www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Opłaty za parkowanie w Gdyni (5176 - wyświetleń)
- Autor kasialek Dodany 2014-07-31 08:51
Wróciłam właśnie z rajdu po Polsce. Odwiedziłam około 20  miast i miasteczek. Nigdzie, podkreślam NIGDZIE nie pobiera się opłat za parkowanie, jeśli auto stawia się na kopercie.
A my mamy "Gdynię bez barier", a Szczur łasi się na grosze od niepełnosprawnych. Granda.
Nadrzędny Autor miss_aldona Dodany 2014-10-13 13:39
No to może trzeba się gdzieś odwołać? Może do rzecznika osób niepełnosprawnych? Dlaczego niby parkowanie w Gdyni ma być płatne?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-12-01 11:34
Zgodnie z przepisami karta parkingowa uprawnia do niestosowania się do niektórych znaków ruchu drogowego oraz do parkowania na wyznaczonych miejscach dla osób niepełnosprawnych.Zasady odpłatności w strefach płatnego parkowania ustalane są poprzez uchwały rady miasta lub gminy. Zatem w niekórych miejsowościach osoby są zwolnione z opłat a w innych nie.
Informacje o zasadach w Gdyni można znaleźć na stronie:
http://www.sppgdynia.pl/funkcjonowanie.php
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2014-12-01 11:50
Nie tylko w Gdyni tak jest.
Wszędzie gdzie jest strefa nawet inwalida musi płacić za postój w tejże strefie no chyba, że oprócz karty postojowej wykupi abonament (roczny) na wszystkie strefy - dla inwalidy posiadającego kartę postojową taki abonament roczny kosztuje ok 20-30 zł - nie wiem jak w tym roku bo jeszcze nie byłem z wnioskiem - wówczas nie płacisz za parkowanie w strefie.
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2014-12-01 16:51
A w moim mieście parkingi z kopertą są mieszane. Czyli są takie wolne i z opłatami. Niestety ostatnio zmieniają bezpłatne na wymagające opłaty.Makabra.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Opłaty za parkowanie w Gdyni (5176 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill