www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / działalność czy praca na umowe (3745 - wyświetleń)
- Autor blaszka Dodany 2014-11-18 13:47
Witam
Na początku chciałbym zaznaczyć iż posiadam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznym do 31.01.2015 r a po tym czasie stawie się na kolejną komisję i prawdopodobnie dostanę takie samo orzeczenie, a w najgorszym przypadku stopień umiarkowany.
Pojawiła się możliwość zatrudnienia się w malej firmie na stanowisku pracownika biurowego a jednocześnie doradcy handlowego. Ogólnie faktury, wz-ki, ogarnianie kompletu dokumentów przy sprzedaży.
Chciałbym uzyskać informację a jednocześnie pomoc w podjęciu decyzji - czy bardziej korzystne dla mnie jest zatrudnienie się u pracodawcy na umowę o pracę (po wstępnej rozmowie na czas nieokreślony) zarabiając na rękę 2000 zł, i wtedy pracodawca stara się o dofinansowanie z PEFRON-u (co dla niego oznacza wiele problemów jeżdżenia, załatwiania a po ewentualnym uzyskaniu dofinansowania naraża na kontrole i problemy z ewentualnymi nieścisłościami), czy wygodniej byłoby założyć własną działalność gospodarczą (coś w stylu Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe) świadczyć temu samemu panu usługi w takim samym zakresie jak gdybym u niego pracował, jednocześnie płacąc mi 2000 zł netto plus koszty jakie poniósłby w momencie gdyby mnie zatrudnił na umowę o pracę. W tym momencie mógłbym osobiście jako osoba niepełnosprawna zakładająca działalność wystąpić do PEFRON-u o zwrot kosztów składek (jednocześnie chciałbym otrzymać od Państwa informację o dofinansowanie na co mogę się starać zakładając własną działalność) dodatkowo mógłbym się zająć jakimś drobnym handlem.
Jest mnóstwo niejasnych dla mnie przepisów, z tego powodu bardzo bym prosił o wskazanie mi co byłoby dla mnie lepszym rozwiązaniem, i co lepiej rokowało by na przyszłość????
Jednocześnie chciałby bardzo podziękować za ewentualne rady i o ile to możliwe o kontakt telefoniczny w celu lepszego i szybszego zrozumienia.
Pozdrawiam 
Nadrzędny - Autor jaryba Dodany 2014-11-18 15:02 Zmieniony 2014-11-18 15:48
Witam,

Sprawa wygląda następująco.

Jeśli pracujesz na umowę o pracę na pełen etat to:

1. Przy kwocie netto 2000,00zł Twój pracodawca zapłaci rzeczywiście za Ciebie około 3350 zł.
2. Otrzyma dofinansowanie w wysokości 1725,00zł - przy Twoim znacznym stopniu niepełnosprawności,
3. Jak pozyskiwać dofinansowania znajdziesz na www.e-pelnosprawni.pl/sodir. Są tam szczegółowe informacje i filmy instruktażowe. Może nie tak trudno wcale
4. W rzeczywistości będziesz pracodawcę kosztował 1625zł
5. Ty będziesz miał urlop wypoczynkowy 36 dni oraz inne profity jak przy każdej umowie o pracę

Jeśli zakładasz działalność gospodarczą to:

1. Działalność możesz założyć i prowadzić przez internet
2. Płacisz składki w wysokości minimum: społeczne 438,73zł, rentowe 179,81, chorobowe 55,07, zdrowotne 270,40zł (232,85zł do odliczenia od podatku), wypadkowe 43,38,  Fundusz Pracy 55,07
3. Odzyskujesz emerytalne i rentowe przy pierwszej grupie w całości. W jaki sposób: www.e-pelnosprawni.pl/refundacja-skladek - instrukcje i film
4. Pozostaje kwestia wysokości faktury VAT od Twojego pracodawcy
5. Możesz poszukać dofinansowań na założenie działalności
6. Możesz rozszerzać działalność

powodzenia
jak coś więcej mogę pomóc podaj maila
Nadrzędny - Autor Karol71 Dodany 2016-12-09 08:34
Witam, mam pytanie czy przy prowadzeniu własnej działalności w formie spółki mogę korzystać ze zwolnienia chorobowego i czy jest ono płatne?
-jestem na rencie z orzeczeniem umiarkowanego stopnia niepełnosprawności i odprowadzam od siebie składkę zdrowotną w wysokości 288,95 zł.
Czy jest możliwość w mojej sytuacji skorzystać z jakiegoś dofinansowania np. z PFRON?
W związku z chorobą dokształcam się w tej chwili, gdyż chcę zmienić zawód - studia plus kursy, co generuje duże koszty - może jest jakaś możliwość, żeby można było skorzystać z ulg w moim przypadku?
Nadrzędny - Autor tessla Dodany 2016-12-09 08:54
A jak taka osoba która nie notuje regularnych dochodów na jednym poziomie.... W jaki sposób może dbać o swoją wiarygodność finansową?
Nadrzędny Autor wania Dodany 2016-12-12 06:46
W sieci na stronach finansowych są artykuły w tym temacie. Na przykład:
http://kartuzy.info/wiadomosc,28436,Jak-dbac-o-nasza-wiarygodnosc-finansowa.html

Czasami warto jest wziąć sobie jakieś drobne raty w sklepie oraz regularnie je spłacać. Dzięki temu buduje się nam historia kredytowa ( pozytywna). Poza tym nie polecam zadłużania się . Jesli ktoś zobaczy ,ze masz jakieś niespłacone kredyty oraz opóźnienia to nie dadzą Ci kredytu ( szczególnie w bankach, firmy prywatne mają już o wiele lżejsze usługi).

Najważniejsze są w zasadzie zarobki oraz to na jaki typ umowy jesteś zatrudniony
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / działalność czy praca na umowe (3745 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill