www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co warto studiować w Warszawie? (15474 - wyświetleń)
- Autor bankawstanka Dodany 2014-11-14 08:18
Cześć. Od przyszłego roku zamierzam rozpocząć studia zaoczne. Bardzo interesuje mnie dziennikarstwo ale zastanawiam się czy może administracja byłaby praktyczniejsza. Ścisłe kierunki raczej nie wchodzą w grę ponieważ niezbyt dobrze u mnie z matematyką.
I jaką uczelnię możecie mniej więcej polecić? Gdzie jest czesne w dobrej cenie?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-11-14 08:25
Jeden i drugi kierunek to potencjalne bezrobocie. Jesli juz cgcesz placic to nie za prywatna uczelnie-bezrobocie pewne.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2014-11-14 12:59
Żadne studia nie gwarantują pracy. Edukacja w wielu prywatnych uczelniach pozostawia wiele do życzenia. Takie dyplomy niezbyt wiele znaczą.
Jeśli jednak chcesz studiować, mając nadzieję, że pomoże Ci to uzyskać nową lepsza pracę, to uważam, że administracja daje trochę lepsze perspektywy. Jeśli choćby zwrócisz uwagę na ogłoszenia dotyczące rekrutacji do pracy w administracji publicznej to w większości wypadków wymagane lub pożądane jest posiadanie dyplomu z administracji. Dziennikarstwo bez rozsądnego stażu gdzieś w redakcji takich szans nie daje.
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2014-11-17 10:28
A ja jestem zdania,że obecnie nie jest ważne czy uczelnia jest prywatna czy państwowa. Liczą sie nasze umiejętności. Autorko ja obecnie studiuję na Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie. Czesne jest dosyć niskie, jak płacisz z góry to masz praktycznie 1 miesiąc gratis. Studiuję tam administrację. Również zastanawiałam się nad dziennikarstwem ale jednak administracja wydała się bardziej praktyczna. Generalnie nie cisną tak bardzo jak na uczelniach państwowych ale z drugiej strony jeśli chcesz się czegoś nauczyć to możesz wyciagnąć z tych studiów bardzo wiele.
Nadrzędny - Autor bankawstanka Dodany 2014-11-25 08:54
A jak na tej uczelni ma się sprawa z praktykami? I czy zjazdy są co tydzień czy może rzadziej?
Nadrzędny Autor pawelos Dodany 2014-11-27 21:50
Na Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie to ja mam zjazdy co 2 tygodnie - mi akurat pasował taki tryb nauki - mogę spokojnie w tygodniu poświęcić się pracy :-) jak chcesz trochę zaoszczędzić to możesz zapłacić z góry za cały rok i masz zaoszczędzone parę złotych co według mnie jest dobrym rozwiązaniem :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-11-25 09:11
Jest bardzo ważna. Gdy mi się zwolni miejsce w zespole daję ogłoszenie. Zawsze dostaję kilkadziesiąt cv. Pierwsze kryterium to rodzaj uczelni (publiczna vs. prywatna) oraz tryb studiów (dzienne vs. zaoczne). Wygrywają pierwsze opcje i nie tylko ja tak robię.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-11-25 10:25
Z czystej ciekawości (mnie ten problem dawno nie dotyczy):

Powszechnie mówi się, że lepiej pójść do wieczorowej i jednocześnie pracować, niż na dzienne. Oczywiście to podejście zakłada, że praca, którą student dostanie nie będzie podawaniem frytek. Czy rzeczywiście, dla kogoś kto nie miał wcześniej relacji z branżą (zakładamy, że na studia idzie dziewiętnastolatek) istnieje tutaj jakiś zysk, czy tacy kandydaci (którzy mają rzeczywiste doświadczenie + dyplom wieczorowym) zdarzają się rzadko i lepiej statystycznie na interesie i tak wychodzą "dzienni"?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-11-25 11:31
Lepsi są dzienni. Z prostego powodu. Widziałem mnóstwo cv ludzi, którzy studiując dziennie podejmowali szereg aktywności, także pracę co nie przeszkodziło im uzyskać dyplomów z wyróżnieniem i żaden wieczorowy z nimi nie wygra. Chyba, że w kolejce o pracę w call center.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-11-25 14:09

> Widziałem mnóstwo cv ludzi, którzy studiując dziennie podejmowali szereg aktywności, także pracę co nie przeszkodziło im uzyskać dyplomów z wyróżnieniem i żaden wieczorowy z nimi nie wygra.


To, że dzienni też pracują, to ja wiem. Teoria zakładała, że pracuje ich mniej, jakieś "wyjątki". :-)

Ale w takim razie rozumiem, że mogę spokojnie nadal polecać dzienne, na państwowej uczelni, jako potencjalnie najlepszy wybór. Dobrze wiedzieć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-11-25 15:19
Jak najbardziej. Jasne, że jest ich mniej. Tyle tylko, że oni są najlepsi i dlatego przyjmowani do pracy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-11-25 17:02
Mój młody od przyszłego roku tak planuje.. ale czy mu to wyjdzie?? zobaczymy.. :-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-11-25 20:31
A co chce studiować i gdzie?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-11-25 21:39
w Poznaniu mechatronikę
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-11-25 21:46
Znowu kartofle :-(
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-11-25 20:35
Czasem to się zastanawiam gdzie Ty żyjesz Rogal, o czym Ty piszesz? Nie znasz, nie widzisz, nie wiesz czy udajesz, że najważniejsze stanowiska, dyrektorzy, prezesi itp. itd, są obsadzone przez ludzi z mgr ale po prywatnych uczelniach, wieczorowych  i bzdetnych kierunkach - musiał/musiała mieć mgr to robił/robiła co łatwe.
Czy Twoje "doświadczenie", działanie i myślenie to "grupa reprezentatywna"?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-11-25 22:49
O czym piszę? Zwolniłem i przyjąłem kilkadziesiąt osób. Takie kryteria jak ja stosują też moi znajomi. Oczywiście to nie jest grupa reprezentatywna. Dlatego przedstawiam tylko swoje zdanie. Daj namiar na prezesa spółki giełdowej po prywatnej uczelni.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-11-25 23:10

>Daj namiar na prezesa spółki giełdowej po prywatnej uczelni<


To teraz działasz w tej dziedzinie?
Namiary może byle "cieć" zdobyć :-)
Rozczarowałeś mnie :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-11-25 23:17
Pokaż mi życiorys lub biogram, który dowiedzie Twych tez.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-11-25 23:19
Oj Rogal, "gonisz w piętkę" :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-11-26 07:29
No i Twa teza upada.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-27 16:06
Jeśli nie musisz studiować zaocznie to zainteresuj się ofertą studiów darmowych i dziennych na Uniwersytecie Kardynała Karola Wyszyńskiego w Warszawie. Mają kilka ciekawych kierunków humanistycznych i bardzo dobrą kadrę dydaktyczną. Dla niektórych minusem może być, że większość kadry to księża. Mój syn tam studiuje i sobie chwali.
Nadrzędny Autor infino Dodany 2014-11-28 06:26
Studiuj to co lubisz, tylko pamiętaj - aby łapać gdzieś podczas nauki praktyki i zdobywać doświadczenie zawodowe. Pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby po studiach bez doświadczenia zawodowego, bo często są to dzieci we mgle, których trzeba wszystkiego od podstaw uczyć. WSIZiA ma też kilka ciekawych kierunków http://www.dobrauczelnia.pl/studia-licencjackie
Nadrzędny - Autor pitar Dodany 2014-11-28 08:19
Sam z własnych obserwacji widzę, że właśnie osoby, które od razu po liceum poszły do pracy i na studia zaoczne mają o wiele lepsze przygotowanie. Na dyplomie nikt nie będzie widział jakie studia skończyłeś. Czy prywatne czy państwowe. Dla pracodawcy liczy się Twoje doświadczenie, Twoje umiejętności i to ile dla niego zarobisz.
Tak więc warto jest się przemęczyć przez te 5 lata, łapać praktyk ile tylko możesz aby jednak mieć coś w tym cv.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-11-28 08:44
Nie wprowadzajcie człowieka w błąd, szczególnie tą Wyższą Szkołą Czegoś Tam.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2014-11-28 11:00
Święte słowa, jest tylko jedne ale, jak praca polegająca np. na sprzątaniu lub parzeniu kawy i herbaty może dać doświadczenie. Jeśli ktoś po maturze potrafił znaleźć ciekawą pracę w jakiejś firmie lub instytucji, podniesienie kwalifikacji najlepiej ukierunkowane ma sens. Jeśli ktoś w ramach dorywczych prac zamiata podłogę i robi zaoczne studia, to ani nie posiada doświadczenia zawodowego ani poprawnego wykształcenia. Jak słusznie zauważasz, pracodawcy szukają osób z doświadczeniem. Jeśli jednak szukają pracownika na stanowisko wymagające studiów, to jakie doświadczenie może reprezentować osoba ich nie mająca. Wbrew pozorom na wolnym rynku pracy, pracodawcy patrzą i na dyplom i na CV gdzie wskazuje się min. szkołę i kierunek studiów.
Uważam, że jeśli kogoś stać i ma możliwości to powinien robić przede wszystkim studia dzienne najlepiej na jakiejś dużej uczelni.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-11-28 11:25
Nie tyle dużej co publicznej, to jest najważniejsze. Wszelkie prywatne i publiczne zaoczne to fabryki dyplomów, które absolutnie nic nie dają.
Nadrzędny - Autor wania Dodany 2015-05-14 11:23
Ja tam myślę, że już lepiej nie tracić energii i pieniędzy na byle jakie studia. I za byle jakie uważam te wszystkie bzdurne kierunki na niby uczelniach, na których dyplom można kupić. Aha, no i właśnie na dyplomie masz napisaną uczelnię i uwierz, że pracodawca na to patrzy, czy jest to uniwersytet lub politechnika czy Wyższa Szkoła Lansu. Zresztą o różnicach można sobie poczytać na stronie http://studiujnadmorzem.edu.pl/ , przynajmniej jeśli chodzi o uczelnie na Pomorzu.
Zresztą obecnie jest tylu magistrów, że jeśli ktoś chce iść na studia dla papierka to chyba się to mija z celem i lepiej iść do pracy i zdobyć doświadczenie. A na studia niech idą ci, którzy chcą się uczyć, a nie prześlizgiwać się przez egzaminy.
Nadrzędny Autor HaniaBalica Dodany 2015-05-16 18:08
Ja nie wybrałam się na studia. Moi znajomi, którzy wybrali taką ścieżkę, teraz dopiero skończyli swoją edukację. Mają po ok 25-26 lat i tak naprawdę większość z nich, nic nie potrafi konkretnego. Zaczynają od tego momentu, w którym ja byłam gdy miałam te 19/20 lat.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co warto studiować w Warszawie? (15474 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill