www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności - dwie sprawy... (5148 - wyświetleń)
- Autor mini21 Dodany 2014-12-28 01:56
Witam serdecznie (i choć już trochę po sprawie to Wszystkiego Najlepszego :D ).

Mam do Was pytanie...
Ważność mojego orzeczenia o st. niepełnosprawności traci ważność z dn. 31.12.2014.
Zgodnie z "instrukcją", złożyłem komplet dokumentów i wysłałem pocztą.
Dziś mamy wprawdzie niedzielę i poczta nie działa, ale zaczynam się trochę martwić.

Zawsze dostawałem wezwanie na komisję kilka/kilkanaście dni przed (jest to już moja trzecia czy czwarta "wizyta" w orzecznictwie), a tu mamy już 28 i jak wezwania nie było, tak nie ma.

Chciałem się  zapytać, ile czasu przed końcem ważności orzeczenia otrzymaliście wezwanie na komisję?
Bo chyba nie istnieje coś takiego jak "orzeczenie na odległość" - bez wizyty pacjenta?

Wiem, że orzecznictwa to nic nie obchodzi, ale nie wiem, czy będę umiał bilet skasować w autobusie po tylu latach (żarcik).

Drugie pytanie - które zapewne było już poruszane - jak wygląda kwestia odwołania się od decyzji komisji?
Czytam i słyszę, że ostatnio dość rygorystycznie zaczęli podchodzić do kwestii wydawania orzeczeń i choć mój stan zdrowia nie polepszył się od ostatniej komisji (a wręcz pogorszył, bo jestem "świeżo" po operacji przepukliny brzusznej), to zaczynam się trochę obawiać.
Jakie są terminy, gdzie się odwoływać, ile czasu się czeka?

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-28 12:51

>Zgodnie z "instrukcją", złożyłem komplet dokumentów i wysłałem pocztą.<


Wszystko zależy którego dnia to wysłałeś.Prawdopodobnie w pierwszej połowie stycznia będziesz "komisjonowany" -:-). Pamiętaj, że nie możesz otrzymać nowego orzeczenia w trakcie ważności poprzedniego. Zatem spokojnie czekaj.
                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2014-12-28 13:10
Wysłałem 04.12 więc praktycznie od razu jak się dało.
Trochę zaskoczony jestem, gdyż wcześniej miałem tak ustalone komisję, że mialem zachowaną ciągłość.
Czyli przez ten czas normalnie obowiązuje mnie zakup biletów?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-12-28 14:04

>Czyli przez ten czas normalnie obowiązuje mnie zakup biletów?<


Tak - jeśli nie masz ważnego orzeczenia musisz kupować bilety.Inaczej mandat :-(
                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2015-01-06 00:27
Dziś dzwoniłem do orzecznictwa - dowiedziałem się tylko, że moja sprawa w ogóle nie została ruszona.
Czy oni mają jakiś ustawowy termin?
Nadrzędny - Autor Jolalala Dodany 2015-01-07 21:47
Zgodnie z KPA jest to 30 dni lub 60 w przypadku spraw skomplikowanych (co często gęsto jest praktykowane). Ja papiery na komisję składałam 20 lutego, odbyła się ona 12 kwietnia, złożyłam odwołanie, na komisję odwoławczą czekałam ponad 3 miesiące, potem kolejne odwołanie do Sądy Pracy i Ubezpieczeń Społecznych i do dziś moja sprawa się toczy, miałam badanie biegłego w październiku i nie dostałam żadnej informacji zwrotnej, dzwoniąc do Sądu usłyszałam tylko, że moje dokumenty są u sędziego. 
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2015-01-07 21:58
O matko, to żeś mnie teraz pocieszyła...

Czyli w moim przypadku mogą to ciągnąć jeszcze do lutego...
A potem....
Czyli czekasz już ... prawie 6 miesięcy?

No to nieźle mnie teraz zdołowało...
Po tylu latach i odbytych kolejnych operacjach (od poprzedniego orzeczenia odbyły się jak dobrze liczę dwie) mieliby nie przyznać orzeczenia...

Jolala - a Ty miałaś jakieś orzeczenie wcześniej, czy to pierwsze?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2015-01-07 23:25
Aktualnie komisje "zapchane są" badaniami dotyczącymi nowych kart parkingowych. Ja w ubiegłym roku czekałem od połowy września do połowy grudnia. W tej chwili w orzekaniu są tłumy ludzi.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2015-01-08 15:36
Czyli reasumując - ten termon 30, a potem 60 dni to jest o kant d... potłuc?
To po jaką cholerę im zaświadczenie od lekarza rodzinnego, skoro takie jest ważne tylko miesiąc...
To naprawdę jakaś paranoja.

Dziś kolejny raz próbowałem się czegoś dowiedzieć - oczywiście, nic nie wiadomo.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2015-01-09 19:03
Zaświadczenie musisz złożyć w terminie 30 dni od jego wydania. Niestety obowiązuję on tylko wnioskodawcę. Komisja ma czas a Ty masz zegarek.
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2015-01-09 19:46
Rozumiem.
Tak się domyślałem, że to działa tylko w jedną stronę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie o niepełnosprawności - dwie sprawy... (5148 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill