www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Gala Integracyjna 20 lecie (6566 - wyświetleń)
- Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-11-07 01:03
Wiecie co kochane ludziki Ale się dziś i ubawiłam i wściekłam 2 w jednym . Byłam dziś na Gali w sumie było super ciekawie i wesoło nie można powiedzieć udało się .  Ale na wstępie przeżyłam coś w rodzaju zaskoczenia i poczucia się człowiekiem z marginesu społecznego . Ponieważ na gale był zaproszony Prezydent Komorowski ,To jego kochane BOROWIKI na bramkach wszystkich dokładnie aż do bólu sprawdzali no i przyszła kolej na mnie biedną kalekę na wózku inwalidzkim chora na wszystko co tylko możliwe . Jak gdzieś na dłużej jak 1 godzinkę wychodzę z domu to zabieram ze sobą leki i wszystko co potrzebne w przypadku nieprzewidzianej awarii mojego wehikułu wózka inwalidzkiego jak i mojego wątłego starego życia . I wiecie co BOROWIKI Prezydenckie chciały ze mną zrobić Na dzień dobry chcieli mnie zabrać inhalator, leki na obniżenie ciśnienia, torebkę z narzędziami do naprawy wózka dętka 2 śrubokręty i cztery klucze oraz pompkę do pompowania kół. No i moją służbową kanapkę i herbatkę w malutkim termosiku .Cierpię na GLUKEMIE ==spadający raptownie cukier . Całe szczęście ze mam papierek zafoliowany od lekarza na co jestem chora i wymagam jedzenia na żądanie . Ale awanturka była przednia dostało im się od mojego opiekuna [męża] . Potem uciekali jak jechałam w ich kierunku i nie omieszkałam poinformować Pana Pawłowskiego co mnie spotkało na dzień dobry na imprezie Chyba przyznacie ze na długo może odechcieć się takich imprez . Czy tak powinno sie traktować starych schorowanych ludzi > Wnioskuje ze tam powinni  PRZYJŚĆ NIE PEŁNOSPRAWNI - SPRAWNI I ZDROWI TO CHYBA DLA NICH BYŁA TA GALA
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-11-07 11:57
1) Że ta gala - jak i wszystkie podobne GALE - są dla sprawnych i wystarczająco politycznie zmotywowanych to oczywiste.
2) Skoro jednak się tam wybrałaś, należało się jednak liczyć z pewnymi - hm - okolicznościami. Raczej nikt Cię tam na siłę nie wepchnął...
Mam wrażeniem, że Ty zawsze oczekujesz specjalnego przyjęcia własnej osoby. Niestety, rzadko bywa się jedyną osobą w takim zbiorowisku czyli trudno oczekiwać - z definicji, od przypadkowych osób - traktowania w sposób jedynie przez Ciebie uznany za słuszny.
3) W obecnych czasach, z takim wyposażeniem jak wymieniłaś - nawet do samolotu byś nie weszła... Sorry. Oddanie przynajmniej niektórych z tych przedmiotów do depozytu wcale nie byłoby niczym dziwnym ani niestosownym. Niestosowne było wnoszenie ich na raptem 2-godzinną imprezę...
4) Dobrze, że nosisz ze sobą stosowne zaświadczenie - jak sama napisałaś, pomogło ono w sytuacji wymagającej.
Osobiście, nie widzę niczego niestosownego w zachowaniu Borowików - wynikającym z procedur stosowanych wobec każdego obywatela. A gdzie jest napisane, że niepełnosprawna pańcia nie może stanowić zagrożenia w takim wypadku? A na jakiej podstawie ochrona ma przyjąć, że każdy gość siedzący na wózku jest naprawdę chory a nie udaje...? Na wózek może usiąść każdy... Kulawy to taki sam sfrustrowany obywatel jak każden inny:) A czasami nawet bardziej, więc obawy jakby uzasadnione...
5) Powinnaś w takich sytuacjach mniej się awanturować a raczej rzeczowo od razu: powiedzieć na co chorujesz, wyciągnąć zaświadczenie i po krzyku. Sprawnie, dyskretnie, edukacyjnie - Borowiki nie muszą mieć rentgena w oczach...

A fakt, że później Borowiki uciekali przed Tobą średnio Tobie przydaje splendoru... Każdy ucieka przed takimi konfrontacjami...:-)
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-11-08 19:34
Na tą imprezę masz indywidualne zaproszenie więc tam nikt z ulicy i niepełnosprawny nie wejdzie a na wielu imprezach tego typu byłam i nigdy nie było takiego cyrku ale wybacz co miałam oddać leki czy jedzenie czy oderwać pojemnik przylutowany na stałe do wózka bo  nie wiem co miałam oddać no tak jak bym oddała to jak bym wikła i trzeba by było mnie czucić to by dopiero była ciekawa sensacja i frajda dla ogółu ze ktoś odleciał
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-11-08 20:02
A jeszcze jedno w ubiegłych latach było o wiele więcej ludzi na wózkach w tym roku było tylko kilka osób przypuszczam ze po prostu zrezygnowali jak ich to samo spotkało co mnie . Ja mam stosowne zaświadczenia ponieważ już kilka razy lądowałam w szpitalu z braku potrzebnych mnie rzeczy czy wie ktoś jak szybko można odlecieć jak spadnie cukier więc napiszę w ciągu pięciu minut od chwili pierwszej objawy wiec nie zdarzyłabym nawet wyjechać sama z sali jak by mnie zaczął cukier spadać .A ostatnia 3 dniowa śpiączka nauczyła mnie nie wychodzi z domu bez kanapek i picia . Jak ktoś tego nie przerabiał to nie wie co to znaczy spać słyszeć wszystko a nie móc się odezwać nie reagować na ból to naprawdę nie ciekawe uczucie i przeżycie .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-11-08 20:03
Wtrynię tak swoje 3 grosze.
Miało to i tę dobrą stronę, że miałaś dodatkową atrakcję i będzie co wspominać.
A fachowcy od ochrony mają swoje procedury i za ich stosowanie biorą pieniądze.
                                                        Waldi.

Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-11-10 15:12
OOO tak wspominać to będę miała długo co . Ale niestety nie wszyscy są traktowani równo nawet w komentarzach wstawiłam swoja opinie w opiniach o gali  wiecie co moderatorowi to się nie spodobało i nie umieścił mojej opinii tylko tam są take które słodzą i cukrzą organizatorom a tacy co nie to są wycinani . I bądź tu człowieku sprawiedliwy no niestety nie umiem się podlizywać ani słodzić oszustom i krętaczom . Mam rogatą duszę brzydzę się kłamstwa i krętactwa uczono mnie prawdomówności a czasami to zła zaleta po coś mnie tatusiu uczył zawsze prawdę mówić dziś nie daje to nic dobrego
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-11-10 15:34
Samo życie..............
        Waldi.
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2014-11-11 01:51
A wczoraj 10 LISTOPADA zaliczyłam kolejny koncert byłam na 40 leciu twórczości Elżbiety Wojnowskiej i był Marszałek Senatu  Bogdan Borusewicz  i były Borowiki  siedział ze mną w jednym rzędzie były 2 osoby na wózku i nie zabrano mnie nic nawet nie sprawdzano mojego wózka ani plecaka . A koncert był wspaniały posłuchałam super muzyki na żywo i ciekawych starych i nowych piosenek mam krótki filmik z Elżbietą Wojnowską jak podpisuje mnie swoje zdjęcie . Tak ze można sobie naładować na nowo akumulatory na kilka dni bezstresowo i odjazdowo . po tamtej imprezie pozostał niesmak ale sobie odbiłam nową imprezką.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Gala Integracyjna 20 lecie (6566 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill