www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jak sprawdzić wiarygodnośc firmy (45157 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2007-07-31 16:03 Zmieniony 2007-07-31 16:06
Witam wszystkich!!!

Znalazłam ciekawe ogłoszenie o pracę. Jest ono z gatunku tych zarabianie w internecie. Więc traktuję to z przymrużeniem oka ale jednak mnie kusi żeby spróbować. Firma zatrudnia na umowę zlecenie lub o dzieło.W związku z tym że jest ona na drugim końcu Polski nie mam możliwości sprawdzić czy istnieje naprawdę? Wolałabym nie podawać byle komu numeru konta bankowego, Danych osobowych, NIPu i wszystkich niezbędnych rzeczy potrzebnych do zawarcia umowy.
Jak można sprawdzić wiarygodność firmy mając  jej nazwę , NIP, ReGON? Trzeba liczyć na lut szczęscia czy jest jakiś sposób?

będę wdzięczna za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-08-01 15:03
Widziałem ogłoszenie firmy Mikrotech. Ludzie to jest wyzyskiwacz. Niedosyć, że nic nie zarabiasz to jeszcze musisz dopłacać do tej "niby" pracy z własnej kieszeni. Dla mnie to jest zwykłe oszustwo. To podobno jest to zakład pracy chronionej. Tą firmą i jej podobnymi powinna zająć się PROKURATURA, PFRON oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Trzymajcie się od "firmy" z daleka. No chyba że macie grube portfele z których możecie dopłacać.
Nadrzędny Autor martas Dodany 2007-08-01 15:59 Zmieniony 2007-08-01 16:03
Dzięki za wypowiedź.
Właśnie dostałam dokumenty od Mikrotechu i mam zamiar skorzystać . wiem ze nie zarobię na tym dużo ale może jak popracuje to kiedyś ta renta będzie wyższa od socjalki. Trochę moich znajomych tam pracuje tylko że mają inny rodzaj renty i nie muszą zawieszać, a ja niestety tak. W międzyczasie znalazłam ogłoszenie z innej firmy ale nigdy o niej nie słyszałam i nie wiem czy istnieje naprawdę. Jednak w tej pracy tzw. zdalnej trzeba trochę uważać
A może ktoś o takiej firmie słyszał:
Victoria Plus Skierniewice ul. Mickiewicza 2/4, sp. 58, reprezentowaną przez Ewę Badek . Ofertę dostałam na maila, mam też NIP i REGON.
Tam warunki wydają się korzystniejsze tylko nigdy o niej nie słyszałam i nie wiem czy jest prawdziwa.
Nadrzędny Autor Meduza Dodany 2007-08-31 08:47
Jesli chcesz zarzec umowe o prace i nie jezdzic na koniec swiata po pensje to musisz podac swe konto bankowe...
Rzeczywiscie firma Microtech wyzyskuje ludzi, daje minimalne pensje, a za abonament internetowy czy komputer nie kwapi sie zwrocic. Ogólem ZPCh to jest nastawiony by prawie za darmo miec to i tamto i niewiele dac... Dziwi mnie ze nikt nie interesuje sie tym, bo status ZPChr jest ustawowo po to by wspierac osoby niepelnosprawne a nie żerowac na nich...
Dlatego niejedna zwykła firma jest lepsza niz zakład pracy chronionej, widzi w niepelnosprawnym czlowieka a nie konia pociagowego.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-05 13:41
Można próbować znaleźć stronę internetową firmy i na jej podstawie starać się wyciągnąć wnioski co do wiarygodności firmy tzn. co robiła dotychczas, od kiedy działa na rynku, jakie działania obecnie realizuje. Brak strony w obecnym czasie może rodzić pytania co do wiarygodności firmy choć nie zawsze takie wnioski mogą być prawdziwe.
Można również sprawdzić opinie, jakie są na temat firmy np. fora dyskusyjne, branżowe.
W urzędach miasta w punktach obsługi przedsiębiorcy można uzyskać informacje na temat czy dana osoba prowadzi działalność gospodarczą i czy dana firma istnieje. Jest możliwość sprawdzenia za pomocą Internetu np.: w Krakowie taka informację można znaleźć na stronie http://www.bip.krakow.pl/?id=443 
W Krajowym Rejestrze Sądowym można uzyskać informacje czy dana spółka faktycznie znajduje się w rejestrze, kiedy była założona, adres prowadzenia działalności gospodarczej, jakie osoby wchodzą w skład zarządu.

Niestety prace w formie telepracy  zawsze będzie niosła za sobą pewne niebezpieczeństwo napotkania nieuczciwego przedsiębiorcy.
Nadrzędny - Autor PrzemekK Dodany 2007-10-05 17:33
KRS można sprawdzić na http://pdi.cors.gov.pl/KRSSED

Jeżeli chodzi o osoby prowadzące działalność gospodarczą wystarczy zadzwonić do Urzędu Gminy/Miasta w którym przedsiębiorca ma siedzibę i można tam uzyskać pełną informację o działalności i przedsiębiorcy. Warto zapytać o numer PESEL, a w przypadku firm działających od dłuższego czasu o to czy w terminie uzupełniły wpis o numer PKD.

Pozdrawiam

PrzemekK
Nadrzędny - Autor Amber98 Dodany 2007-11-07 10:41
   Witam!

  Na temat Viktorii Plus ze Skierniewic jest komentarz na stronce f.kafeteria.pl w temacie adresowanie kopert!
Niestety nie są to pochlebne opinie. Trzeba uważać!!!

Pozdrówka!
Nadrzędny Autor Karolcia23 Dodany 2014-11-26 09:31
Ja sprawdzam wiarygodność firmy na crefo.pl . Bardzo przydatna strona, polecam. A co do Victorii Plus, to też naczytałam się samych złych opinii.
Nadrzędny - Autor jaryba Dodany 2014-11-27 11:30
Nadrzędny - Autor karoltylecki Dodany 2014-12-10 13:07
Dokładnie tak. Albo w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Nadrzędny - Autor Lotka Dodany 2014-12-28 11:01
Albo po prostu na jakimś forum w którym znają się na tym temacie. Proponuję PiO (dział pogaduszki), ewentualnie tutaj w dyskusjach ogólnych: http://www.forum-kredytowe.pl/f124/
Widziałam również na wizaz podobny dział.
Z tego co widziałam, to tam ludzie często pytają o tego typu rzeczy na forach internetowych - nie ma to jak wymienić się własnymi doświadczeniami.
Nadrzędny - Autor SonekKamika Dodany 2014-12-30 13:16
w gowork można sprawdzać opinie o firmach - można w ten sposób uniknąć pseudo firemek :-)

kalimpex
biurompr
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2015-02-20 08:51
Zależy jeszcze co to za firma jest ale można również sprawdzić w różnego rodzaju rejestrach np pracadokitu.com - często pojawia się w Google. Tam pracownicy wylewają żale na temat pracodawców z poszczególnych branż, regionów itd.
Jeżeli chodzi o banki i instytucje finansowe to polecam zapytać na tym forum w dziale z opiniami http://www.forum-kredytowe.pl/f133/
Powiem tak, każda firma ma coś za uszami. Kiedyś trudno było to zweryfikować, obecnie jest łatwiej.
Nadrzędny Autor gabryssob Dodany 2015-03-18 09:42
masz rejestry jak big np ERIF i tam możesz sprawdzić czy warto współpracować z daną firmą czy lepiej odpuścić
A z transportu wybrałem firma kruk
Nadrzędny - Autor ania89 Dodany 2015-09-16 10:03
Tego typu ogłoszenia sprawdzam zawsze na www.crefo.pl. Nie raz uchroniło mnie to przed wysyłaniem CV do jakiś dziwnych firm.
Nadrzędny Autor marlo Dodany 2015-09-23 11:39
Warto sprawdzać wiarygodność firmy niestety dużo ofert pracy jest wystawianych tylko po to, żeby zdobyć dane...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jak sprawdzić wiarygodnośc firmy (45157 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill