www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołanie do sądu o rente socjalną. (7430 - wyświetleń)
- Autor hanna22 Dodany 2014-11-04 14:49
Witam mam pytanie czy sąd może przyznać rente socjalną zaocznie bez wezwania na badania biegłych sądowych.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-11-04 18:27
Sąd jest władzą i do tego niezawisłą. Zatem może tak zrobić lecz na podstawie zwyczajów to mało prawdopodobne.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2014-11-14 04:23
Raczej mało prawdopodobne.
Ja na swojej rozprawie o rentę socjalną byłem osobiście (posiedziałem 10 minut, bo nikogo z ZUS'u oczywiście nie było).
Rentę odzyskałem dożywotnio.
Nadrzędny - Autor hanna22 Dodany 2014-11-21 17:13
Złożyłam odwołanie od decyzji zus w sprawie renty socjalnej do sądu.To już bedzie trzeci raz bo co dwa lata sytuacja się powtarza tak samo.  Po miesiącu otrzymałam odpowiedź na odwołanie i postanowienie z sądu o odbyciu posiedzenia niejawnego w mojej sprawie, na które nie byłam wzywana. Sąd postanawia dopuścić dowód biegłych psychiatry, psychologa i lekarza medycyny pracy. Termin oczekiwania na badanie może potrwać 10 miesięcy. Czy sąd może oprzeć się na badaniach biegłych z przed dwóch lat. Czy sąd musi mnie na nowo badać przez biegłych. W moim stanie zdrowia nie nastąpiła poprawa i nic sie nie zmieniło. Biorę leki dzieki którym nie mam napadów padaczkowych. Czy biegli sądowi mogą mi dać rente na stałe czy znowu na dwa lata i w kółko tak samo.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2014-11-21 17:23
Obawiam się, że czeka Cię ponowna komisja.
Nie sądzę, aby sąd kierował się starymi badaniami.

Mi w ten sposób sąd przyznał rentę na stałe, ale to tylko ich dobra wola.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-11-22 09:14
To, że sąd skieruje Cię na nowe badanie traktuj jako pewnik. W przeciwnym razie od razu
dałby pretekst ZUS-owi do apelacji.              
                                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor hanna22 Dodany 2015-04-23 13:17
Witam mam pytanie jeżeli walczę w sądzie o rentę socjalną to jak mogę ubiegać się o odsetki od zus
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 13:20
O matkooo i córko :-(
Wpłać 100 i dostaniesz odp. wybacz, ale ja mam dość :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołanie do sądu o rente socjalną. (7430 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill