www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zatrudnienie u pracodawcy czy własna działalność (1387 - wyświetleń)
- Autor blaszka Dodany 2014-11-14 13:15
Witam
Na początku chciałbym zaznaczyć iż posiadam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznym do 31.01.2015 r a po tym czasie stawie się na kolejną komisję i prawdopodobnie dostanę takie samo orzeczenie, a w najgorszym przypadku stopień umiarkowany.
Pojawiła się możliwość zatrudnienia się w malej firmie na stanowisku pracownika biurowego a jednocześnie doradcy handlowego. Ogólnie faktury, wz-ki, ogarnianie kompletu dokumentów przy sprzedaży.
Chciałbym uzyskać informację a jednocześnie pomoc w podjęciu decyzji - czy bardziej korzystne dla mnie jest zatrudnienie się u pracodawcy na umowę o pracę (po wstępnej rozmowie na czas nieokreślony) zarabiając na rękę 2000 zł, i wtedy pracodawca stara się o dofinansowanie z PEFRON-u (co dla niego oznacza wiele problemów jeżdżenia, załatwiania a po ewentualnym uzyskaniu dofinansowania naraża na kontrole i problemy z ewentualnymi nieścisłościami), czy wygodniej byłoby założyć własną działalność gospodarczą (coś w stylu Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe) świadczyć temu samemu panu usługi w takim samym zakresie jak gdybym u niego pracował, jednocześnie płacąc mi 2000 zł netto plus koszty jakie poniósłby w momencie gdyby mnie zatrudnił na umowę o pracę. W tym momencie mógłbym osobiście jako osoba niepełnosprawna zakładająca działalność wystąpić do PEFRON-u o zwrot kosztów składek (jednocześnie chciałbym otrzymać od Państwa informację o dofinansowanie na co mogę się starać zakładając własną działalność) dodatkowo mógłbym się zająć jakimś drobnym handlem.
Jest mnóstwo niejasnych dla mnie przepisów, z tego powodu bardzo bym prosił o wskazanie mi co byłoby dla mnie lepszym rozwiązaniem, i co lepiej rokowało by na przyszłość????
Jednocześnie chciałby bardzo podziękować za ewentualne rady i o ile to możliwe o kontakt telefoniczny w celu lepszego i szybszego zrozumienia.
Pozdrawiam             
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-11-26 10:23
To jest decyzja , którą każdy musi podjąć samodzielnie. Jeśli ma Pan wątpliwości co do przepisów proponujemy kontakt z Centrum Integracja 22 831 85 82 lub podanie na adres warszawa@integracja.org swojego numeru telefonu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zatrudnienie u pracodawcy czy własna działalność (1387 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill