www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / umowa o pracę (7869 - wyświetleń)
- Autor michal30 Dodany 2014-12-15 15:11
Witam serdecznie. Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc w rozwikłaniu mojego problemu...  Otóż do konca roku pracuję w Miejskim Domu Kultury ( umowa-zlecenie ). Liczyłem że od nowego roku dostanę umowę o pracę ( tak mi obiecywano ), niestety dowiedziałem się że pracodawca - jak twierdzi - ma związane ręce , tzn. nie może mnie zatrudnić ponieważ nie moze przekroczyc 2% budżetu na wynagrodzenia. Słyszałem że ja jako osoba niepełnosprawna ( st. umiarkowany ) wcale nie zawyżę tej magicznej liczby... czy ktos sie na tym zna? czy jest to tylko wymówka pracodacy...?
Pozdrawiam, Michal
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-12-15 15:21
Twój pracodawca ma pewnie kaganiec na wielkość funduszu płac i Twoje wynagrodzenie też wchodzi w jego skład, to że jesteś ON nie ma nic do rzeczy.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-16 18:15
Tak zaplanował ten pracodawca. To przyszły rok i moim zdaniem..., właściwie rogal to specjalista, może tak wyjąśni kawę na ławę? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-12-17 10:23
Prawdopodobnie tak zaplanował pracodawca pracodawcy. Jak podejrzewam wójt/burmistrz/prezydent miasta.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-18 18:35
Miejskie Domy Kultury podlegają Prezydentowi miasta. Zainteresowany (pytający) mówi o przyszłym roku. Obecnie nie ma planów pięcioletnich :-)
Bluengel ogólnie to wyjaśniła. Jednak nie zmienia to faktu, że pracodawca gdyby chciał to mógł go zatrudnić w przyszłym roku na etacie :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-12-18 19:50
Ale roczne budzety zostaly.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-18 19:53
Na przyszły 2015 r?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-18 20:28
No i cisza, jak można było przewidzieć :-(
Oj, mądrale... :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-12-18 22:02
Helol. Uwzasz ze jednostki samorzadowe nie dzialaja w oparciu o roczne plany finsnsowe ktorych czescia jest fundusz plac?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-12-22 11:25
Jola, no niestety - żyjesz w fikcyjnym wyobrażeniu.
Pracodawca może chcieć wiele, ale jeżeli ma przełożonych, którzy do tego będą go rozliczali w roku wyborczym - też podlega budżetowi.

Naprawdę wierzysz, że to jest tak, że w budżetówce (a tym bardziej nie w budżetówce) jest tak, że jeżeli tylko jakiś szef chce dołożyć do budżetu na kolejny rok pełne koszty kolejnego etatu to po prostu to robi...?

Wbrew też temu, co piszesz - osobiście, nie bardzo wyobrażam sobie uczciwe kierowanie jakąkolwiek jednostką samorządową bez finansowego planu 3-5-letniego... To nie jest możliwe.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-22 19:34

>uczciwe kierowanie jakąkolwiek jednostką samorządową<


To jest słowo klucz, wierz mi Bluengel :-( taka buźka bo tak jest. Nie ma pięciolatek są natomiast tworzone dodatkowe stanowiska pracy (leżenia) dla "aktywnych" wyborców i tych, którzy nie przeszli - właśnie w budżetówce :-(
Pozdrawiam świątecznie :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-12-27 10:58
A roczne plany sa czy tez nie?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-01-15 19:43
Roczne tak (też modyfikowane), ale założyciel wątku podaje konkretną sytuację.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-12-17 13:01
No dobrze Michał.
Ale skoro oczekujesz, że jednak miałbyś ewentualnie wypłacane wynagrodzenie to z czego wnioskujesz, że nie stanowi ono takiego samego wydatku z budżetu firmy jak wynagrodzenia wszystkich innych pracowników...?
Niepełnosprawni otrzymują takie same (w sensie waluty, monet, papierków) pieniądze jak każdy inny obywatel - te pieniądze nie są niepełnosprawne....

Natomiast znowu: każda normalna firma/przedsiębiorstwo/instytucja zakłada w budżecie rocznym jakiś limit na wynagrodzenia - inaczej średnio sobie wyobrażam normalne zarządzanie. Może być więc tak, że w Twojej instytucji ten limit wynosi akurat 2% i już jest wykorzystany. Oczywiście, każdy limit można przekroczyć - o ile szefowie widzą dla tego uzasadnienie w tworzeniu kolejnego etatu oraz będą mieli z czego płacić.

Ty masz co najwyżej inny argument: że MDK - jako jednostka samorządowa - powinna starać się zmniejszać kary płacone co miesiąc do PFRON za niezatrudnianie odpowiedniej liczby niepełnosprawnych (ustawa). Mogą to osiągnąć właśnie dzięki zatrudnianiu takich osób jak Ty - użyj tego.

Poza tym, nie chodzi tylko o "magiczne liczby" - z punktu widzenia pracodawcy. On musi ocenić (i ma do tego prawo) na ile dana osoba spełnia potrzeby firmy i będzie spełniała w pewnej dającej się przewidzieć przyszłości; czy będzie dla niej zajęcie na ewentualny czas trwania umowy itd. Zakładam, że masz tam co robić, więc próbuj uzasadnić swoją obecność - twardymi argumentami:)
Nikogo bowiem nie zmusisz - takie prawo...:-)
Nadrzędny Autor michal30 Dodany 2014-12-26 21:27
Dziękuję serdecznie za odpowiedz. Tak, chodiz o rok 2015, mam co robić, pracodawca tez o tym wie ;-) tak jak pisałem, Jego argument polegał na tym, że nie może przekroczyć tych 2%, nie wiedząc przy tym ( nie poinformowałem ) że posiadam orzeczenie (st.umiarkowany)
CYTUJĄC -  powinna starać się zmniejszać kary płacone co miesiąc do PFRON za niezatrudnianie odpowiedniej liczby niepełnosprawnych (ustawa) - ten argument będę chciał wykorzystać.

Bardzo Dziekuję , do usłyszenia!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / umowa o pracę (7869 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill