www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jeszcze o karcie parkingowej (2906 - wyświetleń)
- Autor Halka Dodany 2015-01-04 22:59
Witam. Jestem po 6 operacjach onkologicznych (rak rozsiany), posiadam bezterminowe  orzeczenie o umiarkowanym stopniu (chciałam dalej pracować)  z I-5 i przyznanej karcie parkingowej (bezterminowo).
W świetle obecnych przepisów muszę znów składać papiery o kartę parkingową. Panie z Orzecznictwa, przy dawaniu nowego wniosku na kartę parkingową wspomniały o opinii lekarza. Nie bardzo wiem, co mogłabym w mojej sytuacji jeszcze dokumentować (wycięte węzły chłonne nie odrosną, wycięte organy nie odrosną, jestem oczywiście pod stałą opieką onkologiczną).  Cała dokumentacja została przecież dołączona wcześniej do wniosku -  dlatego otrzymałam bezterminowe orzeczenie o niepełnosprawności.
Szczerze mówiąc mam dość opowiadania o swoich operacjach (na każdej wizycie u każdego lekarza muszę zaznaczać, że jestem pacjentką onkologiczną, opowiadać o rodzaju raka itp, itd, a reakcje bywają przykre), a przeżyte operacje i leczenia mają odbicie w innych choróbskach, które się przyplątały jako powikłania.  czy to chodzi o jakąś aktualizację stanu zdrowia?
Proszę uprzejmie o poradę, czy w tej mojej konkretnej sytuacji muszę przedstawiać jakieś dodatkowe opinie lekarskie?
Pozdrawiam, Halka
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-04 23:41
Jeśli jesteś zaliczona do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, to otrzymasz kartę jedynie w przypadku ustalenia przyczyny niepełnosprawności oznaczonej symbolem 04-O (choroby narządu wzroku) lub 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).
Nadrzędny - Autor Halka Dodany 2015-01-05 20:41
Przepraszam, sam temat działa na mnie stresująco i pokręciłam trochę - mam symbol 05-R i dwa inne (ale nie liczące się do karty).  Ten najważniejszy dwukrotnie mi przyznano, bo pierwsze orzeczenie miałam terminowe, dopiero następne - bezterminowe.
Chodzi mi o to, czy muszę dołączać do wniosku o kartę parkingową (któą posiadam bezterminowo, ale....) jakąś dokumentację, czy też dotychczasowa historia choroby i posiadaney symbol niepełnosprawności 05-R wystarczy? Jak uważacie, doradźcie proszę.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-01-05 20:50
Jeśli kazano Ci przyjść, to dokumentację lepiej zabierz ze sobą, to chyba nie problem, a po co masz tam jeszcze raz biegać jeśli zechcą znów poczytać.  Powodzenia. :-)
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2015-01-05 21:03
Starając się o kartę, musisz wypełnić wniosek a do wniosku załączyć zaświadczenie lekarskie. W tym zaświadczeniu Twój lekarz powinien wypisać jakie to masz kłopoty z poruszaniem się. Generalnie w Twojej teczce powinny znajdować się dokumenty składane wcześniej. Ja osobiście dokładam kopie jedynie nowej dokumentacji medycznej powstałej od czasu poprzedniej komisji. 
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2015-01-06 15:53
No to już po karcie bo poza orzeczeniami z ZUS i Orzecznictwa z "PFRON" + kartą parkingową wystawioną przez starostwo nic nie mam. Teraz latanie po lekarzach jest nierealne. Mało mamy kłopotów. :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jeszcze o karcie parkingowej (2906 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill