www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Renta ZUS a dodatkowe dochody (3345 - wyświetleń)
- Autor tomkor Dodany 2014-12-02 01:36
Witam dość nietypowe pytanie a właściwie kilka pytań
1. Dziś byłem na komisji w ZUS dostałem całkowitą niezdolność do pracy na okres roku w orzeczeniu było napisane że moja dysfunkcja narusza sprawność organizmu w stopniu znacznym natomiast na orzeczeniu z PCPR mam orzeczenie o umiarkowanym  jak to się ma jedno do drugiego ?
2. Czy przy takim orzeczeniu mogę podjąć prace w mojej firmie szef idzie na rękę i może być 1/2 etatu  tylko na innych warunkach (inne stanowisko praca zdalna z domu ) i do jakiej kwoty można zarabiać żeby ewentualnie nie stracić renty.
3. Czy dieta Radnego Rady miejskiej też jest wliczana do dochodu na podstawie którego mogą cofnąć lub obniżyć rentę
Pozdrawiam
Tomek
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-02 09:03

>w orzeczeniu było napisane że moja dysfunkcja narusza sprawność organizmu w stopniu znacznym natomiast na orzeczeniu z PCPR mam orzeczenie o umiarkowanym  jak to się ma jedno do drugiego ?<


Aby precyzyjnie odpowiedzieć musiałbyś  napisać czy ten akapit o sprawności znajduje się na 1-szej czy 2-giej stronie orzeczenia.Przypuszczam ,że znalazłeś go na 2-giej stronie w punkcie "uzasadnienie"
Wtedy on po prostu nic nie znaczy.Ot taka fantazja ( kwiatek) osoby piszącej. Aby mieć z ZUS-u dodatek pielęgnacyjny musisz mieć na pierwszej stronie wpis mówiący o niezdolności do samodzielnej egzystencji.
Po za tym orzeczenia PCPR i ZUS są zupełnie autonomiczne i nie wpływają wzajemnie.
Nie znam się na dietach radnych ale wątpię aby od tej diety była odprowadzana składka do ZUS-u. W takim razie "firma ta"nic o tym nie wie.
                               Waldi
Nadrzędny - Autor tomkor Dodany 2014-12-02 10:53
Dzięki Waldi
Tak dokładnie to zdanie jest na stronie drugiej w uzasadnieniu
To teraz tylko czekam na odpowiedz na pytania finansowe czy można dorobić do tej renty i ile oczywiście jeśli dieta się nie liczy
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-12-02 12:50
Wybacz, ale nie mogę się powstrzymać...

Wprawdzie kto pyta, nie błądzi, ale jeżeli jesteś radnym i zadajesz TAKIE pytania, TUTAJ i w TAKIEJ FORMIE - nie chcę wiedzieć, gdzie pełnisz tę zaszczytną funkcję radnego... Ani czym możesz zatem służyć swoim mieszkańcom....

Kwestie ile dorobić są ogólnodostępne i wyraźnie opisane w stosownych dokumentach - użyj googli.
Nadrzędny Autor tomkor Dodany 2014-12-02 14:41
Ale nigdzie nie jest napisane czy dieta radnego też wlicza się do tej kwoty a co do reszty Twojego posta to się nie wypowiem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Renta ZUS a dodatkowe dochody (3345 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill