www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cofnięcie umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (3106 - wyświetleń)
- Autor patii Dodany 2014-11-21 18:35
Witam, dziś stawiłam się na kolejną komisję o orzeczenie stopnia niepełnosprawności (co 2 lata). Pierwsza była w 2007 roku. Do tej pory zawsze przyznawano mi umiarkowany stopień niepełnosprawności. Może moja wada wzroku nie jest, aż tak głęboka jak czytałam na tym forum, ale nie o to tu chodzi. Ja mam wadę -5 na obydwa oczy, jaskrę obydwu oczu oraz astygmatyzm. Od 16 roku życia (2006 r.) zaczęto leczyć u mnie wcześniej wspomnianą jaskrę. Na przedostatniej komisji badał mnie okulista, jednak na dzisiejszej był wywiad z Panią neurolog, która oznajmiła mi, że nie kwalifikuję się, do żadnego stopnia niepełnosprawności i, że wcześniejsze orzeczenia były jej zdaniem bezpodstawnie przyznane (co mnie zszokowało). Poza tym oznajmiła mi, że jeżeli odwołam to i tak ona "nie zmięknie". Może przesadzam, ale chyba się odwołam, wiem, że inni mają gorzej niż ja :-( i szczerze współczuje. A te orzeczenie to mi jest tylko potrzebne żeby uzyskać stypendium z uczelni i zasiłek pielęgnacyjny, a nie żeby nie pracować czy coś w tym rodzaju.
Co myślicie o mojej wypowiedzi.
Pozdrawiam
patii
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-11-21 19:49
Nawet myśleć mi sie nie chce, jestem przerażona.. Twoim żądaniem.. zwłaszcza zasiłku pielęgnacyjnego..
Z postu wynika, że jesteś młodym człowiekiem.. ucz się, ale nie kombinować.. :-)
Słusznie zauważyłaś, że inni mają gorzej.. zostaw dla nich te pieniądze, bo być może nie mają szans na naukę..
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-11-21 22:31
PATII TWOJA WYPOWIEDZ JEST ZAŁOSNA-SZCZERZE PISZE.24LETNIA KOBIETA CHYBA MA JAKIES MARZENIA I CELE NIE KOMBINOWANIE.
Nadrzędny Autor patii Dodany 2014-11-22 12:50
A czy ja kombinuję?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-22 09:56
Post trochę chaotyczny, jaskrę obecnie się leczy,przynajmniej częściowo, o czym sama piszesz. Czy w tej chwili w wyniku leczenia stan oczu się poprawił. Jeśli tak to odebranie stopnia niepełnosprawności jest zasadne. W przypadku braku zauważalnej poprawy od orzeczenia jak najbardziej bym się odwołał. Badania orzeczników powinny być wykonywane według określonej procedury i w oparciu o przepisy. W przypadku kiedy nowa komisja nie zauważyła poprawy stanu zdrowia to powinna w oparciu o obowiązujące przepisy utrzymać orzeczenie. W przypadku kiedy nowa komisja spostrzegła naruszenie prawa w czasie wcześniejszych badań i przyznania stopnia niepełnosprawności bez podstaw prawnych i faktycznych to ma obowiązek powiadomić prokuraturę. Jeśli obecna komisja nie złożyła zawiadomienia o przestępstwie na swoich poprzedników to znaczy, że albo sama popełniła przestępstwo albo uznała zasadność poprzedniego orzeczenia. Mogły jednak zmienić się w ostatnich latach kryteria medyczne dla orzeczenia, musisz to sprawdzić, i obecnie faktycznie Twoje schorzenie nie wyczerpuje wszystkich przesłanek.
Nadrzędny Autor patii Dodany 2014-11-22 12:49
Przepraszam za chaotyczność, jaskrę leczę za pomocą kropli, które miałam zmieniane wiele razy w ciągu całego leczenia ze względu na nietolerancje (alergię). W poprzednim zaświadczeniu od lekarza moja wada była następująca -4,75 oraz -4,5, natomiast obecnie -5,5 oraz -5,25 czyli nie uważam tego za poprawę a za pogorszenie. Opinia o nieodpowiednim wystawieniu stopnia była tylko opinią Pani przewodniczącej neurolog. Dowiadywałam się również czy w skład tej komisji wchodzi jakiś okulista, i okazało się, że nie. Może i faktycznie zmieniły się przepisy, tylko bym chciała, żeby napisali to wprost a nie ogólnie (jakiś paragraf do ustawy czy coś w tym stylu).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cofnięcie umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (3106 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill