać na założenie rodziny,nie powinien tego robić.<
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-08 20:01
Nie staać go bo musi odkładać na własną i matki prywatną emeryture i dlatego że ZUS pod*******a mu ponad połowe jego dochodów.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-11-08 20:22
Nie jest istotne dlaczego go nie stać.
To są twoje słowa - sam to napisałeś, że jeśli kogoś nie stać to nie powinien zakładać rodziny.
Nadal mi nie dopowiedziałeś dlaczego założył rodzinę skoro go nie stać na nią.
Wyjaśnij mi to
Nie interesuje mnie dlaczego gonie stać. Ty oceniłeś innych, tych którzy ciężko pracują nazywając ich białymi murzynami - obrazileś ich - i stwierdziłeś, że nie powinni zakładać rodziny skoro ich na nią nie stać.
To samo jest u ciebie w domu - jeszcze raz pytam - PO CO TWÓJ OJCIEC ZAKŁADAŁ RODZINĘ SKORO GO NA NIĄ NIE STAĆ? w odniesieniu do tego co napisałeś.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-08 22:31
W PRLu zarabiał tyle że było go stać na to,więc zrobił to.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2014-11-09 00:43
Nadal niewłaściwa odpowiedź.
Ty obraziłeś wszystkich tych, którzy wyjechali za granicę zarabiać na rodzinę i stwierdziłeś, ze nie powinni jej zakładać skoro ich na nia nie stać nie mając pojęcia w jakich okolicznościach ją zakładali i kiedy.

Chciałbym ci tylko uświadomić, że pieniądze to nie wszystko - ludzie, którzy się kochaja nie patrzą na finanse drugiej strony, ale co ty możesz o tym wiedzieć...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-11-08 21:32 Zmieniony 2014-11-08 21:41

>Nie staać go bo musi odkładać na własną i matki prywatną emeryture i dlatego że ZUS pod*******a mu ponad połowe jego dochodów.


Niesamowite. Przecież rządy mamy prawicowe, więc jak coś takiego mogło się wydarzyć????
To oczywiście kpina z wykładu, jaki udzielić Ci Twój interlokutor. Nie tylko on ma takie pojęcie o prawicy i lewicy. Braki edukacji nie zastąpi indoktrynacja.
RÓŻNICE MIĘDZY PRAWICĄ A LEWICĄ
A tak przy okazji jak postępują ludzie prawi i sprawiedliwi. Reprezentują wysokie morale.
Grabarczyk o "aferze madryckiej": Kaczyński zna szczegóły niedostępne innym
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2014-11-09 08:38
Fajna tabelka. Mając na uwadze, że PiS jest w retoryce i programie społeczno-gospodarczym partią lewicową to przywołana tabela jak najbardziej do niego pasuje. Z prawicy PiS przyjął jedyne pozytywny stosunek do kościoła. Faktycznie na dzień dzisiejszy PiS jest bardziej lewicowy od SLD. Zresztą nawet stosunek do Kościoła, poza deklaracjami, SLD ma podobnie służalczy.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-09 09:29
Mamy prawicowe rządy?Platforma Obywatelska to tak samo socjalistyczny twór jak PZPR albo NSDAP.Wprowadzanie ulg budowlanych,urlopów macierzyńskich,tacierzyńskich i innych takich to czysty socjalizm.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-09 09:57
I tu się mylisz. PZPR podobnie jak NSDAP chciały wprowadzić system totalny, polegający min. na tym, że kształtowały człowieka, jego poglądy i zachowanie od kołyski po śmierć. Nie tolerowały też żadnej niezależności w myśleniu i działaniu. Sam fakt, że możesz pisać swoje posty takiej treści jakiej piszesz, jest najlepszym dowodem, że się nie boisz oraz, że aktualna władza nie ma charakteru totalnego.
Swoją drogą cieszę się, ze być może moje posty sprawiły, ze zrozumiałeś to, że pomoc społeczna to socjalizm. Niewłaściwie jednak mieszasz różne elementy polityki, które nie zawsze mają charakter pomocy społecznej. Ulgi budowlane mają bardziej charakter interwencjonizmu i maja na celu pobudzić budownictwo. Budowa mieszkań ma pozytywny wpływ na wiele dziedzin gospodarki. Dłuższe urlopy w obecnej sytuacji demograficznej są nie tyle pomocą społeczną ile inwestycją społeczna mającą na celu zwiększenie przyrostu naturalnego. Pomóc to ma zrównoważyć rozwój w przyszłych latach.
Nadrzędny Autor Młody_87 Dodany 2014-11-09 11:48
Interwencja państwa w przyrost naturalny to czysty socjalizm,tak samo jak ulga budowlana,mająca ingerować w sektor budowlany.PO może nie jest partią totalitarną,ale ma w swoim programie
elementy socjalizmu,tak samo jak PiS(trzy miliony mieszkań,silne państwo i inne).Poza tym PZPR i NSDAP tak samo ingerowały w budownictwo mieszkaniowe,działalność wszystkich przedsiębiorstw(także prywatnych-wysokie podatki na rzecz państwa i armii oraz wojny).Urlopy macierzyńskie to to samo.Poza tym przez kilka tysięcy lat kiedy nie było nigdzie na świecie państwowej edukacji,służby zdrowia,jakoś przyrost naturalny był znacznie wyższy niż obecnie,a edukacja była powszechna tak samo jak dzisiaj.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-11-09 11:43
Młody_87, jesteś młody i możesz nie wiedzieć, że po 1989 roku w Polsce miał być istny raj. W każdym razie tak obiecano robotnikom, na których plecach do władzy dorwali się opozycjoniści. Ale to nie wszystko. Za to, że zrobili z większości Polaków biedaków, każą sobie jeszcze płacić odszkodowanie za cierpienia, jakich doznali w okresie minionym. W związku z tym mam pytanie: z czyich pieniędzy?
Drugie pytanie odnosi się do prywatnej własności, która po wojnie - jak chyba wiesz - została zagrabiona prawowitym właścicielom i upaństwowiona.
A pytanie brzmi: Kiedy zostanie zwrócona na podstawie odpowiedniej ustawy, która uprości procedurę zwrotów bez zbędnych sądów i wlekących się latami procesów?
Pytania te zadaję, ponieważ jestem spadkobiercą majątku ziemskiego i działki położonej w centrum miasta, które to nieruchomości zostały zagrabione po II wojnie światowej, kiedy to - obecni nasi przyjaciele z Ameryki i Anglii - zadecydowali, aby Polska znalazła się w bloku państw wschodnich.
Kolejne rządy po 1989 roku nie raczyły się zająć tą sprawą. Jedynie Krk otrzymał zwrot majątku i na dokładkę nadal otrzymuje finansowe wsparcie z kasy państwowej.
I ponawiam pytanie: czyim kosztem odbywa się zwrot majątków, gdy jedyną możliwością zadośćuczynienia jest tzw. majątek zastępczy?
Gdy dzisiaj czytam wszelkie "naukowe" rozprawy na temat lewicy i prawicy oraz programów naprawy tego, co schrzaniono (to delikatne słowo) po 1989 roku, to zastanawiam się, czy faktycznie Polaków nie stać na zmianę mentalności godnej XXI wieku.
Pojęcie lewicy i prawicy dawno się rozmyło. Prywatna własność? A jak podzielić ten wielki tort, aby wszyscy coś z tego mieli? Dzisiaj nie jest to już możliwe.
Załóżmy, że jednak tak się stanie, odzyskam majątek i zażądam zwrotu utraconych dochodów.
Co wówczas powiedzą zwolennicy prawicowych rozwiązań? Zakładając, że nigdy nic nie mieli, zapłacą mi ze swoich pensji na etacie?
Ostatecznie będę mógł ich przyjąć w charakterze parobków, aby odrobili to, co mi się słusznie należy.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-09 11:54
Owszem po 89 roku w polsce było dużo patologii,ale to wina Kiszczaka i Wałesy oraz min.Mazowieckiego.To oni zniszczyli majątek państwowy po PRL.Wcześniej co prawda pisałem o polskich markach w okresie PRL.Te firmy powinny być wystaeione na licytacje a nie sprzedane po zaniżonych cenach.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-11-09 12:27
Majątek PRL? Co ty człowieku pitolisz?
Już wówczas - jak wcześńiej pisałem - PRL było mocno (skromnie rzecz ujmując) zadłużone, a ty piszesz o rozkradaniu majątku.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-09 12:30
Miałem na myśli głównie budynki a przede wszystkim grunty na których one stały-działka ziemi to dobra inwestycja na przyszłość.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2014-11-10 15:07
Nie twierdzę, że nie było patologii przy wychodzeniu z PRL. Pewnie można wskazać wiele takich przykładów, pytanie czy zawsze słusznie. W swoim czasie brałem udział w czynnościach związanych z likwidacją kilku czołowych zakładów pracy PRL. Zakłady te padały, nie tylko z powodu kradzieży i zbójeckiej prywatyzacji ale też dzięki działalności swoich związków zawodowych. Wielohektarowe hale produkcyjne przy zmniejszonym popycie na produkty, trzeba było ogrzewać, wielotysięczne załogi utrzymywano w pracy biorąc na wypłaty kolejne kredyty. Jakakolwiek rozmowa o sprzedaży choć części działek okrzykiwana była wyprzedażą majątku narodowego. Sprzedaż produktów dawała tyle pieniędzy, że nie starczało na rachunki za prąd i ciepło, nie mówiąc o podatkach od nieruchomości. W ciągu roku, dwóch lub trzech zakłady takie padały jeśli nie znalazł się zagraniczny inwestor. Jakoś Polacy nie chcieli kupować polskich samochodów, koparek, telewizorów, traktorów, pralek, ubrań. Woleli zachodnie choćby używane. Kiedy już następowała sprzedaż, to sprzedawano zakłady często zadłużone nie mające szans na przeżycie na rynku. Zakłady faktycznie oddawano za symboliczne kwoty, jeśli inwestor obiecywał utrzymanie miejsc pracy. Czy skutecznie później tego kolejne rządy pilnowały to inna sprawa.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-11-08 15:25

>Może Troll siedzi sam we własnej dziurze i nie ma kontaktu z normalnymi ludźmi.


Kucyk, wiara w ludzi i ich dobre intencje lub "błądzenie w niewiedzy" to bardzo dobra cecha, ja też tak przeważnie traktuję rozmówców ale w przypadku młodego intuicja podpowiada mi, że jednak on tak nie myśli. Prowokuje Was do rozmowy i w tej "własnej dziurze" śmieje się, że udaje mu się ciągnąć dalej ten wątek.
Jeśli jest inaczej i on rzeczywiście tak myśli to tym bardziej nie zasluguje na wymianę zdań.
Mam nadzieję, że Lidian też już to zrozumiała. Empatia też powinna mieć swoje granice.
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-11-08 15:59

>Mam nadzieję, że Lidian też już to zrozumiała.<


Nie skreślam ludzi za to, że myślą inaczej niż ja. Przestaję rozmawiać - odpowiadać jeśli ktoś jest w stosunku do mnie niegrzeczny. Są sytuacje kiedy odpowiedzieć "muszę, bo inaczej się uduszę". Pozdrawiam wszystkich dyskutujących. :-)
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-11-08 17:46

>Nie skreślam ludzi za to, że myślą inaczej niż ja.


Jeśli myślą, że dwa razy dwa równa się pięć to ich problem ale jeśli obrażają moją Ojczyznę, uczucia patriotyczne a jednocześnie chwalą systemy totalitarne to, wybacz, ale Matka Teresa nie byłaby tak "miłosierna".

>Przestaję rozmawiać - odpowiadać jeśli ktoś jest w stosunku do mnie niegrzeczny.


Ja wyznaję inną zasadę, jeśli w stosunku do mnie ktoś jest (jak to delikatnie określiłaś) niegrzeczny to trudno. Nie zna mnie, więc ocena nie może być w pełni obiektywna. Co innego, jeśli pisze to co wymieniłem wyżej a jedynym wytlumaczeniem jego "pecha" jest to, że jest leniwy.
No i widzisz .... w wątku lenia, darmozjada, pasożyta dalem znowu wciągnąć się w rozmowę. A ten znowu napisze, że "ożywił to forum"
Z mojej strony kończę dyskusję nt. Młodego frustrata.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2014-11-08 18:04
Amen :-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-11-08 18:25
Wojtek nie ma się o co spierać. To jest każdego wolny wybór w jakie dyskusje wchodzi lub nie. Jak będę miała coś do powiedzenia Młodemu, to powiem i nie bardzo mnie obchodzi czy ktoś z tego powodu ma jakiś "problem". Rozmowa na forum z kimkolwiek nie oznacza, że poglądy tej osoby są również moimi poglądami.
Nadrzędny - Autor Gollum . Dodany 2014-11-09 14:39
No cóż - grunt, że się na forum coś dzieje :D
Mlody gratulacje rozruszałeś te forum
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-09 14:52
Nie pisze dla samego rozruszania forum,ale po to żeby dyskutować.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-11-11 13:32
-Stańcie do apelu!!!
-Chwała Bohaterom!!!
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-11 17:14
Do jakiego apelu?Jakim bohaterom?Jeżeli Piłsudskiemu to na mnie nie liczcie,bo Piłsudski był socjalistą jak Hitler.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-11-11 17:58
Musisz się jeszcze dużo uczyć. Kumaj kontekst.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-11 20:45
Powiedział człowiek, któremu się nie chce się podjąć pracy zgodnej z kwalifikacjami i woli żyć z pracy innych.
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-12 12:21 Zmieniony 2014-11-12 12:25
Nie mogę podjąć żadnej legalnej pracy,bo wtedy zabiorą mi rente,rozumiesz?A poza tym nie mam układów żeby pracować na czarno.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2014-11-12 12:54
Właśnie rozumiem. Lepiej żyć za cudze, bo jak zacznę pracować to będę żył za własne. Jeśli już pracować, to chciałbym oszukać wszystkich aby pobierać pensje i rentę. tak właśnie odczytałem Twój post.
Jeśli jesteś zwolennikiem prawicy to mój drogi nie powtarzaj tego na forum ani nigdzie indziej, bo prawicy twoja postawa nie przyniesie korzyści a jedynie wstyd. 
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-11-12 13:44
Młody odpowiedz sobie na parę pytań - lubisz przecież analizować..
1. Kto Ci zabierze rentę???.. ale odpowiedz nie obiegowo, lecz postaraj się zgłębić temat..
2. Skąd biorą się pieniądze na wypłatę Twojej renty.. - również spojrzyj głęboko
3. Po co człowiek żyje??? Czy tylko jest przewodem pokarmowo- wydalniczym???
4. Jakie wartości są dla Ciebie ważne???
Nadrzędny - Autor Młody_87 Dodany 2014-11-12 13:57
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-11-12 14:38

> Rente zabiorą mi gdy zarobie 60% wartości renty legalnie [...] daje 1200 PLN brutto,czyli ponad 60% mojej renty


Nie takie są przepisy.

1) Renta ulega zawieszaniu, jeżeli zarobisz 70% średniego statystycznego wynagrodzenia, czyli aktualnie: 2 618,00 zł brutto miesięcznie. Aktualne dane są zawsze na stronie ZUS.
2) Podjęcie pracy może, w dłuższej perspektywie powodować utratę prawa do renty, jeżeli masz orzeczenie czasowe i orzecznik na kolejnym badaniu uzna, że skoro pracujesz, to prawa do renty mieć nie powinieneś. Ale nie musi tak uznać. Przepisy są w tym miejscu nieostre i zostawiają to jego decyzji.

Piszę to bardziej na wypadek gdyby ktoś to czytał i pomyślał, że masz rację, niż dla Ciebie, bo Ty ewidentnie po prostu nie chcesz.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-11-12 16:22
Iota  - Twoje ostatnie zdanie to strzał w 10 :-)) nic dodać..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy ktoś z was interesuje się historią? (Strona 10) (226173 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill