www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Schorzenia ruchowe a praca w kuchni (4653 - wyświetleń)
- Autor Gosia B. Dodany 2014-12-29 10:13
Chciałabym się dowiedzieć jakie prace mogę wykonywać jako pomoc kuchenna mając umiarkowany stopień niepełnosprawności. Będąc po 2 operacjach na kręgosłup, z miedopatią szyjną i niedowładem kończyny górnej, rwą kulszową prawostronną i po laparoskopowym zabiegu na kolano
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-12-29 10:57
Pytanie od czapy. Wyrwane z kontekstu, więc...
Stawiając się w roli adwokata diabła (czyli instytucji, którą zapewne masz na myśli), może to  być np. mieszanie zupy...

Same wymienione przez Ciebie fakty ("po" zabiegach) niczego nie wnoszą - ponieważ będąc "po" zabiegach zakłada się, że miały one za zadanie poprawę Twojego stanu zdrowia... Fakt bycia "po zabiegach" nie stanowi jednoznacznej przesłanki do uznania kogoś za chorego czy niesprawnego... Ja też jestem po paru zabiegach, ale nie oznacza to niczego więcej...
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2014-12-29 11:29
Pomoc kuchenna to wcale nie lekka praca. Pomijając zmywak i wszelkie prace porządkowe czeka Cię wiele zajęć wymagających dźwigania i schylania. Sama powinnaś sobie odpowiedzieć czy dasz radę.Najlepiej byłoby po prostu spróbować i po około 2 tygodniach powinnaś dać sobie odpowiedź.
                                          Waldi.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2014-12-29 14:01
A ja się zamienię w adwokata Gosi :-)
Prawdopodobnie chodziło jej czy są jakieś przepisy to regulujące tzn. małoletni mogą dźwigać tyle i tyle,kobiety tyle i tyle itp
A utrzymując się w trochę satyrycznym tonie moich poprzedników, spytam się (bo nie mam pojęcia o wymienionych przez Ciebie schorzeniach)
    Gosia a Ty jeszcze możesz?
wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-12 09:10
Spróbuj.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 12:16
Praca nie jest lekka więc po co brać ją w ogóle pod uwagę? Są inne dla tego typu przypadku.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Schorzenia ruchowe a praca w kuchni (4653 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill